Lapeni

Lapeni https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516619/bmid_lapeni-rxz-516619.jpg 4 350 91

Never After série

Navštěvovali jste rádi jako malí Zemi Nezemi? Přáli jste si zůstat navždy dětmi jako Petr Pan? Létat po boku víly Zvonilky? Či bojovat spolu se Ztracenými chlapci proti kapitánovi Hookovi? Možná jste z tohoto dětského příběhu nakonec vyrostli, ale Zemi Nezemi nechcete dát zcela sbohem. V tom případě by vás tato kniha od Emily McIntire mohla zaujmout. Autorka se nechala touto mytickou říší volně inspirovat, ale připravila si pro čtenáře mnoho zásadních zvratů. Představte si svého oblíbeného Petra Pana jako gaunera, obávaného Hooka jako romantika, Ztracené chlapce jako drogové dealery – představte si svět, ve kterém se hranice mezi dobrem a zlem stírají, kde hrdinové nejsou takoví, jací se zdají, a kde se naši oblíbení zloduši dočkají šťastného konce. Emily McIntire přichází s temným milostným románem inspirovaným pohádkovým příběhem, který je plný vášně, překvapení i surovosti a který vás lapí tak snadno, jako když se ryba chytí na háček. Nebo snad na Hák?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Hooked , 2021

Tess1
04.09.2023 5 z 5

Za mě je ta anotace trochu zavádějící, protože se v žádném případě nejedná o fantasy a pokud jí očekáváte budete rozhodně zklamáni. Autorka spíš než cokoliv jiného, použila výše zmíněná jména, přičemž by se to klidně obešlo bez nich.
Nicméně je to fakt skvělá dark romance, kde sem tam někoho zabijou a sem tam se tam samozřejmě zjeví i nějaká ta erotika.

Jako za mě škoda toho nízkého hodnocení, na druhou stranu za to ale stopro může ta anotace, která ve čtenáři evokuje úplně něco jiného a ten je pak zklamaný, že to nedostal. Já se od toho nemohla odtrhnout a četla to až do půl druhé do rána. Takže za mě rozhodně 5/5. Jo a má to uzavřenej konec, což je velké plus. Další knihy budou o někom jiném a ja doufám, že budou brzo!

DreamerX9
03.09.2023 1 z 5

Přidávám se k protiproudu dávám dvě hvězdičky a to jsem byla hodná. Nerada bych knihu označovala jako odpad protože odpadem není. Nicméně za mě jedno velké zklamání. Pokud to má být erotická kniha pak očekáváte slunce pouta erotika ale pro nic jiného se asi tyhle knihy číst nedají

Poměrně dost jsem se těšila na prvky z Petra Pana a celkově na retelling a ani by mi nevadilo že by byla kniha přepracována do tohohle žánru Nicméně podobnost s klasikou tam absolutně nenacházím kromě tedy jmen a pár prvků. Kniha se od ostatních nějak neliší. Máme tu Jamese jako psychopatického bad boye a pak to máme Wendy která je hloupá naivní a poměrně bez charakteru typu "to nevadí že zabijíš lidi ja tě i tak miluju"
Konec Bylo jedno velké klišé a s knihou rozhodně pokračovat nebudu. Co mě tedy velmi mrzí je připodobňování této knihy Tak krásné a kouzelné klasice jako je Petr Pan.

JaAnička
03.09.2023 3 z 5

(SPOILER) Mno...já asi úplně nevím, co bych měla říct (napsat), protože je to prachsprostý erotický román o záporákovi s hroznou minulostí (dost mě mrzí, že na to kolikrát byla nakousávána, tam ve výsledku ani moc vysvětlena nebyla) a hodné a naivní dívce, která jej z této temnoty (BĚHEM NĚKOLIKA MÁLO DNÍ - extrémně uvěřitelné) dostane na světlo. Já si prostě nemůžu pomoc, ale člověk, co je psychicky děravý jak cedník, se nemůže "znormálnět" během několika scén, v nichž jde prakticky jenom o sex, a ještě o divně zvrácený, přesto pro čtenáře vrzušující sex. A pak je tu navíc typický dovětek, z nějž fyzicky nevolno mě.

Já se musím přiznat, že jsem pohádku o Petru Panovi viděla možná tak jednou, a to jen tu animovanou disney verzi, tudíž jsem se moc neorientovala v postavách, takže netuším, které přesně postavy jsou z pohádky a které si Emily vymyslela. A nevím, jestli je to dobře nebo ne, protože z toho co jsem pochopila, se jedná snad pouze o inspiraci jmen a děj si ujíždí někam do aleluja.

Snad jenom kvůli přebálce nelituju, že jsem si tu knihu koupila, a do budoucnosti opravdu netuším, jestli si pořídím (nebo jenom přečtu) druhý díl.

Mamka_cte
03.09.2023 3 z 5

Retelling na Petra Pana? To jsem musela mít! Petr Pan je má láska z dětsví, ale abych našla větší shodu s tímto filmem se říct nedá. Maximálně hodinky a jména. Škoda.

Autorka na začátku knihy udává, že obsah není pro každého čtenáře. Já nevím jak u vás, ale mě tohle spíše popožene číst. Ale musím říct, že nic tak hrozného a sexuálního v knize nebylo. Asi jsem zvyklá na horší. Bad, bad girl.

Hlavní postava je padouch, udává začátek knihy. Hook je sice vraždící monstrum, ale nějak extra zlý se mi nezdál. A hlavně ten konec se k němu vůbec nehodil. Připadal mi až moc měkký a hodný. A tak nějak, jsem pořád od něj čekala více.
Wendy byla spíše chudák, který hledal lásku a někoho, kdo by se jí věnoval. Chovala se jako klasická, poblouzněná puberťačka.

Kniha ukrývá hodně tajemství, akce, zvratů a sexuálních scének. Pár věcí a překvapení jsem rozhodně nečekala a líbilo se mi to. Třeba to o bratrovi Wendy.

Co musím vyzdvihnout je to, že obálka se vážně povedla, je nádherná!
Jinak ale musím říct, že jsem od knihy čekala více. Asi to je tím, že byla kniha tak moc propagovaná a já se vážně těšila. Škoda! Možná mě druhý díl zaujme více, mělo by se jednat o retelling na Lvího krále.

Jaklová.katka
01.09.2023 1 z 5

Velké zklamání.
Čekala jsem od této knihy podstatně lepší příběh.

mischa5364
30.08.2023 5 z 5

Miluju to. Do knihy jsem se doslova zamilova od prvních stránek. Tohle je přesně ten tip knihy kdy čtete a čtete a najednou konec.
Příběh Vás tak neskutečně strhne. Mě trvalo knihu přečíst asi 5h.
Co se tyče postav Wendy mi byla sympatická už od začátku. Její strach o bratra byl krásný sice byla malinko naivní, ale s Jamesem byla úžasná. Ta její prořízla pusa. Za to James ? Ten chlap Vás rozhodně nenechá chladnými. Upřímně se mi kapitoly z jeho pohledu líbily víc. Jeho temná stránka je prostě okouzlující. Navíc je to pěkně sexy bad boy.
V knize bylo několik zvratů kdy mi spadla brada na zem a i u některých scén jsem byla malinko nesvá, ale to prostě k dark romance patří.

Chápu, že kniha není pro všechny, ale já si ji neskutečně užila a moc se těším na další díl. Hlavně proto, že další díl je retelling na Lviho krále.

lenka7679
28.08.2023 1 z 5

Já vím, že papír snese všechno, jenže si říkám, co mi v životě musí chybět, aby mě tenhle příběh uspokojil. Mám ráda kontroverzní příběhy, mám ráda rozmanitost a pestrost ve vyprávění. Jenže to jsem tady nenašla a půjdu proti proudu. Nejsem si totiž jistá, že tohle by mohlo nějak fungovat.
Postavy jsou neuvěřitelné. Příběh je vystavěn především na snaze šokovat, jenže dokáže spíš znechutit. Wendy je hloupá, až to nejde ani popsat, natož číst a Hook je zločinec, bez jakékoliv příkrasy. Připadám si, jako bych měla fandit masovému vrahovi, aby našel ve svém životě konečně trošinku toho lidského štěstíčka. Ani držet pěsti drogovým dealerům mě skutečně nic nepřesvědčí. Příběh, který je vykreslen v pozadí Hookova zrodu a snaha autorky ho tím polidštit tady selhává.
Těšila jsem se na retelling klasického Petra Pana, teď jsem zklamaná a připadám si ošizená. Jsem zklamaná o to víc, o co větší pecku jsem čekala.
A jestli ještě někdy v životě přečtu něco o škubajicícím penisu, tak si půjdu dobrovolně nalít savo do očí.
Nevím, o čem bude další díl, ale co vím jistě, že si ho nekoupím. Z kategore dark romance vznikají mnohem kvalitnější a vypracovanější příběhy. Třeba Amo Jones a její série Půlnoční běsnění.

annora_cte
27.08.2023 4 z 5

Tvou hodnotu neurčuje to, v jakých podmínkách žiješ, ale to, jak povstaneš z popela potom, co všechno shoří."

Ráda bych autorce poděkovala za skvělý nápad představit vlastní verzi Petra Pana knižnímu světu.
Nejprve bych začala obálkou, protože bych si neodpustila, kdybych ji nezmínila. Je krásná. Hrozně moc se mi líbí a je jedním z důvodů, proč mě kniha zaujala.
Příběh začíná zajímavým prologem a od první kapitoly nebylo cesty zpět. Když se hlavní hrdinka Wendy střetne s tajemným Jamesem, usmívala jsem se jako měsíček na hnoji. On dobře věděl, co dělal!
Wendy je dcera Petera Michaelse, což je Jamesův úhlavní nepřítel. Ona je milá a slušná dívenka, která se ale nebojí otevřít si pusu a uzemnit na pohled smrtelně nebezpečného Jamese.
James prahne po pomstě. Nezajímá ho nic jiného než zničit Petera, ale když se s Wendy sblíží, jeho priority se začnou měnit.
Líbil se mi vývoj jejich vztahu i postav v průběhu děje. A přestože mě James v jedné části velice naštval, zvládla jsem mu dopustit. Holt si získal mé srdce.
Zápletka. Ve zkratce došlo k odhalení něčeho, co jsem čekala, ale i toho, co jsem nečekala. A že mi díky tomu brada spadla na stůl.
Knihu jsem zhltla snad za dva dny. Užívala jsem si každý moment, bavilo mě to a vůbec bych si nestěžovala, kdyby byl příběh alespoň o 200 stran delší.

Holubka
23.08.2023 4 z 5

No tak tohle byla jízda. Od knížky jsem se neodtrhla, zhltla jsem ji za den a kdyby byla dvakrát tak tlustá tak mi to je jedno a čtu dál. Wendy se mi líbila, vypadá na poslušnou tichou holku, ale ozvat se umí. Jamese jsem si zamilovala, prostě bad boy jak má být........No a pak je tu Hook. Pane bože jo konečně jsem dostala pořádného mafiána a né někoho u koho si říkáte "juu ale vždyť je to roztomilý medvídek". Ve většině knížkách sice máme plno šéfů mafie ale jestli tam zastřelí jednoho člověka tak je to moc. No a tady dostanete Hooka který používá japonskou techniku mučení (ty krysy mě straší už od doby co jsme se to učili ve škole). Hook byl děsivý a to jsem na tý knížce žrala.
Chvílemi to bylo přitažené za vlasy a říkala jsem si "jako vážně Wendy? Nejsi labilní?". Ale když nad tím tak přemýšlím tak labilní byli oba, ale já ten příběh miluju.
Ale prostě ta jedna hvězdička musí dolů za slovo chlemtat. V tu chvíli jsem myslela že knížku vyhodím z okna!

Až na konci mi došlo koho vlastně představuje Tina Belle. A musela jsem se smát jak můj mozek už ve dvě ráno nepracuje

Ekniha.
22.08.2023 5 z 5

Dark/Mafia
Retelling

D.o.k.o.n.a.L.o.s.t toto slovo vystihuje tuto knihu. Od prvého slova akcia, dark tu proste cítite, ma to grady temnotu a hot scény joo

James moja nova knizna láskaje to totálny hajzlik a zmetek ale viete čo? tohto zloducha budete milovat, ale počkajte ak príde na scénu Hook a vtedy sa rozhodne bojte nemá zľutovanie

Wendy holka s prořizlou pusou a jeho achilova pata aj keď povodne mal s ňou iné plány no plány sa menia:)
kedy sa zmenili to nepostrehnete proste všetko tu plynie krásne, žiadne hluché miesto a vy hltáte slovo za slovom

Kapitoly kratke, striedanie z oboch pohladov perfektne a zápletka?! WOW! tak toto je fenomenálne.!.
Retelling Petra pana rozhodne ak hľadáte knihu ktorú nepustíte z ruky a prečítate jedným dychom toto je ona

Omg! Od obálky po epilóg proste dokonalost, ak máte radi Dark mafiuzlých badboyov toto rozhodne chcete!

Potrebujem 2.diel toto je moja nova závislosť !
Edit a reels nájdete na mojom IG: @ekniha

MichaelaJan
21.08.2023 5 z 5

Tak já jsem šla do čtení téhle knihy s tím, že je to fantasy, asi to ve mě evokovala ta obálka možná trochu i anotace Byla jsem opravdu hodně překvapená. Takže pokud milujete příběhy z prostředí mafie, kde je napětí, vášeň a erotika tak tohle to má všechno a vynásobte to ještě x 100.
Jako musím uznat, že se asi některé pasáže můžou zdát poněkud za hranou, ale já tyhle zvrácenosti miluju. Varování na začátku knihy je zde rozhodně na místě.

James nebo-li Hook byl pro mě takový oříšek, občas jsem si myslela, že trpí poruchou chování, ale jinak to byl vskutku padouch v roli hlavního hrdiny. Na Wendy mi trochu vadilo to její jméno, ani nevím proč. Jejich vzájemná posedlost, to byla věc, která přišla z čista jasna.

Jinak je kniha opravdu čtivá, měla jsem ji přečtenou během jediného dne. Celé to bylo napínavé jako kšandy a pořád se tam něco dělo, proto to čtení asi tak rychle uteklo. Pokud máte rádi trochu zvrácené knihy s velkou dávkou erotiky tohle je to pravé ! (Erotiky je tam dost, ale neřekla bych, že je to jedna z těch knih, kde jí je zase moc).

Ač to nejspíš z mého psaní nevypadá, já jsem z knihy nadšená a rozhodně budu dychtivě vyhlížet další díl

2023  77%Lapeni
2024  82%Zjizveni