Lapeni

Lapeni https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516619/bmid_lapeni-rxz-516619.jpg 4 350 91

Never After série

Navštěvovali jste rádi jako malí Zemi Nezemi? Přáli jste si zůstat navždy dětmi jako Petr Pan? Létat po boku víly Zvonilky? Či bojovat spolu se Ztracenými chlapci proti kapitánovi Hookovi? Možná jste z tohoto dětského příběhu nakonec vyrostli, ale Zemi Nezemi nechcete dát zcela sbohem. V tom případě by vás tato kniha od Emily McIntire mohla zaujmout. Autorka se nechala touto mytickou říší volně inspirovat, ale připravila si pro čtenáře mnoho zásadních zvratů. Představte si svého oblíbeného Petra Pana jako gaunera, obávaného Hooka jako romantika, Ztracené chlapce jako drogové dealery – představte si svět, ve kterém se hranice mezi dobrem a zlem stírají, kde hrdinové nejsou takoví, jací se zdají, a kde se naši oblíbení zloduši dočkají šťastného konce. Emily McIntire přichází s temným milostným románem inspirovaným pohádkovým příběhem, který je plný vášně, překvapení i surovosti a který vás lapí tak snadno, jako když se ryba chytí na háček. Nebo snad na Hák?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Hooked , 2021

Lavina
02.12.2023 5 z 5

Za mě moc pěkné, temné, napjaté...můžu jen doporučit nemohla jsem se odtrhnout...

alenka_1
28.11.2023 5 z 5

(SPOILER) OMG to je neuvěřitelně dobrý
Při čtení knížky jsem si myslela:,, Neříkej mi, že tohle a tamto se stane. Ale jaké překvápko najednou se to všechno stalo v posledních kapitolách. Líbí se mi knížky, kde autoři poskytují čtenářům možnost nějaký ten zvrat vycítit a číst mezi řádky. Knížka byla bomba s pohádkovým koncem.

Luccinda
27.11.2023 3 z 5

Díky seriálu Once Upon a Time, na který jsem nedávno začala koukat, teď jedu na vlně pohádek, takže příběh inspirovaný světem Země Nezemě s Petrem Panem, Wendy a kapitánem Hookem jako hlavními hrdiny mě prostě nemohl minout. Ale pozor, tenhle příběh rozhodně není žádná pohádka. Čeká vás velká dávka erotiky a spousta dost explicitních násilných scén, takže pokud tomuhle neholdujete, dejte radši od knížky ruce pryč.

Mě to ale bavilo. Bylo to teda na míle daleko od toho, co běžně čtu, ale díky tomu propojení s klasickým příběhem jsem si tuhle knížku fakt užila. Odkazy na Petra Pana byly naprosto skvělé a čtivý to bylo jak blázen! Jen ten příběh mě moc nezaujal, určitě by se dal vymyslet líp. Ale co si budem, podobné knížky čteme hlavně kvůli romantické lince, takže jsem ochotná to autorce odpustit.

Marry123
26.11.2023 3 z 5

Tak nějak jsem asi čekala něco jiného, a dlouho mi trvalo než jsem Lapeni přelouskala, ale nakonec se povedlo. Nejsem z toho ani nadšená ani zklamaná takže takový zlatý střed. Takže asi tak... :)

eliska2126
26.11.2023 5 z 5

Lapeni nám představuje příběh Hooka, kterého tu máme jako 26leteho muže. Příběh je představován jako retelling na Petra Pana. Ano, je tu propojení s příběhem Petra Pana a za mě je to totálně geniální, ale není to přesné převyprávění příběhu. Taky si hodně lidí myslí, že je to fantasy, což taky není, takže na to pozor. Vím, že někteří pak byli zklamaní kvůli těmto dvoum věcem.

Teď už ale k příběhu. Zamysleli jste se někdy nad tím, jaký příběh vlastně skrývají záporáci? Mě nikdy ani nenapadlo nad tím přemýšlet, což je vlastně škoda. Kapitán Hook má potenciál a představit nám ho jako zlouna v moderním světě tady teda funguje. Přesně jak autorka sama na začátku upozorňuje, nečekejte, že se z Hooka stane nějaký hrdina, co pod náporem lásky pookřeje. Hook je padouch od začátku až do konce. Wendy mi byla sympatická už od začátku. Byla lehce naivní, ale nějak mi to k ní sedělo. Nijak mi nevadila, ale ani bych pro ni nedýchala.

Příběh je psán čtivé jak blázen, za jeden večer jsem dala většinu knihy (i když jsem se první dva večery snažila dodržovat rozpis kapitol společného čtení u @sestry_s_knihou, pak se to ale prostě zvrtlo ). Stránky fakt mizely pod rukama, ani jsem nevěděla jak.

Konec mě hodně překvapil. Měla jsem nějaké tipy, kdo co jak, ale z těch mi vyšel jen jeden.

Toto prostě všichni chcete číst, já jsem nadšená a těším se na další díl, který by měl být na Lvího krále.

Zuzka_Zuu
13.11.2023 5 z 5

Kniha pojatá záporákem, který se zamiluje. Popis mučení, vražd, romantiky, ale častěji sexu na různé způsoby. Zajímavé pojetí příběhu, kdy hlavní roly hraje záporná postava. Jen se občas vyskytují chyby, třeba že si odloží sako a o stránku dál vejde a znovu si odloží sako - což je detail a chápu, že při tom všem sexu, násilí a skrytých padouších s vyšším účelem je těžké udržet myšlenku nad takovými detaily. Zpracování se mi líbilo, rozhodně si přečtu i další díl :)

barcasknihou
13.11.2023 3 z 5

Po prvních 40 stranách jsem to chtěla odložit a už se k tomu nevracet, tak moc nechutný a psycho myšlenky hlavního hrdiny jsem vážně nečekala. Ale udržovala mě čtivost a zvědavost jak to celé dopadne.

Tak za prvé. Tahle kniha je nechutná! Hlavní hrdina James je psychopat, slizoun, sadista, manipulátor a prostě totální magor. Neviděla jsem na něm nic atraktivního a neskutečně mě štvalo, jak oslovoval naší hlavní hrdinku Wendy, drahoušku. Ne, fuj! A tohle tam je fakt pokaždé, co se vidí.

Za druhé. Wendy. Oficiálně je tahle holka nejhloupější pipina vůbec. V knižním světě není nikdo tak moc hloupý, jako je ona. Na to, že už je dospělá, tak uvažuje a chová se jako puberťačka. V průběhu knihy přehlíží všechny zvrácenosti, nechutnosti a odporné věci, které jí James dělá. Tady je jasný příklad stockholmského syndromu. O čemž se v knize taky zmiňují. Což je funny.

Jejich vztah jsem vážně moc nechápala. Znají se pár dní a hned je to světová láska. Ona je hrozně hloupá a on extrémní psychopat. Ale musím říct, že sexuální scény fungovaly dobře. A i jsem se hodněkrát zasmála.

Zápletka je super a něco takového jsem od příběhu čekala. Některé věci jsou dost předvídatelné. I když to takhle může znít, že se mi kniha nelíbila, tak opak je pravdou. Líbilo se mi to. Bylo to čtivé a napínavé. Ten příběh byl fajn, až na nějaké nechutnosti a Wendy s Jamesem mě někdy hrozně štvali.

Nemůžu vám tohle doporučit, ale já se skvěle pobavila a trochu znechutila. Takže jestli tohle máte rádi, tak je tahle kniha přesně pro vás.

ElizPetrova
08.11.2023 3 z 5

Taková naivní pohádka pro padouchy. Neurazí, ale ani nenadchne. Kniha má pár světlých momentů, ale jinak se jedná o dost průměrnou (na hranici s podprůměrnou) záležitost. Hlavní zápletka jednoduchá, snadno předvídatelná. 2,5/5

Ketfl
07.11.2023 5 z 5

I padouch si zaslouží lásku

James, kterému se říká Hook, má za sebou těžké dětství, které ho zformovalo do velice chladného a nemilosrdného muže, který touží po jediném – po pomstě. Takže když se rozhodne, že Petera Michaelse zničí, je mu celkem jedno, jak toho dosáhne. Když se u něj v baru objeví Wendy, Peterova dcera, rozhodne se James využít ke své pomstě právě ji.

Wendy je mladá a naivní holka, která se pořád snaží zavděčit svému otci. Zároveň se taky stará o mladšího bratra, o kterého otec nejeví absolutně žádný zájem. Je tedy jasné, že když ji začne nadbíhat přitažlivý a o něco starší James, Wendy mu rychle sedne na lep.

Autorka si pro čtenáře připravila zajímavý příběh inspirovaný pohádkami. A právě to mě moc zaujalo. A taky nejspíš způsobilo, že jsem si myslela, že kniha Lapeni je fantasy. Dovedete si tedy asi představit to překvapení při čtení, že jsem žádné fantasy nedostala a místo toho na mě čekala dark romance. Možná i proto mi to ale celkově neskutečně sedlo. Příběh se četl skvěle, autorka má úžasný styl psaní. Mezi Wendy a Jamesem byla opravdu žhavá chemie a postelových hrátek v knize rozhodně nebylo pomálu. Některé zvraty jsem očekávala, jiné pro mě byly překvapující. Celkově musím říct, že jsem se od čtení nemohla odtrhnout.

Jediné, co opravdu musím vytknout, je hlavní hrdinka Wendy. Ta mi prostě moc nesedla. Jinak se příběh četl téměř sám. I padouši si zaslouží lásku a já jsem ráda, jak cukříkově to v závěru pro Jamese dopadlo. Další díl této série si určitě nenechám ujít.

Hodnotím 4,5 z 5.

Airelle
06.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Sama autorka hned na začátku knihy varuje, že Lapeni rozhodně není pohádka ani fantasy a že se jedná o dílo hodně hard. Četla jsem několik recenzí a všechny slibovali, jaký to bude masakr a jak brutální scény se tam vyskytují.

Začínám mít pochybnosti sama o sobě. Je možné, že už mě Chris Carter už natolik zkazil, že mě jen tak něco nevyděsí a že jsem už na brutality imunní? Vždyť já už čtu horory! Ale proč to to všechno píšu, mě to totiž vůbec neděsilo. Možná před deseti lety. Každopádně si myslím, že ten kdo četl Massovou, Cartera, ten se rozhodně nemusí bát. Co se týče erotiky v této knize, tak je jí doslova plná, ale tak skvěle napsaná, že jsem si říkala: “Ó bože, ještě.

Postavy jsou v knize napsané velmi dobře, musím říct, že jsem oběma fandila, i když ten jejich vztah byl značně toxický. Hook z drsňáka postupně trochu vyměkl, což byla škoda. Na druhou stranu mi ho bylo celou knihu líto, protože si prošel peklem a myslím si, že se autorka zbytečně bála popisu toho, co se mezi ním a strýcem odehrálo.

Wendy mi chvílemi přišla strašně naivní, ale i její postava se v průběhu příběhu charakterově posunula, a tak nám Wendy narozdíl od Hooka “ztvrdla.

Kniha je plná zvratů, několik jsem jich čekala, ale pár mi přišly fakt skvělý! Další knihy autorky si rozhodně ujít nenechám. Navíc ta obálka je prostě skvost.

Jen tak mezi námi ten epilog mi přišel až mooooc sladkej, asi bych závr klidně zvládla bez něj.

houdkic
04.11.2023 3 z 5

Nějak se pořád nemůžu rozhodnout, jak tuhle knihu úplně hodnotit... Rozhodně musím říct, že to bylo setsakramentsky čtivé, stránky mi doslova ubíhaly pod rukama a fakt po dlouhé době se mi stalo to, že jsem se těšila, až budu opět pokračovat ve čtení. Chápu, že je to dark romance, ale občas to bylo už fakt docela moc. To že je Hook nechutný psychopat, je evidentně podle Wendy strašně hot, i když realita je úplně jinde. Příběh byl sám o sobě celkem dobrý, prostě správné mafiánské prostředí, ale přes určité explicitní scény a myšlenky Hooka se úplně nemůžu přenést. A pak mě teda totálně dorazil epilog, který celou knihu úplně zazdil a kdyby jej autorka vynechala, tak udělá líp.

Nakonec hodnotím 2,5 hvězdami, protože ačkoliv by se to dalo považovat za celkem dobrou knihu, tak jsou tam některé věci, které prostě nemůžu zkousnout. Viděla jsem, že se už chystá druhý díl, který si ale ráda přečtu, protože mě zajímá, jestli se bude další kniha nějak lišit nebo má autorka svůj zajetý styl v jakém se ponesou všechny její knihy.

Ewe291
01.11.2023 5 z 5

Tak toto bolo .... (PRE MNA ) OBROVSKE WAU!!!!
Uprimne vahala som ci mam do knihy ist, pretoze sa mi uz parkrat stalo, ze nejaku knihu moc ospevovali a bolo to pre mna sklamanie, ale toto bolo doslova pohladenie pre moju citatelsku dusicku
Hawk a Wendy, och boze ON bol skvely a drsny a zly a mal svojich demonov. Wendy som si tiez oblubila hlavne za to, ze ukazala co ma rada a bojovala a odpustila. V pribehu bolo napätie a tolko zvratov az som sa nestacila divit. Ale bolo to skvele. Mozno som v kutiku duse zvratena ale tato kniha bola prosto fakt pre mna. Mozem odporucit kazdemu kto ma taketo knihy rad a ja osobne si takychto knih prosim viac

Annkag
31.10.2023 4 z 5

Trocha jiná pohádka.
Myslím že s takýmto padouchem se reálně mohla potkat jenom Wendy. A proč? Aby ho napravil, pomohla mu a milovala ho i skrz všechnu tú temnotu která pohlcovala jeho duši.
Bylo to zajímavé, drželo mě to při čtení a bavilo mě to.

IrenaMikerová
31.10.2023 5 z 5

Absolutně ten příběh miluju!! Autorka píše čtivě, skvělé postavy, zajímavý příběh a ten zvrat ke konci jsem vážně nečekala! Wendy byla občas naivní, ale je to pochopitelné, že se tak snadno přilnula k Jamesovi, který jí bral vážně, zajímal se o ní atd. James skutečný gangster a psychopat. Občas to bylo moc, ale alespoň to nebyl přikrášlený mafián, který neublíží ani mouše. + krásné citáty a obálka je nádherná. Těším se na další díly.

Jaymay
25.10.2023 4 z 5

"Každý z nás je ale trochu zvrácený a nic jako dobro a zlo neexistuje. Existují jen různé perspektivy a ty se mění na základě úhlu pohledu".

Nejsem příznivce erotických románů, tudíž nemůžu soudit, jak moc erotické to bylo, ale za mě má tato kniha velké plus. Byla čtivá, kapitoly krátké, vzbuzovala mou zvědavost. Udržela mou pozornost. Chování postav a četnost sexuálních scén už je vedlejší. Autorka je v popisu erotiky velice podrobná, až to někdy bylo trochu moc. Závěr už byl ale příběhově krapet přehnaný a zamotaný. A co se týká vývoje postav... No to ať si každý čtenář posoudí sám...

MAU256
23.10.2023 3 z 5

Vztek mnou proudí jako rozžhavená láva, když si vybavím, jak mě otec obelhal. Využil bratra, aby mě sem dostal, a nechal Tinu, aby mi ublížila a svázala mě. To není láska.

Nevím, Wendy mi někdy přišla jako naprostá najivka a James zase jako psychopat. Nemůžu popřít - bylo to čtivé, kapitoly krátké, rychle ubíhaly a nutilo to číst stále dál, ale něco mi tam vadilo.

Ella_Rei
22.10.2023 4 z 5

Recenze na knihu Lapeni od autorky Emily McIntire.

Autorka se nechala inspirovat známou pohádkou, kde postavy jako Petr Pan, Ztracení chlapci a Hook mají temné a lstivé charaktery. Příběh nabízí rychlý spád s krátkými a poutavými kapitolami, které udržují čtenáře v napětí. Knížka byla čtivá a Emily vyniká v tom, jak neustále mění směr děje a rozvíjí hlavní postavy.

Kniha se moc povedla a dávám 4/5 hvězdniček! Více si můžete přečíst na mém blogu!

Julinka679
17.10.2023 1 z 5

Nedočteno - skončila jsem u 35%.
Tak tohle byla totální ptákovina... Ona (Wendy) je hloupá, naivní, pitomá a už jsem říkala hloupá?! On (James, Hook) měl být "bad boy" ale spíš to je labilní psychopat...
Není to ani čtivé a ani zajímavé a už jen ten začátek kdy se mu postaví když někoho zabije je spíš na návštěvu psychiatra než to rvát do knížky!
Za mě prostě NE a jsem jedině ráda, že jsem knížku měla jen půjčenou protože by to jinak letělo z okna.
1* a to jsem ještě mírná...

0197
17.10.2023 5 z 5

Na knížku jsem se těšila. Co jsem tak pročítala různé recenze, mělo se jednat o lehčí dark romanci a jo, souhlasím. Snad se dočkáme překladu i dalších temnějších romantik :-).

Chování Wendy bych řekla, že odpovídalo jejímu mladému věku a rodinné situaci. Ale uměla překvapit. Otec se o ní dávno nezajímal a proto snadno přilnula k Jamesovi, který ji zahrnoval pozorností.

James, který se jí dvořil byl šarmantní a džentlmen, ovšem jeho pravá stránka byla drsná. Hnal se za pomstou. Byl brutální. Nebyli jsem ochuzeni o pár opravdu detailních mučících scén. Tak na to bacha. Měl v oblibě nůž.

Jejich sbližování bylo možná trochu rychlejší, ale nevadí, chemii měli uvěřitelnou. Nechyběl pohled i Jamese a díky bohu, protože i když jeho myšlenky byly kruté, aspoň bylo vidět, co prožíval a jak se vyvíjí jeho city k Wendy.

Četlo se to úplně samo, čemuž napomáhaly i krátké kapitoly. Drobné nedostatky to mělo, ale nehodlám to pitvat. Nemohla jsem se odtrhnout, hltala každou stránku a maximálně si to užila. Některé zvraty překvapily některé se daly očekávat. Jediné co mi to kazilo byly některé výrazy u sexuálních scén. Ale dalo se, tolik jich zase nebylo. Autorku si ohlídám, i když druhý díl je prý slabší, ale uvidíme.

Lucie.285
13.10.2023 5 z 5

Neuvěřitelně čtivá dark romance. Děj rychle utíká a nejde se odtrhnout. Wendy je mladá holka, která se snaží dát dohromady jejich rozpadající rodinu. Pak tu máme Hooka alis Jamese, se kterým se život nemazlil a touží po pomstě, ke které hodlá využít i Wendy, ovšem nedomyslí, že se do ní zamiluje. Obálka je tématická a po přečtení knihy dává dokonalý smysl. Na konci je hned několik zvratů, máme tu neskutečnou chemii mezi hlavními hrdiny, žhavý sex, kterého tam bylo akorát a pak i děj a některé opravdu drastické scény. Je to zvrácené, jsou tam i některá klišé, ale stejně jsem to hltala.

2023  77%Lapeni
2024  82%Zjizveni