Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor

Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393044/bmid_neuveritelne-uveritelne-prihody-z-h-3bY-393044.jpg 4 110 53

Když k Martinovi přišla nepálská sestřička, aby mu píchla morfium, pocítil obrovskou úlevu. S hrůzou si uvědomil, že tuto úlevu necítí díky tomu, že je to všechno za ním, ale z prostého faktu, že už ho konečně nebude léčit PJ, který si pod slovem hygiena představoval půl litru slivovice. Pozor! Nečtěte tuto knihu, pokud: * si nepamatujete, kdy jste se naposledy zasmáli; * berete se příliš vážně; * jste nudní a prudérní; * máte společného s přírodou pouze to, že jste svým SUV kdysi srazili ovci. „Nestíhám kulit oči, jak je skvělá!“ Jan Žižka z Trocnova „Konečně jsem měla v ruce něco pořádného ke čtení.“ Socha Svobody „… a teď už mohu v klidu zemřít.“ Elvis Presley... celý text

lenkaBajza
03.03.2019 4 z 5

Příjemné a vtipné čtení, líbilo se mi:) desatero na závěr je super, aneb co nesmrdí, je čisté:)

Ellíza
19.02.2019 5 z 5

Kniha je vtipná, svěží, ideální pro zlepšení nálady :). Přečetla jsem ji najednou a dost jsem se během toho nasmála... za což autorovi děkuji :)!

cérka
09.02.2019 5 z 5

Neobyčejným smyslem pro humor a zvládáním obtížných situací si mě autor naprosto získal. I když jsem se zapřisáhla, že pod stan už nikdy,mám opět obrovskou chuť okamžitě do hor vyrazit. S tvrzením, že pokud se chcete ve stanu vyspat, musíte nejdříve sníst všechny psy v okolí se ztotožňuji. Já osobně bych musela ještě sníst i některé chrápající západní turisty. Oceňuji nádherné fotografie a literární vsuvky na téma historie a hory. Ani ve snu by mě totiž nenapadlo, že Jan Žiška z Trocnova byl tak vášnivý trekař a milovník prvovýstupů :-)

Halaska
06.02.2019

První kniha vynikající, Druhá topovka. Ještě jsem si pustila videjka na youtube. A pak se mi to celé spojilo, není to jen o horách a humoru. Je to hlavně o partě a přátelství. O přátelství, které se přes hory přenáší. O přátelství oproštěné od malicherností, závisti, sebestřednosti a dalších „zajímavých“ lidských kvalitách…Nenechte si od nikoho pokazit a nepoukažte to. Je to velmi vzácné spojení, které se za prachy nikde nedá koupit, stojí na důvěře a na dlouholetém budování. Těším se na další dobrodružství.

wena
29.01.2019 5 z 5

Až neuvěřitelné příběhy party co s báglama prošli Island, Peru, Nepal i Korsiku. Poučení co jsi pamatuji je ,, Chceš-li se v noci vyspat , je třeba večer předtím sníst psy v okolí ". Opravdu se člověk pobaví a v koutku duše by chtěl kráčet s nimi.

Vilma232
29.01.2019 5 z 5

Zábava, poučení i nádherné fotky. V cestopise nakouknete na Island i na Korsiku, do Nepálu i Peru. .." Kdesi nad námi se tyčil vrchol, na který když jsme se vyškrábali, staly se z nás na chvíli zase malé děti, a mít sebou formičky, snad jsme radostí i postavili hrad." Tomu se říká radost z cestování. Jenom by mě zajímalo, co si to Martin dovezl z té naší Moravy...

Radííí
18.01.2019 5 z 5

Skvělá kniha... už dlouho (možná snad nikdy) jsem se u knihy tolik nezasmála. Fakt super.

teddya
27.11.2018 5 z 5

Oproti jiným knihám s podobnou tématikou je v této cítit užívání si samotné cesty a s ní spojená dobrodružství, ne jen samotný cíl. Přece i cesta je cíl, což celá výprava ví. Je vidět, že autor píše pro radost a ne pro jiné věci... S dobrou partou kamarádů, odhodláním vidět a zažít něco nového vznikají parádní příběhy. Díky za ně, velmi inspirující a oddechové čtení.
Ať se i dále daří objevovat svět. Andrea

karolina0346
14.11.2018 5 z 5

Paráda! Oproti předchozí knize nemám výtky.
Příběhy pěkně sepsané, dokázala jsem si živě představit atmosféru místa i atmosféru v partě.
Jen mi pořád není jasný ten vypravěč - užita ich forma, ale vypravěč v knize jako kdyby nevystupuje, nikdy nemluví o tom, co dělal on sám, nikdy ho nikdo neosloví apod. Není to ovšem nic, co by mi v knize vyloženě vadilo.
Vyprávění o Islandu mě definitivně utvrdilo k přesvědčení, že se na onen nádherný ostrov nikdy nevydám.

Humor přesně podle mého gusta.

Možná bych si mohla napsat na svůj blog varování podobná těm, která na sobě mají příhody z hor.

d.kocicka
12.11.2018 5 z 5

Skvělé oddychové čtení :)

Zuzka55
10.11.2018 5 z 5

Moc pěkné a zábavné čtení.Originální humor se střídá s popisem krásné přírody,skvělé party kamarádů a velké lásky k horám.
Taková kniha na trhu chyběla

Zlata1312
10.11.2018 5 z 5

Úžasné zážitky prima party lidí ❤

verca6990
10.11.2018 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem, fotky prohlížím stále dokola. První díl knihy byl super a moc se mi líbil..., ale knížka druhá? Úplně jiný level! Autorovi tleskám a těším se na další díl :-)

humor cestopisné příběhy

2017  84%Neuvěřitelné příhody z hor
2022  94%Stezka Českem
2018  88%Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor
2020  88%Lehce neuvěřitelné příhody z hor
2024  93%Stezka Českem: Nové příběhy

Kniha Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor je v