Tekoucí svědomí

Tekoucí svědomí
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425953/bmid_tekouci-svedomi-lss-425953.jpg 4 3 3

Neuranoya série

< 5. díl >

Představte si našeho hrdinu Petra, utápějícího se v nejistotě, který se vrací na zotavenou po zranění z daleké Guatemaly zpět do vlasti s hlavou plnou drátů a s obavami, jak ho přijme vlastní rodina, která ho považuje za ztroskotance a skoro vyvrhele. Hned první velký úkol v novém, zvláštním zaměstnání ho zavede do situace, ve které tlumeně zasviští střely a Smrt se vynoří z tmavých zákoutí. To je ale jen dílek skládačky Osudu, ve které ho na jeho pouti za hledáním otce dostihnou stíny vlastní minulosti, a potká lidi, jejichž jedinou vlastností jsou rafinované mimikry obalující čisté zlo.... celý text

Přidat komentář

KarelK.
21.05.2020 4 z 5

Příběh je dynamický, na známém půdorysu a jak je u autora zvykem taky pěkně spletitý. Lokacemi souvisí s Bílýma můrama a možná i s Orphanem. Zaujalo mě, že hlavní hrdina si ženy vybírá podle "vůně"... to asi po té ráně heverem do hlavy a tak se mu tam dostaly ty dráty. Vlastně i díky té ráně má taky trochu problém se svědomím, ve skutečnosti se mi zdá, jako by žádné svědomí ani neměl, i když vystupuje jako distingovaný hodňouš. Jeho matka je taky extra potvora... Díky složitosti je ale třeba při čtení dávat pozor, jinak se člověk zaplete a nebude vědět, kdo je větší parchant.

LvíSrdce
24.02.2020 4 z 5

Líbili se mi hlavně ty akční pasáže a těch tam je dost. Já čtu velmi rychle a tak mě dost mátlo, že většina mužských postav má jméno, začínající na K nebo W. Takže jsem občas nevěděl, kdo je kdo. Odkazy na minulé díly byly z mého pohledu přiměřené, sem tam jsem nechápal souvislosti (protože si ty minulé díly nepamatuju), ale v ději mě to moc nerušilo.