Bílé můry přehled

Bílé můry
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397019/bmid_bile-mury-4CD-397019.jpg 4 3 3

Neuranoya série

< 3. díl >

Představte si, kdybyste jednoho dne otevřeli dveře a za nimi na prahu stál najatý vrah… tak začíná příběh našeho hrdiny, vojenského invalidy z války v zálivu, který hledá své nové, profesní místo na slunci a možná i novou lásku pro společný život. Pátráním po motivu útoku se dostane k uloupeným archeologickým artefaktům a jako amatérský detektiv odhalí tajemství svého učitele, který ho zneužil, jen aby si mohl přisvojit cizí zásluhy a dosáhl tak na vysněnou profesuru, čímž nevědomky otevřel cestu jiným, mnohem horším lidem k hledání přenosného zařízení pro návrat do jejich minulosti.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bílé můry. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (2)

LvíSrdce
23.06.2019 4 z 5

Třetí díl cyklu se mi líbil zatím nejvíc. Je to akčnější, než první díl (tam je spousta popisů). Nemá takovou návaznost na první, některé postavy jsou přebrány, ale je jich jen pár a není problém si udržet přehled. Technologie také převzaty. Uvítal bych trochu víc optimismu, pocitově procento padouchů a podvodníků výrazně převyšuje kladné postavy.
*SPOILER*

Taky mi připadalo takové bizardní, že jeden z hlavních padouchů se znemožní tak, že v místnosti plné policistu, když na něj hlavní hrdina mrkne, tak vytáhne pistoli a omylem zastřelí vlastního syna.
Taktéž jeho motivace mi přišla podivná - nejprve z nenávisti zabije pár postav, pak dvacet let nic a pak recidiva - likviduje každého na potkání.

Taktéž vyléčení hlavního hrdiny ze všech nemocí mi připadalo v třetím díle jako klišé.

A přirozeně - taky by se hodilo něco, co by zvedlo hlavnímu hrdinovi IQ alespoň na 90, protože pak by mu mohlo na popáté svitnout, že jít sám s dvěma padouchy na opuštěné místo asi nebude dobrý nápad.

KarelK.
04.01.2019 4 z 5

Je to zajímavá knížka s příběhem ukotveným v českém prostředí (velká část se odehrává nedaleko Zbraslavi) a s výrazným sci-fi prvkem (cesta časem), s velmi civilním pohledem na různé situace (kterým je možno uvěřit) a množstvím postav, trochu schematicky vyvedených, což ale na čtivosti textu nic neubírá (dokonce bych řekl, že autor popisuje stylem "nikdo mi nechce nic říct"). Text má široký záběr a rozbíhá se až ve druhé třetině knížky (nemá klasickou detektivní pointu, ale těch gradujících bodů je v příběhu více). Některé věci příliš nevysvětluje, takže se domnívám, že koexistuje s ještě nějakým dalším příběhem v paralelní nebo sekvenční linii (třeba by mě zajímalo, jak se angažovala Helga – v jiném příběhu?). Textu lze vytknout jisté kostrbaté úseky, podle mého je to hodně syrový text, ale v tom je jeho jisté kouzlo. Věřím, že třeba ve druhém vydání vyjde i na papíře a text bude trošku učesán. Za přečtení to stojí.


Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Bílé můry v seznamech

v Přečtených4x
ve Čtenářské výzvě1x
v Doporučených3x
v Knihotéce14x
v Chystám se číst2x

Štítky knihy

české sci-fi

Autorovy další knížky

Jaroslav Beneš
česká, 1963
2019  100%Projekt Orphan
2018  77%Tajemství včerejška
2018  80%Bílé můry
2020  93%Místo určení
2018  70%Dálkové ovládání