Dálkové ovládání přehled

Dálkové ovládání
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397023/bmid_dalkove-ovladani-Lkr-397023.jpg 4 4 4

Neuranoya série

< 2. díl >

Představte si, že stojíte jen krůček od životní tragédie, čekáte hluboký pád, avšak místo toho zažijete dobrodružnou kličkovanou s Osudem, který sám nic neřekne, ale jen naznačí. Přesně takhle se cítil hrdina příběhu, který se odehrává během jediného, mrazivého týdne. Vrátil se z cesty z Ameriky, zachránil svého nejlepšího přítele a kamaráda z dětství a ještě při hledání svých rodinných kořenů v neveselé minulosti došel k mnoha překvapivým zjištěním… kdo by nechtěl vědět, kdo je, kam kráčí a co ho v nepříliš vzdálené budoucnosti čeká, zvlášť, když ani neví, dožije-li se příštího rána?... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dálkové ovládání. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (2)

LvíSrdce
23.06.2019 3 z 5

Knihu jsem četl s jistým odstupem od prvního dílu. Začátek dobrý, akční. Ale pak, protože jsem si nepamatoval detaily z prvního dílu, jsem se začal ztrácet v tom, kdo je kdo.

KarelK.
04.01.2019 4 z 5

Dálkové ovládání je vcelku podařené pokračování knížky "Tajemství včerejška", kde je opravdu jedním z hlavních předmětů ruční bezdrátový ovladač pro dálkové ovládání třeba elektrických vrat anebo žaluzií.

Jenže anotace je kapku zavádějící jako u všech autorových knížek. Čertví, kdo je píše, protože o členitosti příběhu v nich není nic! To snad i obrázek obálky napoví víc. Místo aby se čtenář dozvěděl, že hlavní hrdina začíná jako chcípák, tak jsou tam jen osudové bláboly.

Úvod svižně prosviští akční scénou, odehrávající se na exotickém místě v Belize a vrací se zpět do Čech.

Vazba na první díl je víc než těsná (lokacemi i osobami), v podstatě příběh začíná přesně tam, kde první díl skončil, ale to se pozná až v druhé kapitole (úplně fantastická scéna je s démonizovanou čarodějnicí Helgou, o které se víc dozvíme až příběhu "Bílé můry", to je fakt hustózní).

Nedokážu přesně říct, kam exaktně knihu zařadit, na to jsou tady daleko zkušenější čtenáři, ale má to příběh, je tam i něco ze scifi, obsahuje drobnou detektivní zápletku a vypadá to jako triller... mně se to líbilo, ale ne každému sedne rozvláčnější styl vyprávění a ne každý se s takovým hrdinou dokáže ztotožnit. Za mě ++++.


Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Dálkové ovládání v seznamech

v Přečtených5x
ve Čtenářské výzvě1x
v Doporučených2x
v Knihotéce14x
v Chystám se číst3x

Štítky knihy

české sci-fi

Autorovy další knížky

Jaroslav Beneš
česká, 1963
2019  100%Projekt Orphan
2018  77%Tajemství včerejška
2018  80%Bílé můry
2020  93%Místo určení
2018  70%Dálkové ovládání