Nestydaté plavky

Nestydaté plavky https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534634/bmid_nestydate-plavky-65fa03e4b298c.jpg 4 266 266

Důležitý je zápal pro věc. Zvlášť se zapálenými lýtky! Po absolutoriu prestižní univerzity hodlá pohledný mladík Colm Moran s investiční pomocí svého bohatého otce začít závratnou kariéru hollywoodského producenta. Pan Moran starší má ale se synem jiné plány: než mu bude ochotný půjčit své peníze, musí mu potomek dokázat, jaké má podnikatelské vlohy. Přiměje ho proto převzít rodinnou firmu na výrobu nadměrných plavek na maloměstském zapadákově. Naštěstí i tam žijí pěkné, i když velmi počestné dívky. Mladý manažer se pouští do modernizace provozu a společně s kamarády zkouší prorazit s miniaturním dvojdílným koupacím úborem značky Drzé bikiny. Podaří se mu v zastydlém roce 1957, kdy jsou Twiggy, hipíci a Beatles hudbou budoucnosti, uchvátit trh stylovými plavkami a přesvědčit nádhernou kuchařku a hospodyni Jean, že je pro ni ten pravý? Od autora kultovní série Mládí v hajzlu, prošpikované ironickým nadhledem a nekorektním humorem!... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Cheeky Swimsuits of 1957 , 2014

Interpreti: Petr Jeništa

karel0684
24.01.2018 4 z 5

Skvěle napsaný vtipný příběh o tom, jak to taky mohlo být s bikinami. A kdo by mohl být vynálezce, kdyby na ten nápad přišel ve správný čas.

slawa.cap
16.12.2017 5 z 5

Až nezvykle dospělý prequel k "Mládí v hajzlu". Při čtení jsem myslel, že C.D. opustil tvorbu obscénního humoru, naštěstí ke konci knihy není skoro rozdíl mezi tímto dílem a původní sérií.

Bustedka
28.10.2017 3 z 5

Docela mi trvalo, než jsem se zacetla, ale nakonec to bylo vcelku dobre. Nevsazela bych na to, že ve vás knížka nechá nějaké hlubokomyslne vzpomínky, ale jako odreagovacka ideál.

Moniva
16.09.2017 4 z 5

Příjemná oddechovka. Líbí se mi zasazení do doby padesátých let, emoce kolem toho, co je pro nás dnes naprostým standardem. Trochu si říkám, jestli ta čtvrtá hvězdička není jenom proto, že to je C. D. Payne a s Mládím v hajzlu mám spjaté fajn vzpomínky na mládí...ale tak proč ne :).

harmonicka
11.09.2017 4 z 5

Skvělá oddechovka na pláž. Dobře jsem se bavila a ráda si přečtu od autora něco dalšího.

Heyhey
03.07.2017 4 z 5

Za mě fajn a na dovolenou nebo prázdniny ideální. Nejvtipnější pro mě byly hodnocení protagonistů z pohledu roku 1957, o kterých my dnes víme, jak to dopadlo....

Sofie S
18.05.2017 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Bylo to čtivé, vtipné, nostalgické... Ráda jsem si přečetla, jak se bavila americká mládež, když ještě nebyly sociální sítě. Občas mě ale rozčiloval hlavní hrdina svým postojem ke vztahům... ale pak by neměl autor o čem psát :)

Jaruš7
16.05.2017 4 z 5

Styl humoru je provokování cudnosti na vícero frontách. Což je v letech 1957 někdy dlouhodobě nutná podmínka pro seznamovací hrátky, neboť krédo poctivosti bylo cenné.
Citace " Proč ses na mě ještě nevykašlal Colme ? Rád čelím prakticky beznadějným výzvám. Vypadáš tak dobře, že je ti to samotnému na škodu.

Soa
11.04.2017 5 z 5

Výborné čtení, doporučuji! ;-)

Bablu
05.04.2017 4 z 5

Mám ráda příběhy z padesátých let a tahle byla opravdu zábavná, ideální čtení k vodě :-)

katu9365
04.02.2017 4 z 5

C.D.Payne opět nezklamal. Příjemné oddychové čtení s vytříbeným humorem.

sachista
17.11.2016 5 z 5

Pomalejší rozjezd, ale pak mě doslova zachvátil uragán nostalgie - při čtení Nestydatých plavek jsem vzpomínal na své kultovní čtenářské zážitky z období dospívání a sérií Mladí v hajzlu. Autorův humor se nezapřel ani zde, dá se říct, že Nestydaté plavky jsou Mladí v hajzlu pro dospělé. Dvě třetiny knihy jsem zhltnul během dvou cest letadlem. Výborná zábava.

wally
04.11.2016 3 z 5

Mládí v hajzlu nic již od tohoto autora nepřekoná. Kniha se čte dobře, rychle a v rámci mezí i pobaví, ale že bych se u toho vyloženě smál do roztrhání těla to ne... Příjemné čtení, ale kdyby mne tato kniha minula, tak můj život chudší nebude...

Luca84
04.11.2016 4 z 5

Mám ráda osobitý styl psaní C. D. Paynea. Je mi blízký ironický humor, který je v knížce neustále používán. Příběh plyne, vše do sebe zapadá a je pohodička to číst. Ano, je to odpočinkové čtení, ale chvílemi zábavné natolik, že jsem se smála nahlas.

kneslova
18.10.2016 4 z 5

Od skvělého začátku se mi to líbilo stále trochu míň a míň, prostě oddychovka, tak za necelé 4 hvězdičky

Nikuskaaa
11.09.2016 4 z 5

Super vtipná knížka na dovolenou

kidi
08.08.2016 4 z 5

letní pohoda

worka
03.08.2016 3 z 5

Odpočinkové čtení. Příběh příjemně plyne, ale vše až příliš hladce do sebe pasuje. Všechny osoby mají podobný smysl pro humor. Vše se vyřeší jaksi samo a hrdina se nemusí příliš angažovat. Dávam 3/5.

suezie
20.07.2016 1 z 5

C. D. Payne není nic pro mě. Ověřila jsem si to už podruhé. Jak 1. díl série "Mládí v hajzlu", tak i tato kniha mě nijak neoslovily.
Nestydaté plavky jsou oddechovka u které vypnete. To nepopírám. Bohužel je to tak všechno. Žádné hlubší myšlenky však nečekejte. Pro mě to byla knížka, na kterou si už asi nevzpomenu. A to je myslím škoda, protože každá dobrá kniha by ve vás měla něco zanechat...

greetchen
22.06.2016 3 z 5

Jsem z generace, která na Mládí v hajzlu vyrostla, v této knize jsem ale autorův specifický styl a humor nenašla. Nestydaté plavky jsou "jen" příjemnou retro oddechovkou, naivním dívčím počtením, nijak nepřekvapujícím, ale na dovolenou to bylo fajn čtivo.