Temný ráj

Temný ráj https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117782/mid_temny-raj-x5Z-117782.jpg 4 273 56

Po napínavém závěru prvního dílu se třináctiletý Todd Hewitt probouzí jako vězeň v Novém Prentisstownu, jenž padl do rukou diktátora a samozvaného prezidenta Prentisse. Také Toddova přítelkyně Viola se ocitla v zajetí a Todd se rozhodne, že ji najde a zachrání. Musí však svůj záměr držet v tajnosti, což nesmírně ztěžuje Hluk, který od války s domorodci vyzrazuje myšlenky. Zdá se však, že vynalézavý Prentiss objevil způsob, jak Hluk zkrotit nejen u sebe, ale i svých pochopů. V této knize se z nepřátel stávají přátelé a z přátel nepřátelé a čtenáři se bude opět svírat žaludek. Okolnosti nutí Todda k činům, které by nikdy předtím neudělal, a začíná tak ztrácet sám sebe. Věci přestávají být černé a bílé, přičemž odstíny šedi mohou být velmi nebezpečné. Jedno však o Toddovi víme – je silný. A v jádru dobrý. Dokáže v této zkoušce obstát a vyjít z ní nezlomený? Najde svoji Violu? Milovníci dobré sci-fi se budou těšit na další pokračování této svižné a imaginativní série. V Nakladatelství JOTA vychází celá série CHAOS, pokračování Válka hluku očekávejte v průběhu roku 2012!... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

The Ask and the Answer , 2008

aishimizu
23.11.2014 5 z 5

Musím uznat, že tohle bylo ještě lepší, než první díl. Ale pořád je to dokonalé!

gabice4
25.09.2014 5 z 5

Druhý díl se mi líbil víc než první, nebyla jsem z toho tak zmatená.Těším se na třetí a jsem zvědavá jak to vše skončí.

Nagadir
03.09.2014 5 z 5

Nejlepší kniha celé série. V první jsem se nemohla ztotožnit s charaktery a až na Mancheeho mi byli tak nějak všichni ukradení, v tomhle díle to byl neuvěřitelný emoční kolotoč. Chvíli jsem někomu fandila, pak ho proklínala. Sice mi vadilo jak se někdy hlavní postavy chovaly, ale celkově to všechno krásně pasovalo do sebe.

xxiixxi
02.09.2014 4 z 5

Tentokrát trochu zklamání, ale tak nějak jsem to očekávala, protože prvnímu dílu jsem úplně propadla a tak se mi do čtení druhého ani moc nechtělo. Zatímco první díl byla smršť akcí, tady jsme se příliš nepohnuli. Možná tak na emocionální a psychické úrovni. Ke konci mi začal být sympatický i Davy, což se mi na základě činů minulých moc nezamlouvá. Celkově jsem zvědavá na třetí díl, snad se ukáže, kdo je největší padouch.

Ben Nevis
28.08.2014 4 z 5

Pokračování Hlasu nože je nabito víc emocemi než dějem, který se více méně pořád opakuje. Připomíná mi trilogii Hunger games včetně hlavních politických charakterů. Možná autor moc tlačí na pilu, co se týká deprese. Je mi líto, že americká tvorba pro děcka může být nabitá násilím (včetně mučení), jenom pokud se zřekne erotiky. Takže vztah Todda a Violy se nikam nehýbe, protože je to pořád "Kde je Todd?" "Kde je Viola?" Taky je divné, že Viola ve svém POV používá úplně stejný styl myšlení jako Todd. Autor si mohl dát práci to trošku odlišit (nejenom spisovným vs. hovorovým jazykem).

Jde ale vidět, že to má autor dobře promyšlené. Každý čin má nějaký dopad. Je to těžká (hlavně emotivně) knížka plná moralit, menších zel, snahy vykonat správné skutky a vnitřně hanbou nezemřít.

stolbice
28.07.2014 5 z 5

Nemohu než ohodnit na 100% kniha opět úžasná, temná, depresivní, skličující, plná naděje a očekávání, že to snad ani nejde vyjádřit. Většina druhých dílů různých sérií se jen připravuje na závěrečný třetí vrcholný díl a je plná zbytečných výplní, ale to pro tuhle knihu neplatí, vše má svůj význam, i když někdy to pochopíte až po přečtení třetího dílu..... ovšem závěr opět vygradovaný a úžasně zpracovaný, když už si myslíte, že je konec a říkáte si, o čem asi tak může ten třetí díl být? Přijde něco, co vám vyrazí dech :-) Jsem tak ráda, že konečně někdo napsal něco úplně jiného a nového, skvělý nápad!

TFArchmann
05.07.2014 4 z 5

Druhý díl mi přišel o něco málo slabší, než byl ten první, ale i přes to byl skvělý. Musím souhlasit s tím, že první polovina knihy nebyla ničím zajímavá a měl jsem trochu problém se jí prokousat, ale ve finále jde opět o jeden z úžasných (a poměrně nedoceněných) příběhů. Ness píše zvláštním způsobem, díky kterému máte pocit, že právě vy jste Todd Hewitt, nebo Viola Eadová. Doporučuji.

dragonslayer
23.06.2014 4 z 5

Zatím ještě čtu, ale jsem jediná komu se zdá, že v tomto díle trochu děj stagnuje? Nápad pořád dobrý a jeho psaní je mi příjemný, ale zatím jsem přečetla během 3 týdnů jen 148 stránek, což je pro mě strašně dlouhá doba a málo stránek a doufám, že se to ještě nějak vyvrbí. :D

--------------------------------------------------------------UPDATE-------------------------------------------------------------------
Nooo tohle??? Whats??? On je nemožnej.... Jakto, že tak knížka začíná být zajímavá, až na 243 stránce????? Prooč?? Každopádně knížka na začátku: Eeuuh.. Knížka uprostřed: Hmmmm a knížka na konci: F*CK THIS SH*T WOOOOOOOOOWWWW..... Prostě je toho na mě moc a můj mozek, asi exploduje. BUM

dennie3
13.06.2014 5 z 5

Na začátku mě kniha bavila mnohem méně, než předešlá. Trvalo mi dlouho, než jsem se dostala k dalším kapitolám (z velké části proto, že jsem měla rozečteno hodně jiných knih) a děj mi pořád připadal stejný, jen se to opakovalo a opakovalo, stejné prostředí, stejné kecy.
Potom jsem se dostala za nějakou tu stranu 180. Příběh se konečně začal blížit ke krizi a napětí se trochu stupňovalo, stejně jako momenty šoku a údivu.
A po straně 200.. jsem knihu četla jedním dechem. Ness zase ukázal, že je mistrem ve stupňování napětí, ve volbě těch správných slov, ukázal, že je skvělým spisovatelem.
Jeho styl psaní je hodně charakteristický a líbí se mi, jaký pocit ve čtenáři vyvolávají často používané pomlčky a zvětšená písmena a podobně. Díky těmto prostředkům příběhu dramatičnost rozhodně nechybí.
TEMNÝ RÁJ (mimochodem mě zase zklamal český překlad, vážně, jak někdo může přeložit THE ASK AND THE ANSWER na TEMNÝ RÁJ?) je o něco slabší než HLAS NOŽE, ale pořád je to skvěle napsaný příběh, u kterého se Vám tají dech. Sérii CHAOS doporučuji.

Pepek24
03.06.2014 5 z 5

Tak já nevim Kdo je v týhle knize větší mršina jestli Starosta/President nebo ta mrcha coyLová ? Co myslíte? Jinak sem knihu přeletěl a přistlih sem se u toho jak po očku sleduju co se deje na druhé stránce než kterou čtu. To se mi dlouho nestalo. Díky Patriku, ale Manchee sem ti ještě neodpustil

Jitulisko
26.03.2013 5 z 5

Jestli na mě padala deprese po prvním dílu tak to byl jed odvar . Po přečtení tohohle jsem out.
Tady ze strany na stranu řve snaha žit , poddat se , bojovat , nevzdávat se a přitom je děj svým způsobem rozpolcen. Na jednu stranu stojí na mrtvém bodě a na druhou se neustále něco děje.. Jo líbí se mi moc a jdu dál :) Konec byl pecka tak uvidím co si autor připravil v poslední knize :))))

diva
01.03.2013 3 z 5

vnější děj stagnuje, celá kniha zaseknutá na pitvě jediné cyklující situace. východisko nastíněno na poslední straně, další epizoda téhle telenovely by tedy snad měla děj opět rozpohybovat. potenciál nápadu s hlukem dost nevyužitý. 60%

Lana Lasthovick
24.02.2013 5 z 5

V této knižní sérii mne opravdu dostává vztah Violy a Todda, který je opravdu dokonale propracovaný. Strašně se mi moc líbí jeho hloubka, jenž se postupně od Hlasu nože prohlubovala a tady vážně docela graduje. Je to opravdu nádherná změna oproti dystopiím a vůbec knihám, kde jsou pro sebe hlavní hrdinové stvořeni již od pohledu a náhle do toho spadnou.
Temný ráj má sice trošičku jinou atmosféru, než Hlas nože, ale stejně dobrou a zajímavou. Rozhodně stále výborné čtení :)!

Frakira
26.03.2012 4 z 5

Jiné pojetí s úplně jiným spádem děje oproti prvnímu dílu, ale vůbec ne horší. Jsem vážně zvědavá, jak to autor zakončí...

Wolf_1
29.12.2011 5 z 5

Souhlasím s Hanyuu-himem děj jde kupředu, ale už ne takovou rychlostí jako v prvním díle. Každopádně jsem zvědav na pokračování. Díl končí velice zajímavě ;-)

Hanyuu-hime
18.12.2011 5 z 5

Sice se děj nežene takovou rychlostí jako v první díle, ale je stejně tak dobrý a nápaditý.

Patrick Ness
americká, 1971