Hlas nože

Hlas nože https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78735/bmid_chaos-hlas-noze-ccS-78735.gif 4 387 92

„Hluk je nefiltrovaný člověk a bez tohoto filtru je člověk pouze kráčejícím chaosem.“ Planetu Nový svět kolonizuje malá skupina osadníků z nepřátelského Starého světa. Po mnoha letech dochází k nečekanému zvratu. Domorodí obyvatelé se vzbouří, zaútočí na osadníky a usmrtí všechny ženy. Muže a zvířata náhle napadne podivný vir, který umožňuje slyšet myšlenky ostatních. Uniknout se podaří jen nevzdělanému mladíkovi Toddovi, který si stihl vzít na cestu pouze ruksak, lovecký nůž, deník, ale hlavně to vůbec nejdůležitější – svého věrného psího přítele. Ostatní obyvatelé v čele s šíleným knězem ho však pronásledují a kvůli nebezpečnému viru nebezpečí stále narůstá. Tento nelibozvučný myšlenkový mrak se nazývá Hluk a projevuje se nejen zvukem, ale i obrazem. Nikdy vás nenechá na pokoji a žádná vaše představa a ani jeden váš plán tak nejsou soukromé. Todd objeví v Hluku jakousi „díru“ a záhy zjistí, že žije v úplně jiném světě, než si dosud myslel. Postupně vychází najevo několik prazvláštních situací z minulosti a Toddova strastiplná cesta s armádou v patách se zdá jako nikdy nekončící příběh. Hlas nože je první kniha dystopické trilogie CHAOS, plná napětí, dramatických zvratů a nečekaných odhalení, ale i humorných situací.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

The Knife of Never Letting Go , 2008

Lady.Ge
04.06.2013 5 z 5

Tuhle knížku naprosto miluju. Je to jedna z nejdokonalejších knížek, co jsem kdy četla. Jen tak, ti, co ji ohodnotili jako odpad, by se měli stydět. Páč ŽÁDNÁ kniha není odpad ;* Není to kniha o romantice, a opravdu mě štve, že z ní někdo nebyl nadšený právě kvůli tomu. Protože každá knížka enmusí být plná Edwardů -.-" Všechny postavy jsem si zamilovala, Todda, Violu i chudáčka Mancheeho. Konec knihy mi urval srdce, stejně tak i několik dalších scén. Ale i tak, tuhle knížku jsem si opravdu zamilovala a řadím ji mezi ty "nej".

Jitulisko
25.03.2013 5 z 5

Start knihy kde spolu mluví chlapec se psem byl úsměvný... nevíte co čekat, ale pak se děj rozjede a postupem sem si knihu zamilovala . Je celkem depresivní o naději a beznaději ... Když jste poskvrněný tím odkud jste aniž by jste jen tušili proč...

Kate.S
23.02.2013 odpad!

Je mi za těžko hodnotit,když jsem ani nedočetla, ale to se prostě nedá. Půlka knihy a stále o ničem. Nuda, nuda a nic víc. Co je to proboha za knihu? Příběh plný :"Drž hubu, Manchee." nebo "Todde, ty štěně." To fakt ne.

diva
21.02.2013 4 z 5

stěžejní nápady ("hluk", komunikující zvěř..) docela zábavné a podnětné .) na vypravěčský styl se dá zvyknout. děj nemá příliš hluchých míst, občas ale navazuje trochu strojově. celek lehce povrchní, poplatný cílové skupině mládežníků. co mi čtenářsky nejvíc tahalo za nervy je nemístný patos intimity hrdinného párku. 70%

Theta
07.12.2012 3 z 5

Po Hunger games a romantických dystopiích (Divergence, Dokonalý pár, Banka těl) to byla pro mě docela slabota. Už v úvodu mi nesedlo několik věcí - hlavní hrdina je kluk (tudíž jsem se nemohla těšit na romantiku), chvíli jsem si musela zvykat na nespisovný jazyk a na (záměrně rušivou) přítomnost "hluku", no a hlavně mi to přišlo takové plytké, ne moc dějové a akční, mělo to spoustu hluchých míst, kvůli kterým jsem knížku kolikrát odložila, abych se ke čtení vrátila až po několika dnech. Ale pak mě zase v dalším bodu chytla a unášela a já četla s opravdovým zájmem. Takže jsem nakonec přelouskala i zbývající dva díly, ale musím říct, že to šlo od desíti k pěti... trošku mi to připomínalo telenovelu, kde se všechno točí pořád dokola, opakuje se, dojde se z bodu A do bodu B, aby se to pak zase vrátilo do bodu A, bez nějakého stupňování napětí. I celková zápletka je taková plytká. Řekla bych, že trilogie by se klidně stáhnout do dvou knížek a čtenáři by to vůbec nevadilo.

kája14
23.08.2012 4 z 5

Fantastická knížka!!! Občas mi sice trochu nesedl styl jazyka, ale ten závěr mě naprosto dostal. Můžu jen doporučit :-)

paloma
07.07.2012 odpad!

Kniha mi nesedla a nudila mě.

čef
30.03.2012 4 z 5

Sci-fi příběh typu dobrodužného on-the-road maličko posouvá ideu přenosu myšlenek směrem k nesnesitelnosti. Novou variantu nebo dokonce zásadní odklon od univerzálního modelu sci-fi však nepřináší. Budu se těšit, že se v dalších dílech dočkám větší invence a mnoha dalších čerstvých nápadů. Dobrodružných prvků a osvědčených postupů použil autor dostatek, proto je kniha čtivá a dá se dočíst bez újmy na duševním zdraví.

Wolf_1
29.12.2011 5 z 5

Kniha vtýhne do děje hned od první stránky a urží si čtenáře až do konce. Jestli bude pokračování stejné jako první díl, určitě všem doporučím. Mrzí mě jen osud Mancheeho :-( je mi ho líto...

Daudalinka
11.09.2011 5 z 5

Kniha mě naprosto vtáhla do děje.Přečetla jsem ji jedním dechem a neskutečně se těším na pokračování.Sdílím stejný názor jako Frakira : Proč Manchee? :(

Frakira
19.07.2011 4 z 5

Nápad se mi líbil, zpracování také dobré, čtivé, neustále vás to drží v napětí....jsem zvědavá na pokračování! (spoiler: proč Manchee? tos mi neměl dělat Patricku :/)

Hanyuu-hime
07.07.2011 5 z 5

Neskutečně povedený, strhující příběh od kterého v jednom kuse dostáváte jednu ránu za druhou, když už si myslíte, že víte, jak to nakonec dopadne, stane se něco, co jste opravdu vůbec nečekali...
Tato kniha naprosto předčila mé očekávání a na 100% mi sedla... Je to přesně to, co jsem hledala!