Hlas nože

Hlas nože https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78735/bmid_chaos-hlas-noze-ccS-78735.gif 4 387 92

„Hluk je nefiltrovaný člověk a bez tohoto filtru je člověk pouze kráčejícím chaosem.“ Planetu Nový svět kolonizuje malá skupina osadníků z nepřátelského Starého světa. Po mnoha letech dochází k nečekanému zvratu. Domorodí obyvatelé se vzbouří, zaútočí na osadníky a usmrtí všechny ženy. Muže a zvířata náhle napadne podivný vir, který umožňuje slyšet myšlenky ostatních. Uniknout se podaří jen nevzdělanému mladíkovi Toddovi, který si stihl vzít na cestu pouze ruksak, lovecký nůž, deník, ale hlavně to vůbec nejdůležitější – svého věrného psího přítele. Ostatní obyvatelé v čele s šíleným knězem ho však pronásledují a kvůli nebezpečnému viru nebezpečí stále narůstá. Tento nelibozvučný myšlenkový mrak se nazývá Hluk a projevuje se nejen zvukem, ale i obrazem. Nikdy vás nenechá na pokoji a žádná vaše představa a ani jeden váš plán tak nejsou soukromé. Todd objeví v Hluku jakousi „díru“ a záhy zjistí, že žije v úplně jiném světě, než si dosud myslel. Postupně vychází najevo několik prazvláštních situací z minulosti a Toddova strastiplná cesta s armádou v patách se zdá jako nikdy nekončící příběh. Hlas nože je první kniha dystopické trilogie CHAOS, plná napětí, dramatických zvratů a nečekaných odhalení, ale i humorných situací.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

The Knife of Never Letting Go , 2008

Valentine
18.11.2014 4 z 5

Ač již nespadám do teen-kategorie, tahle kniha se mi líbila víc než jsem po první kraťoučké kapitolce očekávala. Velice originální nápad a čtivé zpracování mě nenechalo vydechnout. Jen jsem se občas trošičku ztrácela v ne vždy zcela přehledném ději...

aishimizu
08.10.2014 5 z 5

Poutavý příběh, který vám nedovolí se od knihy jen tak odtrhnout.

gabice4
23.09.2014 4 z 5

CHAOS...Tak to přesně jsem měla v hlavě skoro celou dobu co jsem knihu četla.Pořádně mě to začalo bavit skoro až na konci knihy. No,ale s chutí do dalšího dílu.Snad mě nadchne víc.

Ben Nevis
19.08.2014 5 z 5

Ani nejde poznat, že je to knížka pro mládež. Anebo není? Hlavní hrdina je sice z naše pohledu dítě, ale z pohledu Nového světa má zkušenosti a starosti dospělého.

Už dlouho jsem nečetla takhle živou knihu. Nejsem fanda vyprávění v přítomném čase, ale k Toddovu nespisovnému vyprávění a popisování Hluku se hodí. Už od prvních odstavců jsem věděla, že se mi to bude líbit.
Psychologie postav je úžasná. Ani kladné postavy nejsou černobílé a pokud se Todd chová nelogicky (a ne že by mě často neštval), má k tomu nějaký psychologický důvod. Chová se jako nevzdělaný kluk, který má svou hrdost. Postavy se potýkají s všudepřítomným Hlukem a autor se s cizím elementem vypořádal bravurně. Mluvící zvířata mě bavila.

Samozřejmě knížka má své mouchy. Trošku mě štvalo opakované vyskakování postav jako čertík z krabičky, kde je člověk nečeká. Taky nebylo moc povedené dát Toddovi ze začátku důležité informace, ale zamlčet je čtenáři jenom kvůli prodloužení napětí. Obzvláště když se tu operuje s telepatii.
Ale to jsou drobné detaily, které nerozhodí kladný dojem ze čtení. Těším se na pokračování.

xxiixxi
17.08.2014 5 z 5

Úžasná kniha, přečetla jsem ji za jeden den! Nejsem si jistá, jestli mne vůbec nějaká jiná kniha takhle nadchla. Úplně nejlepší byly první kapitoly, připadaly mi velmi tajemné, prostředí bylo takové pochmurné bez naděje. A díra v Hluku! Pak začala jízda. Některé postavy byly trochu moc nesmrtelné a jiné zase až moc smrtelné. Ale jinak super.

HλNKA
11.08.2014 5 z 5

Knihy z výprodeje člověk vždycky bere trochu s rezervou, i když tady mají sebelepší hodnocení.
A přesně takhle jsem přistupovala já k prvnímu dílu trilogie Chaos. A nejradši bych si za to teď nafackovala, protože tahle kniha je doslova boží! A i když jsem se ze začátku trochu ztrácela a pomalu si zvykala na zvláštní styl vyprávění, byla to neskutečná jízda! Naprosto výborná a originální kniha (s nezapomenutelným Mancheem a jeho bobkem!), která rozhodně stojí za přečtení!

KriKri
11.08.2014

Bohužel.. do čtení jsem se strašně nutila a před poslední částí knihu vzdala úplně. Třeba někdy jindy.

stolbice
28.07.2014 5 z 5

Celá trilogie mě nesmírně zasáhla, po dlouhé době zase čtení, které jsem nebyla schopna odložit! Přitom původně jsem si knihu ani nechtěla koupit, vzala jsem ji pouze proto, že už jsem neměla doma co číst, jaký byl můj omyl! Začátek mi přišel trochu zmatený, ale jakmile se člověk dostane do obrazu, opravdu to stojí za to. Poutavý příběh, který je plný zvratů a napětí, když už si myslíte, že je konec, rychle vás znova překvapí. První díl začíná poutí Todda a Violy za nadějí, která je tak prchavá a nejistá....podstupují různé zkoušky a spoustu utrpení a konec knížky vás prostě donutí jít a koupit si zbylé dva díly, které vůbec neztrácejí na síle, napětí a probouzejí tolik různých emocí....nemohu než všem tuto sérii doporučit a ocenit autorův styl, konečně kniha, která opravdu stojí za to :-)

senseifails
18.07.2014 5 z 5

Teen-lite-sci-fi moc(spíš vůbec)nemusím a tak jsem se k přečtení tohoto kousku rozhoupával dost dlouho.Kajícně se přiznávám,že jsem hluboce mýlil a teď už vím,že škatule"Pro mládež"nemusí nutně znamenat,že výsledné dílo bude zabydlené jednorozměrnými postavami a přecpáno klišé.A že v něm nebudou motivy jako náboženský fanatismus nejhrubšího zrna,xenofobie,genocida a všudypřítomná morální nejednoznačnost.Příběhem jsem projel jako rozžhavená břitva máslem až ke 100%dotaženému finále během dvou dnů.Romantická linka je krásně platonická,křehká a vedená v důmyslných náznacích ale příběh je zároveň syrově intenzivní a na poměry žánru až nezvykle krvavý.A věřte,každá kapka má svůj význam.Třešničkou na dortu je pak terminátorsky neůprosný kněz,který plní svou funkci hrdinovy nemesis s velkou chutí a zanícením .Doufám jen,že Ness udrží v Temném ráji nastavenou laťku.

TFArchmann
05.07.2014 5 z 5

Podle anotace jsem si myslel, že bude knížka nějakou hloupou fantasmagoristickou intergalaktickou slátaninou, ale zdání se od reality liší víc, než by člověk čekal. Nápad s Hlukem zkrátka nemá chybu (i když si nedokážu představit, jak bude ztvárněn ve filmové podobě) a celý děj je tak nezdravě napínavý, že knihu prostě nejde nedočíst. Jeden z nejlepších kousků, co jsem dosud četl.

Eneo
30.06.2014 3 z 5

Nesedla mi. Doporučila bych spíš pro mladší věkové kategorie.

Eneo
30.06.2014 3 z 5

Nesedla mi. Doporučila bych spíš pro mladší věkové kategorie.

Mandie
23.06.2014 4 z 5

Wow, tahle knížka byla úžasná, zezačátku se mi vůbec nelíbila, nelíbil se mi ten nápad s hlukem a Prentisstownem a vůbec, ale asi po páté kapitole, kdy to teprve pořádně začalo, jsem se trochu více zabrala do děje a začalo se mi to líbit. A když se potom objevila Viola, začalo to být ještě zajímavější a akčnější. Todd a Viola byli docela dobrými postavami, ale nijak extra je nezbožňuji. Možná by se mi tahle knížka více líbila, kdybych ji četla před pár lety. Ale jinak, Patrick Ness má úžasné spisovatelské schopnosti, celý Nový svět, to jak ho vytvořil a popisoval bylo krásně představitelné a nakonec se mi i ten nápad s Hlukem začal líbit. Když už nic tak je to hlavně originální. I Sádráci byli zajímaví a vůbec ta historie Nového světa je taková záhádná a opředená tajemstvími. I když mě upřímně zklamalo to, že ve skutečnosti žádná "díra" v Hluku není, že to bylo jen Violino ticho. To by totiž bylo zajímavé, kdyby tam něco takového bylo. Moje nejoblíbenější postava byl Manchee (smrk =/). Ty jeho průpovídky byly nejlepší a nejvtipnější část na knize, takže pak jsem přestala mít chuť v tom pokračovat. Ale po tom, co tam autor nechal tak příšerný otevřený konec prostě další díly přečíst musím. No ale jinak bych se bez téhle knížky obešla. Dokážu pochopit, proč ji tak ostatní zbožňují, ale ke mě tak nějak nepřirostla, jestli víte, co tím myslím. Čtyři hvězdičky dávám jenom proto, že je to krásně a napínavě napsané, a dát tomu menší hodnocení by byl hřích, ale kdybych měla hodnotit jen to, jak se mi ta knížka LÍBILA, dala bych maximálně 2,5 hvězdičky. Není to zkrátka můj styl čtení....

Pepek24
03.06.2014 5 z 5

Velmi zajímavá premisa s Hlukem. bavila od začátku až do konce. ALE ALE Manchee Patrikovy neodpustím!! Nikdy!! Au? Todde?

Bramborka69
26.05.2014

Tuto knihu jsem si už přečetla a zalíbila se mi. Akorát má jiný obal. Teď si čtu 3. díl a nemůžu se od toho odtrhnout. Vřele doporučuji.

dennie3
09.05.2014 5 z 5

Já tu knihu NENÁVIDÍM, přísahám, že ji nenávidím. Ness je tak sakramentsky dobrý spisovatel a já jsem tak sakramentsky naštvaná a zároveň ho tak sakramentsky obdivuju a tak sakramentsky tu knihu miluju a sakra, sakra, sakra.
Dokáže situaci dostat do tak obrovského napětí, že nejde přestat číst. Všude je akce, nikde není nuda. A hlavně zvládá mistrovsky myšlenkové pochody. Obdivuju ho za to, jak naplánoval osudy určitých bytostí. Zároveň ho za to nenávidím.
A díky té nenávisti, díky tomu vzteku.. vím, že tahle knížka je hodně dobrá. Hodně. Dobrá. Nic jiného než pět hvězd.

DajaF
12.01.2014 4 z 5

Kniha mě určitě překvapila, tohle jsem vůbec nečekala. Už jsem si koupila další dva díly, doufám, že budou stejně dobré!

pecka02
02.10.2013 3 z 5

Musím říct, že mě knížka zpočátku vůbec nebavila. Vadil mi jazyk, kterým je psaná, ztrácela jsem se v Hluku. Nakonec jsem si ale zvykla a jsem za to ráda. Nápad je zajímavý, líbí se mi i grafické zpracování a zamilovala jsem si Mancheeho. Děj je zpočátku zdlouhavý, ale jakmile jsou hlavní hrdinové na útěku, nemá téměř hluché místo. Oceňuji, že se nejedná zase o nějakou romantickou knížku, které se poslední dobou rojí, ale místy mi připadala dost depresivní. Uvidíme, co nabídnou další díly.

Edite
26.09.2013 5 z 5

Chudáček Manchee!.. u té scény jsem normálně brečela!.. :(
Zatím jsem podobnou knihu ještě nečetla.. moje první sci-fi kniha a musím říct že je dokonalá.. mám přečtený i druhý díl.. a jen čekám kdy budu moct přečíst i ten 3!

Desire_Lydon
28.07.2013 1 z 5

Nemůžu si pomoct, ale kniha mě tak nějak odrazuje. Nemůžu se do ní vůbec začíst, přitom nápad není špatný. Asi to bude tím, že mi nesedl styl psaní. Nijak zvlášť mi nevadí nespisovně psané knihy, ale u tahle... mě nudí. Nezaujala mě a pochybuju, že jí někdy dočtu...