Neohlížej se

Neohlížej se https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291669/mid_neohlizej-se-tmK-291669.jpg 4 472 107

Samanta je ve vlastním životě cizinkou. Až do té noci, kdy se svou nejlepší kamarádkou Cassie zmizela, o ní všichni říkali, že má všechno – bohatství, popularitu i přítele jako ze snů. Samantu sice naleznou, na nic si však nepamatuje. Neví, kdo je, ani co se té osudné noci událo. Zatímco se snaží pospojovat úlomky své minulosti dohromady, uvědomuje si, že o takový život, jaký dřív vedla, nestojí. Stará Sammy byla totiž docela zlá holka a je zřejmé, že s Cassie ji pojilo spíš nepřátelství. Samanta si je jistá, že ztráta paměti je pro ni jako výhra v loterii. Dostala druhou šanci, aby mohla být lepší dcerou, sestrou a přítelkyní. Bláznivě se zamiluje do Carsona Ortize, kluka, kterému na ní vždy záleželo a k němuž se ta stará Sammy nechovala hezky. Cassie ovšem stále není k nalezení. Pravda o tom, co se jí té noci stalo, je však pohřbena nejen hluboko uvnitř Samantiny hlavy. Zná ji i někdo jiný, někdo, kdo se chce ujistit, že o ní dívka pomlčí navždy. Samanta chce pouze jediné – zjistit pravdu. Jestli se jí podaří oživit vzpomínky na osudnou noc, bude se moct konečně posunout dál. Ale co když na tom, aby si nevzpomněla, závisí její život?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

Don't Look Back , 2014

kocourjulie
28.04.2016 4 z 5

Hezký, napínavý příběh středoškolačky, která postupně nachází ztracenou paměť. Škoda, že to vyvrcholení není víc propracované. Knihu bych doporučila spíš čtenářům do dvaceti let.

muchomurka
27.04.2016 5 z 5

Ať už Jennifer Lynn napíše jakoukoliv knihu, vždy je to příběh, který zhltnu na jeden zátah. Ani zde tomu nebylo jinak. Postavy byly super, bavilo mě postupné rozkrývání minulosti, napětí. Vůbec si nedokážu představit, co asi Sammy musela prožívat (i když autorka to napsala velmi dobře, do Sammy jsem se vžila jako do druhé kůže), být ve svém vlastním životě cizincem, spoléhat se na to, co mi kdo řekne a doufat, že to bude pravda. To, jak se Sammy změnila, využila nového začátku a byla konečně sama sebou, fandila jsem jí, ať je šťastná a fajn holka, kterou si přála být. A ten závěr? Tak nějak jsem to vytušila dřív, kdo to je, ale vůbec mi to nevadilo. Jsem ráda, že vše dopadlo dobře. :)

jluky
24.04.2016 5 z 5

Tak: dočítané za jednu studenú aprílovú nedeĺu...Oči trošku unavené, ale stálo to za to...

janesy
22.04.2016 5 z 5

Moje oblíbená autorka nezklamala, četla jsem bez dechu v jednom záběru :) a rozuzlení mne překvapilo-děj měl spád a přímo jsem si jej užívala!

EvaSupovic
12.04.2016 5 z 5

Moje TOP autorka je přesně na svém místě a zase musím jen a jen opěvovat její schopnost psaní s širokým záběrem. Za mě je tato kniha skvělá a napínavá a rozhodně doporučuji :-D

DariDerek
11.04.2016 5 z 5

Opět jsem se přesvědčila, že tato autorka patří mezi mé oblíbené spisovatele YA literatury. Napínavý příběh, který mě vůbec nenudil a užívala jsem si to. Jednohubka co se týče rychlosti - jeden den, ale za to to bylo více strhující. Četla jsem dokud jsem nevěděla vše. Více v recenzi v záložkách nebo na blogu. :)

vikimi
07.04.2016 3 z 5

Nápad super, občas se mi to zpracování moc nelíbilo - rozvinula bych to a ten konec lépe a dramatičtěji popsala.
Jinak se Samathou jsem prožila každé její trápení, každý její nový den...super hlavní hrdinka.
Autorka píše opravdu pěkně :)