Není přání jako přání

Úspěšná anglicky píšící autorka literatury pro ženy Alexandra Potter vstupuje premiérově na český trh. Při četbě její knihy budete váhat, zda vám její tvorba připomíná spíše Betty MacDonaldovou v moderním hávu nebo eskapády Bridget Jonesové. Samostatná rusovlasá Londýňanka Heather se stále vyrovnává s nevěrou bývalého přítele, po němž jí zůstaly jen hořké vzpomínky a nesplacený byt. Jednoho dne v dešti potká cikánku, která jí vnutí vřes pro štěstí, který prý splní všechna přání. A svět se jako mávnutím kouzelného proutku skutečně začíná měnit a život se rozjasňuje. Splněná přání začínají nabírat na obrátkách, Heather je zaskočená tím, co se děje. Ale když do rodinného života zasáhne nečekaná a vážná nemoc otce, usoudí, že je nejvyšší čas na vřes zapomenout a ujasnit si priority. Váhá, jestli jí přání skutečně plnil vřes, nebo to byly shody okolností a náhody. Těžko říct… Vtipná, čtivá kniha pro moderní samostatné ženy, které dokážou brát život s nadhledem a humorem.

https://www.databazeknih.cz/images_books/89_/89706/neni-prani-jako-prani-HXB-89706.jpg 3.6496

Be Careful What You Wish for (2006)

Vydáno:, Radioservis
Počet stran:312
Překlad:Dagmar Brejlová
Autor obálky: Kristián, s. r. o.
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-86212-92-0

Kniha Není přání jako přání

bosorkalesni

Náhodou milé čtení ze života. Jako oddychovku mohu knihu doporučit :)

Elern
28.11.2018

Znáte ten pocit, když si přejete najít ráno v autobuse prázdné místo k sezení? Každý den doufáte, že silnice budou průjezdné, když jedete autem? Tajně vyhlížíte v obchodě, zda vaše lodičky, které jsou v akci, mají ve vaší oblíbené barvě a čísle 38?
Já teda ne.

Každý den doufám, že autobus nebude přecpaný a já si v klidu někde stoupnu. V autě by mě stačilo, kdyby konečně už opravili most a já nemusela objíždět celý blok a hlavně, že aspoň nějaké číslo lodiček v akci bude 41.
Jestli máte aspoň trošku podobné pocity a tajně si přejete, aby to bylo jinak, sáhněte po knize. I když to je další love story, má i pasáže k zamyšlení - jak v rodinných vztazích tak v osobních a hlavně v tom, že si máte dávat pozor na to, co si přejete. Tohle téma mě v tomto týdnu potkalo v knihách už třikrát, takže asi na tom něco bude ;)

suzanne1997
06.09.2018

A komu by ublížilo jedno malinkaté přání? Jaké přání? Třeba aby ta kniha rychleji ubíhala? Aby se její děj ubíral jiným směrem? Nebo aby ty dialogy nepůsobily tak jednoduše a fádně? To si může čtenář jen přát. Ale po poslední stránce, když knihu zavřete. Přepadne vás pocit uspokojení, je jedno jestli z toho, že jste nekonečnou knihu dočetli nebo z toho, že byla tak úžasná. Uspokojení se zcela jistě dostaví. Nebo to bude jen úleva? To musí každý čtenář posoudit sám. Jen krátká věta na závěr: Nemusí to být tak hrozné, jak se na první pohled zdá.

Luciefever
26.08.2018

Knížku jsem dostala (! copak mě moji přátelé tak málo znají?), sama bych si nepořídila. Jako "záchodové čtení" by to snad šlo. Naprostý průměr, slaďáček, harlekýnka, večery pod lampou atd...s happyendem. Mno, jdu si spravit chuť, tohle bude chtít dvojitého panáka Kafky.

aginecka
21.08.2018

Troufám si tvrdit, že i život "fifleny" je o něco barvitější a naprosto souhlasím, že oddychová literatura nerovná se odfláknutá... Povrchní, bez vtipu, jedno velké klišé. Kdyby se mi do ruky nedostala audiokniha, nedočetla bych.

Jana283
17.08.2018

Moje první a poslední A.Potter. I od tzv "oddechové literatury" čekám víc....

kam-pak
15.08.2018

Ne že bych tu a tam nepotřebovala vypnout a přečíst nějakou oddechovku...i v rámci žánru bych příště hledala sympatičtější a vtipnější hrdinky.

marli58
22.06.2018

Prostě mě knihy A. Potter nějak přitahují... Ale je to opravdu taková jednoduchá romantika. Někdy je ovšem potřebná. Takové odlehčení :-).

pro ženy

Alexandra Potter