Nenechám tě odejít

Nenechám tě odejít https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409029/bmid_nenecham-te-odejit-NvI-409029.jpg 4 187 70

Před jedenácti lety uprchla Lindsey s dcerou Sophií před svým násilnickým manželem, který se ji pokusil zabít. Našla si nový domov, začala s podnikáním a snažila se odstřihnout od svého starého života. Myslela si, že unikla temné minulosti a že je v bezpečí. Po jedenácti letech je však exmanžel Andrew propuštěn z vězení a Lindsey se začínají dít strašidelné věci. Někdo se jí vkrade do domu, pokusí se otrávit psa a napadne jejího přítele. Andrew tvrdí, že to není on. Že se změnil. Může mu věřit? Nebo za útoky stojí někdo, kdo je Lindsey blíž než si sama myslí? A jak se může drobná lest, kterou Lindsey před lety provedla, změnit v její největší noční můru? Psychologický román Nenechám tě odejít popisuje rodinné drama založené na efektu motýlích křídel. Kniha zachycuje majetnickou lásku, která se jednoho dne vymkne kontrole. Román plný napětí s nečekanou zápletkou od kanadské autorky Chevy Stevens, která napsala řadu úspěšných thrillerů oceněných mezinárodními cenami.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ocelot

Never Let You Go , 2017

TessaJean
07.07.2019 4 z 5

Naprosto miluju knihy od této autorky. Přečetla jsem všechny co tu vyšly a každá mě neskutečně bavila a dokázala naladit temnou atmosféru. Tady u této knihy jsem se rovněž nemohla otrhnout, ale na mě byla zbytečně moc dlouhá a spousta pasáží tam podle mě byla naprosto zbytečná a tudíž kniha vůbec nemusela být tak dlouhá a bylo by to o dost lepší.

Lenka_S
07.07.2019 5 z 5

Tak tahle kniha mě opravdu nenechala odejít! Po delší době thriller, který mě chytil a do poslední stránky nepusil. Celou knihu jsem dala za ani ne 24 hodin a hrozně mě rozčilovalo, že mám i jiné povinnosti, než jen číst :-). Chtěla jsem sem napsat více dojmů, ale několikrát jsem to zase smazala, protože to vždy zavánělo spoilery , takže říkám jen TO SI MUSÍTE PŘEČÍST! :-).

Akléda_
03.06.2019 4 z 5

Kniha se zajímavým a důležitým tématem které bylo skvěle popsané. Líbilo se mi jak se střídaly kapitoly z dvou pohledů a mohly jsme tak lépe pochopit danou situaci a vžít se do ní. Četlo se to rychle a nemohla jsem se odtrhnout. Konec mě překvapil.

KnihomolkaKatka
02.06.2019 4 z 5

Celou dobu mi knížka přišla jako příběh, který byl spíše o vztazích než jako thriller. Konec byl do nádechu thrilleru - napínavý, svižný. Celkově hodnotím tuto poměrně novinku hodně pozitivně.

milunka21
31.05.2019 5 z 5

Tak to byla slušná jízda. Napínavé od začátku do konce. Rozhodně doporučuji.

Marluksa
28.05.2019 5 z 5

Nemám slov. Jsem absolutně nadšená. ???? Pozvolný styl psaní, plný emocí a překvapení, které nedají čtenáři odpočinout, dokud knihu nepřečte celou. Už dlouho jsem nečetla něco tak "jednoduchého" a zároveň čtivého. Ich forma je v tomhle případě obrovský bonus, a tak ráda přehlídnu i sem tam nějaký ten překlep nebo chybičku. Kniha mi hodně připomíná bravurně napsané dílo od B. A. Paris - Za zavřenými dveřmi.
Čtenář je neustále unášen na vlnách strachu, obav i zvratů. Žádná zbytečná omáčka, žádné nenucené dialogy, prostě vše plyne jak má. Rozhodně doporučuji.

kneslova
19.05.2019 5 z 5

Zase se mi povedlo po několika průměrných knihách narazit n a jednu vynikající a to je Nenechám tě odejít. Tato autorka píše skvěle, chytlo mě to hned od začátku. Dobře vykreslené postavy, žádná nuda a dokonalý zvrat v příběhu - za mne 5 hvězdiček a super

Pedruska01
11.05.2019 5 z 5

Kniha, která mě neskonale zaujala, a tak jsem se k ní musela dostat. Byla to věc, kterou vyloženě standardně nečtu, ale vůbec se jim nebránim a tahle se dle mého povedla. Četlo se to velmi dobře a rychle, člověka to každou stránkou pohlcuje do děje, bez ohledu na to, zda je momentálně vyobrazená přítomnost anebo minulost, či pohledy různých vypravěčů.
Hlavní hrdinka Lindsey - páni, ta to prostě neměla vůbec lehký. Krásný začátek nového života, ale dost hořký pokračování a ještě horší konec. Ta ženská měla fakt kopec smůly. Oblíbila jsem si jí, i když mi tam prosákla naivita, ale zpětně to prostě asi patřilo k té roli oběti. Držela jsem jí palce při mnoha jejích pokusech o cokoliv a velmi s ní prožívala její životní vývoj dál, protože to co se jí dělo bylo otřesné. Neumím si to představit v reálu, kolik strachu, bolesti a utrpení musí člověk dennodenně byť i jen za maličkosti snášet. Příšerná situace, která tady byla vyobrazena a mě bylo svým způsobem špatně.
Lindsey měla nehoráznou smůlu na lidi - byla okradena, aby mohla jen tak důvěřovat a když už si vybudovala tu křehkou důvěru a určitý vztah, tak jí to bouchlo pod rukama. Musím ale i přiznat, že mě štvala v tom, jak každýmu vyprávěla aktuálně ten její nešťastný osud. Nedokázala si to udržet. Jako kdyby měla zvrácenou potřebu se tím každému na potkání chlubit. Z toho jsem rostla.
Druhým hlavním hrdinou, respektive vypravěčem po letech byla i Sophie, která se mi zdála hrozně hodná a milá, ale pak rychle a pro mě nečekaně přepla do pubertálního módu a místy až zfrackovatěla. I přes to, protože to nejspíš k tomu věku patří, jsem ji měla celkem ráda a bylo mi jí líto. Přeci jenom musela být rozpolcená, jednalo se o její nejbližší, vlastní zkušenosti/vzpomínky žádné, jen ty informace z doslechu a pak častokrát spálení se. Chápala jsem, když se Andrewa snažila obhájit.
Kdo ještě stojí za zmínění je samotný Andrew. Ten chlap to neměl v sobě v pořádku. Místy mě šokovalo jeho chování v minulosti, ale v závěru to chápu - byl chorý. Impulzivní reakce a později až uvědomění si a výčitky svědomí. Později po letech, jsem balancovala, zda mu věřit. Věděla jsem že ne, protože takový člověk se prostě nezmění. Je to v něm. Ale nemohla jsem si pomoct. Něco mě nutilo aspoň trochu mu důvěřovat, že za některými divnými věcmi a náhodami/nehodami nestojí. A bylo to tak. Proto mě taky Lindsey lezla na mozek tím, že za všechno mohl Andrew. Aniž by si to rozmyslela, jen ukázala v první vteřině prstem. Hrozně mě ve finále mrzí ten jeho osud. Díky tomu, že tam byla snaha "chránit" a i to, že říkal pravdu... mě to vážně hrozně mrzí - byť byl ten špatný, snad si to nezasloužil...? Bylo to prostě nečekané. Hmm... Tak nějak nepochopitelně mi přirostl k srdci.
V té knize se toho stalo hrozně moc. Občas jsem měla niterní pocit, že si tam autorka něco přidala navíc, aby to natáhla. Nevím, kde jsem k tomu přišla a zda to je pravda. Bavilo mě vyprávění minulosti, kde jsem se setkávala s Andrewem a Lindsey a zjišťovala jsem ty různé zádrhely, nehody, problémy, které pořád řešili. Svým způsobem mě až fascinovalo to jeho chování.
Musím se přiznat, že jsem postupem knihy dělala několikrát závěry, kdo by za tím vším mohl stát, s kým je to spojené, jak to vzniklo, atd. A rovnou k tomu přiznání na sebe napráším, že ze mě by se detektiv nikdy stát nemohl, protože s každou novou osobou vzniklo nové podezření. :D Každopádně, rozuzlení a odhalení pravého "pachatele" bych si nikdy netypla. Hrozně mě to překvapilo, prostě... cože? Nikdo nemůže říci, že tenhle příběh je předvídatelný, bylo to tak šikovně napsané, že to čtenáře udrží, do doby, než dočte poslední stránku. A ten název? Dle mého se promítnul do všech důležitých postav, bez ohledu na důvod. Takže parádně vymyšleno.
Mě se to prostě líbilo. Tohle je moje první setkání s autorkou a jsem velmi mile překvapena. Tohle se opravdu povedlo - bohužel stále a pořád aktuální téma. Hodnotím nejvyšším počtem hvězd a přidávám doporučení. :)

Verca.ih
29.04.2019 5 z 5

Knihu jsem si původně koupila hlavně kvůli zajímavé obálce. Když jsem do ní nahlédla, už jsem se nedokázala odtrhnout! Autorka čtenáře udržuje v napětí od první stránky a zápletka je rozuzlena až na úplném konci. Pak se dozvíte, že všechno, co jste si mysleli, byl klam. Jedna velká lež. Za mě plný počet hvězd!

Milkacek
26.04.2019 5 z 5

Poutavé čtení, první kniha od autorky, kterou jsem četl a zřejmě si přečtu i další.

domácí násilí thrillery pro ženy

Chevy Stevens (p)
kanadská, 1973
2019  86%Nenechám tě odejít
2011  89%Stále nezvěstná
2012  81%Nikdy nevíš
2014  76%Pořád se dívá
2021  66%Temné cesty

Kniha Nenechám tě odejít je v