Němý svědek

Němý svědek https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410334/bmid_nemy-svedek-nhw-410334.jpg 4 201 68

Emmino nejtemnější tajemství je pohřbené hluboko v minulosti. Pravda ale nezůstane skryta dlouho… Emma je milující manželka a oddaná matka… a také vrah. Léta mlčí o mrtvém milenci, kterého pohřbila v zahradě. A mohla by to tajit dál, kdyby byl její život méně dokonalý. Emmin manžel Alex chce, aby se přestěhovali, ale dokud se jí nepodaří zahladit veškeré stopy svého zločinu, nemůže jen tak dům opustit. Když se rozhodne tělo vykopat, zjistí, že hrob je prázdný. V panice se Emma ke všemu přizná manželovi. Ale to je jen začátek. Později o ní Alex zjistí věci, které by býval rád věděl dřív. A také věci, které by raději nevěděl vůbec.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Silent Victim , 2018

berila
18.09.2020 4 z 5

Mně se kniha líbila, dobře a čtivě napsané. Určitě stojí za přečtení.

Petronela16
20.07.2020 1 z 5

Tiež som sa nechala zlákať pozitívnymi recenziami, no aka to chyba!Do polovice som to ako tak zvládala čítať, myslim tým , že každú stránku, od polovice tak každú druhú a posledné strany už asi tak zo 2-riadky na každej druhej.Zaujimave ,že som sa nestratila a vychytala som pointu, ktorá bola vlastne aj predvídateľná.No čo už, škoda času, peňazí, úsilia...čakala som nie, že viac ,ale sakramentsky viac.Ta * je len zato, že ma to na úvodnych strankach celkom zaujalo, ale myslím že s autorkou kamošky nebudeme.

Janča089
18.07.2020 3 z 5

Kniha se mi četla docela dobře, ale některé věci se mi nezdály - SPOILER:(třeba pronajatý minibagr se přivezl na pozemky sám? Kdo napsal na konci připravovaný dopis na rozloučenou?) a Alex jak stále Emmu miloval nebo jak na konci přijel zpět v přesný čas na záchranu..
Ale celkově to podle mě nebylo špatné, klidně od autorky ještě něco vyberu.

Astarothh
11.07.2020 5 z 5

Za mě jednoznačně YES! Autorka kvalitně tahá čtenáře za nos - jste prakticky celou knihu zmatení, kdo tady lže a kdo mluví pravdu. Postupně se pravda odkrývá. Konec se mi zdál přiměřený příběhu - žádná přehnaná zmatlanina, jako u jiných knížek. Hodně dobrý psychotriller!

ladyfromskye
08.06.2020 2 z 5

(SPOILER) Tady bylo bohužel téměř od samého začátku všechno špatně.
Anotace a obálka: na jedničku. Čtivost také (a díky ní jsem také knihu dočetla). Ale jinak to byla bída. Hlavně co se postav týče.
Jakmile se trochu pootevřela dvířka k charakterům Emmy a Alexe, došlo mi, že tahle knížka se mi do ruky dostat asi neměla. Hlavně s Emmou jsem měla problém. Že by se někdo zamiloval do až tak psychicky nemocné osoby? Že by bylo pro bulimika naprosto přirozené lusknout prsty a na pár měsíců vystrnadit ze svého života tuto psychickou nemoc? Ale kdeže... Pak tu byl Alex, který osciloval mezi bezmeznou důvěrou a láskou ke své ženě a jejím naprostým zatracením a vlastně skoro i nenávistí. A ještě ke všemu Emmina sestra, která se chvíli o svoji sestru až láskyplně stará, aby na ni vždycky na nějaký čas zase zapomněla; o jejích perfektních znalostech psychopatů (To jsem tedy valila oči, jak psychopata, kteří bývají nesmírně inteligentní a hlavně každý jiný, ovládla a zpracovala!) nemluvě. No a nakonec jsem se přistihla, jak fandím hlavní záporné postavě, aby Emmu i celou její rodinu vyvraždila.
Ups? Ups!

Bee240
27.05.2020 5 z 5

Tak toto byla jízda, kniha mě vtáhla a nepustila. Příběh je propracovaný a šokující. Při čtení jsem chvílemi nevěděla kdo je ten špatný zda je Luke opravdu parchant a nebo je Emma prostě jen šílená. Nebyla chvíle kdy bych nebyla napnutá. U této knihy prostě musíte číst dál a vědět jak to dopadne. Rozuzlení tajemství a příběhu celkově mě šokoval. Všechny postavy perfektně zapadly do příběhu a každého z nich jsem chvílemi neměla ráda a pohybovala o jejich pravdě. Je to prostě skvěle napsané aby nebylo hned jasné jak to celé bylo. Rozhodně doporučuji.

Teri27
12.05.2020 3 z 5

Napínavé.Krátké kapitoly mám ráda, rychleji se kniha čte. Ale ten konec už byl trochu scifi : D

Leniiis
08.05.2020 5 z 5

Já od knížky nečekala vůbec nic, vzala jsem si ji náhodně v knihovně a byla jsem opravdu mile překvapená.
Krátký kapitoly, děj zamotanej, že člověk musí zas číst dál a dál, at už se konečně dozví která bije. Závěr byl trochu moc i na mě, ale neubralo mi to na celkovým dobrým pocitu z knížky ani trochu.
Zkuste přečíst. Je škoda, aby knížka zůstala bez povšimnutí i když nemá zrovna zlatou nálepku bestseller.

muchomurka
27.03.2020 1 z 5

Může obsahovat náznaky nebo spoilery!
Tak tohle bylo dílo. Knihu jsem chtěla aspoň 5x odložit a měla jsem to udělat hned na začátku. Na této knížce mě štvalo všechno, Emma, Theresa, Alex, dům, naivita, formát knihy. Autorka se toho nebála a Emmě naložila příliš - bulimie, deprese, nevyrovnaná osoba, zneužívání, nevěra, vražda a to jsem asi nevypsala všechno. A i přes to jsem se do ní nedokázala vcítit. Její postoj jsem chudinka a nic neřeším, lžu a každé ráno se v pohodě dívám do zrcadla jsem nezkousla. Aspoň plus za Alexe, který se k tomu všemu postavil jako správný chlap. Jinak jsem moc ráda, že už to mám za sebou, chtěla jsem vědět, jak to dopadne, ale čtení bylo utrpení. Hodně mě štvaly ty až zbytečné kapitoly ze školních let, kdy ji sváděl Luke. A teda opravdu děsivé je, jak z vás někdo snadno udělá lháře. Brrr.
Takhle autorka se nebude řadit k mým oblíbeným, další knihu radši ne.

Šárčí
21.03.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila,kapitoly krátké,čte se moc dobře napínavé...jen jsem vážně dlouho netušila kdo je největší blázen...konec se mi zdál OK.

cleopatra11
17.03.2020 5 z 5

Parádní..Mělo to švih, mělo to spád, mělo to náboj...Jedna z dobrých knih.

orinka3
15.03.2020 2 z 5

Tak to teda bylo něco...čtivé na pět hvězdiček, určitě. Ale co ta zápletka?? Aspoň mně připadala tak překombinovaná a nevěrohodná, že víc jak dvě hvězdičky dát opravdu nemůžu. Více je méně a do téhle knížky nacpala autorka opravdu všecko možné i nemožné.

reňa30
05.03.2020 5 z 5

skvělé!!!...moje pocity?- nepřestanu, dokud to nedočtu :-)

Barticek
27.02.2020 4 z 5

Dobře napsané, skvěle se to četlo, mělo to spád. Jen konec mi přišel jako ušitý horkou jehlou....

0197
09.02.2020 4 z 5

Kniha mě velice mile překvapila. I přes né tak velké hodnocení, které tady kniha má, musím přiznat, že jsem se u knihy opravdu nenudila, děj byl napínavý, zvraty také nechyběli a celý příběh byl velice čtivý. Závěr také parádní. Mohu jedině doporučit. A střídání časových rovin a pohledů jednotlivých osob také moc fajn.

Tammy11
08.02.2020 5 z 5

Zajímavý příběh, poutavé vyprávění z pohledu různých osob a času, nepostrádající napětí. Plný počet hvězd si zaslouží.

jasmína
29.01.2020 5 z 5

Další dobře vybraná kniha v Knihovně, takové detektivky a zápletky mám moc ráda !

MichalDOK
17.01.2020 5 z 5

Překvapilo mě špatné hodnocení a moc jsem od knihy nečekal, ale musím říct, že mě se líbila, byla čtivá a závěr byl pro mě napínavý a líbil se mi. Za mě 5*

Helča17
12.01.2020 4 z 5

Kniha má docela špatné hodnocení, ale mně se (až na pár výhrad) líbila, bavila mě a děj pěkně odsýpal.

kape97
06.01.2020 3 z 5

Kniha se mi líbila, je vidět, že autorka se psychologii věnuje. Chybělo mi ale delší rozuzlení. Docela dlouho jsem musela přemýšlet, která z postav je největší blázen ????

tajemství thrillery pro ženy

2019  74%Němý svědek