Němý svědek

Němý svědek https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410334/bmid_nemy-svedek-nhw-410334.jpg 4 201 68

Emmino nejtemnější tajemství je pohřbené hluboko v minulosti. Pravda ale nezůstane skryta dlouho… Emma je milující manželka a oddaná matka… a také vrah. Léta mlčí o mrtvém milenci, kterého pohřbila v zahradě. A mohla by to tajit dál, kdyby byl její život méně dokonalý. Emmin manžel Alex chce, aby se přestěhovali, ale dokud se jí nepodaří zahladit veškeré stopy svého zločinu, nemůže jen tak dům opustit. Když se rozhodne tělo vykopat, zjistí, že hrob je prázdný. V panice se Emma ke všemu přizná manželovi. Ale to je jen začátek. Později o ní Alex zjistí věci, které by býval rád věděl dřív. A také věci, které by raději nevěděl vůbec.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Silent Victim , 2018

Kalina
26.12.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Střídání časových období nebylo vůbec na závadu. Naopak, čtenář mohl lépe poznat jednotlivé postavy - pravda, lež, pravda, lež ... . Mohu doporučit.

Nickyheat
20.12.2019

Thriller napínavý od začátku do konce - skvělé čtení

ArwenAragorn
19.12.2019 2 z 5

Co je lež? Co je pravda? Toť otázka.
Kniha za sebou hromadí spoustu zvratů, často už vyznívají včetně konce až absurdně. Co mi ale hlavně nevyhovovalo byl sloh, jakým je psaná a především dialogy. Někdy jsem si připadala jako v románu ze začátku 20. století. Neřeším, jestli je to vina autorky nebo překladu.
Za to, že jsem se nenudila a za mírné napětí 2*.

IvaRauchová
07.12.2019 5 z 5

Za mě určitě mohu jen doporučit. Napínavé až do konce..kniha je ctiva a svižná, ráda se k ní zase vrátím.

hanka6036
30.11.2019 5 z 5

Kniha nemá moc vysoké hodnocení, takže jsem od ní moc neočekávala. Ale mě docela mile překvapila. Měla děj, krátké kapitoly, dobře se četla. Snad asi poprvé jsem se setkala s vyprávěním třech osob, ale i to mě nakonec mile překvapilo. Docela dlouho jsem přemýšlela, kdo je v té knize větší blázen - jestli Emma, nebo Luke :-D.
Na mě byl trošku rychlý závěr knihy, ten bych možná trošku protáhla, jinak super.

georginaa
16.11.2019 4 z 5

Zdá se mi, že s tímto tématem se roztrhl knižní pytel. Jedna kapitola s pohledu jí a další s pohledu jeho a k tomu ještě pohled do minulosti a současnosti. Čtu již několikátou takovou knihu i když zápletka je jiná. Tyto knihy bohužel zanechají jen pocit, že jsem je někdy četla, ale nikdy nenechají nějakou trvalou stopu. Chyběla mi spousta nevyřčených otázek a odpovědí.

Danago
08.11.2019 4 z 5

Zápletka pro mě byla hodně zajímavá. Střídání vyprávění Emy v minulosti a současnosti bylo zajímavé a docela jsem ji dokázala pochopit. Alex je , po všem co zjistí, zmatený a není divu. Luke, no to byl teda fakt manipulátor. Blázní Ema? Je Luke mrtvý? A jaké další tajemství má ještě Ema v záloze? Jak to Alex všechno unese?
Knížku bych zařadila jako psychologický thriller, četla se dobře. A konec mě překvapil.

oxiduji
05.11.2019 odpad!

Něco tak strašného se mi dlouho nedostalo do ruky. Nechala jsem se uchlácholit zdejšími komentáři a byla jsem po zásluze potrestána. To už jsem četla kvalitnější harlekýnky. Postavy děs a hrůza, nesympatické, jednání styl wtf! kdy máte chuť jim všem nakopat do zádele, zápletka předvídatelná, styl psaní - čirá ohavnost, nevím, jestli za to může překladatel nebo autorka. Jediné co mě uklidňuje, je to, že kniha byla z knihovny a ten očistec mě nestál ani fenik.

Pája699
29.10.2019 3 z 5

Bohužel wow efekt se u této knihy nestal. Čekala jsem trochu více...kniha neurazí, ale ani nenadchne. Za mě slabý průměr.

mariva
22.10.2019 4 z 5

Knížka se docela dobře četla, krátké kapitoly a střídání vyprávějících postav děj rychle posouvaly vpřed i odhalovaly minulost a závěr vše dramaticky uzavřel. Docela napínavé čtení.

L.Helena
17.10.2019 3 z 5

Příběh s tajemstvím z minulosti. No, celkem dobrý, ale čekala jsem, že mě to víc vtáhne, nebo se budu víc bát... Takový slušný průměr.

Hvězdinka
15.10.2019 3 z 5

Krátké kapitoly, kdy se minulost míchá s přítomností z pohledu vícero hrdinů. Neurazila, nenadchla, ale měla spád, četla se dobře.

Hella
07.10.2019 3 z 5

Taková docela ucházející kniha, která nenadchne, ale ani neurazí. Na sychravé podzimní večery se hodí.

Lena081
05.10.2019 odpad!

Za mě zklamání...zase velká reklama a knížka o ničem:-(

blonďatá.luc
30.09.2019 4 z 5

Když se skládá slib manželství, slibujete tomu druhému, že s ním budete v dobrém i zlém - co všechno ale může "zlé" představovat vás nejspíš napadne, až k něčemu dojde. No a o tom tento psychologický thriller je. Z počátku jsem měla jisté problémy začíst se, protože se střídají tři časové roviny a tři různí vypravěči (nepravidelně). Jakmile se začal příběh rozjíždět a začal více odhalovat hlavní dějovou linku, neměla jsem už žádný problém s orientací - navíc každá kapitola je řádně označena rokem i jménem vypravěče a postav tam není moc. Musím přiznat, že jsem nečekala, že příběh bude promyšlený až tak do hloubky a že se bude věnovat tolika tématům. Přijde mi, že je pomalu nereálné, co se tam všechno stane, na druhou stranu je příběh až děsivě reálný. Několikrát jsem si při čtení říkala, že už se snad nemůže odhalit nic dalšího a že už mám přeci jen jasno, jak to celé dopadne, na další stránce na mě opět padla nejistota (a tak pořád dokola). Samotný konec nebyl vyloženě nečekaný a já jsem jej uvítala s otevřenou náručí - přesně v to jsem doufala! Ráda bych vám něco prozradila o hlavních hrdinech, ale právě odhalování jejich charakteru ke knize patří a tak bych vám nerada spoilovala. Neříkám, že je Němý svědek TOP kniha mezi psychologickými thrillery, protože byť jsem byla zvědavá a napnutá, nejímala mě hrůza, ale rozhodně patří k těm lepším - a minimálně díky jeho tematice a propracovanosti bych vám ho s radostí doporučila.

petrarka72
25.09.2019 3 z 5

Téma slibuje více, než čtenář nakonec dostane. Nenadchne - neurazí.

Kočička911
17.09.2019 4 z 5

Kniha nebyla špatná, ale mohla být lepší.
Docela mě bavilo, že jsem dost dlouho nevěděla jestli je blázen a pošahanec Emma nebo Luke.
Super bylo střídání minulosti a přítomnosti a ještě všech zúčastněných osob.
Pro mě velice zajímavej byl pohled Alexe - manžela Emmy. Musí to být docela náročný poslouchat všechny tyhle věci o své ženě, kterou bezmezně miluje, i po tom co se dověděl. At už je to tajemství co už není tajemství o Lukovi nebo novinka o synovi.
Jen bohužel konec byl moc rychlej - hrc prc a už to bylo..

Dela111
12.09.2019 4 z 5

Němý svědek je thriller o dávno pohřbených tajemstvích, která o sobě opět začínají dávat vědět a ohrožují celou rodinu hlavní hrdinky. Pro Emmu je připomínka minulosti tak trýznivá, že to vypadá jakoby postupně ztrácela rozum...
Příběh je místy předvídatelný, za polovinou už začíná být patrné, jak to vlastně je. Děj oživuje vygradovaný závěr.
Kniha je čtivá, námět zajímavý, především to, co zažívala Emma jako náctiletá. O tom má určitě smysl psát.
Za mě je hodnocení tak 3,5 hvězdičky, tedy 70 %.

zuzana2599
07.09.2019 4 z 5

Němý svědek nemá zatím vysoké hodnocení, ale mně se tento thriller docela zamlouval. Vypravěči tohoto rodinného dramatu se střídali, což zvýšilo čtivost i dramatičnost příběhu. Autorka mě udržovala neustále v napětí, téměř do konce jsem netušila, zda mluví Emma pravdu a jestli je její vyprávění z mládí skutečné.
Jaké je Emmino nejtemnější tajemství ? Je to dávný milenec, kterého pohřbila na zahradě !

Ajuszka
07.09.2019 4 z 5

I přesto že tuto knihu doporučuje sám Robert Bryndza a Angela Marsons to zas až taková pecka nebyla. Ale byl to zajímavý příběh, nicméně se mi v průběhu knihy nestalo že bych otevřela pusu úžasem. Takže za mě takových 75%.

tajemství thrillery pro ženy

2019  74%Němý svědek