Nelíbánky

Nelíbánky https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468382/bmid_nelibanky-AvZ-468382.jpg 4 613 116

Jeli byste místo své sestry na líbánky? Se švagrem, kterého nesnášíte? Nesměla bych se jmenovat Olive Torresová, aby se tohle nestalo přesně mně. V šesti letech jsem uvízla v automatu na hračky a museli mě vysvobodit hasiči. Uhodil do mě blesk, uštknul mě chřestýš. Před pár týdny jsem přišla o práci a nemůžu najít jinou. A za to, že teď letím na Havaj, může katastrofální nevolnost z jídla, která zničila svatbu mé sestry a které jsem jako jediná unikla díky své potravinové alergii. Přesněji řečeno, unikli jsme dva. V tomhle letadle vedle mě sedí ženichův bratr Ethan. Proklatě přitažlivý chlap, ale jinak ten nejprotivnější protiva, jakého zrodil svět. To teda budou Nelíbánky! Autorky bestsellerových sérií Božský a Vášnivý vás zvou na kouzelný havajský ostrov Maui, kde se nepříliš dobrovolně ocitne dvojice ústředních hrdinů. Olive a Ethan o sobě nemají žádné iluze. Pobyt, který měl být romantickou svatební cestou jejich čerstvě sezdaných sourozenců, se nevyhnutelně změní v boj o sprchu, poukázky na masáž, klíče od auta… a taky o postel… Válka mezi švagrem a švagrovou začíná – dobře se bavte!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

The Unhoneymooners , 2019

Ešína
13.02.2022 4 z 5

Sympatické, vtipné a čtivé. Děj byl předvídatelný ale hezký. Bavila jsem se od začátku do konce. Proto jsem asi knihu zhltla za pár hodin. Olive i Ethan se mi moc líbili.

Babarunka
06.02.2022 3 z 5

Příběh vypadal velmi slibně, líbí se mi i nápaditá obálka a najdete tu hodně vtipných scén. Na mě to ale bylo trochu moc zdlouhavé a předvídatelné.. knize by neublížilo, kdyby byla o něco tenčí. Přesto ale můžu doporučit jako prima oddechovku.

LucySmile
28.01.2022 4 z 5

Příjemné čtení s trochu předvídatelným dějem. Hlavně oceňuju, že postavy byly sympatické, bavily mě jejich hádky i vtipy. Název knihy sedí dokonale.

Luciska13
19.01.2022 5 z 5

Už dlouho jsem se u knížky takhle nenasmála. První polovina byl jeden vtip za druhým a ačkoliv to dějově nebyl bůhvíjak silný příběh, vtipné narážky, hádky a výměny to bohatě vynahradily. Oproti tomu druhá polovina knihy byla vážnější (pokud se to dá u téhle knihy říct), ale zase to vyvažovala romantická (a samozřejmě trochu předvídatelná) zápletka. Ale přesně takovou knížku jsem teď potřebovala, prostě únik od reality.

Ren95
12.01.2022 5 z 5

Skvělá kniha od těchto dvou autorek, která po dlouhé době nebyla naplněna jen častým popisem sexuálních scén, ale velmi milého a oddechového příběhu!

MedvidekS
09.01.2022 3 z 5

Americká romantická komedie …

Klára16
03.01.2022 4 z 5

Až na ten pomalejší start to bylo celkem příjemné. Klasická zápletka, kdy šlo hodně věcí předpovědět, ale ve skutečnosti to vůbec neurazilo :)

Arsi007
03.01.2022 5 z 5

Pokud nemáte v podobných romanticko erotických knihách rádi otevřené sexuální scény, ale naopak milujete flirt, různé dvojsmyslné narážky, sarkasmus a ironii a není vám ani cizí hate to love romance tak směle do Nelíbánek.

Popravdě jsem snad ještě nečetla tak vtipnou knihu. Smála jsem se nahlas a některé scény jsem si dala několikrát za sebou.

Postavy jsou sympatické, jiskření mezi nimi funguje na 100% a Olive není jen vtipná, ale také navíc nejde o klasickou krásku z časopisů, což oceňuji.

Doporučuji ne všema deseti, ale dvaceti!

IG: @hanybooks

Arianne
01.01.2022 3 z 5

Na jednu stranu to bylo zábavné, klasická odpočinková nijak výbušná romantika. Na druhou stranu si nás autorky natolik rozmazlily, že od nich je to proste málo. Čekala jsem víc a ve finále se vlastně nudila.

Nattali.ka
01.01.2022 3 z 5

Klasická oddechovka, když chcete nenáročné čtení na víkend. Připomínalo mi to motivem film Zkus mě rozesmát. Místy vtipné scény, některé trošku bláhové. Návrat z dovolené už mě tolik nebavil, ale snová dovolená na Maui je pěkný únik z reality všedních dní.

MilackovaN
30.12.2021 5 z 5

Kniha mě zaujala svým obalem a čtení bylo snad ještě hezčí! Sice se jedná o klasickou oddechovku s happyendem, ale mě se kniha v porovnání se sériemi Božský a Vášnivý líbila zase o něco více. Tak snad ta laťka půjde i s dalším knihou nahoru.

Jenny3
19.12.2021 4 z 5

Překvapilo mě nižší hodnocení knihy, přitom se příběh hezky četl, byla to taková milá oddechovka. Spíše romantické čtení, než něco vyloženě erotického. Jen mi vadil stále se opakující fakt, jak má Ethan neskutečně dlouhé řasy, to nepotřebuju číst asi 5x za knihu. Jinak paráda, můžu doporučit. :)

Ivka14
05.12.2021 5 z 5

Četla jsem to v originále a musím říct, že se tahle kniha řadí mezi mých top 10 knih tohoto roku. Ten příběh byl tak roztomilý. Miluji téma předstíraný vztah a nepřátele k milencům. Moc jsem si tu knihu užila.

Evaho73
28.11.2021 4 z 5

Po predchádzajúcej knihe som potrebovala iba zrelaxovať pri nenáročnom príbehu, takže moje očakávania neboli príliš vysoké.
Napodiv som sa bavila na síce námetom dosť otrepanom príbehu (ne)lásky alebo (ne)vzťahu medzi hlavnými postavami, ale dostal ma hlavne štýl a hravosť, akými autorky obvzlášnili dejové línie. A hlavne sex tu nehral prvé husle, ako to v obdobných knihách býva pravidlom.
Ak hľadáte nejakú romantiku, ktorá je vtipná, ľahká, nežná, s napätím a trochou pikantných scén, toto je vaša kniha.

Kaja1
15.11.2021 5 z 5

Tak mi se kniha četla dobře a moc jsem si ji užila. Romantika, luxus hotelu a příroda Havaje, velká milující rodina, zkrátka mě to bavilo.

veronika9761
09.11.2021 2 z 5

Moc prekombinovany, ani mi to neslo docist.

Kristy.Seb
08.11.2021 4 z 5

Každý potřebujeme nějaký životní cíl.

Téma příběhu nebylo moc originální, ale celkem vtipné pojaté.

princesse
08.11.2021 3 z 5

Dá se jako oddechovka, ale ostatní knihy od autorky pro mě rozhodně lepší. Nebylo to úplně špatné, ale ve srovnání s již přečtenými určitě nejslabší.

kristyna3919
01.11.2021 5 z 5

Knížku jsem dostala jako dárek. Moc se mi líbila a překvapila mě! Dobře se četla, bylo to vtipné, milé, konec mírně ujetý (to, v té restauraci), ale jako oddechovka je parádní :) do dalších knih se ale od autorky pouštět nebudu. Názvy knih nevěstí, že by mě měli nadchnout. Raději šáhnu po Julii Caplin :)

Ella161
26.10.2021 5 z 5

Tak tohle mě fakt bavilo! Nejdřív jsem k tomu příběhu byla trochu skeptická, protože série Božský u mě moc nepochodila, takže jsem předpokládala, že ani tahle kniha se mi nebude líbit. Jenže moje kamarádka byla přesvědčená, že se mi kniha bude líbit a že jí mám dát šanci. A jsem za to moc ráda, protože se mi opravdu moc líbila. Tohle nebylo jen o sexu a hned tam spolu nespali. Navíc se mi líbilo, že do bylo od nenávisti k lásce. Takové příběhy mám nejraději. A docela mi to připomnělo příběhy od Vi Keeland, což bylo jen další plus. Moc se mi líbil celý ten nápad a hlavně název knihy, který ten děj dokonale vystihuje. Také jsem se dost nasmála a to bylo další plus. Nenudila jsem se a krásně jsem si u toho odpočinula.

Postavy autorky vymyslely také moc skvěle! Olive jsem si oblíbila hned, ačkoliv někdy vážně byla pesimistická a počítala hned s tím nejhorším. V tomhle případě jsem se v ní trochu našla, protože občas (většinou) také dělám unáhlené závěry. Měla jsem tedy pro ní pochopení a byla moc ráda, když se změnila a konečně myslela pozitivně. Jinak se mi ale líbilo, že měla takovou bojovnou povahu. Nenechala si nic líbit a za každou cenu si stála za svým názorem. I když se nelíbil ostatním a i když kvůli tomu nemluvila se sestrou, což jí moc trápilo. To jsem na ní fakt oceňovala, protože málokdo tohle dělá. Ethanovi nemám co vytknout. Ten mi byl hned sympatický. Teda myslela jsem si, že je to děvkař, ale nebyl. To mě moc mile potěšilo. Hlavně se mi líbil jeho vztah s Olive. Ty jejich slovní přestřelky, dohadování, popichování a provokování… Navíc ta chvíle, kdy si uvědomili, že o sobě měli zkreslené názory? To jsem se, přiznávám, mále roztekla. Spolu byli fakt sladcí! I když si myslím, že na to šli moc rychle a jejich spor, který vedl k rozchodu, byl dost zbytečný. Samozřejmě i ostatní jsem si oblíbila. Jako Olive sestru Ami. O ní jsem si udělala zkreslený názor a myslela jsem si, že je namyšlená a povrchní…. taková ale vůbec nebyla. A tu jednu situaci zvládla fakt skvěle.

Takže jo. Jsem strašně ráda, že se mi kniha líbila a že jí mohu doporučit!