Nelíbánky

Nelíbánky https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468382/bmid_nelibanky-AvZ-468382.jpg 4 613 116

Jeli byste místo své sestry na líbánky? Se švagrem, kterého nesnášíte? Nesměla bych se jmenovat Olive Torresová, aby se tohle nestalo přesně mně. V šesti letech jsem uvízla v automatu na hračky a museli mě vysvobodit hasiči. Uhodil do mě blesk, uštknul mě chřestýš. Před pár týdny jsem přišla o práci a nemůžu najít jinou. A za to, že teď letím na Havaj, může katastrofální nevolnost z jídla, která zničila svatbu mé sestry a které jsem jako jediná unikla díky své potravinové alergii. Přesněji řečeno, unikli jsme dva. V tomhle letadle vedle mě sedí ženichův bratr Ethan. Proklatě přitažlivý chlap, ale jinak ten nejprotivnější protiva, jakého zrodil svět. To teda budou Nelíbánky! Autorky bestsellerových sérií Božský a Vášnivý vás zvou na kouzelný havajský ostrov Maui, kde se nepříliš dobrovolně ocitne dvojice ústředních hrdinů. Olive a Ethan o sobě nemají žádné iluze. Pobyt, který měl být romantickou svatební cestou jejich čerstvě sezdaných sourozenců, se nevyhnutelně změní v boj o sprchu, poukázky na masáž, klíče od auta… a taky o postel… Válka mezi švagrem a švagrovou začíná – dobře se bavte!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

The Unhoneymooners , 2019

narisa
11.08.2021 5 z 5

V první chvíli mě zaujala vtipná obálka, potom anotace, a jelikož mám autorky ráda, dala jsem se s nadšením do čtení. Kniha se mi líbila, ale něco malinko jí chybělo. I když tedy moc se mi líbil námět. Bavila mě interakce mezi Ethanem a Olive. Ethan mi byl velice sympatický. Rozhodně knihu doporučuji. Hodnotím 4,5*.

LiLinka
11.08.2021 5 z 5

Vtipné, odpočinkové a rychle se čtoucí = ideální letní čtení. Holky dvojčata a "jejich chlapi" bratři. Ami sice vyhrává všechny soutěže a Olive je smolařka, ale jak to nakonec dopadne...?

johana3160
10.08.2021 3 z 5

Asi budu opakovat preschozi komentare, ale je to fajn letni pohodove cteni. Dobre se to cte, dej ubiha, ma hlavu a patu, ale myslim ze by mohl byt o par stranek kratsi. Sceny se Sophii (nebo jak se jmenovala) mi prisly naprosto nadbytecne a tak nejak jim chybela jakskoliv jiskra. Stejne par dalsich scen mi prislo jen jako vycpavka, i presto je kniha velmi ctiva, ovsem na dovolenou doporucuju v elektronicke podobe, protoze za dva vecery nemate co cist.

veruptackova
08.08.2021 5 z 5

Tahle kniha má vše, co má dobrá romantická komedie mít.
Hlavní hrdinka s talentem na trapasy. Hrdina, který změní její pohled na celoživotní smůlu. Úžasná dovolená na Havaji, romantika, pošťuchování a napětí mezi hlavními hrdiny.
Navíc nám duo autorek ukázalo i soudržnost v rodině, lásku a schopnost rvát se za své nejbližší.
Z knihy jsem opravdu nadšená, protože jsem se při čtení už dlouho tak dobře nepobavila!
Nelíbánky změnily můj pohled na tento žánr a nasadily vysokou laťku dalším knihám tohoto žánru. Upřímně doufám, že se dočkáme filmového zpracování, protože tomuto příběhu by to na stříbrném plátně opravdu slušelo!
Doporučuju všem milovnicím romantických komedií. Tahle kniha je letní #mustread.

Zomy
06.08.2021 4 z 5

Nelíbánky měly jedinou chybu, a to takovou, že jsem je četla doma pod dekou a ne na pláži s drinkem v ruce.
Je to zábavné, úsměvné, sympatické, naprosto oddechové, zkrátka ideální na léto.

Knížku jsem si vůbec nespojovala s autorkami, ať už to bylo typem obálky (tahle je vážně originální) či žánrem. Dámy přešly od jednoduché erotiky k jednoduché romantice a takhle je to rozhodně lepší. Zatímco sérii Božský a Vášnivý jsem přečetla a odložila, k Nelíbánkám se nepochybně zase někdy s chutí vrátím.

Anička.pa
06.08.2021 4 z 5

Super, pohodové letní čtení, u kterého se zasmějete a hezky odpočinete na pláži :-) Mnoho situací bylo sice předvídatelných, ale to mi vůbec nevadilo. Příběh byl čtivý a postavy velice sympatické.

lihate
05.08.2021 5 z 5

"Když máme pocit, že nás někdo nemá rád, většinou logicky reagujeme stejně."

Kniha mě vlastně naláká na naprosto dokonalou obálku, takže bylo jasný, ze jí v knihovně musím mít. Mám ráda knihu Svatba naoko, a tahle kniha je ji vážně strašně podobná. Ale možná bych si troufla tvrdit, že se mi líbila ještě o maličko víc, protože tam ve finále jde o víc, než hlavní pár. Vážně jsem se nasmála a kniha mi pokaždé vykouzlila dobrou náladu. Je to takové svěží letní čtení. Bavilo mě, že se Olive s Ethanem špičkují a stále na sebe slovně dorážejí. Ostatně takové rozhovory autorky opravdu umí.
Líbí se mi i myšlenka, že rodina je jedno z největších cenností, které můžeme mít a že vždy stojí při nás.
Příběh se celkově lehce četl a Olive s jejím štěstím v neštěstí (nebo neštěstím ve štěstí?) je vážně príma.

„Tady?“
„Tady.“
„Když jsem v práci?“
„Když jsi v práci.“
„Hodláš opakovat všechno, co řeknu?“

Dellphi
03.08.2021 4 z 5

Jé, tohle bylo překvapivě super čtení. Už je to opravdu dlouho, co jsem od těchto autorek přečetla něco tak vtipného a zábavného jako bylo tohle. Příběh byl super, musím se přiznat, že po přečtení série Božský bastard jsem čekala spíše eroticky laděnou knížku a jsem mile překvapená, že to tak nebylo. Byla to romantika a za mě musím říct, že to autorkám asi sedlo více. Napsaly to pěkně, a i když těch náhod tam bylo až neuvěřitelně moc, tak mi to nevadilo a na čtivosti to taky neubralo. Za mě tedy rozhodně doporučuji.

A ještě si neodpustím jednu pochvalu! Hrozně se mi líbí obálka knihy!! To je bomba! Už dlouho jsem neviděla tak originální a vtipnou obálku!

wielka
01.08.2021 4 z 5

Od tychto dvoch autoriek som uz davno nic necitala, tak ma celkom potesilo, ze sa ku mne dostala tato kniha. Bolo to mile, chvilami vtipne, chvilami premyslave, ale hlavne predvidatelne. Ale fajn. Mexicka rodina bola skvela.
Len jednej veci nerozumiem, preco ceski prekladatelia za kazdu cenu prekladaju originalne nazvy do cestiny? Ze Dvojměstí, ci ako to bolo prelozene. Viete, kolko mi trvalo, kym mi doslo, ze je to Twin City??

JanaDor
01.08.2021 4 z 5

Je to přesně scénář příběhu romantiky, jak jej mám ráda. Hlavní dvojice se nejdříve nesnáší, aspoň si to myslí. Dělají si naschvály a slovní výměny jsou velmi hašteřivé a vtipné. Pak zjišťují, že ten druhý je fajn a nakonec to skončí pohádkově. Ale přesně proto romány čtu. Tento je na pohodu a celkově mi sedl, že se mi opravdu líbil.

ivetapl
29.07.2021 3 z 5

Na začátek říkám, že za mě je to nejlepší samostatná kniha od autorek.
Ale ani tady, ani u předchozích třech samostatných knih bych neřekla, že to napsaly ty dvě.... Asi od nich mám po sérii Božský a Vášnivý vyšší očekávání nebo nevím. Chybí tu ta jiskra, nějaká chemie, sex - nečekejte ( to co jste četli v sériích tady nenajdete ani na jedné straně). Říkám si, co se s nimi stalo, že z toho, jak měly tyhle scény úžasně napsané, je najednou nic...
Každopádně letní čtení je to skvělé.

Olive a Ethan. Dospělí lidé, kteří se domnívají, že jeden druhého nesnáší. Pošťuchují se pořád. Rýpou do sebe jako malé děti. Příběh sám o sobě je fajn, ale v k ize je pár věcí, které mi přijdou jako opravdu hodně velká náhoda. Nebudu psát konkrétně co, protože vám při čtení určitě dojde, co myslím.
Co se týká Ethanova bratra... Něco divného mi na něm přišlo už od začátku. Co vyšlo najevo ke konci jsem tušila někde od prostřed knihy.

Na léto knihu určitě doporučuji. Je to fajn oddechové čtení, ale nemějte asi příliš vysoké očekávání.

Ivuska.09
28.07.2021

Pohodové čtení o dvou lidech, kteří nejsou zase až tak odlišní, jak si myslí. Sexuální scény vůbec nejsou tak peprné jako v jiných knihách od těchto autorek, příběh má děj i pointu - v tomto směru jsem dostala mnohem více, než jsem čekala.

ivousekk
28.07.2021 5 z 5

Super to bylo. Dostanete přesně to, co anotace slibuje - vtipnou letní romatiku, která má sice předvídatelnou zápletku podle již milionkrát použité šablony, ale stejně je zábava si ji přečíst. A pátá hvězdička je za super obálku.

renulkam
22.07.2021 2 z 5

Knížka mě neurazila ani nenadchla. Prostě jsem jí dočetla a nenechala ve mě žádné emoce. Postavy sympatické, jejich vzájemné dobírání mě bavilo, ale bylo to asi jediné oživení knížky. Každopádně závidím Olivii její rodinu, jak drží pospolu.

knihomolka78
20.07.2021 4 z 5

Dvojice příbuzných, co se nesnáší a vyrazí spolu do tropického ráje na líbánky místo novomanželů. To zní zajímavě a taky se to dobře četlo. Bavilo mě, jak se Olive s Ethanem hašteřili a postupně sbližovali.
Na jeden hotel bylo těch náhodných setkání docela dost, ale to je vlastně svedlo dohromady a bez toho by nebylo o čem psát.
Oceňuji také minimalistické popisy erotických scén, které nechávaly prostor fantazii a nepopisovaly vše do nejmenších detailů. To dnes moc autorů nedělá a je to škoda.
Olive a Ami měly úžasnou rodinu, musí být krásné, když všichni drží takhle pospolu a pomáhají si. Oddychovka s jasným koncem, ale určitě stojí za přečtení.

Magdyla.8
20.07.2021 4 z 5

Ah to byla skvělá mňamka. Jednohubka na prosluněný den. Přečetla jsem na dovolené a příběh byl čtivý, vtipný a rychle plynul. Pomalá romantika vždycky potěší. Hlavní hrdinka byla od rány a žádná tuctovka. Naprosto super.

kikikrat
18.07.2021 3 z 5

3,5*/ 5* dala jsem na doporučení a opravdu se těšila protože i anotace byla lákavá a ne kniha nebyla špatná. V některých částech knihy jsem se opravdu smála nahlas a kniha se četla sama. Měla jsem asi problém na konci, moc zapletené a moc zdlouhavé. Ale jako odpočinkové čtení doporučuji.

preny
17.07.2021 4 z 5

No,abych řekla pravdu,tak jsem od knihy čekala daleko víc,začátek byl slibný,bavilo mě to,ale pak mi přišlo,že se to nějak vleče a jinde to bylo zase moc uspěchané. Takže není to špatné,ale četla jsem lepší. A nevím,zda se ke knize někdy ještě vrátím.

musivila
16.07.2021 5 z 5

Mně se kniha trefila 100% do nálady. Čtivá, vtipná ….hned bych vyrazila na ostrov Maui. Úplně jsem s hlavními hrdiny nasávala dovolenkovou náladu. Líbilo se mi jejich hašteření a postupné sbližování....
„On mi tiskne na tvář rychlý polibek, který působí tak trochu jako facka mrtvou ještěrkou, takže mám co dělat, abych neucukla.“ :)

mikika
12.07.2021 4 z 5

vtipné letní čtení, od kterého netřeba čekat velké myšlenky. ale smála jsem se, některé situace a hlášky.. pusa studená a rychlá jako "facka mrtvou ještěrkou"...