Prznitelé

Prznitelé https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22060/nekroskop-xii-prznitele-22060.jpg 4 36 3

Nekroskop série

Jakeu Cutterovi, novému nekroskopovi, se v mysli usadil mrtvý upír jménem Korat. A protože Korat má v ruce klíč k Möbiovým rovnicím, Jake ho nemůže jednoduše jako by to samo o sobě bylo jednoduché vykopnout. Také má problémy se super tajnou organizací, která se zabývá štvanicemi na upíry, pobočkou E. Pro nezávislého, popudlivého Jakea, jsou ESPeři pobočky E suší a nudní, s výjimkou Liz, o které by se Jake rád dozvěděl něco více jak po fyzické, tak i psychické stránce. Jenomže Liz je telepatka, takže pokud si Jake nebude dávat pozor, odhalí v jeho mysli přítomnost Korata, a to by byl se vší pravděpodobností absolutní konec! Pobočka E pronásleduje trio velkých upírů, kteří jsou odhodláni změnit naši zemi v jedno obrovské loviště. Jedna z nich, nechutně krásná žena, Vavara, se usadila v jednom klášteře na nádherném řeckém ostrově a tamní jeptišky přeměnila v příšerná stvoření s hrůzostrašnými choutkami, která nutně potřebují pomoc nekroskopa. Jake má však ve své hlavě jiné věci. Pohání jej pálivá touha po pomstě proti mafiánům, kteří zneuctili a zabili ženu, kterou miloval. Jejich pevnost v Itálii skýtá nejedno překvapení, a aby je Jake dokázal porazit, musí použít všechny své zbraně, kterými jako nekroskop panuje, včetně schopnosti přivolat bdělé mrtvé z jejich tlejících hrobů.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Polaris

Defilers , 2000

TERRORDROME
18.10.2020 3 z 5

Paranormálna pobočka E pokračuje v boji proti przniteľským votrelcom/votreleckým przniteľom z iného sveta a jej nový nekroskop Jake v boji proti sebe samému. Jeho problém s vyčúraným duchom mŕtveho upíra v hlave je vôbec asi najzaujímavejším prvkom celého príbehu, pretože inak je tam ten štandardný problém druhého dielu trilógie, kde sa dej veľmi zvoľna niekam plíži a nie je isté že tam vôbec dôjde. Nechcem tým povedať že je to nuda, kniha to v pohode ustojí ako solídny thriller s upírskou tematikou, len postráda nejaké výrazné záchytné body ktoré by definovali jeho tvar. Esperi ( paranormálne nadaný jedinci v službách jej veličenstva ) stopujú vampírov do grécka kde sa fotošopovaná kruťácka kráska Vavara usídlila v ženskom kláštore a Jake si medzitým ide sólo po svojom úhlavnom nepriateľovi, talianskom mafiánovi Luigim Castellanovi. A tu tak trochu naráža sekera na žulu, lebo onen mafiózo je v skutočnosti ďalší, 24-tý posledný upír Ferenczy, čo posúva mlátenie prázdnej slamy na nový level. Ak by Luigi bol proste iba špinavec miesto upíra, aký rozdiel by v tom bol? Uplne žiadny, je to iba Lumleyho utkvelá erotická predstava že ja ako čitatel budem z toho úplne na vetvy a konáre. Čo nie som, lebo Ferencziovská telenovela začala byť úmorná už Dávno pradávno, keď sa krv sypala a mozgy liali. Podivného hrbáča z kanálov radšej nespomínam, lebo neviem čo si mám myslieť o "prínose" tohoto charakteru. Každopádne tak ako v predošlom diely aj tu nakoniec dej dospeje až do záverečného výbuchu akcie kde hrdinovia konečne konfrontujú záporákov s vysoko explozívnou cisternou rútiacou sa na upírske mníšky. No, nakoniec ten komentár vyznieva viac kriticky než som chcel, ale čo človek narobí. Ideme proste ďalej, lebo nás čaká finále.

eraserhead
13.10.2016 3 z 5

Ač Nekroskop již jen recykluje sám sebe (ono co taky čekat u 12. svazku) a i sám Lumley již jasně rezignoval na jakési záchvaty originality a nečekaných zajímavostí (ano, nová E trilogie se o nic takového nepokouší a jede si v zavedené, již několikrát přežvýkané linii), zdá se být E trilogie v rámci celé ságy zajímavá. Atmosférou, akcí a svižností se řadí někam ke druhému dílu (na který - a ještě na 4., 9. a 10). Upíři už zase stojí za to (asi už jsem to psal, ale je opravdu zajímavé, jaký je rozdíl mezi upíry popisovanými na Hvězdné/sluneční straně a upíry v našem světě, ten rozdíl je zřetelně patrný). Lumley vzal již jednou použitý čajový pytlík a jen ho znovu zalil. A ten čaj se dá pít. Po úvodní pentalogii se tato trilogie začíná jevit druhou nejlepší z mnou zatím přečtených/rozečtených 13. dílů. Prvních pět a tyhle, těch pět dílů mezi nimi prostě vypustím.

pikacka
24.03.2014 5 z 5