Přivolávání

Přivolávání https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209528/bmid_privolavani-209528.jpg 4 320 76

Nejtemnější síly série

Chloe vidí mrtvé lidi. Ano, jako ve filmech. Problém je, že vidět duchy v reálném životě znamená jednosměrnou jízdenku na psychiatrii. Ovšem nic není tak, jak se na první pohled zdá… Jmenuji se Chloe Saundersová a můj život už nikdy nebude stejný jako dřív. Ve svých patnácti letech jsem vůbec netoužila být jiná než ostatní. Chtěla jsem chodit do školy, mít kamarády, bavit se. A taky jsem chtěla, aby si mě trochu víc všímali kluci. Už ani nevím, jaké je to být obyčejná holka. Všechno nabralo zcela jiný směr toho dne, kdy jsem ve škole poprvé spatřila ducha. Vyděsil mě tak, že nikdo nezapochyboval o tom, že jsem se naprosto pomátla. Teď už ve škole všichni vědí, kdo jsem. Jen z jiných důvodů, než bych si přála. Ve filmech nejsou duchové nic neobvyklého. Když se však v reálném životě snažíte lidem vysvětlit, že vidíte duchy zemřelých lidí, automaticky získáte poukaz na pobyt v léčebně pro duševně choré. A tak jsem se ocitla zavřená v Lylově domově, což je „speciální zařízení“ pro narušenou mládež. Chtěla jsem se co nejdříve uzdravit a vypadnout odsud. Brzy jsem ale pochopila, že je to jiný domov, než se na první pohled zdá. Dějí se tady podivné věci a ani mí noví spolubydlící nejsou choré bytosti. Mají zkrátka poněkud zvláštní schopnosti. Nevím, komu mohu důvěřovat. Musím přijít na to, jaká nebezpečná tajemství skrývá Lylův domov... , a to dříve než povstanou jeho kostlivci a začnou mě pronásledovat.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Galatea

The Summoning , 2008

Kačkaknihomol
19.08.2017 4 z 5

Do takových osmdesáti stran mi to připadalo takové nemastné, neslané. Právě proto jsem knihu tak často odkládala. Ale pak se to začalo rozjíždět a mě to nehorázně bavilo! Sice to není velké BOOM, děj není dvakrát originální, přesto jsem hltala každičkou stránku. Co se týče postav, nejzajímavější byl pro mě asi Derek, Simon mi připadal hodně otravný a vtíravý, Chloe byla klasická YA hrdinka, lépe řečeno trubka. Mám opravdu hodně nezodpovězených otázek, takže hurá na druhý díl. Snad bude stát za to.

Leena
06.08.2017 4 z 5

Tak z prvního dílu jsem byla celkem v rozpacích, bylo to do půlky takové nijaké..Pak se to začalo trochu rozjíždět a byla jsem zvědava na druhý díl. Ten byl o poznání lepší a třetí taky. Dereka jsem si oblíbila, Chloe taky, postavy Simona a Tori byly vykresleny tak nějak nezajímavě..Zůstává ale.. Bylo to takové nedokončené. Nemělo to takový náboj, že bych z toho byla paf.

KaileyBlot
15.05.2017 5 z 5

Ze začátku jsem vůbec nevěděla, co od této knížky čekat, ale nakonec mě mile překvapila a fakt se mi líbila. Bylo to tajemné, děsivé, napínavé, vtipné - prostě super. To tajemno vás nutí číst dál a dál a rozhodně se při ní nebudete nudit!

TerraNova
29.04.2017 5 z 5

Naprosto luxusní kniha. Čtivá, vtipná, někdy až děsivá a to nemluvím o časté ponuré atmosféře, kterou si teda příběh uměl udělat. Pak taky ke konci ty zvraty, no já jen četla s otevřenou pusou, v mysli plno nadávek na ty, kteří zradili. Druhá polovina se mi zdála chytlavější, akčnější a tak nějak i zábavnější oproti první, která byla svým způsobem celkem zvláštní, protože si Chloe často protiřečila (nevěřím tomu, prostě ne! - vs. - z ničeho nic tomu věřím na 100% a tečka). Pak taky, jak bylo v ostatních komentářích zmíněno, nebyly často řečené celé věty, ale jen část a pak jako by jí došly slova, což bych označila jako druhé minus (hlavní hrdinka buď nemá dostatečně velkou slovní zásobu nebo má poruchu mluvení a komunikace :D). Ale i přes to se mi kniha líbila a troufám si to hodnotit pěti hvězdičkami.

Ivuska97
26.02.2017 3 z 5

Kniha byla čtivá, zajímavá a chytlavá. Můj problém je, že jsem si zvykla na knihy s detektivním a romantickým nádechem a pak jsem sáhla do knihovny po téhle knize. Jelikož jsem sérii těchto 3. dílů dostala od babičky, vše přečtu, jen nevím, jestli budu knihy oprašovat ve své knihovně nebo jestli si spíš neudělám místo na Larse Keplera nebo Samuela Bjorka. Dala jsem 3*, protože nejsem na hrdinky ve věku 15ti let, co nedokáží doříct větu nebo někoho vyslechnout, když k nim promlouvá. Každopádně jsem to přečetla za dva dny a doufám, že zbývající díly budou jen a jen zajímavější. :)

*Pájuše*
18.02.2017 3 z 5

Celkově první díl na mě působil jako dětská knížka bez špetky logiky. Měla jsem pocit, že hlavní hrdinka je fakt natvrdlá. Skutečnost, že vidí duchy je pro ni ze začátku nemyslitelné a víc jak čtvrtinu knihy pořád omílá, že jsou to "halucinace" a pak najednou bum! Jako blesk z čistého nebe to přijme jako hotový fakt. Tady mi vadila hlavně ta skutečnost, že v jedné kapitole omílá, že je "jsem narušená, chci se uzdravit!" a v další kapitole "vidím duchy, to tak prostě je a hotovo." Tohle byl celkově můj kámen úrazu.
Druhá polovina už byla o něco lepší, přesto doufám, že druhý díl mě chytne, protože v této knize vidím velký potenciál. Okamžitě jsem musela číst další díl jen kvůli tomu, jak tento díl skončil. Ten příšerně otevřený konec se mi fakt nelíbil. :D
Celkově knihu hodnotím 3,5*. Není to proto, že by kniha byla vyloženě špatná, spíš že si ten plný počet hvězd schovávám na další díl.

netopýrek
17.02.2017 4 z 5

kniha se mi velice líbila, ale začátek byl takový nijaký a za to strhávám jednu hvězdičku, jinak se mi četla vcelku dobře :D

Elsa14
16.02.2017 5 z 5

Páni, úplně mi tato kniha vyrazila dech. Nádherně poutavý příběh. Víc ani nedokážu říct. Hned teď se chystám na druhým díl. Doufám, že bude stejně tak krásný.

LoverBooks
08.01.2017 5 z 5

WOW!!! Jinak se to vyjádřit nedá.

Dee.Grusova
23.10.2016 3 z 5

Zajímavá kniha, bohužel jsem asi už moc stará na patnáctileté hrdinky. Každopádně kniha byla pěkně napsaná, četla se velmi dobře a zápletka měla také něco do sebe.

Sarfias
27.07.2016 5 z 5

WOW! Asi podobnou reakci jsem měla po přečtení prvního dílu této trilogie. Před časem jsem o těchto knihách slyšela, ale pak, když jsem viděla, jak knihy vypadají, první co mě napadlo bylo, že to bude "zase nějaký ujetý brak pro náctileté". Tady se silně projevuje pořekadlo - nesuď knihu podle obalu ;-) Pro náctileté? Možná. Brak? Ani omylem!
Knihu jsem téměř nemohla odložit a četla jsem ji naprosto všude a pokaždé, i když jsem měla jen chvilku na čtení. Jak občas mívám problém s mladšími postavami, které se chovají hloupě, tady bych naopak řekla, že hlavní hrdinka byla velmi vyspělá na svůj věk. Hezky se to četlo, i když bych ji a její kamarády také občas s chutí přetáhla bambusovou tyčí!
Od knihy jsem čekala trochu jiný příběh..Nekromantka? Mrtví vstávají z hrobu a plouží se zatuchlým polorozbořeným městem. Cha! V žádném případě. Ale zato pěkná (SPOIL!!) psychiatrická léčebna pro mladistvé, kteří..nejsou zase tak moc nemocní, jak by se mohlo zdát. Co mě trochu mrzí je, že autorka nepropracovala více do hloubky vnitřní zápolení hlavní představitelky s tím, jestli tedy je anebo není blázen.
Líbily se mi náhlé zvraty a zajímavě zpracované charaktery postav. Nejsou plytké, naopak jsou čtivé, poutavé i když v reakcích možná trochu předvídatelné.
Tak či tak, doslova se klepu na pokračování. Pokud hledáte zajímavou Young Adult fantazy, nemeškejte, neztrácejte čas a sáhněte po Přivolávání!

anonym02
25.07.2016 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem . Velmi se těším na pokračování =-)

vedana
03.07.2016 3 z 5

Příběh mě zaujal námětem, ale nebylo to úplně, to co by mě bavilo tak, ža bych knihu nedokázala odložit. Dočetla jsem a dávám průměr.

RiverSong
13.06.2016 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, je to takové klasické fantasy, občas mi to přišlo lehce předvídatelné, ale knize to na zajímavosti vůbec neubralo. Pěkné zpracování, kvalitní jazyk, určitě doporučuji.

PeM
12.04.2016 4 z 5

Celkově velmi dobré, jinak...hlavní hrdinku jsem si nedokázala "přehrávat" (když čtu knihu, potřebuju si aspoň trochu jakoby vytvářet děj v hlavě)...u ostatních se mi to dařilo (postavy, okolí, pocity i výrazy v tvářích), jen u ní prostě..nějak to nešlo..asi mi nepřirostla nějak k srdci.

i.love.books@
14.02.2016 5 z 5

Je to velmi hezká kniha. Tyto knihy mě baví, mám ráda nadpřirozeno...

Markette
09.02.2016 4 z 5

Místy mě hlavní hrdinky vyváděla z míry, opravdu mi moc k srdci nepřirostla. Zato Dereka jsem měla tak nějak ráda od začátku. Knize strhávám hvězdičku za mírně nudné a za hlavní hrdinku, ale jinak to můžu je doporučit, zajímavá oddechovka, úžasný námět, já mám "nápravné domy" ráda (jako v knihách).

venda1850
26.01.2016 5 z 5

Knížka mě naprosto pohltila, přečetla jsem všechny tři díly jedním dechem a určitě se k těmto knihám opět ráda vrátím.

barbora2863
16.01.2016 3 z 5

3,5*

K prečítaniu ma nalákala najmä anotácia, "duchárske" príbehy ja celkom môžem, najmä keď ich čítam po nociach, to má svoje nezameniteľné čaro :)
Dostala som takú zmes tínedžerského románu (čo čakať, keď má hlavná hrdinka 15, všakže?) prepleteného občas fakt desivými detailami o duchoch a oživených mŕtvolách, až ma striaslo... ale fajn, páčilo sa mi, ako si to autorka premyslela, vymyslela, pomaličky odhaľovala čo, kde, s kým a ako a ešte si toho dosť nechala do pokračovania, takže na rozbeh fajn, Chloe mi nejako neprekážala a som úprimne zvedavá, čo sa bude diať! :)

EvaSupovic
12.01.2016 5 z 5

Knížka se mi moc líbila a těším se na pokračování :-D