Nejlepší víkend

Nejlepší víkend
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387884/bmid_nejlepsi-vikend-tUp-387884.jpg 4 3395 3395

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Doufají, že se jim to během nového roku podaří, mohlo by, protože času na to budou mít dost. Kromě ranních a večerních hodin pracovních dnů mají k dispozici padesát dva víkendů, deset státních svátků a čtyři týdny dovolené. To je dohromady šest tisíc sedm set šedesát hodin volna, během kterých se dá změnit téměř cokoli.... celý text

Frakira
31.12.2018 4 z 5

Přečtete za dva dny, a za další dva dny zapomenete, co v ní bylo. Ale jako oddychovka dobrý, hluchý místa to nemá, prosvištíte to rychle a zrelaxujete dobře :)

Pistácie
31.12.2018 3 z 5

Čtení, od kterého člověk nesmí moc očekávat, jen se uvolnit a začíst se. Prolíná se tu dost postav a dějových linek, ale na to si čtenář brzy zvykne, a rychle se zorientuje. Bavilo mě to, i když tu byly občas absurdní okamžiky (na které jsem u autora zvyklá). Některé příběhy mě bavily více a jiné méně, ale celkově se to dobře četlo a rychle to ubíhalo. Žádné nudné dlouhé pasáže, i když tloušťka knihy napovídá něco jiného. Je to dobré. Nic víc, nic míň.

zuzosch
30.12.2018 3 z 5

+ Čtivá oddechová kniha. Četla jsem všechny knihy, které P. Hartl doposud napsal, a asi jsem měla přehnaná očekávání, proto jsem zklamaná... Obdobné příběhy několika párů a jejich rodin z obdobného prostředí jako Erotikon, Okamžiky... Pokud bych jiné Hartlovy knihy nečetla, bylo by mé hodnocení určitě vyšší: ****
-některé v knize užívané výrazy a obraty mi až vadily, přišly mi uměle vytvořené...
A ten konec...ale jo, o Vánocích jsem vlastně ráda, jak to dopadlo...:)

cérka
30.12.2018 5 z 5

Nemůžu jinak, než dát plný počet hvězdiček. Každý spisovatel má svůj styl a ten Patrikův je jedinečný, "hartlovský". Věděla jsem, že nebudu číst klasiku, žádného Dostojevského, Orwella či Hemingwaye. Ale českou komedii s prvky erotična (jinak to u pana Harta ani nejde), u které se zasměji, odreaguji a zapomenu na vlastní starosti. Povedlo se, sice jsem měla z kraje příběhu velký problém zapamatovat si kdo je kdo :-), ale nakonec jsem to zvládla i bez plánku. Těším se na další knihy a jen mě velmi mrzí, že pan Hartl odmítá všechny nabídky na besedy do knihoven. Moc ráda bych si jeho vyprávění užila na živo :-)

allebra
30.12.2018 4 z 5

Příjemné, nenáročné odpočinkové čtení, na jaké jsme od autora zvyklí.

JitkaHambi
30.12.2018 1 z 5

O trochu lepší než Okamžiky štěstí a mnohem, mnohem horší než Prvok, Šampon.....a než Pražský erotikon -tyto knihy byly bomba.Nebýt toho, že jsem si sama tuto knihu koupila, tak ji odložím a ani nedoctu.
Je to pro mně ponaučení, že Hartlovo knihy už opravdu nekupuji!!Toto bylo "Velké špatné"

Bára91
30.12.2018 2 z 5

Nejslabsi dil

riiva
29.12.2018 2 z 5

Souhlasím s označením příjemná oddychovka...čte se lehce, jenom - protože jsem četla od Hartla vše, co mu vyšlo - už trochu opadá moje počáteční nadšení z jeho tvorby (první kniha Malý pražský erotikon), zatím každou knížku přečtu, ale baví mě čím dál méně a méně.

jurver
28.12.2018 3 z 5

Příjemné čtení, taková oddechovka na svátky a fajn změna po všech těch thrilerech a severských úchylech :-) Mám ráda styl psaní Patrika Hartla, moc. Ale... vlastně nevím, jak popsat děj... popisuje rok života šesti obyčejných lidí, jejich každodenní radosti, starosti, stereotyp životů i snahu o změnu ... což může být pro někoho na téměř 500 stránkách zdlouhavé

Šura
28.12.2018 3 z 5

Nejslabší z Hartlových knih. Četla se lehce, bylo tam pár hezkých myšlenek, se spoustou situací jsem se mohla ztotožnit. Největší mínus je pro mě autorovo líčení snů, tady už to bylo tak přehnané, že jsem měla chuť knihu nedočíst. Příběh Berta pro mě byl málo uvěřitelný a Andreina vánoční štědrost také. Působilo to na mě jako šité horkou jehlou.

Laviedete
28.12.2018 5 z 5

Fajn mezisvátková oddychovka. Přečetla jsem za dvě noci. Splnila, co jsem očekávala, příběh běžných životních radostí a starostí. Hezky se četla.

oslice
28.12.2018 1 z 5

Myslela jsem, že Nejlepší víkend bude pro mě tím nejhezčím dárkem pod stromečkem. Dychtivě jsem začala knihu číst. Na začátku se zdála být velice zábavná, ale bohužel oproti knize Prvok, Šampon, Karel a Tečka kniha začala být nudná.
Spousta lidí, mnoho příběhů a situací udělali z celé knihy guláš, který mi bohužel přestal chutnat.

kytarka
28.12.2018 5 z 5

Tahle kniha byla mojí první od tohoto spisovatele. Vůbec jsem tedy netušila co očekávat, tak jsem neočekávala od knihy vůbec nic. A moc se mi kniha líbila! Takové běžné strasti, lásky a to co přinese osud nám všem. Kniha začíná na Silvestra a končí na Silvestra. Rok má přes padesát víkendu a jak to udělat aby jsme si opravdu všechny užili a pamatovali si? Tohle se nám snaží ukázat spisovatel v příběhu. Dobře se čte, moc se mi líbil formát knihy. Dějově taky super, za mě ano.

helča5
28.12.2018

Celkem povedená kniha plná zápletek,zasmála jsem se i popřemýšlela o životě.Typické Hartlovo dílko,odpočinkové,nenáročné.

jana6918
27.12.2018 4 z 5

Příjemná oddychovka ;)

lu6784
27.12.2018 5 z 5

Mě Hartl baví. Je to jako taková nenáročná romantická komedie. Jeho knížky jsou všechny v podstatě stejné a to je někdy to co od knížek chcete. Ze vám nabidnou něco důvěrně známého.

eva.haf
26.12.2018

Abych se v postavách vyznala, musela jsem si nakreslit diagram. A ten přešťastný konec dost připomínal červenou knihovnu. Na druhou stranu mě to čtení bavilo, něco jako seriál Ulice.

LenkaMaresova
26.12.2018 2 z 5

Za me tedy dost zklamani.

petronella1
26.12.2018 3 z 5

Kniha se sice docela dobře četla, ale celkové byla slabší

Sofós
26.12.2018 3 z 5

Po Malém pražském erotikonu druhá kniha, kterou jsem od autora četla. Kniha se mi sice líbila, ale tak nějak to bylo na jedno brdo. Stejný styl psaní, jen postavy jiné. Navíc jsem se zpočátku obtížně orientovala v tom, kdo s kým a proč. Určité jsou zajímavější knížky, ale nelituji, že jsem ji přečetla. Bylo to oddechové nenáročné čtení, jen tak na pohodu...

humor česká literatura

Patrik Hartl