Nejlepší české básně 2018

Nejlepší české básně 2018 https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398164/bmid_nejlepsi-ceske-basne-2018-LWQ-398164.jpg 4 6 4

Kniha přináší výbor básní současných českých autorů, kteří se v roce 2018 svou tvorbou přičinili k rozkvětu tuzemského veršotepectví. V českém prostředí se na výběru nejlepších veršů podílely nejznámější osobnosti domácí literatury, ať už jde o Zdeňka Svěráka, Evžena Bočka, Patrika Hartla, nebo Honzu Wolfa, co už se naučil hrát golf. Výběr „nejlepších“ básní nemá sugerovat iluzi objektivity, ale určit nejlepší básně roku zcela nezpochybnitelně. Proto se na jeho podobě podepisuje spolupráce dvou osobností, editora a arbitra, kteří společně věnují pozornost veškeré významnější básnické produkci daného roku – od knih a příspěvků v časopisech po básně na sociálních sítích, literárních serverech a osobních webech. Výsledkem jejich úsilí je každý rok svazek, který diskusi otevírá a zároveň uzavírá.... celý text

michal0133
22.11.2023 5 z 5

Mě to přišlo obrovsky vtipný, když to vyšlo, a stejně vtipný, když jsem si to teď po pěti letech přečet :)

daniel1313
26.06.2020

To je sbírka ubohostí !
I když je to prý recese , tak i ta recese musí mít úroveň !
To jsme na tom opravdu tak špatně , abychom museli
prezentovat takový odpad ? To ani nebudu hodnotit !

uNo
18.03.2019 3 z 5

Po několika stránkách knížky snadno pochopíme, že jde o humor, nadsázku a třeba i provokaci. Proto není pravdivý první odstavec v charakteristice této knížky - kniha opravdu nepřináší výbor básní současných českých autorů, ale je to spíš zrcadlo k onomu "oficiálnímu" sborníku z nakladatelství Host.

horkosladka
25.01.2019 1 z 5

Nejsem literární kritik a vím, že poezie by se neměla kritizovat, protože je vždy projevem a prožíváním jedinečné individuality, přesto si neodpustím negativní hodnocení této sbírky. Když si uvědomíme, kolik skrytých talentů internet či domácí šuplíky skrývají, kladu si otázku "nejlepší české básně"? Kdo určuje, co je nejlepší? Tenhle výběr jen dokazuje, jak je důležité mít v dnešní době jméno, být viděn, mít konexe. Upřímně, z celé sbírky mne osobně zaujaly možná tak čtyři básně. Prezentuji zde však svůj subjektivní názor.

poz.: po napsání tohoto komentáře mě kamarád upozornil, že se jedná ze strany nakladatelství Petr Štengl o recesi :-)