Les sebevrahů

Les sebevrahů https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335684/bmid_les-sebevrahu-aokigahara-8j4-335684.jpg 4 375 137

Strhující hororový román, ve kterém se jednoduchá exkurze do míst kde „údajně“ straší, promění v noční můru, když lidé začnou umírat nápadně nepřirozeným způsobem. I když se jedná o horor, je autorův přístup k příběhu velmi promyšlený, postupně vytváří napětí a zneklidňující prostředí. Nikdo si není jistý tím, zda neviditelný padouch je člověk, nebo zjevení, či zda jsou prostě oběťmi nešťastných okolností.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , XYZ (ČR)

Suicide Forest , 2014

twigxi
13.11.2021 1 z 5

Prekombinovane.

Arkagas
13.11.2021 3 z 5

Les sebevrahů je kniha, na kterou jsem se těšila od jejího vydání a po přečtení mám takové meh pocity trošku. Aokigahara je reálný les v Japonsku, který je obestřený tajemstvím a jakousi mystikou kolem sebevražd. Příběh zasazený do jeho útrob je sice brutálně čtivý a nutí Vás to číst neustále dál a dál, ale závěr knihy mě úplně nenadchl. Skupina, která se rozhodne jít do tohoto lesa na průzkum a překvapivě se jí začnou dít divné věci je námět, který tu byl už 100x. Rozuzlení je sice originální, ale na mě už trošku moc přitažené za vlasy, stejně jako problémy, které skupina řeší během pobytu v lese. Ve výsledku - není to špatné, ale rozhodně existují mnohem lepší survival knihy.

Veju007
19.10.2021

Aokigahara, aneb les sebevrahů je reálné místo v Japonsku, kam chodí lidé spáchat…co asi. A naše skupina hrdinu se rozhodně vydat se do tohoto lesa na výpravu, protože to bude přece strašná bžunda. No, tak úplně néé a hodně rychle se to zvrtne.
Knížka je strašná bichle, ale příběh překvapivě rychle plyne. Nemůžu ale napsat víc, abych nespoilerovala. S filmem s Margaery Tyrell to má ale společného tak maximálně místo.
Neurazí, nenadchne, průměr za 3 hvězdičky.

Raddkaa
30.09.2021 4 z 5

Kniha Les sebevrahů určitě stojí za přečtení. Kniha se čte jedním dechem, knihu nejde odložit. Hlavní hrdina často vzpomíná na minulost. Vzpomínání mi nijak nevadilo, bylo krátké a v poslední třetině se už vůbec nevyskytuje. Pozvolný začátek knihy přechází v něco skutečně děsivého. Velice se mi líbil styl vyprávění, vykreslení charakterů, atmosféry. Prostředí umí autor popsat tak, jako by jste s hlavními hrdiny v lese byly s nimi. Na knize mě baví, že alespoň místo nebo místní pověry se zakládají na skutečných událostech. Konec knihy se mi zdál trochu přestřelený a bylo tam pár nelogických věcí. Rozhodně si přečtu i další knihu.

Hannah13069
14.09.2021 4 z 5

Kniha mě nejprve zaujala názvem a anotací. Když jsem začala číst bylo to maličko ubíjející a začátek se poněkud táhnul. Ale pak začala nabírat spád a nakonec se z toho vyklubal skvělý příběh. S velmi zajímavým tématem a zápletkou. Jen přežít začátek.

caldap
06.07.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, styl psaní, dialogy, příběh jako takový i zajímavé ukončení.

sabi.tanzer
01.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Kniha má zajímavou zápletku, nepředvídatelný konec, ale... Ze začátku se děj poměrně táhnul, hlavní hrdina knihy mi byl nesympatický a všechno vidíme pouze jeho očima. Také mi přišlo dost podivné, že ve chvíli, kdy jde postavám o život, mají čas řešit svoje vztahové problémy. I přes to všechno jsem knihu dočetla a zpětně musím říct, žeto byla poměrně dobrá kniha.

Monni
03.06.2021 4 z 5

První polovina knihy byla super, ale konec mě trochu zklamal. Rozhodně jsem čekala, že autor konec víc promyslí a bude to pecka, ale prostě jsem z něj byla zklamaná a jen kroutila hlavou. Rozhodně přečtení nelituji, jen jsem očekávala trochu víc.

MMacicekk
28.04.2021 3 z 5

Pokud dáváte přednost hororům, ve kterých vás autor neurčitě napíná a jen naznačuje, kdy vy sami si máte domyslet či představit, co se to vlastně děje, tato kniha bude pro vás ta pravá. První polovina byla skvělá: tajemná mrazivá atmosféra vámi prostupovala stejně jako hlavním hrdinou, báli jste se neznámého a představovali si všemožné hrůzy, které se v lese dějí. Když však děj mířil ke svému konci a zápletka se vám odkrývala v celé její "kráse", napětí i strach opadl a přišlo na řadu kroucení hlavou. Konec byl přitažený za vlasy, nereálný a dostavilo se bohužel zklamání. Chystám se na Katakomby Paříž i Horu mrtvých a těším se, s čím nás autor překvapí.

petrarka72
26.04.2021 4 z 5

Velmi slušný hororový příběh, pomalu se rozvíjející a s mystériem probublávajícím realitou; od abstraktního strachu po konkrétní nebezpečí; Aokigahara jako ztělesnění všech děsivostí, které (ne)víme o Japonsku. "Potkal jsi mrtvolu?"

ewalien
28.03.2021 5 z 5

Jakkoli jsem plná dojmů z čerstvého dočtení, nějak nemám slov. Už nějakou dobu se zajímám o japonskou kulturu a mytologii, přišlo mi logické si něco o tom známém Lese smrti přečíst. Myslím, že nejděsivější mi přišla představa, že je to příliš reálné, na to, aby to byla fikce. Nemyslím, že to je podle skutečnosti, spíš pravděpodobné... Ta pravděpodobnost je nejhrozivější. Rozhodně vím, kam se nehodlám podívat... Ne, že by mě lákalo navštívit místo, kam lidé chodí umřít. Asi nejsem dostatečně morbidní. V Japonsku je spousta míst, kam bych se chtěla podívat, tohle prostě vynechám.
V knize jsou dobře popsané vztahy, pocity, příběh ukazuje, čeho je schopen člověk, když je dotlačen přes svou určitou hranici... I jak může jedna bolestná věc jako opuštění dítěte, způsobit o léta později takové tragédie. Teď si myslíme: je to na druhém konci světa, jak by se nás to mohlo dotknout? A jak mohl starý japonský zvyk ubasute, který se praktikoval tak dávno, nakonec ovlivnit životy několika mladých lidí z různých částí světa?
Takovéhle příběhy jsou možná napsané proto, aby vyděsily... A možná i proto, aby jsme si uvědomili, že všechno je propojené, jakkoli se to zdá absurdní.

Ridley
04.03.2021 4 z 5

Jsem ráda, že to nebyl filmový příběh....chybělo mi tam víc detailů, o tom lese o tom co se tam děje a dělo, je to skutečné misto a má svoji historii. Četla se ale dobře a kdo se rád bojí, tak doporučuji.

Rave
04.03.2021 2 z 5

(SPOILER) První dvě třetiny knížky mě absolutně vtáhly. V duchu jsem si gratulovala, že jsem se nenechala odradit velmi slabým prologem, který mě nijak k dalšímu čtení nenavnadil, spíš znechutil a chvíli jsem i zaváhala, zda dávat knížce vůbec šance. Příběh se však poté začal nečekaně dobře rozvíjet. Sakra dobře. Přesně tento typ knížek miluju. Olalá, já snad narazila na další Ruiny! Skvost v mé soukromé top desítce! Ani kapka krve a přitom běhá mráz po zádech. Skupinka mladých v lese. Parta, která nudou neví, co by, a touží po dobrodružství. Události, jež se jim začínají postupně vymykat z rukou. Odmítala jsem jít spát, napětím jsem ani nedýchala. Mistrně vykreslené prostředí, uvěřitelná psychologie postav, vtipné rozhovory, tajemná zápletka. Sem tam to drhlo. POZOR SPOILER: Proč je opět nutné rozpitvávat osobní traumata hlavní postavy s detailním popisem umírání bratra? Příběh sám o sobě byl tak úžasný, že nebylo třeba žádných kostlivců z minulosti, aby se čtenář bál! Proč je najednou nutné narazit ve tmě na oběšence a věnovat stránku z knížky vyšroubovanému náhledu na to, jaký byl jeho vzhled, když pár řádků předtím čtenáře spolehlivě vyděsil obyčejný nález křížů z větví houpajících se na stromech, ačkoli bylo bezvětří? Jakoby se při Záhadě Blair Witch, při scéně, kdy sedí havní hrdinka ve stanu a na celtě se zvenku obtiskávají dětské ruce rozhrnul vchod a tam stál chlápek s motorovou pilou. Jako, dobrý, asi mám mít strach, ale ty dětské ruce na plachtě, ty mě, upřímně, vyděsily víc...Knížka byla přitom podobně strašidelných skvostů plná: opuštěná bota bez tkaniček pohozená u cesty...různobarevné pásky natažené mezi stromy...chybějící kilometr provazu tam, kde ještě včera byl...Pak nečekaná zdravotní komplikace jednoho z party, zranění dalšího...To všechno mě bavilo. Já bych byla dokonce nadšená z rozuzlení, že se po všech slehla zem, příběh by končil jen policejním zápisem, je na čtenáři, jak si to celé vysvětlí. Ovšem, zápletka pana Batese mě hluboce zklamala. Ne naštvala, a fakt hodně! Díváte se na zmiňovanou Záhadu Blair Witch, pozorujete scenérii nevinně naskládaných kamenů na sebe a střih, Masakr motorovou pilou. Kameny lítají, krev stříká, mozek letí, nestvůry přicházejí...WTF? Proč? PROČ? Z pěti hvězd spadlo moje hodnocená strmně do škatule "odpad". Ty dvě hvězdy dávám z milosti, za dojmy z prvních dvou třetin knížky.

Majuš333
28.02.2021 3 z 5

Naozaj neviem, ako hodnotiť... Musím uznať, že sa kniha čítala veľmi dobre-núti to človeka čítať ďalej a ďalej... Prvá polovica bola super, ale druhá už nie... Rozuzlenie mi pripadalo až moc cez čiaru...

kahuda01
08.02.2021 4 z 5

Bohužel jsem nejprve četl Katakomby a až potom Les. Katakomby mě zaujaly více, ale pořád je to velice dobrá kniha, Bates umí navodit tu správnou atmosféru. Konec jsem už tak nějak tušil - a uhodl.

Dolik13
20.01.2021 4 z 5

Na začátku musím říct, že najít tady nějakého sympatického hrdinu, byl pro mě asi tak těžký oříšek, jako říct nějaké dobré slovo na Babiše. :D Hlavní hrdina mi byl poměrně dost nesympatický, nicméně...

Celkově se mi kniha líbila. Měla rychlý spád, občas jsem se i skutečně bál, a to se mi skutečně příliš často nestává. Přečetl jsem jí rychle, ale závěr mi tedy přišel jako velký MINDFUCK :D. Ale když to shrnu celkově, pocity knihy jsou pozitivní a proto 4 hvězdy.

Flafinka
10.01.2021 3 z 5

Mam rada knihy o tom, jak se nekdo ztrati v lese. Jak zapraska vetvicka, jak se meni atmosfera a strach po setmeni. Tady se to ke konci trochu zvrtlo a tajemno bylo to tam a zbylo jen hnusno. Ale knizka se mi libila, cte se dobre.

Flafinka
10.01.2021 3 z 5

MarkétaI.
05.12.2020 5 z 5

Aokigahara - les sebevrahů, který skutečně existuje.
Příběh je zajímavý, napínavý a kniha mě opravdu bavila. Od první stránky jsem se začetla, takže se mi kniha nechtěla vůbec odkládat. Chtěla jsem číst dál a dál..

IvetKl
17.10.2020 4 z 5

Mně se to líbilo. Asi jsem byla jen zklamaná, že konec neměl duchařskou zápletku, ale "racionální".

sebevražda Japonsko japonská literatura lesy horory

Jeremy Bates
kanadská, 1978