Les sebevrahů

Les sebevrahů https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335684/bmid_les-sebevrahu-aokigahara-8j4-335684.jpg 4 375 137

Strhující hororový román, ve kterém se jednoduchá exkurze do míst kde „údajně“ straší, promění v noční můru, když lidé začnou umírat nápadně nepřirozeným způsobem. I když se jedná o horor, je autorův přístup k příběhu velmi promyšlený, postupně vytváří napětí a zneklidňující prostředí. Nikdo si není jistý tím, zda neviditelný padouch je člověk, nebo zjevení, či zda jsou prostě oběťmi nešťastných okolností.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , XYZ (ČR)

Suicide Forest , 2014

Pistácie
02.09.2017 4 z 5

Na to, že jde asi o můj první horor, tak jsem nadšená. Ze začátku jsem měla spíš pocit, že jde jen o samé retrospektivy, a vyprávění toho, co lesu předcházelo. Moc mě to upřímně nebavilo, ale říkala jsem si, že se to musí rozjet a nevzdám to. A dobře jsem udělala. Asi v půlce přišel konečně ten očekávaný tlukot srdce, nervy a děj se rozhoupal. Rozuzlení pro mě bylo překvapivé, a to se mi na tom líbilo. Celkově musím hodnotit kladně. Navíc mě na knize baví vědomí toho, že alespoň něco z knihy (příběh, místo, nebo místní pověry nebo cokoliv jiného) je podle skutečných událostí.
Věřím, že jsou lepší a strašidelnější horory, ale mě to napoprvé sedlo a stačilo. A jednoznačně mě utvrdilo v tom, že bych se tomuto žánru chtěla věnovat víc.

ivousekk
24.08.2017 3 z 5

Mám trochu smíšené pocity. Vykreslení lesa a strachu - bezva. Flashbacky hlavního hrdiny zbytečné a děj nepodstatné, přeskakovala jsem. Napětí "ve vlnách" - chvíli bylo, chvíli nebylo. Rozuzlení - překvapivé a dost ujeté.

reader4ever
21.08.2017 2 z 5

Začátek příjemný, prostředek mi rozbušil srdce a konec mě zklamal.
(Pozor přichází spoilery) To už bych byla spokojenější kdyby tam zabijel nějaký duch než banda sadistickych bláznů. A epilog byl tak zbytečný že jsem po zavření knížky okamžitě litovala že jsem ji vůbec četla.

invocation11
13.08.2017 2 z 5

Přesně ten typ příběhu, o kterém po zkouknutí na plátně/obrazovce/monitoru člověk prohlásí, že to byla blbost. Škoda, že se všechno rozjíždí až na posledních 100 stránkách, protože do té doby je to jen bloumání po lese. Potenciál Aokigahary mi bohužel přišel nevyužitý, protože až na 2, 3 scény se všechno mohlo odehrávat i v lese u nás za humny... Konec mi nevadil, naopak, ač trochu překombinovaný, stále to působilo jako přetrvávající kletba lesa, z níž se člověk nevymaní. Na druhou stranu musím říct, že se to četlo poměrně rychle a svižně. Pro mě osobně spíš zklamání, ale tak třeba další Batesův příběh z pařížských katakomb nebo Ostrova panenek může být lepší...

SteveK
30.07.2017 4 z 5

Nejsem žádný hyper čtenář. Většinou nemám moc času na čtení a tudíž knihu louskám několik týdnů napůl v MHD. Les sebevrahů byl ale jiný - začal jsem v sobotu ráno a v neděli odpoledne bylo hotovo. Nejde o žádné geniální dílo. Kniha má svoje hluchá místa, ale je neuvěřitelně čtivá. Wannabe "Blair Witch Project", kde se rozuzlení trochu žánrově vymezí oproti celé knize. To byla trochu kaňka, ale i epilog potěšil.

Diamond
19.07.2017 4 z 5

Kniha se cte velmi dobre a svizne. Tenhle desivy kus Japonska je skvely namet, ale dalo by se z toho vymacknout vic. Obcas jsem mela pocit, ze ctu Zahadu Blairwitch.

Dáduše
16.07.2017 5 z 5

Od začátku jsem byla rozhodnutá, že dám pět hvězdiček. Děj mě sice nepohltil okamžitě, ale autor mi nedovolil přestat číst. Velice se mi líbil styl vyprávění, vykreslení charakterů postav i plynutí příběhu. I přesto, že postavy vědí, že jdou na záhadné a potencionálně nebezpečné místo, něco je táhne mimo vyznačené trasy. Vydají se do hloubky lesa, kde se mnoho lidí rozhodlo ukončit svůj život. Upřímně, asi by mě to tam taky táhlo. Čekala jsem nějaký krvák,ale strach je vyvoláván spìš na psychologické rovině (plus bod). S každým oběšeným hrdinou jsem ztratila přítele a nervy se ještě víc napjaly. Musím přiznat, že nejvíc se mi líbil Ethan, který mi připadal nejvíc sympatický a tak nějak nejvíc plastický. Jsem ráda, že přežil. Konec byl trochu moc po vzoru amerického hororu, ale i tak super! Doporučuji:)

kniznistranky
19.06.2017 4 z 5

Za mě hodně dobré a zajímavé čtení plné napětí.

Varjohukka
01.06.2017 4 z 5

Něco mezi 3 a 4, nemůžu se rozhodnout. Začátek se rozjíždí velmi pomalu, postavy jsou na zabití a konec je dost masakr (doslova), což někomu může vadit. Mně se atmosféra docela líbila.

terezie6086
29.05.2017 4 z 5

Na začátku trochu zdlouhavé, nicméně děj je úžasný :-) ale co mě odrovnalo byl konec, něco ve stylu "honem rychle ať to mám dopsané" jako by nevěděl, co dál. Dávám tedy 4 hvězdičky...

Marluksa
23.05.2017 5 z 5

Pozvolný a chvílemi nudný začátek knihy přechází v něco skutečně děsivého, šíleného až neuvěřitelného. Skvostně vytvořené popisy i detaily hrůzných okamžiků, které vám seberou na pár vteřin dech. Rozhodně doporučuji pořídit, přečíst a uschovat do knihovny mezi podobné skvosty!
PS: Bude se skvěle vyjímat vedle Davida Hiddena a jeho brilantně napsané knihy Děs.

Nikola99
14.05.2017 5 z 5

U mě byl opačný problém, začíst se do knihy. Začátek se mi zdál pomalý až vleklý, ale po sedmdesáté straně to dostalo spád a pořádně jsem se začetla. Hlavní postavu si prostě nejde neoblíbit. Akorát mě rozčilovala jeho přítelkyně Mel a i na konci mě pořádně vytáčela... Atmosféra nádherně podkreslená, máte pocit, že tam jste s nimi. Za mě se kniha povedla, neříkám, k nějakému hororu to má hodně daleko, ale za ty myšlenky a různá zamyšlení se, protože nenajdete hluchá místa - dávám plný počet. :)

mmmisulka.r
04.05.2017 4 z 5

I přesto, že závěr knihy byl jako z "béčkového" filmu musím konstatovat, že jsem absolutně spokojená. Kniha se čte jedním dechem, nejde ji odložit. Bude vás vytáčet do extrému, ale bude vás to nutit číst dál. Je to jen na vás. Buď vás pohltí nebo ji budete považovat za brak.
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

katule1992
02.05.2017 2 z 5

Kniha ze začátku vypadala opravdu nadějně, ale pak se z ní stala jedním slovem fraška nebo ještě lépe směsice béčkových filmů. Autor skvěle a detailně popisuje prostředí knihy tak, že máte pocit, že stojíte uprostřed dění. Jenomže co se mu fenomenálně povedlo na druhou stranu doslova zabil množstvím flashbacků, nelogičnosti, nesmyslnosti a stereotypů. Pro mě jedno velké zklamání :/

Däniken
29.04.2017 2 z 5

Klasicka vybijecka typu "Hory maji oci "nebo "Po sezone" zasazena do exotickeho Japonska. Kniha ktera chvilemi prekvapi popisem lesa Aokigahara, ale vetsinou znechuti stereotypy toho nejhorsiho razu a jeste blbejsim koncem.

alcerka
27.04.2017 4 z 5

Moc krásně vykreslené prostředí. Celý les jsem si dovedla úplně realisticky představit. Ve zbytku souhlasím s Jacindou. Za ten konec jednu hvězdu dolů...

Jacinda
26.04.2017 4 z 5

Les sebevrahů určitě stojí za přečtení. Kniha je velmi čtivá, svým způsobem i vtipná. Ethana jsem si okamžitě oblíbila. Co mi naopak dělalo problémy bylo zaprvé přehršel flashbacků, které jsem časem začala přeskakovat, a zadruhé nelogičnost postav hraničící se stupiditou (tahání mrtvol, radši nechat na místě stany, hlavně aby se mrtvola neválela na zemi lol) a pak mě taky vyloženě srala hlavní hrdinka (jestli to tak mohu říct), neboli Ethanova partnerka Mel. Autor stvořil geniální pizdu, která kdyby zapojila mozek, mohla spoustu věcí vyřešit. Upřímně nechápu, proč si ji hlavní hrdina vůbec chtěl vzít. Konec knihy trochu ztrácí a úplný závěr byl možná i zbytečný. Celkově ale pěkná četba.

sebevražda Japonsko japonská literatura lesy horory

Jeremy Bates
kanadská, 1978