Nejchladnější dívka ve Městě chladu

Nejchladnější dívka ve Městě chladu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249614/bmid_nejchladnejsi-divka-ve-meste-chladu-6vs-249614.jpg 4 501 132

Tana žije ve světě, kde existují tajemná Města chladu. Jsou obehnaná vysokou zdí a slouží jako dekadentní a krvavá karanténa, kde nestvůry a lidé žijí jako predátoři a oběti. Problémem je, že jakmile projdete branami Města chladu, nikdy už se nemůžete vrátit zpět. Jednoho rána po naprosto obyčejném večírku se Tana probudí obklopena mrtvými těly. Kromě ní masakr přežil jen její protivně roztomilý ex-přítel, jehož život visí na vlásku kvůli infekci, a záhadný mladík, který skrývá strašlivé tajemství. Po počátečním šoku se Tana pustí do závodu s časem, aby je všechny zachránila. Napadne ji jen jediný způsob, jak toho dosáhnout – musí se vydat přímo do samotného Města chladu, plného nástrah a hrůzy. Nejchladnější dívka ve Městě chladu, román světově uznávané spisovatelky Holly Black, je originálním příběhem o hněvu a pomstě, o vině a strachu, o lásce a pohrdání.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Omega

The Coldest Girl in Coldtown , 2013

Sixtinka144
předevčírem 3 z 5

Po velmi dlouhé době jsem se pustila do knihy s upíří tématikou a do jedné třetiny jsem si to opravdu užívala. Teď už tolik knih s úžasnými upíry nevychází, a tak jsem si říkala, že to bude hezké navrácení do mých mladých let. Příběh má opravdu velký potenciál, ale čím dál se dostáváte, tím je to víc a víc nudné a utahané. Je zde opravdu dosti plytká romantika a skoro žádná zápletka. Žádné budování vztahů, žádné napětí. Prostě jen čtete a najednou jste nakonci a nemáte z knihy žádný větší přesah. Je to jedna z těch knih, u které za pár týdnů zapomenete, že jste ji vlastně četli. Plusové body dávám za čtivost a nápad. Celkově knihu hodnotím 2,5/5.

Venneto
16.04.2024 3 z 5

Od knihy jsem měla velká očekávání. Nalákala jsem se na obálku i název, ale musím říct, že jsem byla zklamaná. Na začátku jsem si ještě říkala, že by to mohlo vyjít, když nás autorka rovnou hodila do upířího masakru, ale jak jsem četla dál, přišlo mi, že příběhu čím dál víc chybí nějaký drive. Příběh neeskaloval a zápletka pro mě nebyla úplně zajímavá. Oceňuji ale citát před každou kapitolou, což mi přišlo docela originální.

denisa8946
06.04.2024 4 z 5

Nutně jsem potřebovala změnit žánr a jsem ráda, že jsem sáhla po této knize. Je to moje první kniha od Holly Black a určitě ne poslední.
Autorka se s tím nepárala a hned nás na prvních stranách vtáhla do drsného děje. Příběh byl napínavý a rychle mi ubíhal. Místy byly scény dost syrově popsané. Ale to jsem od příběhu o upírech očekávala.
Hlavní postava Tana byla sympatická, odvážná a nechybělo jí odhodlání dotáhnout vše do konce. Jejímu ex příteli Aidenovi jsem nějak nemohla přijít na chuť a drželo mě to celou dobu čtení, nesedl mi. Za to Gavriel, to byla jiná liga... asi mám slabost pro tyto typy... víc prozradit nemůžu. :D Některé kapitoly nás zavedly do minulosti, kde jsme měli příležitost poznat lépe Gavrielovu osobnost.
Příběh měl obrovský potenciál, ale přišel mi nedotažený. Konflikt mezi novými a starými upíry se dal více rozpracovat, určitě by to většina čtenářů ocenila. V závěru mi přinejmenším chyběl epilog, kde bychom se dozvěděli, jak to s Tanou dopadlo, otevřený konec se sem nehodil.
Celkově ale knížku hodnotím pozitivně, splnila, co jsem od ní očekávala a moc se mi líbil svět, který autorka vystavěla. :)

kingdog8900
02.02.2024 4 z 5

Knížku jsem si vybrala podle názvu a myslím že je dobře, že jsem na ni narazila. Myslím ,že moje první pořádná knížka o upirech. Četla jsem jako eknihu. Docela se mi líbila, musela jsem se prvně trochu prokousat, ale na konec to bylo super.

Vjeerus
09.01.2024 2 z 5

Ke knize mám asi jen dvě otázky. Proč je tak dlouhá a proč většina postav vzala jakýkoliv náznak logiky, zmuchlala ho a zahodila do pořádné hořící hranice.
Neberte mě špatně, vím, že hrdinové z YA mají většinou dost slabé chvilky ohledně smysluplného chování, ale tady hlavní hrdinka hned na začátku neudělala jediný rozumný krok, který by mi dával smysl. Krom tedy toho, že autorka potřebovala tuto postavu dopravit do Města chladu.
Což mě přivádí k první otázce, a to je délka. Začátek působil velmi slibně, byli jsme rovnou hozeni do šokujícího dění, kdy jsme museli rychle nasát problém, že ne všichni upíři jsou očividně tam, kde mají být. Pak se to ale zvrhlo na utahanou dvanáctihodinovou jízdu autem na třetinu knihy, kdy jediné vzrušení spočívalo v otázce, jaký sendvič si koupím na benzince.
A kdyby si člověk myslel, že příjezd do města, kde v podstatě vládne anarchie, přinese spoustu zvratů, tak vlastně ani ne, protože každá zajímavá část byla sepsaná na dvě tři stránky a zbytek byli vlastně pochůzky a přesuny.
Romantická linka by se dala shrnout do věty, že nevím proč, ale přitahuješ mě. O nějakém budování tam taky není moc řeč. A když už to konečně vypadalo, že sbližování bude, je vlastně konec knihy, kdy po velkolepé bitvě nebitvě ani nevíme, jestli tedy ve městě bude klid, či jak se hrdinka popasuje se svou nákazou. Asi by na mě ten otevřený konec s náznakem happy endu působil víc, kdybych nebyla tak unavená z toho téměř nulového dění.

LexiS
07.12.2023 3 z 5

Tak tahle knížka měla jeden velký problém, za který vůbec nemohla, a tím byl moje čtecí krize. Bez ní bych si to užila o dost víc, ale co se dá dělat.
Každopádně tohle je jedna z nejvíc promakaných a přitom úplně nedotažených knih, co jsem kdy četla.
Vystavěný svět byl super, upíři a jejich proměny taky, popisy hezké, sem tam zbytečně zdlouhavé. Postavy fajn, ale nevadilo by mi vidět u nich nějaký větší rozvoj.
Ale stejně jsem měla pocit, že tomu něco chybí, že to prostě něco strašně brzdí a chybí tam pořádná akce. Možná kdyby autorka víc dotáhla rozkol mezi starými a novými upíry... Nevím.
Ani to velké tajemství o nákaze mi nepřišlo bůh ví jak wow a už vůbec ne tolik, aby to mělo mít tak zásadní vliv na příběh.
Za otevřený konec a citáty na začátku každé kapitoly přičítám plusové body.
Za mě 3,5 hvězdiček.

TeriLoch
06.12.2023 4 z 5

Super, četlo se samo, napínavé, hlavní postava Tana sympatická, i Gavriel. Jen jedna část knížky se na mě trochu táhla, proto o jednu hvězdu méně. Jinak ale super a ještě bych četla dál, protože vlastně stejně nevíme, jak to dopadlo! :)
Od Holly Black jsem četla knížku Nejtemnější část lesa, která byla taky super, takže se určitě vrhnu i na další příběhy autorky a tenhle doporučuji :)

Marsí5
06.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Věřili byste tomu, že jsem opravdu z popisu nepochopila, že se bude jednat o upíry? :-D
Nicméně jsem rozhodně nebyla zklamaná :-) Knížka se dobře četla, postavy měly nějaký cíl, dočkali jsme se několika nečekaných zvratů a nakonec to vcelku dobře dopadlo :-) Trochu mi vadil otevřený konec, protože by mě zajímalo, jestli to Tana zvládla, ale stejně by se asi nedostala z města ven, takže se s tím musím smířit :-)
Můžu doporučit, pokud máte rádi upíry, ale nechcete žádnou přeslazenou romantiku :-)

anndrra
27.08.2023 5 z 5

Mně se to líbilo. Četlo se to vlastně samo. Tana byla fajn, uvažovala logicky a chytře. Gavril měl charisma a Aidan mi trochu připomínal jednu postavu z Lovců stínů. Vlastně jsem spoko i s tím otevřeným koncem, což obvykle nebývám

Eliza20
02.08.2023 3 z 5

Od Holly Black mám načteno i naposloucháno jak v češtině, tak v angličtině, tuhle konkrétní knihu jsem poslouchala v angličtině. Co se tomu nedá upřít, je originalita světa, to se mi vážně líbilo. Hlavní hrdinka ušla a love interest byl vážně super (ty Holly Black napsat umí, o tom jsem se již přesvědčila). Co mě ale netáhlo, bylo celkové směřování příběhu a konec pro mě byl vyloženě hořký. Někdo tady psal, že mu kniha připomínala The Vampire diaries, tady musím oponovat, v mých očích měla kniha ponurý, filosofický "Interview with the vampire" vibe.

B18r
01.08.2023 5 z 5

Knížka za mě naprostá pecka. Začetla jsem se od první stránky a těšila se na každý večer kdy ji opět vezmu do ruky. Mám příběhy o upírech ráda a toto bylo opravdu něco podle mého gusta. Tanu jsem si velice oblíbila a i se mi líbí ukončení celého příběhu. Pokud se Vám knihy o upírech líbí, tak já mohu jen doporučit. :)

MiraiYume
20.07.2023 4 z 5

Autorku znám, znám její styl vyprávění a vím, že od jejích knih nikdy nemám čekat něco velkolepého. Takže jsem dostala, co jsem čekala. Co Holly Black vážně umí, je vymyslet neotřelý a propracovaný svět. Jak by to vypadalo, kdyby upíři vystoupili ze stínů a utrhli se ze řetězu? Asi takhle. A víte co? Bylo to skvělé! Nápad opravdu neokoukaný, nový, svěží. Půjdu trochu proti proudu, ale nezdálo se mi, že by se příběh nějak extrémně táhnul. Mě bavil a hrozně moc mě bavila i idealizovaná Tana a bad boy Gavriel. Zápletka nebyla nijak extra složitá a závěr byl vyloženě super. Vůbec mi nevadil otevřený konec. Naopak. Autorka dala čtenářům prostor k rozvoji jejich vlastní fantasie.
Doporučuji každému, kdo má rád upíry, ale je znuděný konvenčními příběhy. Jedná se vyloženě o Young Adult, takže čekejte jednoduché čtení na dlouhé večery a nebudete zklamaní.

Teriiii
08.07.2023 3 z 5

Začátek měla tahle kniha výborný. Hned vás zatáhla do akce a až během ní začala vysvětlovat, v jakem světě se to vlastně nacházíte. Bomba! Ten svět je skvělej. Je originální a návrat k upírům mě zase jednou potěšil. Samotná Města chladu stála na výborném základu a vše dávalo tak nějak smysl.
Hlavní hrdinka Tana je naprosto obyčejná holka. Která se prostě připlete ve špatnou dobu na špatné místo. Líbilo se mi, že to není žádná superhrdinka. Naopak byla svým způsobem lidská. Neuměla se prát, ne vždycky ji to úplně pálilo, nedokázala se vždycky ovládat.
Pak tu byl Tanin ex-přítel, jehož jméno už si nevybavuji, který mi většinu času jen strašně lezl na nervy.
A nakonec Gavriel. Nejlepší postava celé knihy. To, jak ho opřádá takové to tajemno, že vlastně o něm nic nevíte, ale stejně ho máte rádi, mě moc bavilo. Co ale autorce nedokážu odpustit je, jak ho na víc jak 100 stránek úplně vyšachovala z děje. Udělala to s Cardanem v Krutém princi a udělala to i tady, což je důvod, proč já s touhle autorkou už napořád asi končím.
Konec mě poměrně naštval. Jedna věc byla, že děj nijak zvlášť negradoval a druhá, že není uzavřený konec a že vlastně nechápu název celé knihy.
Je to škoda. Nakonec jsem čekala od Holly něco víc.

Kája041
11.06.2023 2 z 5

Od této knihy jsem neměla moc velké očekávání,protože upíry moc nemusím,ale řekla jsem si,že Holly Black píše dobře,tak to zkusím navíc se mi moc líbil název.
Bohužel mi připadalo,že se tam začalo něco dít,až ve třičtvrtině.Mé mínění o knize někdy dokážou hodně pozvednout postavy,ale tady jsem neměla vůbec žádného oblíbence.A po tom všem se ještě ani nedozvíme jak to se všemi dopadlo.....no pokud váháte jestli si tuto knihu přečíst radši bych sáhla po jiné knize od autorky.

lost.in.books
04.06.2023 2 z 5

Hodnocení: Byla to má první přečtená kniha od autorky, ale za mě teda jedno velké zklamání a průměrný, nepropracovaný a nedomyšlený příběh. V knihovničce na mě čeká ještě trilogie Krutý princ od stejné autorky, tak snad mě příjemněji překvapí.
__
Už od začátku se děj neskutečně táhl, nedokázala jsem se začíst a dokonce jsem si neoblíbila ani žádnou z postav. Obálka krásná, anotace zněla také velmi slibně, ale opravdu jsem čekala mnohem více, obzvlášť u takto oblíbené autorky. Děj byl plochý, postavy nezajímavé a maximálně ten fiktivní svět mě svým způsobem trochu zaujal.
__
Nevidím žádný větší důvod, proč bych vám musela doporučovat zrovna tuto knihu, maximálně tak originalita fiktivního světa stojí za zmínku, jinak to byla opravdu bída.

Pain
16.05.2023 3 z 5

Tak já nevím. Příběh se mi zdál takový nijaký, plochý. Potenciál to mělo, ale nebyl řádně využit. Přišlo mi, že než se stihl děj rozběhnout, tak byl konec. K postavám si člověk vztah moc nevytvořil, záporák byl nevýrazný. Gavriel se mi líbil. Tana docela ušla. Líbily se mi kapitoly z minulosti.
Celkově mi to přišlo jako nedodělané, vydaná rozpracovaná kniha.

M.C.SMITH
15.05.2023 2 z 5

Autorku mám vcelku ráda. Přečetla jsem od ní trilogii Krutý princ, která mne setsakra bavila a mám v plánu si ji v budoucnu přečíst znovu, ale tohle bylo takové - no, nevím.
Dávám plus za originalitu, za zajímavé upíry. Ale jinak jsem asi čekala něco trochu jiného.
Gavriel byl dobrý, bavil mne stejně jako Aidan.
Příběh byl zajímavý a dobře se četl, ale od poloviny jsem knihu četla jen proto, abych věděla, jak se se vším Tana popasuje.
Tato kniha nebude má oblíbená.

AloneJane
26.02.2023 3 z 5

Už jsem četla lepší, táhlý příběh se zápletkou, která nenadchne ani neurazí. Hrdinka mi občas lezla na nervy svými rozpory komu kdy pomoci...

Papušík
20.02.2023 2 z 5

Od Holly Black jsem již četla Krutého prince a jedná se o moji nejoblíbenější trilogii, proto jsem měla od Nejchladnější dívky velká očekávání. Ta se bohužel nenaplnila. Knížka mě začala opravdu bavit až v posledních dvou kapitolách a ve chvíli, kdy jsem čekala, jak vše dopadne, knížka prostě skončila.
Pokud je toto první knížka, kterou jste od této autorky četli a ať už se vám líbila či ne, doporučuji přečíst si i další její díla

UslintanýVlk
10.01.2023 3 z 5

První autorčina kniha, kterou jsem četla. Námět mě nadchl, ale podle mě plně nevyužila potenciál. Po přečtení ve mě kniha zanechala jedinou myšlenku "A to je jako všechno?"

Svět s městy chladu mě uchvátil, i jeho přesah do současného světa kdy mladí puberťáci rádi sledují reality show a představují si život v nich. Trochu smutné, ale je to tak.

upíři

Holly Black