Nejbohatší muž v Babylóně

Nejbohatší muž v Babylóně https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26814/bmid_nejbohatsi-muz-v-babylone-9Vf-26814.jpg 4 530 111

Nejlepší kniha, která kdy byla napsána na téma bohatství. Je vynikající inspirací a návodem, jak zbohatnout! Nejlepší ze všech inspiračních děl na téma obchodní zdatnosti a finanční prosperity vedoucí k osobnímu blahobytu. Prosté a přitom fascinující příběhy vás usměrní na správnou cestu vedoucí k úspěchu a ke spokojenosti, nabídnou vám správný pohled na ekonomiku a řešení vašich osobních problémů.Odhalí vám tajemství, jak se k financím dostat, jak si je udržet a jak peníze vydělávají další peníze.... celý text

Literatura světová Ekonomie a obchod Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Pragma

The Richest Man in Babylon - The Success Secrets of the Ancients , 1926

OSTROVID
31.12.2020 5 z 5

Výborná kniha, kterou vřele doporučuji všem, kteří chtějí rozumně nakládat s penězi...

jaroiva
30.12.2020 4 z 5

Poslouchala jsem v audio verzi.
A už vím, kde čerpal Kiyosaki materiál ke své knize Bohatý táta, chudý táta.
Vzhledem k tomu, kdy byla knížka napsána, je obdivuhodně nadčasová. Jestli jste nečetli Kiosakiho nebo nějakou podobnou, doporučuji jako povinnou četbu k získání finanční gramotnosti.
Pokud jste už něco o získání finanční nezávislosti četli, asi Vám Clason nepřinese nic nového.

Přestože mi už nic nového nepřinesl, musím doporučit. Ale určitě bych doporučovala přečíst hlavně mladším čtenářům (buď tohle nebo Kiyosakiho). Zejména kvůli tomu, aby se nestihli dostat do dluhové pasti.

bakjo95
25.12.2020 5 z 5

I když originálně hodně stará kniha, tak i přesto můžeme vidět, že většina principů v osobních financích zůstává stejná.

V naší „moderní době“ je passé se bavit s lidmi o financích a vůbec být finančně gramotný, proto to ve společnosti vypadá tak, jak to je...

Přitom by jenom stačilo přečíst tuto knihu a člověk má na celý život vystaráno.

Peníze nejsou všechno, ale nemít peníz je všechno...Doporučuji - 100%

Smaki
22.12.2020 5 z 5

Knížka, která by podle mě měla být v povinné četbě. Základy jak zacházet s penězi chybí spoustě dospělých v dnešní době.

Čtenář300
08.12.2020 5 z 5

Krásná poučná kniha plné historie.

Y2T
12.10.2020 4 z 5

Kniha o zacházení s penězi pro každého. Jakékoliv základy ekonomie nejsou třeba, dá se to číst dětem, pochopí to i podprůměrně inteligentní lidé.....v tom je silná stránka téhle knihy. Je opravdu pro každého. A přitom to má hlavu a patu a něco si z toho odnesou. V Japonsku z toho udělali i komiks, ale není třeba litovat, že česky je jen knížka, i ta je dost srozumitelná a názorná.

Nejlepší je jednoznačně hned první kapitola. Pak už se to trochu opakuje, ale i tam je ještě pár dobrých myšlenek, takže není špatné si přečíst tuto knížku celou. Hlavní výtku bych z dnešního pohledu měl k tomu, že hledí na peníze jako na absolutní a neměnnou hodnotu a nepočítá s inflací, a systémem částečných rezerv. Také nepočítá s daněmi, přerozdělováním, a moc nezdůrazňuje nutnost diversifikace atd.

HanzKaufmann
14.09.2020 5 z 5

Pokud nezijete v pralese a nezivite se jako lovec a sberac, pravdepodobne Vam obsah teto knihy bude uzitecny.

Penize hrajou dulezitou roli v nasich zivotech, prectenim teto knihy pochopite zakladni principy toho jak penize vydelat, udrzet a akumulovat.

Nechapu proc tohle neni uz davno povinna cetba.

Tohle je kniha pro lidi vsech vekovych kategorii i deti!

brzda.
20.08.2020 4 z 5

Super knížka se skvělými radami.

IvetaZ
24.07.2020 3 z 5

Kdo očekávával od knihy konkrétní postupy, jak zbohatnout, byl naivní. Úspěch přece netkví v tom, že vám někdo bude říkat, co máte udělat. Proč by to totiž dělal - když něco ví, udělá to sám a vydělá na tom. Tady jde primárně o souhrn příběhů lidí, kteří změnili své postoje a myšlení a k tomu mají tyto příběhy čtenáře navést, pokud chtějí ve svém životě něco změnit. Formát zpracování by šel doladit, ale proč... Takhle je to stravitelné i pro nenáročného čtenáře nebo i děti.

Uterox
14.06.2020 5 z 5

Miluji inspirativní příběhy. Tato knížka je relativně úzká co se týče obsahu dá se poměrně rychle přečíst. K příběhům se vracím. Ještě jak je to psáno v letech v období Babylónu nejbohatšího města světa, tak se vskutku jedná o nadčasovou literaturu. Základní zákony a zásady, které vedou k tomu, že člověk bohatne jsou ilustrovány právě do těch soudobých příběhů, proto si této knížky tolik cením.

Franklin
01.05.2020 5 z 5

Příběhy v knize jsou jednoduché, o to zřejmější je jejich myšlenka, poslání a moudrost.

karelpeter
25.04.2020 4 z 5

Základy osobních financí v příbězích ze starého Babylónu.

Anniee
12.02.2020 4 z 5

Chytrá, jednoduchá, útlounká knížka s velkým posláním.

Marta08
29.01.2020 5 z 5

Nadčasová kniha, která nám prostřednictvím krátkých příběhů představuje principy, jak přistupovat k osobním financím. Považuji ji za dobrý základ, jak se naučit finanční gramotnosti nenásilnou formou.

Jarushka9
28.01.2020 4 z 5

Velmi poučné a praktické čtivo, ale vadí mi neustále se opakující filozofie, která jde shrnout na 20 stran i s pěkným příběhem... :-)

pencikjiri
10.01.2020 5 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně je naprosto fantastická kniha, která by si zasloužila i více pozornosti úplně u všech lidí a s trochou nadsázky i v povinné četbě. Tato kniha ve Vás zanechá určitou stopu v myšlení nad bohatstvím, fungováním peněz a zodpovědnosti každého z nás. Doporučuji jako skvělý dar pro všechny dospívající, obvzlášť pak pro ty, kteří chtějí být v životě úspěšní.

Mirra
07.01.2020 5 z 5

Povinná četba pro každého, kdo chce vědět jak fungují peníze nebo pro každého teenagera, který nastupuje do své první práce. Fungování peněz je zde vyprávěno formou příběhů, zasazených do starého Babylonu. Témata se víceméně opakují, ale základní myšlenka této knihy je velice důležitá pokud chce člověk penězův vládnout a ne být jejich otrok.

DK_Ronie
02.01.2020 3 z 5

Ctive. Clovek to lupne za chvili. Ale dalo by se replikovat asi na tri strany. Postupne uz se opakuje nebo neprinasi nic noveho. Par hlavnich myslenek je uzitecnych.

Jakubac
27.12.2019 5 z 5

Četl jsem jí několikrát a rád se k ní vracím.

Greenfingers
19.12.2019 5 z 5

Knihu jsem četl před mnoha lety, kdy jsem se po ztrátě zaměstnání pokoušel živit jako obchodní zástupce na ŽL. Toto rozsahem nevelké dílko má silný motivační náboj a obsahuje zajímavé myšlenky. Pozor: může být dokonce i inspirativní.