Nehoda

Zavírat oči před vlastní minulostí je spolehlivý způsob, jak si zatemnit budoucnost. Sue Jacksonová setrvávala dlouhá léta v domnění, že má dokonalou rodinu. Z omylu ji vyvede tragická událost: její dospívající dcera Charlotta vědomě vstoupí před jedoucí autobus. Dívka skončí v kómatu a její matka pochopí, že až doposud zavírala oči před temnou realitou. A že je načase, aby té realitě začala čelit. Sue se snaží zjistit, co dceru přimělo k tak zoufalému činu. Probírá se detaily Charlottina života, noří se stále hlouběji do dívčina soukromí... a pak v jejím deníku narazí na děsivý záznam. Teprve po jeho přečtení se Sue opravdu ocitá v pekle. Z lidí, které měla dříve ráda, se postupně stávají nepřátelé, kterým nedůvěřuje. A ona sama v sobě sbírá odhodlání, aby se dokázala vrátit do vlastní minulosti, kterou v sobě dávno pohřbila. Tolik na ty dávné hrůzy chtěla zapomenout! Zapomenout ale nemůže. Nesmí. Protože pokud chce své dceři pomoci, musí z paměti vylovit všechny přízraky z minulosti. Jedině tak zjistí, odkud Charlottě hrozí největší nebezpečí. A možná dokonce zjistí, že největším nebezpečím je pro svou dceru ona sama......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/302473/nehoda-NxX-302473.jpg 4.2251
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Domino

The Accident (2014)

Počet stran:352
Jazyk vydání:český
Překlad:Zuzana Pernicová
Edice:Psychothriller
Autor obálky:Rajka Marišinská
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7498-181-4

Kniha Nehoda

Cleo De Nile

Tak na takhle čtivou knihu jsem snad ještě nenarazila. Navzdory tloušťce téměř čtyř set stran jsem ji přelouskala za jedno jediné podzimní odpoledne. Hlavní hrdinka mi přišla hodně nevyspělá, chovala se spíš jako nějaká puberťačka, a nad tou její návštěvou londýnského klubu jsem jen kroutila hlavou. A ještě méně se mi líbilo, jak sebou nechala orat tím nechutným ohavným Jamesem, s takovými ženami nedokážu soucítit. Oblíbila jsem si snad jen Briana.

Restang

S autorkou jsem se poprvé setkala u knihy Lež, ta mě nebavila. Dala jsem šanci této další knize. Vcelku dobře napsané, napínavé spíše nejvíce v závěru, jen se mi zdá v knihách se stále opakující psychopati mezi manželi, milenkami, milenci, kamarádkami, bývalými ex trochu otřepané. Takže takový dobrý průměr.

dom.ini

Knížka se opravdu dobře četla a byla poměrně napínavá, ale celkově ve mě nezanechala nijak hlubší dojem a myslím, že je to jedna z těch knížek, u kterých po týdnu nebudu vědět, o co v nich vlastně šlo. Takže přečtení nelituju, ale znovu bych se do ní nepustila. Celkově bych dala tak 3,5*.

Welinie

Kniha měla zajímavý nápad. Hodně mě děsilo Jamesovi chování, něco jsem bohužel osobně zážila, takže mi příběh akorát vyvolával vzpomínky. Na druhou stranu to fázování nebo jak se tomu říká, prostě to natahování kouskovani vět mě naprosto štvalo. To snad nebyla stránka kde by v přímé řeči nebyla věta napůl. Zbytečné udržování, ale jinak to ušlo.

KrisV.

Velmi čtivý autor - kniha se mi celkově líbila. Jen konec mohl být propracovanější.

pavlinka0250

Dočteno a musím říct, že to bylo výborné čtení. Linie z minulosti, psaná formou deníku mě nedala spát.
Konec bych si sice představovala jiný, ale přesto je kniha skvělá.
Doporučuji.

TheSarcasm

"Nehoda" je standardní thriller, neurazí ani nenadchne. Celý děj se, více či méně, odvíjí k očekávanému konci. Jak se postupně seznamujeme s Jamesem nemůže ale nepřijít na mysl otázka, jak může někdo podlehnout (navíc opakovaně) takovému zjevnému kreténovi. V reálném životě se to asi týká týká převážně žen, ale ani muži nejsou výjimkou.

Lucillle

Přečtěno za tři večery. Knížky od C. L. Taylor se mi čtou skvěle. Jen jsem zatím poaždé měla problém s hlavní hrdinkou. Nebyly mi moc sympatické a jejich jednání mi občas přišlo trochu nelogické..