Nefalšovaná kočka

Nefalšovaná kočka https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460594/bmid_nefalsovana-kocka-knI-460594.jpg 4 534 79

Opravdové kočky nenosí obojky; někdy ovšem na sebe nechají navléci šatičky pro panenku, načež sedí s debilním výrazem v obličeji a pozorně sledují okolí, aby se nakonec jediným mocným skokem vyvlékly z kočárku, čepičky i zástěry najednou. Opravdové kočky nejsou ani jednoznačně sebevědomé, ani jednoznačně neurotické. Jsou tak trochu obojí, úplně jako opravdoví lidé. Opravdové kočky vám klidně snědí puding, drůbky, máslo a vůbec cokoliv, co necháte na stole, pokud nabudou dojmu, že jim to projde.... celý text

Literatura světová Humor Příroda, zvířata

a) v bedně

b) v hrůze

Carneol
21.03.2013 5 z 5

Mám podezření, že moje kočky tuhle knihu četly taky.

Fuksinka
06.03.2013 5 z 5

Povinná a neuvěřitelně vtipná četba pro ty, kdo vlastní kočku, či kocoura. Ti, kteří nevlastní se ale pobaví taky.

mautina7
29.01.2013 4 z 5

Kočku sice nevlastním, ale i přesto jsem se velmi dobře při čtení bavila :)

dearkiki
15.01.2013 5 z 5

Velmi trefná a vtipná knížečka o našich miláčcích. Pobavila jsem se a dozvěděla spoustu zajímavostí. :-)

danuska
11.01.2013 5 z 5

Kniha pre milovnikov maciek :)

Faustka
23.10.2012 4 z 5

Mňau .... jsem přítulná;-) Chceš mě?

Morgainne
28.08.2012 5 z 5

Opravdové kočky vám klidně snědí pudink, drůbky, máslo a vůbec cokoliv, co necháte na stole, pokud nabudou dojmu, že jim to projde.
Opravdové kočky SKUTEČNĚ jedí z misek nadepsaných "Micinka" nebo "Pro kočičku". Jedly by i z misek nadepsaných "Cyankáli". Opravdové kočky žerou z ČEHOKOLIV.

...............

Druhy koček:
Kočky od sousedů - Obyčejně jsou šedé a často na ně narazíme, jak sedí s napjatým výrazem ve tváři uprostřed čerstvě osetého záhonku. Z valné většiny se jmenují Koukejmazattyparchante (viz Jména koček).

Miila
04.04.2012 5 z 5

Tak tahle knížka je dokonalá. Dostala jsem ji už před nějakým časem od své sestry a od té doby se u ní skvěle bavíme, zvlášť, když má doma dvě kočky :-)) A když jsem si pak všimla, že jedním z autorů je T. Pratchett, bylo jasné, proč mě ta knížka tak baví :-) VŘELE DOPORUČUJI :-)))

kivera
04.04.2012 5 z 5

Tuhle útlou knížečku miluju. Dokonale odkoukané a popsané chování kočičích miláčků. Povinná četba pro všechny kočkomily. :-)

knedlik
15.02.2012 4 z 5

Ač se to ze začátku netvářilo, bavila mě tahle knížka víc a víc :-)
Charakteristika těch čtyřnohých bestií, které tak zbožňujeme, je tu dovedená k dokonalosti. A nad některými pasážemi se jistě s chutí znovu zasměji.

marvitekar
13.01.2012 5 z 5

Krásné, pro chovatele a milovníky kočičáků. Oddechovka u které budete mít stálý úsměv na tváři a přesně uvidíte toho svého Opravdového kocoura. V mém případě černého a bez poloviny ocasu, o kterou přišel zřejmě v, bohužel pro něho, zbabělém útěku před naším Opravdovým psem ( " uslintaným idiotem" ).

valda
20.06.2011 4 z 5

Terry Pratchett se rozhodl společně s kreslířem Grayem Jolliffem zdokumentovat toto zvláštní zvíře. Protože jedno taky vlastním, tak můžu říct, že se mu dokonale povedlo obsáhnout mnoho osobnostních charakteristik, kočičích zvláštnosti v chování, nečekaných situací, do kterých se majitelé jistě dostanou, kočičích kategorií apod. Rozhodně bych příručku doporučil všem zájemcům o pořízení si kočky a nebo chovatelům, kteří se jenom chtějí pobavit a ujistit, že vlastní Opravdovou kočku. Některé pasáže bych možná zkrátil, ale jinak skvělý nápad.

pistalka
22.11.2010 4 z 5

Naprosto luxusní záležitost a povinnost pro všechny majitele koček :) Kdybychom doma taky nějakou měli, hodnotil bych nejspíš o hvězdu výš. Naprostá smršť hlášek a vtipů, parádní a odpočinková četba. Přečteno na jeden zátah.

Okřídlená li
30.11.-0001 5 z 5

Minidílečko zaměřené na kočky. :D Zločinecká kočka, která "trpěla utkvělou představou že je jablko." (a jelikož měla více modré krve než královna Viktorie, považovala se za říšské jablko) mě dostala na kolena a vzápětí na zem :D

phalene
30.11.-0001 4 z 5

Smíchy jsem sice nebrečela ani nic podobně "extrémního", ale usmívala jsem se po celou dobu četby :) Moc příjemná záležitost.

tan
30.11.-0001 5 z 5

Souhlas, budete brečet smíchy. Měli jsme doma kocoura - totální psychotický a sebestředný magor, když jsem tu knihu koupila, přečetli jsme ji za hodinu nahlas v kuchyni a jediný, kdo se nesmál, byl onen kocour.

GepardLady
30.11.-0001 5 z 5

U tohohle jsem se vysloveně řezala do kolen, to prostě nemá chybu :-D

Ruw
30.11.-0001 5 z 5

Pro milovníky koček povinná četba.

kočky humor

Autoři knihy