Nefalšovaná kočka

Nefalšovaná kočka https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460594/bmid_nefalsovana-kocka-knI-460594.jpg 4 534 79

Opravdové kočky nenosí obojky; někdy ovšem na sebe nechají navléci šatičky pro panenku, načež sedí s debilním výrazem v obličeji a pozorně sledují okolí, aby se nakonec jediným mocným skokem vyvlékly z kočárku, čepičky i zástěry najednou. Opravdové kočky nejsou ani jednoznačně sebevědomé, ani jednoznačně neurotické. Jsou tak trochu obojí, úplně jako opravdoví lidé. Opravdové kočky vám klidně snědí puding, drůbky, máslo a vůbec cokoliv, co necháte na stole, pokud nabudou dojmu, že jim to projde.... celý text

Literatura světová Humor Příroda, zvířata
Vydáno: , Talpress

The Unadulterated Cat , 1989

Eigis
17.11.2015 5 z 5

Mám doma kocoura, takže vidím, že se autoři ve spoustě věcí trefily, ale také vidím, že ve spoustě věcí ne. O to tady, ale nejde, to hlavní je vynikající humor, který mě vždy zaručeně pobaví.

monika6772
14.11.2015

miluju kočky a vše o nich ale touto knihou jsem se nemohla prokousat ani do poloviny,nějak mě to nechytlo a vracet se k ní určitě nebudu,je plno jiných knih a příběhů o kočičkách

Polinius
01.11.2015 5 z 5

Dávám plný počet z nostalgie - byla to moje první kniha od Terryho a četl jsem jí snad o osm let dříve, než první Zeměplochu. Tata mi ji snad tenkrát koupil, protože si myslel, že je pro děti, protože je plná veselých obrázků a poměrně velkého písma. Díky tati. Asi tahle kniha odstartovala můj zájem o kočky.

MGT
22.10.2015 5 z 5

Uzasna knizecka na jeden vecer. Opravdu jsem se smala. Nejlepsi je popis kocky kreslene a podavani leku

kitty.spritz
30.06.2015 5 z 5

Vtipná kniha :D... Sama mám dvě kočky a teĎ tři mrňousky :)

dohnálci
27.05.2015 3 z 5

Tak tato kniha mne přesvědčila, že v příštím životě (pokud nějaký je) chci být rozhodně Opravdová kočka :-)

anno9743
20.05.2015 5 z 5

Tohle je moje srdeční záležitost, nikdy jsem nečetla o kočkách nic opravdovějšího. Snad jen tohle: Pes si myslí: člověk se o mě stará, člověk mě krmí, člověk mě drbe - člověk asi je bůh!
Kočka si myslí: člověk se o mě stará, člověk mě krmí, člověk mě hladí - já jsem asi bůh!

A o tom to je. Kniha je s nesmírnou láskou a humorem jen o těch nejopravdovějších kočkách. Tahle knížka je nejvhodnější do čekárny u doktora. Taky na jedné nudné "párty" jsem ji vytáhla z kapsy a kousek přečetla. Okamžitě se rozeběhla diskuse na téma "moje kočka, můj pes" a a oslava se vydařila a dost protáhla :-)

p3tris
16.02.2015 5 z 5

Mám moc rád humor, kterým doslova hýří autorovi knížky ze Zeměplochy. Ale Terry byl také (kromě pěstování masožravých kytek) majitelem kocoura. A svoje zážitky sepsal do útlé knížečky s názvem Nefalšovaná kočka. Ta už je sice víc než 20 let stará, ale kočky už se asi milión tisíců let chovají pořád stejně. A jak se od Terryho dozvíte, je to nejspíš tím, že se dokáží pohybovat v časoprostoru. Takže vtipné postřehy ze života čtyřnožce nezestárly ani o minutu.

Sněžková
27.01.2015 5 z 5

Knížka, ke které se velice ráda vracím. Jsem šťastnou majitelkou prvního českého vydání, takže už je to trochu salátová edice, nicméně na kvalitu obsahu nemají roky vliv.
Dokud jsme doma neměli dvě kočky, říkala jsem si, že je to vynikajícím způsobem napsaná humorná literatura. Poté, co jsme si zvířátka pořídili (tedy spíš si ona vybrala nás), musím konstatovat, že je to manuál pro přežití s těmito tvory v jednom bytě či spíš v jedné galaxii.
Ti, co kočky nenávidí, po přečtení zjistí, že jsou na tom skoro stejně jako ti, co je milují - obě tyto skupiny člověčenstva jsou kočičkám úúúplně fuk. Hlavně když z nich dostanou nějaké žrádlo!!!

Kaštaka
27.10.2014 5 z 5

Jakož majitelka dvou koček jsem se moc bavila.

morticia175
07.10.2014 5 z 5

Uz ani neviem kto mi tuto knizocku doporucil, ale bolo to uz v dobe ked som uz kratku chvilu bola majitelkou dvoch krasnych maciciek (hahaaa v tej dobe som si este myslela, ze som majitelkou, dnes viem, ze majitelkou som len v pripade platenia uctov na veterine, uhrad faktur za veterinarnu dietu, stelivo :-D inak som povazovana spolu s priatelom za sluzobnictvo ICH Velicenstiev :-D ale nevadi...). Kniha presne vystihla nase micinky.... dostali sme vzorcek granuliek, zblajzly ich rychlostou svetla a tak som kupila velke balenie...nepochodila som :-/ pozerali na mna s vyrazom "Ty si sa zblaznila?" Esteze su utulky a v nich vdacne macicky.

raty
11.07.2014 4 z 5

Kniha pro pobavení kočkomilů. Naše kočka na mě vyskakovala z každé druhé stránky. A rozšířila jsem si obzory. Do čtení této knihy jsem vůbec nevěděla o existenci tarbíků :-)

Makrela Liška
07.05.2014 4 z 5

půvabná oddechovka

tlapička
23.04.2014 3 z 5

Nelépe je tam popsána Schrodingerova kočka- pravda o Sch kočce.

Lenourt
07.04.2014 5 z 5

Čtení na hodinu, u kterého se skvěle zasmějete a královsky se bavíte, i přesto (nebo možná proto?) že nemáte rádi kočky :-)

felia
14.03.2014 5 z 5

Jsem chovatel Kočky. To však není ten pravý důvod, proč se mi kniha líbila. Mám Pratchetta rád, pro jeho smysl pro humor i pro jeho fantazii. Chovatelé koček ocení výborný postřeh autorů.

lenkaknel
12.02.2014 5 z 5

=) =D xD (více netřeba dodávat)

kachita
04.01.2014 5 z 5

Dle mého názoru nejlepší kniha o kočičím světě. Takový manuál pro kočkaře :) Ráda se ke knížce vracím.

KKK
02.09.2013 5 z 5

Přečetla jsem zrovna,když jsem se stala hrdou ,,Paničkou" milého koťátka.Kdy u nás byli....?

Eslem
05.07.2013 3 z 5

Kombinace kočka-Pratchett měla být bezkonkurenční, ale tohle očekávání tak docela nenaplnilo.

kočky humor

Autoři knihy