Nebezpečná láska

Nebezpečná láska
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143262/bmid_nebezpecna-laska-Eep-143262.jpg 4 1472 1472

Bavettovi série

Na doporučení posledního zaměstnavatele získá mladá newyorská ošetřovatelka Paige práci v rodině Bavettových, bohatých podnikatelů pocházejících z Itálie. Má se starat o jejich syna Michaela, mladého muže, který se po autonehodě duševně vrátil do období svého dětství. Paige si k němu postupně nachází cestu a Michael si ji velice oblíbí. Postupem času Paige přichází na to, že se dostala do newyorského podsvětí a její zaměstnavatelé jsou součástí mafie. Co se stane, až se jednou Michael probere? Dostane se Paige ze spárů Bavettových, když odhalila jejich tajemství?... celý text

gudaska
12.10.2015 5 z 5

Musím říct, že tohle je knížka která mě po dlouhý době vtáhla do děje tak, že jsem musela číst a číst a nepustila mě než mě nechala :-D a to podotýkám byl konec a šup jdu na další díl a zažít další dobrodružství rodiny Bavettových :)

Haňulec
06.10.2015 5 z 5

Velmi zajímavá kniha. Krásný příběh, krásně napsaný. Kniha mě naprosto vtáhla do děje a nebyla jsem prostě schopná se od ní odtrhnout a musela jí dočíst až do konce. Tuto knihu řadím k těm velmi oblíbeným, které jsem zatím četla, což znamená, že kdybych mohla dát více než 5*, neváhala bych. Proto neváhejte ani vy a přečtěte si ji. :-)

katerina8565
05.10.2015 5 z 5

Podle mě nejlepší autorčina kniha. Četla jsem ji 2x. :) Neustále mě rozesmívala, udivovala, bavila a na konci téměř rozbrečela. Nemám jí co vytknout.

jitka7
17.08.2015 5 z 5

Skvělá kniha, skvělé téma. Upřímně jsem si těžko představovala Michaela jako malého kluka, ale když jsem se k té představě přiblížila, ten kontrast byl úžasný. Nádherná kniha, ten příběh mě dostal. Hlavní postavy jsou úžasné. Paige mě bavila, no a Michael - jako pětiletý byl rozkošný a jako dospělý snad ještě víc :)) Autorka děj knihy popsala skvěle, hned mě vtáhla do děje... super knížka. Moc se těším na další.

aleachim12
13.08.2015 3 z 5

Perfektní kniha na cesty, která má zajímavý a příběh, ale nemá moc složitou zápletku. Takže když vás něco vyruší, tak nemusíte číst 20 stránek předtím, aby jste navázali a věděli o co jde.

andrea.ivanic
11.08.2015

Naprosto báječná kniha!! Autorka píše skvěle, umí vtáhnout do děje a tohle je prostě příběh, který si chcete a potřebujete přečíst. :-) Kniha na mě zapůsobila podobně jako knihy od Jojo Moyes, které jsou báječné, takže určitě doporučuji pro všechny romantické duše :-) Není to prvoplánový román, sama jsem netušila, co se z příběhu může vyklubat a autorka mě stále překvapovala, a to i vtipem, kterého kniha obsahuje hodně. Tahle kniha je prostě pecka! :-)

Lucynka
06.08.2015 5 z 5

Naprosto báječná kniha, která mě plně vtáhla do děje :) Knihu jsem začala číst druhý rok na zdravce a byla to naprostá paráda :) doporučila mi ji spolužačka a ze začátku jsem ji odsoudila kvůli české autorce, ale kniha mě velice mile překvapila a můžu ji jenom doporučit :)

Nikolarka
26.06.2015 4 z 5

Nejdřív jsem dala 5*, protože se mi knížka opravdu líbila, ale s odstupem času jsem si uvědomila, že mi to přišlo mírně přitažené za vlasy (ano, myslím ten "tragicky netragický" konec) a navíc mi to ke konci přišlo neuvěřitelně protahované až mě to téměř nebavilo. Jinak jako oddychovku doporučuju :)

jana1306
23.06.2015 4 z 5

Právě dočteno. Překvapilo mě, že ač česká autorka, zvolila děj v New Yorku. Příběh pěkný, zajímavý a pro mě nečekané obraty... samozřejmě, že jsem u toho zaslzela. Za mě palec nahoru a těším se na další díla od autorky :)

petra3242
14.06.2015 4 z 5

Hezký příběh, dobře napsané, bavilo mě to. Musím se přiznat, že víc se mi líbil příběh, dokud byl Michael ještě jako malý kluk. Když jsem četla, představovala jsem si nanejvýš šestiletého kluka. Autorka perfektně vystihla chování dítěte. Pak už byl příběh skoro o ničem. A to co autorka udělala s postavou Michaela, bylo, no jak to říct... hloupé. Jistě, je to třeba kvůli dalšímu příběhu, ale mě to přišlo zbytečné. Jinak moc fajn čtení, asi si přečtu i další díly :))

NikaMirka
09.06.2015 3 z 5

Oddechová kniha, která se hodí jako mezi četba mezi detektivkami (aby z nich člověku nezačalo hrabat :D)...nečekala jsem žádný zázrak, ani hlubší myšlenky a přesně to se i ukázalo pravdou...příběh mě bavil do doby, kdy se Michael probral ze svého "stavu"...docela by mě zajímalo, jak by to vypadalo ve skutečnosti, 30 lettý chlap, který se chová jako dítě, film podle knihy by mohl být docela úsměvný...čekala jsme, kdy se Michael probere a jak to bude probíhat, čekala jsem, že si na nic nebude pamatovat, ale pamatoval "překvapivě" a zamiloval se do své ošetřovatelky a byl ochotný kvůli ní opustit celý svůj život, i když musel předstírat svou smrt...to už by ale stačilo, ne?? Zase další knížka se šťastným koncem, nádherným princem, bohatým a ochotným pro ženu udělat naprosto všechno!!! Asi bych očekávala trochu víc nápaditosti a víc komplikací, než všechno perfektní až do poslední stránky :D...zvlášť pokud se jedná o mafii...ale za Michaela dávám tři hvězdičky

soltera
06.06.2015 4 z 5

Zaujímavý námet - dieťa v tele dospelého muža - navyše je to podané s úžasným humorom. A pokiaľ sa človek veľmi nezamýšľa nad tým, že mafiáni sú o niečom inom a väčšinou nemajú zmysel pre humor, tak je to výborné čítanie. Bolo mi skoro ľúto, že sa to skončilo.

Terka18
29.05.2015 5 z 5

Tato knížka je naprosto výborná. Docela dost jsem se nasmála, protože některé příhody, hlavně do poloviny knížky, jsou super. Byla tam i krásná láska-romantika, napětí. Ke konci jsem sice myslela, že mi vypadnou oči, když jsem četla, ale nakonec byl konec velice povedený. Čtěte, nebudete litovat.

Ada23
16.05.2015 5 z 5

Skvělá kniha, moc se mi líbila. Už se těším na další díl.

Nikyna8
08.05.2015 5 z 5

Za mě mohu doporučit kniha mě úplně vtáhla a nemohla jsem se odtrhnout, velmi čtivá knížka
Opravdu nej knížka

K-afe
30.04.2015 5 z 5

.... tak jsem sáhla po české autorce ..... Vlítla jsem do městské knihovny a protože jsem neměla čas probírat se knihami, sáhla jsem po 1. knize, kterou přede mnou vrátila čtenářka. Když jsem sedla do autobusu a zjistila jsem, že je to česká autorka, zvedla jsem oči v sloup. Mám velký odpor k českým autorům ze základní a střední školy z povinné četby. Říkala jsem si: "Co to bude!" Přečetla jsem si zadní stranu obalu a část diskuze a vyděsila jsem se: "Česká autorka a příběh se odehrává v USA v mafiánské rodině ...!?!" horší už to snad být nemůže. První dojem byl hrozný ...., ale protože se mi líbil obal knihy, šla jsem do toho :-).
Závěr: SUPER, jsem nadšená! Tohle jsem opravdu nečekala. Musím se zbavit předsudku o VŠECH českých autorech ....
1) skvělé téma ("dítě v těle dospělého muže")
2) skvělý děj
3) nádherně napsané
... jen jsem celou dobu čekala, že se hlavní hrdinka dá dohromady s bratrem ... :-)

Veve131
29.04.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila a určitě nebyla poslední od této autorky.

ElisR1
25.04.2015 4 z 5

Čekala jsem něco jiného, ale nakonec se mi kniha docela líbila.

Catie_
09.04.2015 3 z 5

Tak teda nevím Karle, co si o tom myslet. Byly chvíle, kdy bych Paige opravdu vzala tou čtečkou po hlavě. Chcete mi tvrdit, že ve 21. století jsou lidé naivní a věří, že mafie neexistuje? Chápu, že měla jakýsi vnitřní souboj, zda má s někým jako je Michael být či ne, ale přišlo mi to trošku přitažené za vlasy.

Myslela jsem si, že se něco stane, ale že tomu i já uvěřím, to je důkazem toho, že Kateřina Petrusová ví, jak napsat příběh, který vás chytí a nepustí. Pak jsem musela na konci napsat kamarádce, jak si myslím, že to skončí, abych měla důkaz, že jsem si to nevymyslela :-D. A kupodivu jsem se nemýlila. Když víte, že existují jen dvě cesty, jak odejít z mafie....tak jsem se musela chlapácky poplácat po rameni, že jsem na to přišla :).

Upřímně chápu, že jsou lidé, kteří neví, jak tuto knihu hodnotit. Pro mě to je taky těžké. Myslím si, že to je z velké části i proto, že je to po mnoha letech první českého autora, kterou jsem četla. My holt píšeme jinak a ze začátku bylo těžké si na to zvyknout. Musím ale přivítat způsob, jakým byla kniha napsána, žádná dlouhá, složitá souvětí, ale hezky stručně. Mělo to zajímavou kadenci a člověka to vtáhlo do děje.

Rozhodně si přečtu i další díly.

mili.h
05.04.2015 5 z 5

Většina knih je tak předvídatelná. Už po přečtení anotace, nebo přečtení prvních stránek víte, co se bude dít.
Ale stejně na knihu vrhnete a doufáte, že se přece jenom něco stane.... něco neočekávaného.
Přesně tahle kniha se pro mě takovou stala.... nepředvídatelnou.
Kniha už mě po první stránce vtáhla do děje a s Paige velice sympatizovala. Už jen děj knihy je zvláštní - dospělý muž, se duševně vrací do svého dětství, aby se vyrovnal s traumatem - PANE JO!
A to jsem ještě netušila, co všechno se stane, jaké zvraty nastanou, co si všechno Paige vytrpí.
Za mě jedna z nejlepších knih, co jsem v poslední době četla (spolu s Než jsem tě poznala by Jojo Moyes),
děj mě tak vtáhl, že jsem zapomněla spát, jíst a přišla jsem pozdě i do práce, protože jsem se od knihy nedokázala odtrhnout.
Za mě určitě 100%, probudila ve mě emoce, které už ve mě dlouho žádná kniha nevzbudila ....nejedna slza mi skanula