Pod nekonečnou oblohou

Pod nekonečnou oblohou https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126557/pod-nekonecnou-oblohou-126557.jpg 4 634 137

Nebe série

První díl futuristické postapokalyptické trilogie. Hlavní hrdinové, Aria a Perry, pocházejí ze dvou radikálně odlišných společenských vrstev a vlastně by se neměli nikdy setkat, natož navázat vztah. Aria patří mezi obyvatele uzavřeného, vysoce technicky rozvinutého a izolovaného města, Perry zase do nebezpečného přírodního světa. Když Ariu vykáží z města za zločin, který nespáchala, domnívá se, že ji čeká okamžitá smrt – ve volné přírodě nemá šanci přežít. „Divoch“ Perry je pro ni jedinou šancí, jak se zachránit. Zakázaná láska a rozpolcená civilizace vzbuzuje mnoho filozofických, morálních a etických dilemat zrcadlících se v neobyčejném vztahu dvou hlavních hrdinů. -- 1. vydání.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Under the Never Sky , 2012

Sarah11
28.05.2020 3 z 5

Já vlastně nevím, co k tomu říct. V zásadě asi nemám úplně nic proti, ale knížka nenadchne ani neurazí.
Nápad s virtuálními světy je dobrý, ale zasloužil by si lepší zpracování. Hlavní hrdinka mi zprvu moc neseděla, připadala mi jako malé dítě, ale když vezmeme v potaz, v jaké společnosti vyrůstala, ta dětská naivita byla asi namístě. Řekla bych, že si ale později prošla slušným vývojem, odhodila růžové brýle a to se mi líbilo.
Kapitoly jsou krátké, takže máte knihu přečtenou za chvíli, ale žádný objev se bohužel nekonal.

juni
13.04.2020 5 z 5

Naprosto boží knížka. Miluju ji. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

DreamerX9
15.12.2019 4 z 5

Střetnutí dvou světů. Tahle kniha mě mile překvapila. Je originální, zajímavá i poutavá.

katka639
02.11.2019 5 z 5

Ach můj bože. Já to miluju. Musím si hned dojít pro druhý díl. Opravdu skvěle promyšlený svět, originální námět. Doporučuji všemi deseti.

Kacennnka
02.11.2019 4 z 5

Tohle má výbronou atmosféru a vyprávěcí styl. Příběh je vystavěný přímočaře, ale je to svižný a akční. Jedna scéna střídá druhou, a i když jsou tam místa, která by mohla sklouzávat do monotónní nudy, vůbec se tak neděje. Postavy se vyvíjí a jsou komplexní, dělají chyby, ale záhy si je i uvědomují. Perry a Árie mají chemii, fungují spolu jako celek, což je jedině dobře. Romantika tam nijak extra nezavazí, ale cenu pro nejlepší postavu stejně dostává Roar. Boží překlad btw. (který se s dalšími díly trochu zhoršuje, právě proto, že se rozchází některá jména). Ačkoli je to už trochu vykopávka, neměla by upadnout v zapomnění.

Coli
08.08.2019 3 z 5

Je to opravdu literatura pro mladší ročníky, ale na léto pohodové nekomplikované čtení.

zinon
30.01.2019 5 z 5

Od knížky jsem moc neočekávala a o to větším překvapením pro mě byla. Hrozně se mi líbí nápad ohledně získaných schopností a celý ten svět je vykreslený zajímavě. Moc dobře se četla, děj knížky byl nápaditý a hlavní hrdiny jsem si hned oblíbila. Vrhám se nadšeně na další díl :)

Amitiel76
14.01.2019 5 z 5

Tak názory na tuto knihu jsou tu všelijaké... někdo je z ní nadšený, někdo ji zatracuje, že jde jen o přeslazený dívčí románek. A můj názor?
Perfektní fantasy, které má podle mích měřítek vše, co bych od takové knihy chtěla.
Dobře vystavěný příběh, rychle plynoucí děj, sympatické postavy, napětí, dobrodružství, a hlavně emoce. Kniha není bezduchá. Hlavní aktéři prožívají strach, bolest, zoufalství, a především lásku. Je krásné sledovat, jak se jejich počáteční odpor a zášť, mění v zamilovanost.... A navíc je celý příběh zasazený do perfektně vymyšleného, post-apokalyptického světa.
Tohle je přesně ta knížka, kdy hltáte stránku za stránkou, a nemůžete přestat číst.
Za mě tedy maximální spokojenost, a hned pokračuji druhou částí...

denniys
09.01.2019 3 z 5

Tak já nevím..podle mého názoru další tuctová kniha...líbí se mi, jak to ve zničeném světě funguje, ale chybí mi odpovědi na zásadní otázky - co se světu stalo? jaktože Uhlík využívá éther? jak vznikly Lusky a proč, když jinde žijí lidé v klasickém protiatomovém krytu? atd atd..otázkami bych mohla pokračovat do nekonečna.. také se mi docela líbí oba hlavní hrdinové..nicméně se mi nelíbí konec..a hlavně se mi nelíbí ta hromada chyb v knize..další díly přečtu, ale žádná velká natěšenost se prostě nekoná..

alekis
07.12.2018 4 z 5

Podle mě nejde o fantasy, a o dívčí románek už vůbec ne! Je to sci-fi, i když skalní čtenáři tohoto žánru vidí asi sci-fi jinak. Vcelku velmi dobře vymyšlený, logicky vystavěný příběh a dokonale popsaný svět postapo, včetně zajímavých mutací. A že je tam kapka romantiky? Jinak by to bylo suché a nezáživné, a my predsa vieme, že: láska je tu s nami, buďme s ňou..!
Netuším, zda si někdo dokáže představit v reálu život hrdinky příběhu Árie před a potom. Je to zkrátka taková pohádka, že? Možná rozpadlíci a preppeři, ale takoví se asi mezi čtenářkami dívčích románků, vzdychajících zde nad hrdinou Perrym (co by s nimi chudák v té divočině dělal, nesl je na zádech, aby si neulomily podpatek?) málo vyskytují. Troufnete si představit, že vskutku může skončit tento svět jak ho známe? Že nebudou plné obchody, kavárny, nebudou sprchy, šampóny, pračky, výběr potravin z celého světa, nebudou holítka na nohy!!! Dokážete si představit, že nebude vůbec nic, co tvoří dnes náš život? A že nebude ani moudrooko: internet, potažmo nezbytný, nikdy z ruky nepouštěný mobil?
Myslím, že jen málokdo, jak ženy, tak muži (ne, děti do toho netahejme, děti nesmí žít s břemenem vědomí, že může přijít konec světa, jak ho známe!) si vůbec připustí myšlenku, že zítřek nemusí být stejný, jako dnešek. Protože to se přece nemůže stát!
Ale jo. Blackout, třetí světová, asteroid, mimozemšťané... a kdo ví, co ještě, na výběr je z mnoha možností. Stát se může opravdu cokoliv :-).

lumiyeu
01.08.2018 5 z 5

Knihu jsem cetla na dva pokusy. V tom prvnim okamziku jsem ji vnimala sice jako cti ou a zajimavou, ale nejak jsem nemela pocit, ze bych potrebovala dalsi dily. Nasledne jsem se na doporuceni k teto serii vratila. Tentokrat jsem precetla vsechny dily a mohu jenom vrele doporucit. S knihou budete zit kazdou minutu, s kazdym radkem, s kazdym prectenym slovem.

Lil30
08.04.2018 5 z 5

Jak je zmíněno přede mnou, překlad stojí za zlámanou grešli, ale námět je skvělý. Autorka dokázala vymyslet něco nového, co funguje a skvěle to poskládala do úžasného pribehu. Postavy mi ožívaly před očima, vžívala jsem se do jejich situace a nedokázala se odtrhnout, než bylo dočteno. Vím, že na knihu jen tak nezapomenu. Těším se na další díl.

AbigailM.M.
08.03.2018 4 z 5

Je pravda, že je kniha přeložená kostrbatě, bylo to znát, ale příběh je originální a má něco do sebe a hlavní postavy byli charakterově dobře vymyšlené. Nevím, co jiného bych dodala, ale mě se kniha líbila.

Beruška_97
04.01.2018

Nedočetla jsem. Upoutávka na knížku byla hrozně zajímavá a tak jsem si ji pořídila. Na konec jsem ji předala nedočtenou dál, protože jsem nedočetla ani čtvrtou kapitolu a raději začala číst něco jiného.
Možná knížka bude vyhovovat 14-ti letým čtenářkám...

MonciLegindi
01.01.2018 5 z 5

Tahle knížka mi dala docela zabrat... dlouho jsem se nemohla překousat přes prvních 80 stran, ale následně jsem nemohla přestat a knížku dočetla jedním dechem. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a jejich ztvárnění je ojedinělé.
Škoda, že se již další díly nedají sehnat (nechci číst pdf - raději bych obohatila svoji knihovnu). První díl vřele DOPORUČUJI :)

Athena
18.10.2017 3 z 5

Pěkný fungující příběh, klasická teenagerská fantasy. Ale ten překlad! Knížka je plná chyb, kostrbatých vět a překlepů. Místy jsem měla pocit, že čtu slohovou práci žáka základní školy (o to víc mě překvapilo, že má paní překladatelka na kontě téměř 200knih).

Kellyna
13.10.2017

Do knihy se vůbec nemůžu začíst...kdyby někdo chtěl ,prodam všechny 3 díly ,čteny jen 1,asi 100 stran ..jsem ochotna se kdyžtak domluvit ..roxy18@email.cz

kjama
11.09.2017 4 z 5

Musím přiznat, že se mi kniha líbila. Konečně svižný začátek odehrávající se v novém světě, žádné složité natahování jako sopel. Následuje střet kultur a odlišného pohledu na svět. Jakoby se mi zde spojily knihy Terra Nova a Hostitel. Bohužel, od poloviny už je kniha poznamenaná young adult. Nevím, já tedy nepovažuji za normální to, jak rychle se sblížili - psychicky i fyzicky. A to i v případě, že by nebyla Osadnice, kterou mají všichni venku nenávidět a svůj odpor mají zafixovaný několikagenerační výchovou. Ke konci se dospělo velmi brzo, hlavní padouch nelogicky a velmi rychle otočil. Prostě škoda promrhaného potenciálu. Jedna hvězda navíc za to, že se mi kniha četla vcelku pohodlně a rychle.

erulka
14.08.2017 5 z 5

Suprová kniha. Ze začátku jsem se do knihy sice nemohla začít, ale po pár kapitolách jsem ji už nemohla odložit. Bylo úžasné pozorovat postupně měnící se vztah mezi Árií a Perrym. Hned jsem začala číst další díl. Škoda jen, že knihy nejsou nikde k sehnání. Hned bych si jimi obohatila moji knihovničku.

Marthas09

brazilská, 1973
2012  83%Pod nekonečnou oblohou
2014  88%Do Poklidné modři
2013  83%Cesta věčnou nocí

Kniha Pod nekonečnou oblohou je v