(Ne)obyčejný kluk

(Ne)obyčejný kluk https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167162/bmid_ne-obycejny-kluk-HS4-167162.jpg 5 644 182

August se narodil s deformovaným obličejem, který většině lidí z jeho okolí brání dostat se v kontaktu s ním za hranice této nedobrovolné masky. Nyní nastupuje poprvé do školy, rovnou do páté třídy. Kniha je dokonale sestaveným kaleidoskopem pohledů samotného Augusta, jeho sestry Vii a jejích kamarádů i Augustových spolužáků na jednu a touž situaci, na to, jak na tuto velkou změnu reaguje on sám, jeho rodina i spolužáci. Celou knihou prostupuje laskavý humor, který usnadňuje mladým čtenářům se s tak náročnou tematikou vyrovnat. Je vhodný také pro starší / dospělé čtenáře!!!... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Wonder , 2015

Pajalada
04.01.2016 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Jsem moc ráda, že se mi dostala do rukou. Krásně napsaná. Dokázala mě rozesmát i rozplakat. Kniha, ale hlavně Auggie mě chytli za srdce. Kéž by v životě všechno končilo "happyendem" ....

Lauralex
01.01.2016 5 z 5

Ovace vestoje! ♥ Zaslouží si je nejen Auggie, ale celá kniha. Hřeje na srdci a laská. Neskutečně srdečný, líbezný a snad nejupřímnější příběh, který bude dojímat dnes a denně. Zcela mi učaroval. Ještě teď, po dočtení, se stále usmívám a je mi tak hezky.

Tohle totiž není obyčejná dětská kniha. Je to kniha s posláním pro všechny, kteří si neumí vybrat, jestli být dobrý, nebo laskavý. Napsána tak hezky, mile a vyspěle, že si najde své příznivce mezi malými i staršími. Chvílemi jsem se usmívala, chvílemi plakala.
Auggieho jsem si zamilovala hned a je to jedna z mých nejoblíbenějších knižních postav. Je to ten nejstatečnější, nejmilejší, nejcitlivější a paradoxně nejbohatší kluk, malý velký hrdina, kterého jsem poznala. Ta zrůda tady totiž není Auggie, ale právě oni všichni okolo. Donutil mě zamyslet se nad věcmi, které nejsou tak jednoznačné, přesto je bereme jako samozřejmost. Dostalo mě, s jakou čistotou a s jakým nadhledem dítěte se díval na svět. Jeho odlišnost mu dala právě to největší bohatství - přirozenost a schopnost najít kouzlo v obyčejných věcech. A to jsem se od něj učila. Ukázalo mi to svět zase o něco jednodušeji a krásněji a hlavně to, co je doopravdy důležité.
Děkuju, Auggie, že jsi vstoupil do mého života.

Všichni jsme vítězi!

Klarv
24.12.2015 5 z 5

Tak tohle bylo něco!! :) Ke knize jsem přišla náhodou. Někde jsem ji dostala s dalšími knihami jen za poštovné. :) Popravdě mě obálka moc nelákala. Knihu jsem si teď vytáhla kvůli tomu, že je tenoučká a já už měla jinou knihu rozečtenou, ale už jsem byla na konci, tak jsem si ji nebrala s sebou k rodičům od přítele, protože bych to hned dočetla a co pak.

Dlouhý úvod, já vím. Prostě jsem ji vzala a za dvě hodiny, co jsem čekala na přítele jsem přecetla menší půlku. Doma jsem pak knihu skoro dorazila. Kniha je úžasná. Líbí se mi, jak popisuje život postiženého, ale není to ubrečená kniha, nemá špatný konec, prostě bylo to moc super. :) Přátelství a odsuzování podle vzhledu je vyvážené a příběh z více pohledů mi přišel skvělý.

Ričí
19.11.2015 5 z 5

Naprostá nádhera.

brčko-A
17.11.2015 5 z 5

Moc zajímavá kniha.

PavlaB.
09.11.2015

Moc krásná kniha. Přečetla jsem ji za jeden večer. Jinak to nešlo.

Lenny33
31.10.2015 4 z 5

Krásný místy dojemný příběh Augieho a jeho přátel a rodiny.

Sunshine11
25.10.2015 5 z 5

Knížka je kouzelná svým zpracováním i schopností vtáhnout čtenáře do děje. Nemyslím si, že by byla určená výhradně pro naše mladší generace. Všechny si v tom můžou najít své, když čtou pozorně. Auggie je sice neobyčejným způsobem odlišný, ale jen na venek, uvnitř je jako jiní desetiletí chlapci.

Myslím si, že tento příběh, by si měly děti číst povinně, ať už ve škole nebo doma. Může jim dát do života jiný pohled, předejít nepříjemným situacím a předstudkům.

Sorrow
10.09.2015 5 z 5

Nádherná kniha o tom, že více než na vzhledu opravdu záleží na tom, jací jsme. Pro mě to byla emocionální nálož a kapesník jsem do ruky možná brala víckrát, než bylo třeba. Tahle kniha by se rozhodně měla stát povinnou četbou a to nejlépe už někde na základní škole. To ovšem neznamená, že bych jí nedoporučila i dospělým - naopak! Dospělí jsou totiž mnohdy horší než děti a přitom by to měli být právě oni, kdo půjdou dětem příkladem a nebudou odvracet zrak nebo naopak zírat...
Zkrátka tahle kniha se vám zaryje pod kůži a zůstane tam a to je dobře!

kayu
10.08.2015 5 z 5

Knížku jsem četla v originále a musím říct, že je naprosto úžasná. Je to psáno takovým jednodušším stylem, takže jsem tomu dobře rozuměla. A ty krátké kapitoly jsou další plus. Příběh je promyšlený a srdcervoucí. Nutí se nad mnoha věcmi zamyslet. Auggie je statečný kluk. ♡♡♡
+ Nevím jestli to je i v českém vydání, ale já měla v knize speciální kapitolu (cca. 100 stran) z pohledu Juliana. Díky tomu jsem Juliana pochopila a bylo mi ho tak trochu líto - Protože každý příběh má dvě strany

sarinkapusinka
24.07.2015 5 z 5

Kniha je naprosto úžasná ♡ vázně se mi moc líbila :) líbilo se mi že se člověk musí sám nad sebou zamyslet . Líbilo se mi že to Auggie nevzdávál a že pořád bojoval a uvědomila jsem si co mám :) mam fajn rodinu a super přátele kteří se za mě postaví a jak se říká: V nouzi poznáš přítele. A ty Auggie měl :)
Vázně knihu doporučuji :)

stepka3765
12.07.2015 5 z 5

Nádherně napsaná kniha! I když to je určený pro menší děti, tak já si myslím, že by si to měl přečíst každý. :)

steph.tey
05.07.2015 4 z 5

Tahle kniha mi nejprve přišla pro mlaší. Ale není to tak. Tuto knihu mužů vřele doporučit všem věkovým kategoriím! Bylo to něco úplně jiného než jsem zvyklá a o to více příjemně mě to překvapilo.

makovapanenka
23.05.2015 5 z 5

Bylo to zase něco úplně jinýho...
...ale já mám ráda jiný věci! Hlavně knížky.

Nejvíc se mi líbila jednoduchá dějová linka, s mnoha menšími zápletkami. Možná si řeknete: "Ale žádná velká" , ale za1. by to bylo překombinované, a hlavně za 2. podle mě je August ta zápletka-tohle si nevykládejte špatně, prostě si myslím, že nějaká větší zápletka by úplně zastínila Augusta jako takového, jeho pocity, pohled okolí na něj... A o tohle především v knize šlo, tak proč to zabít nějakým zbytečným uzlem náhod? Knihy jsou přeplněné zápletkami, které snad ani nejdou pochopit a tato kniha je příjemnou změnou. Tím nechci říct, že to není náročná četba. Je, ale trochu jinak než ostatní náročnější knihy, které jsem četla... Fakt mě vzala za srdce. Myslím, že podobných knih by mělo být víc.

Clairka
17.04.2015 5 z 5

Doporučuji. Děti si z ní vezmou své a dospělí také. Užasný, milý příběh... Auggie je velký bojovník. :-)

Norea
23.03.2015 5 z 5

Kniha je milá, zaujímavá, plná úžasu, nepochopenia, úsmevov a precítenia. Vžila som sa do každej osoby, pochopila som problémy a žila som každú sekundu mladého chlapca, ktorý je neobyčajne obyčajný. Kniha sa ľahko číta, krásne uvidíte rozdiel medzi tým čo väčšina nepochopí a odmieta to pochopiť a tými ľuďmi, ktorý sa pokúsia a získajú viac akoby čakali a chceli. Je to myšlieka plná úvah a zamyslenia.

januleverule
22.03.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Auggie je úžasný a silný kluk. Líbilo se mi vyprávění i z pohledu sestry, kamarádů. Doporučuji, aby si knihu přečetli nejen děti, ale i dospělí. Určitě ji brzy budu číst se svými dětmi. Není důležité, jak člověk vypadá, ale jaký je uvnitř.

bianca5
08.02.2015

Pěkné,čtivé,bavil mě ten pohled nejen hlavní postavy,ale i jeho nejbližších.....

Alice Crowleyn
01.02.2015 5 z 5

Tohle je jedna z těch knih, na které ještě dlouho po jejím přečtení nezapomenete. Auggie je úžasný hlavní hrdina, jehož příběh čtenáře ne jednou rozpláče a měl by si ho přečíst úplně každý – bez výjimky.
Musím se ale přiznat, že nejvíc mě rozbrečela Julianova kapitola. Přesněji řečeno příběh jeho babičky, který mu vyprávěla a jeho následná reakce. Je sice pravda, že v knize je právě Julian tím ‚záporákem‘ a jeho činy ani omylem neomlouvám, ale díky této kapitole má alespoň člověk trošku přehled, co ho vedlo k tomu, jak se choval.

„There are two sides to every story.“

Radka76
04.01.2015 5 z 5

Úžasná kniha! Četla jsem ji spolu se svojí desetiletou dcerou. Doporučuji ji ke čtení opravdu všem. Ona věta "Nezáleží na tom, jak člověk vypadá, ale co má uvnitř" zde platí na 100%. Jsem opravdu moc ráda, že jsem měla možnost si ji přečíst a své dcerce ukázat, že i s nepřízní života se dá vypořádat a jít dál. Auggie je prostě borec!

pro děti zfilmováno šikana tělesné postižení lidé se zdravotním postižením

Raquel J. Palacio (p)
americká, 1963