Návštěvní den u Jiřího Grossmanna

Návštěvní den u Jiřího Grossmanna https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112959/navstevni-den-u-jiriho-grossmanna-112959.jpg 5 39 4

Výběr nejlepších dialogů a scének ze společné divadelní tvorby doprovází Miloslav Šimek svými vzpomínkami na přítele Jiřího Grossmanna, s nímž vytvořil ojedinělé humoristické dílo, ve kterém nikdy nechyběla politická satira a originální grotesky a parodie ze života rodiny, školy a společnosti. Kniha obsahuje řadu zajímavých informací z autorova archívu, obrazovou přílohu a také zrekonstruované divadelní hry i další humoristické tety, z nichž většina je zde otištěna poprvé. Jako všechny svazky Knihovny Divadla Jiřího Grossmanna doprovází i tuto knihu ilustrace Michala Hrdého.... celý text

hrdlickova_61
05.12.2021 5 z 5

Při čtení téhle knížky jsem si říkala, že to muselo být pro Miloslava Šimka těžké, znovu si tak silně oživit nejen pěkné vzpomínky, ale i ty smutné. Na druhou stranu jako čtenářka jsem za to velmi vděčná, že jsem se dověděla další podrobnosti ze života Š+G a o je jich době. Líbí se mi i obrázky Michala Hrdého. A samozřejmě fotografie, těch není nikdy dost. Teď už není tahle knížka asi tak dobře známá jako v době svého vzniku – a je to myslím škoda.

Marekh
23.08.2020 4 z 5

Tuto knihu jsem četl v minulosti. Miloslava Šimka máme rádi a pokud se v televizi vysílala politická show, kterou uváděl společně se Zuzanou Bubílkovou, tak jsme se rádi podívali. Tuto knihu si asi koupila mamka, časem jsem se také pustil do čtení. Mám pocit, že kniha obsahuje také ilustrace.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásná a velice čtivá knížka. Mohu jen doporučit!

Rafa-P
30.04.2012