Teorie vraždy

Teorie vraždy https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415826/bmid_teorie-vrazdy-INg-415826.jpg 4 880 241

Naturalista série

Bioinformatik a lovec sériových vrahů Theo Cray dostane od FBI neoficiální nabídku vyšetřit podivnou dvojnásobnou vraždu. Došlo k ní na místě, kde zabiják, kterého Theo odhalil dříve, pohřbíval své oběti. Policie jako podezřelého zadržela forenzního technika, ten ale nikdy dříve neměl sklony k násilí, navíc je v šoku a na nic si nevzpomíná. A na skenu jeho mozku se objeví něco zvláštního. A abnormálního. Doktor Cray záhy zjistí, že se na místech činu pohybuje záhadný muž – muž, který je stejně geniální jako on sám…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Murder Theory , 2018

Danielle22
06.11.2019 5 z 5

Již třetí skvělý díl od autora, který opět nezklamal. Bála jsem se, že kvalita knihy by mohla klesnout než ty předešlé - to jsem se ovšem spletla!! Kniha vtáhla do děje okamžitě, případ vrcholil a konec přesně takový, jaký chcete - mít po ruce další díl a nejlépe pokračovat v ději. Toto je kniha, která si zaslouží 5* (hlavně od někoho, kdo studuje biologii).

SilvieSisinka
04.11.2019 3 z 5

Jsem na vazkach kniha mě že začátku moc nebrala. Později už to bylo o hodně lepší. Jen mě moc nesedí styl psaní autora. Šelma byla pro mě nejlepší. Hrackar a Teorie už slabší než předchozí kniha.

kachnat
03.11.2019 4 z 5

Občas jsem se ztrácela v odbornostech, přemýšlela jsme, zda je to skutečně tak... Ale zápletka zajímavá, četla jsem velmi rychle.

Mira7
03.11.2019 5 z 5

Dobré čtení. Podobný styl a úroveň jako u předchozích dvou knih. Občas mne napadlo, že množstvím kombinací a šíleně vědeckých úvah děj ztrácí na reálnosti, ale beru to jako detektivní sci-fi thriller. :-) Pokud budou následovat další knihy, jsem zvědavý zda autor udrží nastavenou laťku. Vidím riziko, že se způsob vyšetřování, uvažování Thea může některým čtenářům časem ohrát.. A zápletky jsou dost bizarní, ale na čtení super. :-)
Taky si připadáte po přečtení autorových knih nějací chytřejší? Ophiocordyceps unilateralis.. Chudáci mravenci...

Morsie
01.11.2019 5 z 5

Tohle jsem si přece nemohla nechat ujít! Už jen obálka mě dostává do extáze. A co pak ten obsah.
Jako čekal jsem hodně, ale tohle? Mám zkrátka ještě malou fantazii.

Každopádně jsem vážně vděčná za geniální nemesis typu Moriartyho. Já vím, že je to celkem ohraná věc, ale Maynem skvěle zahraná.

Užila jsem si každou stránku, každou větu a nelituju toho celého odpoledne, kdy mi leželo nádobí ve dřezu a já na něj kašlala. Protože Teorie vraždy bylo výborné podzimní dostaveníčko.

Matita310
26.10.2019 5 z 5

Série, které neubývá na kráse. Další skvělá kniha. Knížka se opět četla sama. Člověk čeká na další díl takovou dobu a pak má za den či dva přečteno.

Szekynka
24.10.2019 4 z 5

Hm, no na začátku jsem se musela hodně přemlouvat abych knížku někam nezahodila. Theovi úvahy a pomalý rozjezd mě fakt nudily. Ale, ….. vydržela jsem, a nakonec se mi Teorie vraždy líbila ze všech dílů nejvíc.

Lavender756
24.10.2019 4 z 5

Opět velice čtivé a svižné. Autor se postupně stále zlepšuje, konec možná trochu ustřižený, zato otevřený!

encyklopedie
23.10.2019 5 z 5

.....Mayne zase luxus .....kdo má rád moderní technologie a nemusí mít k tomu brutus, ten si počte ........
Theo je prostě boží
100% a k tomu mých oblíbených 321%

Eunike93
23.10.2019 5 z 5

Tentokrát začnu od konce, jelikož ten byl z mého pohledu nejsilnější. Líbilo se mi dost šokující ukončení, které nám slibuje pokračování v podobném duchu, což je opravdu skvělé. Ostatně, jak sám autor prozradil v jistém rozhovoru, můžeme se pravděpodobně těšit ještě na spoustu dílů. Očekávaná zápletka v průběhu děje nebyla nijak grandiózní, jak jsem předpokládala. Možná je to i tím, jak už jsem zmínila v minulém komentáři, že Thea už svým způsobem znám a tudíž už nejsem tak šokovaná. To ale nic nemění na kvalitě, to rozhodně ne. I přes pro mě nejslabší začátek ze všech dílů je Teorie vraždy perfektní, napínavá a akční. Jsem opět o něco vzdělanější a znám další nové tváře z okolí pana doktora.

Lethania
22.10.2019 3 z 5

Zatím jednoznačně nejslabší díl z dosud vydaných od tohoto autora. Virologie mi nic neříká a že toho bylo více než dost v první části. To jsem se vyloženě nudila a říkala jsem si, kdy se Theo konečně vrhne na dopadení vraha nebo si jen bude povídat o virech a podobně. Druhá část konečně přišla s větším napětím a konec skvěle vygradoval. Přesto se mi kniha moc nelíbila (ale aspoň jsem ji přečetla za dopoledne). Snad bude příští lepší!

Anette99
21.10.2019 5 z 5

Přečteno za jeden den. Dost neobvyklý případ, se šílenym vědcem se v detektivkách/thrillerech zase tak často nesetkávam. Theovy metody někdy možná diskutabilní, rozhodně neobvyklé, ale vždy si dá kousky skládačky dohromady a pachatele dopadne.

wendulka321
21.10.2019 5 z 5

Tady se mě profesor Theo Cray bavil snad úplně nejvíc.

Hanca91
20.10.2019 5 z 5

Řekněme si to na rovinu... Pro většinu z nás jsou Theovy veškeré vědecké teorie miliony světelných let vzdálené a nemáme ani ponětí, jestli může být příběh reálný, přitažený za vlasy, nebo se skuteční vědci po přečtení popadají za břicha. Já to autorovi ale žeru i s navijákem.
Šelmu jsem zhltla za jeden den, poté přišel pro mne poněkud slabší Hračkář a teď tohle? Jako jo, Andrew je zpátky v sedle. Knihu jsem opět zhltla za jeden den.
A ten konec? Nutně potřebuji, aby vyšla další kniha z této série, protože jestli jsem ten konec správně pochopila, tak další díl bude teda jízda...

Bezkyne9
16.10.2019 4 z 5

Humor a inteligence Thea Craye stale funguje a treti dil byl opet ctivy, zajimavy a zabavny. Vlastne jsem se nenudila ani na jedne strane a zustavala zvedava jak to s oblibenou hlavni postavou dopadne, ale presto mi to tentokrat prislo slabsi... I tak doporucuji, bez ocekavani lze slupnout a rict si vlastne ,,proc ne” :)

kytarka
16.10.2019 4 z 5

Je potřeba mít přečteny předchozí díly aby jste pochopili souvislosti v této knize. Z Šelmy jsem byla nadšená, z Hráčkaře už trochu méně, Teorie vraždy je dobrá asi jako Šelma. Já se u knihy rozhodně nenudila a bavila mě číst. Theo se svou inteligencí a uměním vše vysvětlit vědecky je velmi zajímavá osoba, která se v knihách tohoto typu moc neobjevuje. Stojí za přečtení.

Anna27
13.10.2019 5 z 5

Theo mě opět nezklamal. Bylo to napínavé, na přemýšlení a místy i sarkasticky vtipné. Tuhle sérii nelze nemilovat. Už teď jsem zvědavá na další díl.

Lenny.Wolf
12.10.2019 4 z 5

Já pořád nějak nevím, co si o tom myslet.. četlo se to skvěle, bylo to i lepší než Hračkář, ale prostě mi to přišlo celé hrozně přitažené za vlasy. Jsem zvědavá, s čím dalším přijde příště.

blanche11
12.10.2019 5 z 5

Naprosto fantastické

georginaa
11.10.2019 4 z 5

Též jsem se prokousala touto knihou a jsem z ní rozpačitá. Hračkář a šelma byly whau...a tento příběh jsem měla hlavu plnou virů, které mi působily mozkovou neschopnost vnímat, co se to vlastně děje. Nějak jsem se ztrácela v ději a konec jsem ani vlastně nepochopila. Jo, vím jak to skončilo...ale nějak tak divně??? Nějak to přežiji a budu se těšit na další díl, který snad mě vrátí do pohodovější nálady a mozek mi nenapuchne do virových rozměrů.

vraždy thrillery věda

Andrew Mayne