Teorie vraždy

Teorie vraždy https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415826/bmid_teorie-vrazdy-INg-415826.jpg 4 883 241

Naturalista série

Bioinformatik a lovec sériových vrahů Theo Cray dostane od FBI neoficiální nabídku vyšetřit podivnou dvojnásobnou vraždu. Došlo k ní na místě, kde zabiják, kterého Theo odhalil dříve, pohřbíval své oběti. Policie jako podezřelého zadržela forenzního technika, ten ale nikdy dříve neměl sklony k násilí, navíc je v šoku a na nic si nevzpomíná. A na skenu jeho mozku se objeví něco zvláštního. A abnormálního. Doktor Cray záhy zjistí, že se na místech činu pohybuje záhadný muž – muž, který je stejně geniální jako on sám…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Murder Theory , 2018

harena
03.03.2020 5 z 5

Už od prvních stránek je vidět, že i tento díl Andrewa vybočuje z řady běžných thrillerů a já jsem se už od prvních stránek nemohla od knihy odtrhnout. Skvělé. Další kniha, kde A. Mayne nasadil hodně vysokou laťku. Hlavní postava, stejně jako v předešlých dílech, je profesor Theo Cray, vědec a biolog, trošku asociální profesor bioinformatiky. Mnohým bude asi připadat, že se chová jako arogantní náfuka a vejtaha, ale on na to má často nárok. V pátrání po vrahovi má velkou výhodu oproti policistům - nevadí mu porušovat zákony a hlavně je geniální. Usoudil, že lidé vraždí díky nějakému patogenu, který se jim dostane do mozku a spouští agresi. Theo se dostane až do vědeckého archivu Pentagonu, kde jsou uloženy výzkumy zabývající se hledáním nových virů, které by se snáze přenášely. Pro mne to je napínavý, geniální, promyšlený thriller od první stránky a veliká spokojenost. Určitě doporučuji číst od prvního dílu, často se tady k nim vrací. Těžko říct, který je lepší, všechny jsou skvělé!

Lina
02.03.2020 2 z 5

Jakože fakt zklamání,té fantasmagorie tam bylo hodně.Může to zachránit snad další pokračování,ale ne ve stejném duchu.

tom8157
01.03.2020 3 z 5

Nejslabší Mayneova kniha.
Příliš mnoho odborných pasáží, metoda zabíjení zbytečně složitá (chvílemi připomíná scifi) a napínavost, tak typická pro Šelmu a Hračkáře, se blíží 0. A nezachrání to ani otevřený konec...

onyx84
29.02.2020 3 z 5

Asi takhle...číst pouze Teorii vraždy,tak bych to asi vzdal a nedočetl...v rámci série mě to bavilo,poněvadž jsem si zvykl a asi i oblíbil dedukce a styl vyšetřování hlavního hrdiny...jsem opravdu zvědav,co přinese další díl...

dawson321
26.02.2020 3 z 5

Po tak masivní kampani na tuto knihu jsem čekal trochu více. Za mě (pod)průměrný thriller, který mě nedokázal vtáhnout do děje. Možná to bude tou rádoby vědeckou mluvou nebo nelogičností chování hlavního protagonisty. Chyběla mi i nějaká akce, která se dostavila až na posledních 30 stranách, což je chabé. Předchozí knihy jsem nečetl a po této knize už se na ně ani nechystám.

maxx
26.02.2020 2 z 5

Nejslabší kniha četl jsem na několikrát

mirka71
23.02.2020 4 z 5

Tak tentokrát trochu zklamání, název knihy se nezapře, opravdu hlavně ,,teorie".Byly chvíle, kdy jsem se musela vracet, unikaly mi souvislosti, knížka je hodně odborně popisná, děj trochu váznul. Ale nechci tím říct, že třetí v pořadí z ,,pohádek pro dospělé" byla špatná, to ne, ale Hračkář se mi líbil víc.

EricNor
21.02.2020 4 z 5

Kniha je opět prošpikována spoilery na předchozí díly, takže doporučuji číst chronologicky. Theo Crane mě baví od první knihy. Mě se líbí ten vědecký přístup a baví mě číst právě o postupech, které Theo používá, i když netuším, jak moc jsou založeny na skutečnostech. Ale tohle není vědecká publikace, je to thriller. Děj odsýpá hodně rychle a měl jsem přečteno za tři dny. SPOILER! Jen mě trochu vadila ta střední část, kde Theo udělal to, co mi přišlo zcela zcela mimo, nereálné a neuskutečnitelně jedním člověkem. Jsou takové slabé čtyři hvězdy.

Berta099
18.02.2020 5 z 5

Super opět

Dela111
18.02.2020 3 z 5

Do četby této knihy jsem se moc nehrnula, protože metody používané k dopadení pachatele v této sérii jsou až moc vědecké. V thrillerech nehledám odborné studie z oblasti biologie. Ovšem Theo je tak zajímavý svéráz, že jsem neodolala. Jeho podezřením nikdo nevěří, takže je na chytání zločince vždy sám.
Kniha má dobré tempo, napětí a v závěru vygraduje. Nechybí ani humor, příběh je prošpikovaný vtipnými ironickými dialogy.
Série má uzavřené jednotlivé díly, ale je lépe číst je postupně, neboť autor se často odvolává na děj i postavy z předchozích příběhů.
Za mě silnější 3*, téměř 70 %.

HMirka55
17.02.2020 2 z 5

Naprosto souhlasím s předchozím komentářem, hodně úvah, málo děje, akce naprosto nereálné a v důsledku k ničemu nevedly. Vyřešení vlastně na základě jedné úvahy doplněné absurdní akcí s pomocí skoro náhodných pomocnic. No prostě slátanina. U prvního dílu jsem oceňovala nápad, tady již není co.

roman9276
17.02.2020 3 z 5

Jak se mi krásně četly první dva díly, tak tady mi trvalo skoro 100 stran, než jsem se začetl. Musim říct, že jsem dost zklamanej. Po skvělym prvním dílu a úžasnym druhym, tak Teorie vraždy teda nic moc. Už mi to přišlo hooodně přitažený za vlasy, tohle už snad ani není detektivka, ale sci-fi. Zápletka mi taky bohužel nepřišla tolik zajímavá jako v předchozích dílech. Konec mě zase navnadil na pokračování. Ale doufám, že se autor poučí ze svých chyb a udrží vyšetřování ve větší reálnosti.

Anet2106
16.02.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Zase zajímavá zápletka, napětí a žádné zdržování. Nejsem expert na bakterie a viry, tak reálnost hodnotit neumím, ale podle mě zajímavé a pro potřeby thrilleru dostačující.

Belanna
12.02.2020 5 z 5

Nebudu tu posuzovat reálnost nebo nereálnost knížky. Mně se líbila. Teorie vraždy v ničem nezaostává za předchozími knihami série Naturalista. Těším se, do čeho pan Mayne uvrtá Thea příště.

Lokina
09.02.2020 4 z 5

Na knihu jsem byla zvědavá, protože tahle série mě zaujala. Kniha byla čtivá, téma zajímavé, ale některé kapitoly se mi četly hůře, zvlášť ty kapitoly, kde Theo přemítá nad nějakým vědeckým problémem či výzkumem, který nějak souvisí s vyšetřováním, prostě tyto vědecké kapitoly mi nesedly.
Odhalování zločince mě bavilo, i ta závěrečná konfrontace i zjištění, že po jeho dopadení není všemu konec. A poslední věta tak ta neměla chybu, která navnadí na další díl.

Kamilajznik
03.02.2020 3 z 5

Musím říct, že předchozí knihy autora se mi líbily více. Tady jsem si v jedné kapitole říkala, ty jo, to je mazec a hltala každé slovo a v další kapitole, jsem naprosto nevěděla o čem čtu a měla pocit, že čtu spíše nějaký odborný článek či co...
Za mě trošku zklamání :-(

martisko3
02.02.2020 4 z 5

Moc se mi líbí autorův styl vyprávění, ale tentokrát mi oproti předchozích knih \"nesedlo\" téma, místy mi to přišlo jako sci-fi (ale co já vím :-) )

MMacicekk
02.02.2020 5 z 5

Autor opět nasazuje výborné tempo, které je zmnohonásobeno krátkými a údernými kapitolami, jež vás nenechají ani na okamžik vydechnout. Budete doslova fascinováni tím, jakým způsobem Theo myslí, jakým vytváří své teorie, které se pak snaží i dokázat. V tomhle díle už autor nejspíš překročil pomyslnou hranici reálnosti, ale příběh vůbec neztrácí nic na zajímavosti ani čtivosti. Čeká na vás zajímavý případ okořeněný vědeckými vsuvkami, pořádná dávka napětí, ale především jeho gradace v závěru, který vás tentokrát pořádně překvapí svým zvratem. Konec je však okamžitě utnut a myslím si, že čtenáři stejně jako já, budou potřebovat nutně další díl. Pevně věřím, že se ho dočkáme v tomto roce.

Tereziee
31.01.2020 3 z 5

Šelmu už autor asi nepřekoná. Teorie vraždy byla sice o chlup lepší než Hračkář, ale konec knihy byl zbytečně unáhlený a s otevřeným koncem. Stejně tomu bylo i u Hračkáře. Myslela jsem si, že nějaké odpovědi z předchozí knihy dostanu v tomto díle, ale bohužel. Předpokládám tedy, že ani v případném pokračování nedostanu odpovědi na nedořešené věci z této knihy.

Velké plus má celá tahle série za hlavní postavu Thea, která mě baví. Theo je inteligentní, vtipný a občas trochu mimo. Ale je to příjemná změna. Co už mi začíná trochu vadit je zbytečná omáčka kolem, která se týká vědeckých pojmů a myšlenek. Čeho je moc, toho je moc. Jsem zvědavá co přinese další autorova kniha z této série. A nakonec samozřejmě ještě musím pochválit obálku, která je skvělá!

Jido
31.01.2020 4 z 5

Bavilo mě to o něco víc než Hračkář, ale stejně jako v předchozích knížkách je pořád moc vědeckých informací, které mi zkrátka kazí čtenářský zážitek..

vraždy thrillery věda

Andrew Mayne