Šelma

Šelma https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383300/bmid_selma-MG2-383300.jpg 4 2421 777

Naturalista série

Profesor bioinformatiky Theo Cray nemá nejlepší ráno. Automat na led nefunguje, a navíc se mu do motelového pokoje dobývá policie. Že je hlavní podezřelý z brutální vraždy své bývalé studentky, se však dozví, až když je jeho účast na otřesné události vyloučena. Zdá se totiž, že mladou dívku v montanských lesích rozsápal medvěd. Jenomže profesor Cray je díky svému povolání zvyklý vidět vzorce tam, kde ostatní nacházejí jen chaos. A tak si všimne něčeho, co ostatní přehlédli. Něčeho nepřirozeného. Něčeho zjevně provedeného lidskou rukou. Theo pochopí, že tohle zvěrstvo nespáchalo žádné zvíře, nýbrž člověk, a že to rozhodně neudělal poprvé. A protože mu policie nevěří, začne mu být jasné i to, že je zřejmě jedinou osobou, která může zabijáka zastavit. Theo je sice lépe obeznámený s digitálními kódy a mikroby než s vyhodnocováním forenzních důkazů, nyní však musí uplatnit všechno, co umí, na zcela novou oblast výzkumu. A udržet se přitom o krok napřed nebezpečně vynalézavým sériovým vrahem... v jehož existenci navíc nevěří nikdo kromě něho. Až brutálně návykový debutový román mága a iluzionisty Andrewa Maynea, hvězdy televizního pořadu Otázky a odpovědi: Nevěřte Andrewu Mayneovi, který spolupracoval s největšími mistry svého řemesla včetně Davida Copperfielda.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Naturalist , 2017

evilunicorn
20.06.2022 5 z 5

Tak tohle mě vážně bavilo! Hlavní postava je naprosto skvěle napsaná, tak trochu samotářský podivín,toho si musíte oblíbit už po pár stránkách.. Sem tam je to prošpikováno vědou, celé to působí neuvěřitelně svěže a neokoukaně.Některé scény působí naprosto famózně a já jsem si četbu téhle knihy neskutečně užíval. Bravo,konečně opravdu zábavný thriller!

Fortuna7
20.06.2022 5 z 5

Tohle mi teda vážně sedlo. Skvělý hlavní hrdina, strhující příběh že kterého běhal mráz po zádech a boží styl psaní. Kniha je neskutečně čtivá a já se od ní nemohla odtrhnout. Musím co nejdřív sehnat další díly této výborné série.

castiglione
18.06.2022 4 z 5

Tak tohle mě fakt bavilo! Byla jsem rozhodnuta pro 5 hvězd, neotřelé téma, úžasné napětí, děj krásně klouzal...prostě prima čtení, které vtáhne. Jedna hvězda dolů za trochu moc hektický závěr, ty já prostě nemám ráda, ale to je osobní, nedejte se odradit. Co napsal Mayne dalšího? Sem s tím!

Holly.W
11.06.2022 4 z 5

Kniha mě velice příjemně překvapila. Děj rychle ubíhá, hlavní hrdina profesor je sympaťák. Nechybí překvapivé momenty. Ale bylo to teda dost přitažené za vlasy. Naprosto neschopná a nekompetentní policie, která při dnešních pokročilých technologiích nedokáže odhalit, že nezabíjí zvíře ale člověk?? A Theo a jeho geniální prográmek MAAT, za který by asi všechny kriminálky na světě daly mailant. Konec teda opravdu velice velice neuvěřitelný. Nemluvě o Theovi, který všechno přežije. Ale budiž odpuštěno, od autora si přečtu i něco dalšího.

vekkr
06.06.2022 5 z 5

Audiokniha.Kniha mě zaujala,protože je trochu jiná.Vyšetřovatel nepije a způsob vyšetřování trochu jiný.Takže skvělý

Coucouha
04.06.2022 3 z 5

Od začátku mi kniha připadala zajímavá a nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Myslela jsem si, že to bude "pětihvězdičková záležitost", ale bohužel konec mě zklamal. Velmi vyhrocené a zbytečně. Další díly si sice určitě přečtu, ale konec mi připadal opravdu zbytečně překombinovaný.

Čmeláček
03.06.2022 3 z 5

Docela dobrá kniha, Theo Cray divný suchar. Dávám tři stars, to musí stačit :))).

Vilma232
17.05.2022 3 z 5

Zajímavá hlavní postava, aplikace vědeckých poznatků a postupů při vyšetřování mimo policii, s blížícím se koncem se příběh dostává mimo uvěřitelnost.

Rowana
20.04.2022 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu. Pro mě zajímavé a neotřelé pojetí případu i vyšetřovatele. Hodně mě zaujaly odborné pasáže, ale nejsem si jistá, jestli bych z nich byla tak nadšená, i kdybych knihu místo poslechu četla, text jimi je prošpikovaný. Hvězdu dolů dávám zejména za zabedněné a místy arogantně ignorantské policisty, kterých, jak se zdá, by dle autorova pojetí měla být Amerika plná. Jestli to tak skutečně je, pak skutečně Bůh ochraňuj Ameriku. Do dalšího dílu se určitě časem pustím. Až si trochu oddychnu od tohoto.

Toledo
25.03.2022 4 z 5

Velice zajímavý "vyšetřovatel" , zase trochu něco jiného. Na profesora a vědce dobrý superhrdina, ale to se dá odpustit :)
Kniha mě chytla hned od začátku, hbitě to ubíhalo a mělo skvělé vyvrcholení.
No a ten přebal je lahůdka !

haWranka
22.03.2022 4 z 5

Děj je dobrý, tempo výborné, odborných řečí tak akorát, celkově vzato jsem se dobře bavila. Jen škoda toho přepáleného konce, občas udělal autor z hlavního hrdiny Deadpoola. Slyšela jsem v audioverzi, která není špatná, ale dost mi vadila naprosto špatná výslovnost anglických slov a jmen.

tereza3951
20.02.2022 5 z 5

Dost jiné krimi. Ale jo, mě se to líbilo. Super, že nejde o detektiva ani vyšetřovatele. Hl. postava, která je vědec, strašně chytrý až geniální, o kterého jsem se od začátku do konce strachovala. Fakt jsem si říkala: holka tahle kniha nebude na pokračování! Ten umře na každé další stránce... Asi možná tím, že není ostřílený detektiv, jsem se dokázala opravdu doně vžít do dramatických částí.
A co mě dostalo úplně. Části hrůzy střídají části smíchu, to se jen tak někomu nepovede.

TeaPeter
15.02.2022 3 z 5

Docela bizarní kousek. Theo a Jilian byli zajímavá a sympatická dvojka, která překonávala mnohá úskalí. Nejhorší byly zabedněnost, omezenost a pohodlnost. Děj se tak nějak potácel mezi velmi možným, celkem pravděpodobným a naprostým sci-fi. Konec mě trochu zaskočil, ale možná to byl jen efekt krysy zatlačené do kouta, nevím... Psychiatr nejsem.

Bakana
13.02.2022 4 z 5

Začátek knihy byl lepší, to Theo působil jako normální člověk. Pak to nabralo dost nepravděpodobné obrátky, ale protože se mi kniha dobře četla, pořád ještě jsou to 4*.

Niu
12.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Začátek byl celkem velmi zajímavý a napínavý. Do doby, než se seznámil s problémovým párečkem a našli tělo. Od toho okamžiku to byl příběh neuvěřitelný a dost přitažený za vlasy. Profesor byl vykreslován jako nekňuba, co si nechá rád rozhodit ciferník, aby v další části knihy byl přeborník na vše ostatní mimo obor. Chápu, že nechtěl kontaktovat ty, kteří mu nevěřili. Podívat se ale z pohledu člověka, kterému je předloženo doznání, tak těžko uvěřit, že by se s ním někdo bavil a rovnou by ho neodpráskli. Závěr? To bylo jak ve střílečkách z Brucem Willisem. Další knížka, kterou jsem dočetla, u které jsem čekala úplně jiný směr. Tady u této by bylo fajn, kdyby jako vědec a odborník na danou problematiku si ho vzal pod křídlo nějaký policajt, třeba Glenn, takhle by se dostali mnohem mnohem dál. To by bylo perfektní vyšetřování. A ta šelma? To jako x desítek let provádí svoje řemeslo tak a pak se z toho prostřílí. Uffff, teeeda. Sama pracuju ve vědě, i když v jiném oboru, ano je to zajímavé, dá se z toho vytřískat hodně, ale tohle ... Kvílím. Čtivé to je, kapitoly jsou krátké.

sun.from.ibiza
10.02.2022 3 z 5

Začátek mě moc bavil, postupem času je to ale čím dál více přitažené za vlasy. Kniha se čte ale velmi dobře, je to takový lepší průměr. Je to škoda, spousta nevyužitého potenciálu.

katka134
01.02.2022 3 z 5

Námět byl zajímavý, vědecké pasáže nebyly na škodu, ale Theovi všechno moc podezřele vycházelo.

Jaklová.katka
26.01.2022 4 z 5

Super kniha a ta obálka.... Geniální.
Theo je fakt zajímavá osoba i když místy hodně zvláštní.
Já najít v lese mrtvolu utíkám jako splašená

onik6141
12.01.2022

Výborná kniha, do poslední chvíle jsem neměla tušení kdo je pachatel. Oceňuji také pasáže, ve kterých jsou informace za světa vědy. Knihu jsem zhltla jedním dechem a těším se na další příběh s profesorem Crayem. DOPORUČUJI.

Princezna22
30.12.2021 4 z 5

Uf. To bylo něco, nemohla jsem přestat číst. Kniha mě pohltila a nepustila.. Nutně jsem potřebovala zjistit kdo je vrah, až takhle mě kniha dostala. Kniha sice asi není pro každého a místy je opravdu jen pro silné povahy.. Ale jinak pecka.