Naše zakázané vášně

Naše zakázané vášně https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497287/bmid_nase-zakazane-vasne-fmO-497287.jpeg 4 139 41

Naše zakázané vášně série

Píše se rok 1926 a Šanghaj rozechvívá melodie zhýralosti. Krvavý konflikt mezi dvěma gangy barví ulice do ruda a město se nachází v zoufalém víru chaosu. V srdci všeho stojí osmnáctiletá Juliette Caiová, která se vrátila, aby převzala svou roli hrdé dědičky Šarlatového gangu – sítě zločinců, kteří stojí vysoko nad zákonem. Jejich jedinými soky jsou členové znepřáteleného gangu Bílé květy, se kterými bojují už celé generace. A za každým pohybem rivalů stojí dědic Květů Roma Montagov, Juliettina první láska – a taky první člověk, který ji zradil. Ale když zločinci na obou stranách barikády začnou vykazovat známky nevyrovnanosti, která se stupňuje až do chvíle, kdy si vyrvou vlastní hrdlo, lidé si začnou šeptat. O nákaze. Šílenství. Monstru skrývajícím se ve stínech. A protože mrtví přibývají, Juliette a Roma musí odložit zbraně a spolupracovat. Protože jestli se jim nepodaří tenhle zmatek zastavit, nebude už žádné město, kterému by mohli vládnout.... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: ekniha , CooBoo

These Violent Delights , 2020

ElissBooks
01.08.2022

Šanghaj ve dvacátých létech, mafiánské gangy, krevní msta, retelling Romea a Julie a šílenství, které zabíjí. Tímto by se dala popsat kniha Naše zakázané vášně, která nedávno vyšla u CooBoo. Za mě je to zasloužený Humbooktip, protože tahle kniha je rozhodně originální a vyčnívá mezi ostatními fantasy, které v poslední době vycházejí. Autorka píše nádherným jazyk, který při čtení úplně hladí po duši. Atmosféra je také perfektní a při čtení budete mít pocit, že se s hlavními hrdiny procházíte uličkami Šanghaje. Většina postav mi velmi přirostla k srdci a to především hlavní hrdinové Roma a Julie. Chemie mezi nimi skvěle fungovala a navíc mě bavilo dozvídat se o jejich společné minulosti a pozorovat, jak se aktuálně nenávidí. Také bylo super, že autorka do knihy zakomponovala tehdejší politiku a do toho ještě tajuplnou příšeru a šílenství, které ve městě řádí. Za mě je to rozhodně kniha, kterou mohou doporučit a určitě se budu pouštět do dalšího dílu. Můj jediný problém s knihou byl ten, že se mi četla velmi pomalu a ač se mi ten jazyk, kterým to bylo napsané, velmi líbil, úplně mi to neplynulo a chvílemi jsem se tím prokousávala. Příběh to není úplně akční, ale spíše to celou dobu jede na takové pomalejší vlně, takže na to se připravte. Myslím, že z toho budou nadšení především milovníci dlouhých a pomalých fantasy

Kristi_čte
30.07.2022 3 z 5

Jako první chci vyzdvihnout prostředí, ve kterém se celý děj odehrává, protože to pro mě bylo něco, co zas tak často nečtu. Ano, vařím ráda asijská jídla, ale knihy z asijského prostředí u mě doma moc nenajdete.

Líbila se mi taky hlavní zápletka, která mě vtáhla do děje hned na začátku a opravdu mě zajímalo, jak to celé dopadne a jaké bude rozuzlení.

S čím jsem ale měla trochu problém, tak byla délka knihy, protože ta mi přišla naprosto zbytečné. Začátek byl super, konec zajímavý, ale všechno bylo zbytečně pomalé a natahované. Vzhledem k tomu, že se jedná o knihu z mafiánského prostředí, kde se řeší i zločin a drogy, tak bych opravdu ocenila, kdyby děj byl rychlejší a v knize bylo více akce.

Jak jsem zmínila na začátku, tak Naše zakázané vášně jsou první kniha ze série a zatím jsem se ještě nerozhodla, zda v ní budu pokračovat. Možná si dám někdy před tím, než u nás bude vycházet další díl rereading a pak se rozhodnu, protože teď opravdu ještě nevím.

bradovav
27.07.2022 3 z 5

Naše zakázané vášně - Chloe Gong
*********************************
Obálka: 5*
Pod obálkou: x
Hlavní postavy: 4*
Děj: 3*

Šanghaj - exotické město, které má více než 24 milionů obyvatel. Město, které láká svou divokostí, svým nočním životem a příběhy. Příběh v této knize je smyšlený, ale pohled na gangstery a jejich rodinné klany je lehce uvěřitelný.

Hlavními hrdiny jsou dědicové právě dvou takových znepřátelených rodů. Ona je rodilá Číňanka, on je z ruska. Jejich rodiny se nesnášejí, oni mají zajímavou společnou historii, která se v jednom bodě pokazila a my můžeme sledovat, jak se snaží najít svá stará já a pokračovat tam, kde tehdy skončili.

Hlavní postavy mě nechytili za srdce. Více se mi líbily postavy vedlejší, kde doufám, že v dalším díle budou jejich příběhy rozpracované a to, co bylo v tomto díle pouze naznačeno autorka dotáhne do zdárného konce.

Osobně nemám ráda vsi, pavouky a vlastně všechny brouky. Proto pro mě některé pasáže byli krajně nepříjemné a na našem gauči jsem se dost ošívala a kontrolovala, že se u mě žádná drobotina nenachází.

Co u knih nemám ráda je, když jejich konec vypadá, jako by jen skončila kapitola a člověk musí čekat na další díl. Knižní série čtu, nemám s nimi problém, ale na tyto neukončené díly vždy nadávám. :-)

Co vy a knižní série? Máte rádi, když jeden díl skončí a v dalším díle se na něj naváže, nebo vám nevadí konec uprostřed děje?

Za možnost si knihu přečíst děkuji @albatrosmedia.

Celkové hodnocení: 3,5* z 5*

#kniznirecenze #veructe #krasnaobalka

Lutzinka
25.07.2022 3 z 5

Zajímavé, čtivé, nic extra, ale pokračování si přečtu. :-)

katasokolov
24.07.2022 3 z 5

Příběh ve svém nitru klasický, avšak zasazený do nového exotického prostředí a času, byť i Mantovy se tady dočkáme, ačkoli v jiném hávu.

Postavy jsou celkem zajímavě popsány. Jejich zázemí taktéž. Šanghaj jako rozpolcené město, které ovládají znepřátelené frakce je vykreslena zdařile.

Shakespearovský příběh je doplněn o prvky fantasy a kolonialismu, z čehož vzniká dosti zajímavá směsice. Někdy jsem se ale nemohla ubránit pocitu, že příběh je místy vyprávěn až příliš pomalým tempem, které mi zde příliš nevyhovovalo. Taktéž se tam vyskytovalo pár hluchých míst. Při celkovém shrnutí tedy mohu konstatovat, že se jedná o knihu s dobrým nápadem, který ale mohl být rozvinut lepším způsobem. Čekala jsem něco malinko jiného, přesto ale kniha není špatná, i když na humbooktip bych ji tedy nepasovala.

Vyzraje láska na nenávist a krevní mstu ?!

Na tuto otázku zřejmě dostaneme odpověď v závěrečném díle této duologie a budeme se modlit, aby se autorka neodhodlala napsat o knihu víc, jako tomu bylo kupříkladu u knihy Holubice a had, kde příběh strmě upadl do velmi hluboké propasti.

veronika3878
24.07.2022 2 z 5

Tak tahle kniha mi dala opravdu zabrat. Začíst se, byl pro mě nadlidský úkol, knihu jsem stále odkládala a do čtení se vysloveně nutila, abych to už měla konečně za sebou. Příběh jako takový mě moc neoslovil, na můj vkus do něj autorka zakomponovala až moc věcí a pro mě je méně někdy více. Gangy, komunisté, cizinci, do toho ehm příšera a nákaza... Stejně tak mě neoslovil styl psaní, těžko říct, zda to nebylo jen překladem, ale dialogy mi mnohdy přišly hloupé a celkově jsem měla pocit, že čtu něco od teenagera. A korunu tomu nasadily postavy - napsat až takhle nesympatické charaktery, to je umění. Co se mi ovšam líbilo, bylo prostředí Šanghaje. Jinak kdyby v anotaci nebyla zmínka o tom, že jde o retteling Romea a Julie, tak bych to moc nepoznala. Dalším čtenářům samozřejmě přeji lepší zážitek ze čtení, než jsem měla já. Naštěstí máme každý jiný vkus a to je dobře.

Bryel
23.07.2022 3 z 5

Moje velká očekávání od této knihy nebyla naplněna. Styl psaní mi nějak neseděl, vůbec jsem se nemohla začíst. Spousta zbytečných detailů popisu okolí a málo psychologických pohnutek postav. Především u hlavní hrdinky jsem to postrádala, Roma oproti tomu mnohem lépe napsaný charakter. Opravdu jsem se začala bavit až v poslední čtvrtině knihy. Mocenské a politické téma, konkurenční prostředí gangů, i časové a místní usazení se mi líbilo, jen si myslím, že z toho šlo vytěžit mnohem více.. Ale pokračování dám určitě šanci.

Pedruska01
18.07.2022 3 z 5

Na tuhle knihu jsem se moc těšila. Líbila se mi anotace, představa, že se jedná o retelling Romea Julie, taky svoje dělala ta chvála kolem a nesmím zapomenout i na hezkou obálku. Jak se mi ale dostala kniha do rukou a já začala číst, pomaloučku mě zaplavovala studená sprcha a zklamání. Četlo se to ve směs dobře, takže když jsem se do toho dala v době, jakože už bych to měla dočíst, tak mi stránky relativně utíkaly. Jenže neměla jsem problém knihu odložit a několik týdnů chodit jen okolo, aniž bych se jí dotkla. A to bylo špatně. Nic mě na ní již nelákalo.
Hlavní hrdinka Juliett Caiová byla taková neslaná nemastná. Nedokázala jsem si ji nikterak oblíbit. Prostě ty sympatie neměla. Byla to jen náctiletá holka s rolí následnice gangu Šarlatových, která si hrála na drsňačku. Nemůžu říct, že by neměla problém kohokoliv zastřelit. Brala tenhle úkon fakt záhadně - tak automaticky. Bylo jí to tak nějak jedno, že je v roli "násilníka" a vraha, moc si z toho vrásky nedělala. Ale na druhou stranu, zase lítala po městě, aby ho zachránila. I když asi možná jen z důvodu, aby měla komu šéfovat. Byla taková rozpolcená a myslím, že ani já ani ona si nemohla vybrat co z toho. Každopádně jsem jí jen sledovala, nedokázala jsem se do ní vcítit. Byla taková... zvláštní.
Druhý hlavní hrdina Roma Montagov, z gangu Bílých květů na tom byl mnohem lépe. Ten kluk měl emoce a city, které uměl dát najevo. Někdy mu nejspíš byly dost na obtíž, protože na tom byl bit, ale já jsem si ho o to víc cenila. Proto jsem mu fandila a oblíbila jsem si ho. Byl to vlastně takový opak Juliett, a to snad ve všem. Bylo mi ho líto, protože to neměl jednoduché, ve svém postavení, rodině. To, co mezi sebou předváděli se moc romantice nepodobalo. Respektive ta linka je velmi slabá. Nenávist-nic-pusa - to se vážně nedá počítat. Velkou roli tam hraje to "hlavní", co se děje okolo. Takže mám dojem, že to nejen mohlo být lepší, výraznější, ale že se to snad schválně upozaďovalo. Škoda.
Malinké místo tam dostali i bratranci/sestřenice nebo spíše další články gangů (Benedikt, Marshall/Kathleen, Rosalind) hlavních hrdinů. Bylo tam nastíněno cosi, co by mě třeba zajímalo, ale samozřejmě odpovědi jsem už nedostala. V jednom případě si mohu domyslet a není to tak těžké, v tom druhém je to naprosto nemožné odhadnou. Autorka si tak nějak připravila půdu pro další díl, aby nás mohla napínat. A to nejen v tomhle odvětví.
Co se týče děje - přiznám se, nečekala jsem, že to bude mít fantasy prvky a taky to možná způsobilo, že mi to na jednu stranu přišlo jako blbost. Fantasy mám ráda, nemám s ním problém, ale taky se to opravdu nepovedlo. Nějak mi to nesedlo, aby do reálného světa, a hlavně bez nějakého upozornění, že se něco takového v té knize objevuje, přiběhlo cosi jako brouk, který působí smrt. To okolo ještě beru jako Paula, ale to hlavní - dost přitažené za vlasy. Taky kniha dost obsahovala politiku, která se mi zdála moc protlačovaná a upřímně mě nezajímala, nebavila. Věřím, že kdyby autorka něco ubrala, něco rozvinula a to fantasy trošek líp vymyslela, stačilo by to učesat a je z toho skvělá kniha. Hlavně, jedna by nejspíše stačila. Jasně, půda je připravená a nebudu lhát, vážně mě zajímá, co bude dál, ale... trošek se toho obávám.
Kniha mě navnadila, ale ve finále jsem se zklamala. Těšila jsem se hlavně na romantiku uprostřed znepřátelených a nenávidějících se gangech v daleké Šanghaji v roce 1926 a dostala jsem z toho tak drobky. Z dvou hlavních hrdinů se mi líbí jen jeden, děj je protnut politikou či ukázkou kolik jazyků/dialektů kdo umí (trošku mi vadilo, že nebylo i připsáno/přeloženo, co ta sdělení znamenají), hromadou mrtvol, litry krve, vypočítavosti, peněz, podnikání, strachu a vrahy. Opravdu si myslím, že se z toho mohlo vykřesat víc a hlavně něco úžasného, protože co si budeme, jako potenciál to mělo. Tahle podané se mi do toho moc nechtělo a celkem mě to mrzí.
Ohledně doporučení, pro mě je to hrozně sporné, takže každý musí zvážit, zda do toho jít nebo ne. Hodnocení je taky oříšek, ale nechám to na středu. Bohužel mě nic nedokázalo vystřelit výše a bohudík ani srazit níže. Čekala jsem víc. Vzhledem ke konci a jasnému druhému dílu jsem na to zvědavá, o tom žádná. Podívám se na něj, ale budu k tomu přistupovat již s vlažnějším přístupem.

Sabča92
12.07.2022 4 z 5

Knihy s nálepkou Humbooktip si nikdy nenechám ujít. These Violent Delights jsem zmerčila již v zahraničí, a když jsem zaslechla o jaký retelling se jedná, hned jsem věděla, že si knihu musím přečíst.Naše zakázané vášně jsou prvním dílem z duologie, a já doufám, že si i dvojka udrží atmosféru příběhu jako první díl. Souhlasím, na to, že se jedná o RJ retelling, bylo té romantiky opravdu málo. Ale na druhou stranu mě ten pomalu se rodící, respektive obnovující vztah bavil. Byl tam nějak od začátku, i když se dávkoval velmi postupně. Osobně také věřím, že ve dvojce bude více romantiky. Jednička je poměrně obsáhlá, a chvíli trvá, než přesně pochopíte s čím mají hrdinové co dočinění. A také než se vůbec hrdinové spojí proti společnému nepříteli. Ale já si přesně tuto část užila. Je znát, že autorka knihu psala v pandemii, jelikož paralely covidu a samotného nepřítele v knize byly stejné. Šířící se smrtelná epidemie, zákaz vycházení, nebezpečí, příznaky to vše je spojovalo a bylo to perfektní. Shakespeare je můj oblíbený autor několik let. Miluji jeho vyjadřování, jeho příběhy, proto když si tu autorka vzala do mušky můj nejmilejší počin Shakespeara, mohla jsem se děsit. Ale dnes po přečtení jsem ráda za to, jak to zpracovala. Jednotlivé pasáže inspirované RJ byly dokonale zobrazeny. Postavy ze hry dostali svůj prostor. Nechybí ani klasické milníky jako balkónová scéna, ples nebo rozmluva nad jmény. Moc se mi líbila atmosféra RJ, kterou autorka dokázala vytvořit, a přitom nepřepisovala klasiku. Přečtěte si stranu 100, která obsahuje mou nejoblíbenější pasáž z knihy, a která vám dá nahlédnout do toho, v jaké atmosféře se kniha odehrává. Rozboje mezi Šanghajskými gangy jsou v knize sice smyšlené, přesto jsou inspirované skutečnými okolnostmi.
Naše zakázané vášně jsou originálním young adult fantasy příběhem, plné gangsterských intrik, roztržek, bojuje se zde jak o moc, tak o lásku. Juliette není žádná naivní hrdinka, ani se neučí novým dovednostem, zkrátka bojuje tak, jak umí. A proto si ji rozhodně zamilujete.
Hodnotím 4,5/5

DreamerX9
09.07.2022 3 z 5

Knihu jsem prostě vzala do ruky a ackoliv vim že měla velké propagace anotaci jsem si nečetla. Vyklubal se mi z toho retteling na Romea a Julii což samozřejmě není špatný nápad do toho gangy, historická doba Shanghaje, minulost mezi hlavními postavami propletená přítomnosti. Co mi vyloženě sedlo bylo to jak byla kniha napsaná. Mělo to nápad, hlavu patu a krásné vykreslení prostředí, samotná fantasy už byla jednodušší ale zase tolik mi to nevadilo. Možná že knihu nezařadím mez ty ke kterým bych se chtěla vracet ale další díly pokud autorka neudela nudný vycpávkový díl si přečtu ačkoliv souhlasím že u této knihy by jeden díl bohatě stačil.

LenaWirus
08.07.2022 2 z 5

Dlouho jsem z knihy nebyla takhle zklamaná. Těšila jsem se na ní a koupila ji ještě v předobjednávce. Očekávala jsem rozsáhlý retteling s propracovanou romancí, tvrdými boji mezi gangy, barvitými popisy Šanghaje a sympatickými postavami. Hlavní hrdinka Juliette byla snad tou nejhorší hlavní postavou, s jakou jsem se v poslední době setkala - od první stránky nesympatická, protivná, rozmazlená, sobecká. Ostatní postavy kromě Romy příliš prostoru nedostaly. Děj byl velmi kýčovitý - pardon, ale nestvůra, co vypouští brouky. Nevím, zda se to zdá tak příšerně hloupé jenom mě. A opět otevřený konec, aby se mohlo rýžovat z dalších dílů. To musí být dnes opravdu všechno několikadílná série? Nemůže nic zůstat u jednoho pořádného románu. Rozhodně si další díly kupovat nebudu.

Fortuna7
07.07.2022 5 z 5

Už dlouho mě žádná kniha tak moc nestrhla a nenapínala jako tahle! Od začátku do konce mě děj bavil a já si knihu musela dávkovat, abych ji hned nepřečetla celou. Autorka má nádherný styl psaní a díky skvělé atmosféře jsem měla pocit, že sama jsem v Šanghaji a prožívám příběh spolu s hrdiny. Když už jsem u postav, tak ty byly taky dokonalé. Julliet, Roma i jejich přátelé z gengů se během příběhu hodně posunuli a já si je všechny moc oblíbila.
Kniha je retelling na Romea a Julii a musím říct, že to byl skvělý nápad. Autorka se úplně nedrží původního díla, ale kdykoliv jsem našla nějakou podobu, tak mě to hodně potěšilo.
O této knize bych dokázala mluvit hodiny a já vám ji šíleně moc doporučuji.

KatChiss
05.07.2022 3 z 5

Víte, co nesnáším? Velká očekávání. Čtete jednu nadšenou recenzi za druhou, nevidíte ani neslyšíte žádné výtky, mínusy. Všichni tuhle knihu zbožňují a vy se nemůžete dočkat, až se do ní pustíte taky. Zároveň se ale bojíte, že nebude tak skvělá, jak jste čekali.
A to se bohužel stalo u Našich zakázaných vášní. Jsem zvědavá, kolik lidí mě po tomhle přestane sledovat Anyway… kniha má velký potenciál. Shanghai 20. let, dva znepřátelené gangy, zakázaná láska, ztráta blízké osoby, lidé umírající jeden po druhém. To všechno je zajímavé a svým způsobem netradiční, i když je to vcelku vzato retelling na Romea a Julii, ale… nějak jsem se nedokázala začíst. Možná jsem knihu četla ve špatnou dobu, kdy jsem neměla čas číst. Žádná z postav si mě nezískala, ty vedlejší jsem si dost často pletla. Začátek mi přišel super, vypukla neznámá pandemie, jenže pak jako bych šlápla do žvýkačky, která se natahovala a natahovala. Neměla jsem nutkání pokračovat ve čtení. Tak moc jsem si přála se do téhle knihy zamilovat. Ale jak se říká, srdci neporučíš…

3,5 hvězdiček

Ann1307
30.06.2022 3 z 5

Naše zakázané vášně - Chloe Gong

Retelling na Romea a Julii ve 20. letech minulého století a ještě v Shanghaji?
To jsem musela číst!
Věřím, že je nás tady takových spousta, které jen tyto informace zaujmou na první dobrou. A k tomu nádherná obálka a místo na TBR je jasné.

Já retellingy miluju, ale některé už jsou dosti repetitivní a mám pocit, že autoři se točí pořád kolem stejných příběhů.
Ku příkladu Kráska a zvíře. Dvory miluju, ale jinak už mi to téma leze krkem.
Ale příběh Romea a Julie jsem ještě jako retelling neviděla! Navíc takto originální.
Jedná se totiž o opravdu temný, krutý a místy až surový příběh.
Dva hlavní hrdiny Julliette Cai a Roma Montagova jsem si zamilovala. Jejich duše byly vytrvalé, oddané, tvrdé a přesto křehké a zranitelné.
Z původního díla byla zachována především rivalita rodů obou milenců. Tentokrát ale i sami milenci byli velmi rozpolcení, protože jejich láska byla minulostí, mezitím se událo příliš mnoho krvavých křivd.

Dohromady je svede boj o jejich město, které je pro ně vším.
Objeví se smrtelná nákaza, která se šíří neskutečně rychle a nikdo neví, co za ní stojí ani jak se jí bránit.
Dokáží ji Roma a Julliette společnými silami zastavit?

Téma, prostředí a postavy na jedničku! Bohužel mě trochu ničila pomalost děje a na mě příliš mnoho politikaření, které sice děj dokreslovalo, ale já bych ho klidně trochu zkrátila.

Díky těmto dvěma věcem, které mi ve finále dost stěžovaly u knihy vydržet, dávám 3⭐/5⭐ a mrzí mě to, protože to bylo skvělé, ale tyhle dva aspekty musím do hodnocení zahrnout.
Věřím ale, že nejen nadšence pomalých textů a fantasy, tato kniha nadchne. ️

michaela_books
25.06.2022 5 z 5

Upřímně podle anotace mě napoprvé Naše zakázané vášně nepřesvědčily natolik, abych si tento příběh přidala hned do seznamu knížek, které bych si chtěla přečíst…hodně jsem o ní přemýšlela, ale nikdy jsem právě nebyla kdovíjaký fanoušek Romea a Julie, a možná proto jsem si nedokázala představit vůbec nějaký reteling na tyto postavy. Jenomže tohle přesně na knížkách miluju a přesně takhle to má být…nemáte žádné očekávání a potom vás knížka naopak ve správném slova smyslu doslova „sejme“. A co o tomto příběhu vlastně všechno říct? Podle recenzí jsem čekala naprosto zdlouhavý začátek a šílené popisy… a dostala jsem přesně pravý opak. Od první stránky jsem knížku doslova hltala, nemohla ji odložit a pokaždé jsem byla natěšená, až budu mít zase čas na čtení. Máme možnost nahlédnout do prostředí Šanghaje r.1926, kde se střetávají dva nepřátelské gangy, spousta politického pletichaření a akce, a do toho velmi zajímavá vraždící nestvůra … no a ono to funguje a překvapivě hodně dobře! Nevadila mi tady ani velmi pomalá slow burn romance a celkově jsem si oblíbila všechny postavy, což se mi normálně nestává. A ten konec? Malinko jsem doufala, že mám správný odhad… a teď už jenom prosím, všichni potřebujeme co nejdříve další díl a já se těším i na to, že knížka bude mít více stránek, protože se určitě máme ještě na co těšit!

Veju007
23.06.2022 4 z 5

Tohle bylo překvapivě zajímavé. Nikdy bych neřekla, že mě bude bavit Šanghaj 20. let, gangsteři a jejich války a spousta politického pletichaření.

Příběh je psaný krásně a čtivě, postavy rodů Montegových a Caiových jsou bravurně vykreslené - brutální Juliette, zádumčivý Roma, věrná Kathleen či přátelští Benedict s Marshallem. Největší prostor samozřejmě dostávají Juliette a Roma, ale dozvíte se spoustu i o vedlejších postavách, takže vám také přirostlou k srdci a máte o ně strach.

Řešení záhadné nákazy a tajemné nestvůry je pomalé, není to odbyté a téměř celou knihu sledujeme postupné odhalování pravdy až do grandiózního finále.
Samozřejmě s pár nečekaným zvraty.

Moc se mi líbily jemné odkazy na původního Romea a Julii, ať už “zřeknu se všeho” nebo “mor na vaše rody”.

Red-haired
22.06.2022 3 z 5

Kniha je retellingem na všem známou klasiku Romeo a Julie, což pro mě samo o sobě bylo velkým WOW, tohle se jen tak nevidí. Určitě ale nečekejte žádnou kopírku, předlohu v knize ucítíte v dostatečném množství, ale také hodně pozměněnou a hlavně obohacenou o originální prostředí Šanghaje 20. let, kde vládnou politické i kulturní boje a dva znepřátelené gangy.

I když má kniha spoustu plusových bodů za originalitu a propracované detaily, musím v první řadě říct, že mi bohužel příliš nesedl autorčin styl psaní. Příběh je psán v er-formě a navíc hodně popisně, a já jsem ten typ čtenáře, který preferuje spíš akční děj, hodně dialogů a osobnější ich-formu. Ve výsledku to na mě občas působilo zbytečně překombinovaně. Pokud ale víte, že květnaté popisy a pomalejší tempo příběhu, díky kterému se detailně seznámíte s mnoha postavami i prostředím je něco, co vám sedí, pak je to přesně něco pro vás.
V politické situaci a množství postav jsem se na začátku trochu ztrácela, ale minimálně od půlky knihy už to šlo samo. Nakonec jsem si oblíbila více postav, než jsem čekala, a o to víc jsem prožívala poslední čtvrtinu knihy, která konečně měla spád a opravdu stála za dočtení. Závěr byl nakonec výborný, jen je škoda, že se v takovém duchu nenesla celá knížka.

Na romantickou linku bych si nejraději postěžovala taky, protože ji bylo zatraceně málo, ale opět - poslední čtvrtina knihy mi vše vynahradila a dokonce mě i dojala.

Knihu hodnotím 3,5*/5*, pro mě bohužel nebyla příliš čtivá a kvůli pomalému tempu jsem se často nudila, ale svou originalitou, akčním a překvapivým závěrem a skvělými postavami si mě dost získala.
Za recenzní výtisk moc děkuji #humbookblogeri

elizabeth_e
17.06.2022 5 z 5

TO BYLO UŽASNÝ! Všechno, doopravdy všechno.Jako fanoušek Romea a Julie jsem se na tuhle knihu fakt těšila.Postavy byli fakt dobrý.Napětí tam bylo hlavně ke konci.Líbila se mi atmosféra Šanghaje.Na to že to má skoro pět set stránek,a akce tam nebyla pořád,mi to nepřišlo vůbec utahaný.Bylo zajímavé jak tam byli zakomponované ty prvky?z originálu.Už se těším na další díl.

Luccinda
16.06.2022 3 z 5

Šanghaj, 1926. Krvavý konflikt dvou znepřátelených gangů. Nadpřirozené zlo způsobující šílenství, které barví ulice do ruda. Tenká hranice mezi láskou a nenávistí.

Převyprávění klasického příběhu Romea a Julie zasazené do atraktivního prostředí Šanghaje dvacítých let mě na první stránce okamžitě nadchlo. Hltala jsem informace o politických bojích a krevní mstě, tajila jsem dech při zmínkách o nestvůře číhající na své oběti a popisech propukající nákazy a nemohla jsem se dočkat, až si zamiluju také postavy a budu s nimi prožívat příběh plný akce, intrikaření a romantického napětí. Toho jsem se ale bohužel nedočkala.

Nevím proč, ale postavy mi byly i po těch bezmála 500 stranách stejně vzdálené jako na začátku. Juliette a Roma byli oba nevýrazní, o jejich charakteru jsem toho nic moc nevyčetla a o nějakém vývoji postav by se dalo také polemizovat. A já, jakmile nemám v knize hrdiny, které bych si zamilovala, tak se prostě nedokážu začíst nehledě na to, jak skvělý je zbytek knihy.

Kniha je hodně popisná a občas se příběh dost vleče, to mi ale nevadilo. Spíš mě mrzelo, že jsem příběhem jen proplula, aniž bych cítila nějaké napětí nebo očekávání, co teda bude dál. Nic mě vyloženě nepřekvapilo a ani konec mě nenalákal na druhý díl. Knížka mi zkrátka hlavně skrze postavy příliš nesedla. Prostředí a politikaření mě ale bavilo, takže pokud vám naopak postavy sednou a budete s nimi více prožívat ten příběh, věřím, že se vám tahle náročnější fantasy bude líbit.

Marky48
14.06.2022 5 z 5

Při čtení téhle knihy jsem se zamilovala, a to hned několikrát: do postav, do Šanghaje dvacátých let, do nádherného způsobu, jakým autorka pracuje se slovy. Každou stránku jsem otáčela s nadšením i obavami, co se stane dál. Proplétala jsem se uličkami velkoměsta, intrikovala spolu s gangy a snažila se přijít na kloub záhadné nemoci. Naše zakázané vášně budu ještě dlouho chválit