Pochovaní zaživa

Pochovaní zaživa https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413493/bmid_pochovani-zaziva-XyI-413493.jpeg 5 368 97

Každý sa túži dožiť šťastnej, bezbolestnej, pohodovej a dôstojnej staroby, preto pracujeme, zarábame, šetríme, vychovávame deti - preto žijeme. Mnohým sa celoživotné snaženie vydarí a ich život vyústi do vysnívanej pokojnej jesene, iní majú smolu, dožijú sa hlbokého sklamania, ignorácie od rodiny, traumy, nezriedka im ide o holý život. Práve o holé životy ide aj starým ľuďom pochovaným zaživa v dome hrôzy. Tu sa začína prípad neuveriteľnej ľudskej krutosti a hyenizmu - prípad, s ktorým sa detektívi z oddelenia vrážd musia popasovať na konci horúceho búrlivého leta, počas ktorého prišli o Burgera schváteného vážnou chorobou a o Petru, vážne zranenú pri tajnej operácii. Richardovi Krauzovi už nemá kto poradiť, musí si vystačiť s tým, čo sa stihol od najstaršieho z detektívov naučiť sám. Aby toho nebolo dosť, aj najlepší kamarát a spoľahlivý parťák Chosé opúšťa partiu, napriek varovaniam a prosbám sa na vlastnú päsť vydáva po stopách zákerného strelca Gaba.... celý text

MichalHoráček
11.12.2019 5 z 5

Na každou novou "Dánovku" se vždy velice těším. A to čekání a těšení se opět vyplatilo.
Budu se opakovat, ale jen doufám, že má DD v "šuplíku" ještě hodně příhod z Našeho města, které se chystá napsat a vydat.

Kačudovič
28.11.2019 5 z 5

Až mi zase někdo bude vyčítat, že jsem cynik a pesimista, dám mu přečíst zrovna tuhle knihu. Dotyčný snad pak lépe pochopí, že soustředit se na hezké věci ve světě, kde se může takhle chovat člověk k jinému člověku za účelem vlastního obohacení...je prostě složité.

Reat
20.11.2019 5 z 5

Jedna v linii těch hodně smutných od Dána, jinak ovšem stojící zároveň v řadě s těmi nejlepšími, jako ostatně pokaždé. Nefalšovaná ukázka lidského hyenismu a to bohužel i ze strany těch nejbližších. Ve své podstatě je neuvěřitelné, že celý případ vyplaval na povrch vlastně úplnou náhodou....kolik takových jich tedy zůstává úspěšně skrytých a vesele fungujících dál? Hrůza.... Jinak hlavní dvojici tentokrát obstarávají Hanzel a Krauz, avšak fungují bezvadně a mám pocit, že ani v dalších pokračováních to jinak nebude. Další skvělý zářez od Dána, jak jinak....

bábuška
09.11.2019 5 z 5

Jako vždy jsem velice spokojená s pokračováním případů známé mordpaty. Tentokrát je začátek pozvolnější, Chosé odjíždí utajeně pátrat po střelci který těžce zranil jeho snoubenku a Burger se léčí z těžké choroby v nemocnici. Krauz a Hanzel utvoří novou dvojici, která se dá na vlastní pěst do pátrání po častých úmrtí v penzionu pro staré lidi. A tam se setkáváme s mnoha podvody ze strany personálu, obchodu s drogami, prostitucí, dokonce obchodu s těmi, kteří si zaplatí, aby ty stařečky, kteří už rodině překáží, usmrtili. Jako velice negativní je popsána rodina Markova, která je pro peníze udělat vše.

JelloBiafra
25.10.2019 4 z 5

Viac než obstojné pokračovanie knihy "Venuša zo zátoky" sa tentoraz venuje vyšetrovaniu jednoho podozrivého úmrtia seniora v domove dôchodcov - a tento prípad je inšpirovaný skutočnosťou. Pátrania sa ujímajú Krauz a Hanzel a ich vyšetrovanie nakoniec ukáže, že "podozrivých" úmrtí bolo viacej. Druhá dejová línia sleduje Chosého ako s týmom popradských kriminalistov pátra po strelcovi z predchádzajúceho dielu. Práve táto časť je z celej knihy najslabšia, pretože pôsobí príliš ukvapene a narýchlo napísaná. Po napínavom pátraní v Tatrách zrazu príde mierne odfláknutý a urýchlený záver. Mohol to autor trochu viacej rozviesť. Ústredné pátranie však má spád aj atmosféru a banda grázlov, ktorá má na starosti vedenie starobinca je tu opísaná skutočne bravúrne. Práve prácu s psychológiou postáv na Dánovi oceňujem asi najviac. Špinavcov vie vykresliť skutočne majstrovsky, až vám je z takých ľudí zle, pretože viete, že takí v našej spoločnosti bežne fungujú. Je obdivuhodné že autor aj po toľkých knihách stále dokáže udržať vysoko nastavenú laťku a aj napriek tomu že už séria začína mierne zaváňať komerciou, stále je to dobrá zábava a pre fanúšika povinnosť. Moja 22. prečítaná Dánovka.

jerrymungo
03.09.2019

Kniha, přečtená za jednu noc, nicméně, do té typické Dánovky mi tu přece jen něco chybělo. Trochu v pozadí každodenní práce oddělení vražd na úkor popisu života v podivném domově pro seniory. A pak, o trochu víc prostoru pro hádky a dění v jedné rodině pozůstalých. A trochu zvláštní pátrání po Gabovi... Ale samozřejmě, jinak skvělé, určitě se zařadí důstojně do celé série.

Kortez
01.09.2019 5 z 5

Čítal som ako e-knihu. Mám síce radšej papierové knihy, ale napokon som zvolil najrýchlejšiu variantu.
Nedá sa mi dať menšie hodnotenie ako 5*, vlastne ako vždy pri hodnotení dánoviek.
Téma tvrdá, rovnako ako je tvrdá realita s nepotrebnými seniormi, ktorí sa ešte dajú odrať z kože než skončia v drevenom futrále. Šokujúca premyslená cielavedomosť páchatelov vyrážala dych a nútila ma čítať ďalšiu a ďalšiu kapitolu. Zhltol som to za dve víkendové noci.

Mia24
25.08.2019 5 z 5

Opět další super kousek,kde nechybí akce ,napětí ani jejich humor,který miluju! Jen konec mi přišel trochu urychlený..

kneslova
13.08.2019 5 z 5

Mé oblíbené policejní oddělení a dobrá detektivka, humor i vážná témata, trochu přitažené za vlasy, ale působivé

Warden
09.08.2019 5 z 5

Budu si to číst pomalu, po etapách. Budu si to šetřit, ať mi to dlouho vydrží. Samozřejmě....jak jsem k tomu sednul, tak jsem to musel přečíst na jeden zátah. Jak jinak...... u Dána :)

Peter73
07.08.2019 5 z 5

DD píše o obyčajných ľuďoch a to je na jeho knihách najlepšie, niektorí aj zabíjajú iných ľudí a to je to prečo ľudia čítajú jeho knihy. V tejto kniha nie je veľké napätia, ktoré vás tlačí dať ešte jednu kapitolu a potom ďalšiu ale... DD je veľký spisovateľ, nechýba tu svojský humor, ani slova nad ktorými sa človek musí zamyslieť.

Kerberos
01.08.2019 5 z 5

Zase skvělá detektivka,musím jen souhlasit s ostaními,hyenismus a zneužívání starých lidí.

dikobraz
27.07.2019 4 z 5

Dobre, konecne nieco blizke realite. Ta tema je fakt otrasna, takto dopadnut na stare kolena, des... Chose mimo hlavnej linie, ta jeho vrtva sa mi zdala trochu odflaknuta, hlavne ten konec. Ale inac fajn, jedna z tych lepsich casti.

kn23
27.07.2019

No,zas o niečo múdrejší,ale opäť musíme čakať ako sa to celé vyvinie.tak nech už sú vianoce.

Erzetka
19.07.2019 5 z 5

Lidská krutost a hyenismus nezná mezí, bohužel. Ale jak je i v knize napsáno,na každou sv*ni se vaří voda.
V této knize se cesty detektivů rozdělí... Chosé jako osamělý mstitel, překročí stín pomsty nebo to ustojí? Váňa a Kuky, dvojka k pohledání, trochu mi chybělo jejich pošťuchování, tady úplně nedostali toliko prostoru jako v jiných knihách. A Edko? Úplně jsem viděla, že nesedí s kolegy v kanceláři, netahá jednu za druhou nejen při čtení ranních novin, chyběl tam. Škoda, že knihy pana Dána přelouskám během pár hodin a pak nastává další dlouhé čekání na další příběh z deníku dobrého detektiva. A nemůžu si opět pomoct, ta slovenština je tak nádherná :-)

peter5739
18.07.2019 5 z 5

ako vždy super čítanie na jeden šup :-)

pobijecmuch
16.07.2019 5 z 5

Hodně smutný díl této série. Autor přesvědčil, že dokáže velice dobře zpracovat i velice vážné téma. Lidská krutost a hyenismus je nejhorší věc na světě. A zvlášť, když oběti jsou bezbranní staří lidé.
Začátek byl pro mně takový divný, pořád tam chyběla vražda a oběť. Nakonec se to rychle rozjede a těch nebožtíků je na jednu knihu strašně moc.
Opět, děkuji pane Dáne, za příjemné čtení.

krimi

Dominik Dán