Pochovaní zaživa

Pochovaní zaživa https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413493/bmid_pochovani-zaziva-XyI-413493.jpeg 5 368 97

Každý sa túži dožiť šťastnej, bezbolestnej, pohodovej a dôstojnej staroby, preto pracujeme, zarábame, šetríme, vychovávame deti - preto žijeme. Mnohým sa celoživotné snaženie vydarí a ich život vyústi do vysnívanej pokojnej jesene, iní majú smolu, dožijú sa hlbokého sklamania, ignorácie od rodiny, traumy, nezriedka im ide o holý život. Práve o holé životy ide aj starým ľuďom pochovaným zaživa v dome hrôzy. Tu sa začína prípad neuveriteľnej ľudskej krutosti a hyenizmu - prípad, s ktorým sa detektívi z oddelenia vrážd musia popasovať na konci horúceho búrlivého leta, počas ktorého prišli o Burgera schváteného vážnou chorobou a o Petru, vážne zranenú pri tajnej operácii. Richardovi Krauzovi už nemá kto poradiť, musí si vystačiť s tým, čo sa stihol od najstaršieho z detektívov naučiť sám. Aby toho nebolo dosť, aj najlepší kamarát a spoľahlivý parťák Chosé opúšťa partiu, napriek varovaniam a prosbám sa na vlastnú päsť vydáva po stopách zákerného strelca Gaba.... celý text

surikata246
22.12.2020 5 z 5

Opět to mělo grády až jsem téměř připálila poslední plech cukroví jak jsem se začetla. Téma trpících starých lidí ve starobinci bylo smutné.

ceji
12.12.2020 5 z 5

Čtivá kniha, v které se prolínají dva příběhy.

ujira
11.12.2020 5 z 5

Zase skutečné a bolestivé téma, hrdinové kladní i záporní zcela důvěryhodní, čtivé a poctivě napsané.

Jordyz
10.11.2020 4 z 5

Opravdu zajímavé téma. Jen mě trochu iritovala část 'pomsta'. Daleko víc mě zajímalo téma starobince. Každopádně čtivé velmi a přečteno za dva dny.

RADOST
09.11.2020 5 z 5

Tento díl se mi moc líbil, i když byl smutný a bolestivý. Stáří už takové je samo o sobě. A když zklamou a chovají se necitelně ti, kteří by ho měli dělat veselejším a příjemnějším, je to velmi zlé. Neomluvitelné. Ale obávám se, že ne ojedinělé.
Druhá dějová linie, týkající se pomsty za Petřino zranění, neměla v kontextu s vyšetřováním smrtí klientů ústavu pro mě až takovou váhu. Možná si zasloužila samostatný příběh.

Pasko
03.11.2020 4 z 5

Opäť ďalšia dobre čítajúca sa dánovka.
Jedna vec mi ale trochu vadila, keď pri návšteve u dlhoročnej susedy Márii, ktorá sa odsťahovala ani nie pred rokom, sa Hanzela pýtala na deti, manželku, kde boli na dovolenke, atď. Dej tejto knihy je z roku 2009, Hanzelovi zomrela žena v roku 2003.

TomHr
26.10.2020 5 z 5

Když někdo napíše nějakých pětadvacet knížek se stejnými hrdiny, ze stejného prostředí a pro milovníky téhož žánru, pak je asi zřejmé, co lze očekávat od dalšího autorova díla. Řečené platí i o knize Pochovaní zaživa. Dva příběhy, propletené dějové linie, dějové zkratky a spád, čtivý jazyk, trocha toho slovního humoru, sympatičtí hrdinové, kteří v čase přece jen procházejí určitými proměnami a osobními krizemi. Takže takový autorův standard. Ale standardní výkon Dominika Dána znamená slušnou porci napětí a především velmi dobrou zábavu, a o to tady jde především!
A o čem kniha vlastně je? O obchodě se smrtí důchodců. O tom, jak se José jako westernový hrdina vydává do hor, aby pomstil postřelení své partnerky a kolegyně. Ostatně přečtěte si sami!

Danuše7
07.10.2020 4 z 5

Zajímavý námět, senioři jsou ohrožený druh.

gladya
21.09.2020 5 z 5

Pro mě zatím snad nejlepší "dánovka". I když čtenář zná pachatele zločinu z domova pro seniory vlastně od začátku, popis vyšetřování zaujme. A hlášky "vraždárov" jako vždy pobaví.
K příběhu dědy Vaculíka si neodpustím poznámku. Z pohledu zákonů a práva jsou pachatelé jasní, ale podle mě ani druhá dcera (Zuzana) není z lidského hlediska tak docela bez viny.

m_martina
24.08.2020 5 z 5

Pokračování stejně výborné jako předchozí kniha. Dominiku Dánovi méně než pět hvězd dát nelze.

oskli
03.08.2020 5 z 5

Výborný Dán (jako obvykle), jen z tohoto dílu mrazí ještě více, než je u Dána zvykem.

Adiemus
21.07.2020 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších Dánovek. Škoda, že se i na Krauzsovi projevuje věk a už to není ten rebel, co v zájmu spravedlnosti nekouká nalevo napravo.

Allena24
05.07.2020 5 z 5

Má první kniha od DD. Velmi oceňuji jeho "štýl". Dobré to bylo.

knihomolkadorfa
16.06.2020 5 z 5

Není co dodat. 5/5

ViolettaCh.
10.06.2020 5 z 5

Volné pokračování Venuše ze zátoky přináší v jedné linii nový, zajímavý případ s napětím (podivná úmrtí v domově důchodců), v druhé linii běží dozvuky předchozí knihy - hon Chosého na zákeřného střelce. Opět sehraná parta detektivů se svým typickým stylem i jazykem, který čtenáři buď sedí, proto ho vyhledává a cítí se při četbě s touto partou dobře, nebo se mu nelíbí, tak je logické, že knihy tohoto autora odloží a nečte. Každému podle jeho gusta. Já patřím k té první skupině a za mě je to super knížka za 5 hvězd. Už se těším na další kousek.

miklis
05.06.2020 2 z 5

První kniha, kterou jsem od DD četla a velké zklamání. Kdybych neznala zfilmovaného Kapitána smrt, už bych po jiné knize od autora nesáhla.
Příběhu jsem ani chvíli nevěřila, lascivní a primitivní styl psaní, zbytečné dialogy, předvídatelnost, nevypracované postavy, linka s Chosém působí až směšně ... slabé dvě hvězdy.

mi-380
23.05.2020 5 z 5

Stáří, podivné úmrtí, pozůstalost, dělení majetku. Jako v Agátě. Jenomže tam, kde A.Ch. spřádá jemné pavučinky intrik a vymýšlí elegantní zločiny, tam nám D.D. hodí jako kost psovi temný středovýchodoevropský lakotný naturalismus a místo Poirotova geniálního mozku případ řeší vulgární machistická parta hulvátů, zahalená v cigaretovém kouři, se sklony k alkoholismu.
Přesto, nebo možná právě proto, jsem se na každou další knihu této série těšil a také si ji užil. Začal jsem v prosinci 2018 a za rok a půl jsem se prolétl Bratislavou let 1988 až 2009. Autor si na pozadí případů bedlivě všímá politické situace, takže jde i o poučnou kroniku doby, jenže! Při vydávání svých knih skáče časem dopředu, dozadu, a tak mé systematické já pro mne a pro ty, kdo by chtěli číst chronologicky, zapracovalo, a na profilu autora vytvořilo nový přehled (který se už objevil i na wikipedii):
Když jsem začínal, trochu jsem se bál toho množství textu, což vystihuje citát kolegy:
„Vydal jsem se na dlouhou cestu, kterou je knižní série Naše Mesto, jež má v tuto chvíli 27 zastávek.“ (Eicherik)
Mezitím dvě zastávky přibyly, už je jich 29 a všechny mají něco do sebe: jsou drsné, vtipné, čtivé, uvěřitelné a jsem rád, že jsem se v každé z nich na pár hodin zastavil. V některých doslova - před rokem jsem si udělal výlet do Bratislavy, navštívil některá popisovaná místa a byl se podívat i na budovu U dvou lvů.
Už si ale začínám připadat jako reklamní agent, takže raději končím, hodnotím a doufám, že číslo 29 nezůstane poslední.
95 % (zatím 125 hodnotících s průměrem 92 %) za knihu, 90 % za celou sérii.

P.S.
Oba hlavní hrdinové vyzráli, začínali jako pětadvacetiletí (narozeni 1963?), v tomto (zatím) posledním dílu je jim už šestačtyřicet.

Jaruš7
16.05.2020 5 z 5

Deprese za 5*
Úzkost z reality stáří, k tomu detailní výčet zákroků při chirurgické rekonstrukci, skoro jsem to odložila, ale Dán je ten, který problémy vidí a jejich řešením se čtenář dobere spravedlnosti jak má být.
Citace:"Hlášení", připustil K. Zkušenost mu radila, aby se nezpěčoval rozhodnutím ředitele. Hlavně nezpochybňovat sílu papíru, radil mu vnitřní hlas."
Dánovka, jistota dalšího pohledu na problémy společnosti.

viweb
10.05.2020 5 z 5

Opět výborná za mě 5/5

alnahu
06.05.2020 5 z 5

Příběh děsivý ,až mraziví nás zavede do domova pro seniory .Tam staří lidé neodchází dobrovolně-spíš pod tlakem rodiny ,jako děda Vaculík v tomto příběhu .I on se zde stal jednou z obětí prazvláštních praktik zdejšího lékaře a vrchní sestry.Dvojice detektivů Hanzel a Krauz se pustí do vyšetřování aby přišli na kloub záhadným úmrtím v tomto domově.

krimi

Dominik Dán