Pochovaní zaživa

Pochovaní zaživa https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413493/bmid_pochovani-zaziva-XyI-413493.jpeg 5 368 97

Každý sa túži dožiť šťastnej, bezbolestnej, pohodovej a dôstojnej staroby, preto pracujeme, zarábame, šetríme, vychovávame deti - preto žijeme. Mnohým sa celoživotné snaženie vydarí a ich život vyústi do vysnívanej pokojnej jesene, iní majú smolu, dožijú sa hlbokého sklamania, ignorácie od rodiny, traumy, nezriedka im ide o holý život. Práve o holé životy ide aj starým ľuďom pochovaným zaživa v dome hrôzy. Tu sa začína prípad neuveriteľnej ľudskej krutosti a hyenizmu - prípad, s ktorým sa detektívi z oddelenia vrážd musia popasovať na konci horúceho búrlivého leta, počas ktorého prišli o Burgera schváteného vážnou chorobou a o Petru, vážne zranenú pri tajnej operácii. Richardovi Krauzovi už nemá kto poradiť, musí si vystačiť s tým, čo sa stihol od najstaršieho z detektívov naučiť sám. Aby toho nebolo dosť, aj najlepší kamarát a spoľahlivý parťák Chosé opúšťa partiu, napriek varovaniam a prosbám sa na vlastnú päsť vydáva po stopách zákerného strelca Gaba.... celý text

pavčape
30.04.2020 5 z 5

Opět pět hvězd a opět zaslouženě. Tentokrát se D.D. nevrhá do podsvětí, ale jde o vyšetřování dvou případů ve dvou odlišných liniích. Chosé se na vlastní pěst vydává do Tater, aby zde našel Gaba, který v minulé knize těžce postřelil Petru. Kraus s Hanzelem se na vlastní pěst vydávají po stopách podivného úmrtí v domě pro seniory. Kam je to všechny zavede? Hlavně linka s Krausem je tedy opravdu dost hustá. Nebere mi hlava, že se něco podobného může stát... Vzhledem k tomu, že jsou všechny dánovky postaveny na skutečných základech, mě trochu mrazí u páteře...

Česneksmedem
15.04.2020 5 z 5

Po delší době jsem otevřel další knihu od Dominika Dána a jak jsem si již zvyknul, bylo to opět výborné. Parádní slovenština, hlášky a ke konci nechyběla ani Váňova neutuchající žravost. Prostě mazut. Nezbláznil jsem se. Čtěte a porozumíte, a to včetně názvu knihy.

Peťa75
09.04.2020 5 z 5

Jako vždy skvělé, přečteno za den.

rodak
08.04.2020 5 z 5

Dán je vždy záruka.Nikdy jeho příběh nezklame.Zde rodinné drama a hnus který vyplouvá na povrch.

Greenfingers
15.03.2020 4 z 5

Dominik Dán opět prokázal své kvality, i když tentokráte bych měl k dílu několik připomínek.
Především mě udivuje, že detektivové pátrají tzv. na vlastní triko, jeden z nich dokonce s úmyslem mstít se. Taková partyzánština by v reálu byla stěží tolerována. Akce ve Vysokých Tatrách navíc nese prvky značné naivity a amatérizmu ze strany zasahujících policistů.
Nic naplat - kniha se čte velmi dobře (ostatně jako všechny "Dánovky"). Krátké kapitoly a střídání dějových linií zvyšují dramatičnost díla, civilní mluva a chování všech postav pak její hodnověrnost.

Ladiva
02.03.2020 4 z 5

Príbeh zariadenia pre seniorov má svoju paralelu v skutočnom živote, keď zatkli údržbára, ktorý sa v takomto zariadení vydával za lekára a pomáhala mu mladá upratovačka. Až ma mrazí pri predstave, koľko faktov čerpal autor zo skutočného prípadu a koľko do príbehu dotvoril sám.

Meggie7
29.02.2020 5 z 5

Doporučujem. Mám všetky - od prvej po poslednú a dám ju vždy za pár hodín. Tá kombinácia kriminálnej zápletky a typického slovenského humoru je úžasná.

edith79
29.02.2020 5 z 5

Dominik Dán. V posledních několika letech můj velký oblíbenec. A po přečtení této knihy větší a větší. Tentokrát zabrousil opět na velmi citlivé téma. Lidská chamtivost a nenasytnost je neskutečná a určité osoby jsou kvůli ní schopné čehokoli. Naštěstí je tu i druhá strana. Chlapi se srdcem i hlavou na pravém místě, rozhodnutí bránit ty, kteří se sami bránit nemohou. Chlapi jako je Richard, Chosé, Oto, Kuky, doktor Lengyel....Prostě už srdcovka.

Ivana11
10.02.2020 5 z 5

Opět výborné.

evasamankova
10.02.2020 5 z 5

Další výborný příběh D. D., který rozhodně stojí za přečtení.

Jitka6
28.01.2020 5 z 5

Moc pěkně se četla. Dominik Dán opět nezklamal.

Vydra57
20.01.2020

Bohužel se neshodnu s předchozími pisateli . Moje 5.- dánovka a prozatím nejslabší. Některé konstrukce trochu přitažené za vlasy a nevěrohodné.

sabina3898
19.01.2020 5 z 5

Mám ráda detektivní série obecně, takže mě DD nemohl minout a toto byla má 12 dánovka. A musím říct, že tahle se četla úplně sama. Pro Krauze mám slabost a spolu s Hanzelem vytvořili dvojici, která byla zábavná a klapalo jim to stejně jako s původními parťáky. Titulní příběh měl grády a na jeho konci mě mrazilo, jak snadné by to asi ve skutečnosti mohlo být. A Chosého příběh byl příjemné doplnění. Za mě jedna z něj dánovek.

harena
14.01.2020 5 z 5

Patří k těm nejlepším dánovkám, které DD napsal. Ale člověku je tak smutno z toho, jak se dokáží chovat lidé v rodině, ani hyeny se tak nechovají, i ty nechávají starým ve smečce vždycky trochu masa. Nechtěla jsem knihu dnes přečíst celou, chtěla jsem něco nechat také na zítřek, ale je to tak napínavá a čtivá kriminálka, navíc ještě stále okořeněná humorem, že nešlo jinak a jsem na konci. Těším se na další díl, doufám, že už je téměř napsaný, jsem zvědavá, jak to dopadne s Petrou a s Chosém, držím palce a určitě doporučuji si knihu přečíst.

weberda
11.01.2020 5 z 5

Dánovky mě nikdy nezklamou, těším se na další.

PetK
07.01.2020 5 z 5

První dánovka, kterou jsem ČETLA (v originále), ne poslouchala (v originále), a byla jsem zvědavá, zda to bude pořád tak bezva zážitek.
Mariana Geišberga, budiž mu země lehká, jsem stejně v hlavě pořád slyšela (a nedokážu si představit, kdo bude dánovky načítat teď).
Tak trochu omylem jsem přeskočila jeden nebo dva předchozí díly (čert aby se v tom vyznal, když to Dán nepíše chronologicky, dřív jsem si to poctivě hlídala, teď mi to uteklo, chjo), takže jsem se evidentně připravila o nějaké to překvapení.
Nicméně to, co od dánovek čekám, jsem opět dostala - dva zajímavé případy, temnotu, plnotučné a poutavé vyprávění, osobní příběhy detektivů a jejich svojský humor. Kéž Dominik Dán nikdy nepřestane psát o partě z kancelárie 141.

mirka2558
06.01.2020 5 z 5

Teda nemám slov... Každá kniha od DD je lepšia a lepšia. Som zvedavá na Petru..

Jacinda123
04.01.2020 5 z 5

Až príliš reálny pohľad na to ako môžeme dopadnúť keď zostaneme.

Reacher
30.12.2019 5 z 5

Ríša a Hanzel? Proč ne, funguje jim to skvěle a špičkují se snad ještě lépe, než když pracovali v původních dvojicích.
Tentokrát nás vyšetřování zavede do místního starobince, kde dochází k podezřelým úmrtím zdejších klientů. Během této doby nám autor umožní setkání s tzv. "bílou lůzou", tedy konkrétně s dcerou dědy Vaculíka Ivicou a jejím manželem Romanem. Zvláště při jejich střetech se zbytkem rodiny je vidět ten rozdíl. Rozdíl v úrovni, ve vidění světa kolem sebe, rozdíl v úrovni sebereflexe. Jelikož tyto lidi člověk v životě nevyhledává, působí setkání s nimi, byť pouze na literární úrovni, jako pěst v obličeji...
Druhá linie příběhu, tedy Chozého cesta za pomstou, je poněkud upozaděná a dalo by se i napsat, že i trochu odfláknutá. To ale nic nemění na tom, že DD to i tentokrát zvládnul na výbornou.
Mé hodnocení pochopitelně nemůže být objektivní, neboť jsem již MISTROVI zcela propadl a s lehkým třasem a tikem v oku očekávám další případ pro partu z kanclu č. 141.

ivoiro
12.12.2019 5 z 5

Další naprosto skvělá kniha od tohoto autora. Rád bych dal 10 hvězd.

krimi

Dominik Dán