Národní báchorky a pověsti

Národní báchorky a pověsti https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168433/bmid_narodni-bachorky-a-povesti-168433.jpg 4 22 3

Kontryhelka
05.12.2020 5 z 5

Opět paní Božena a její soubor báchorek a pověstí. Krásné čtení, které pohladí po duši nejen děti, ale klidně i dospěláky s dětskou duší. České pohádky, pověsti a báchorky mně nepřestávají fascinovat ani postupem let. Krásné, uklidňující čtení, které člověka přenese do říše snů a fantazie.

666Jitka
09.04.2020 4 z 5

Pohádky Boženy Němcové patří do kulturního dědictví národa českého. Byla to "velká" česká žena, která se snažila pozvednout náš rodný jazyk svou literární tvorbou ... Má můj respekt a uznání.

Majdule
10.04.2017 5 z 5

Tyto pohádky jsou výsledkem buditelské činnosti obrozenkyně Boženy Němcové a obsahují české i slovenské příběhy. Řada z nich je odlišných od verzí, které známe, některé jsou skoro hororové a velmi často jsou skutečně drsné. Jakoby odrážely krutou realitu života na tehdejší vesnici.
Podobný typ literatury nemůžu hodnotit subjektivně. Těch 100 % je za nezměrné úsilí ženy, která obětovala své vizi, rozvoji jazyka, který milovala a chtěla slyšet jako uznávaný jazyk svého národa, vlastně celý život.

pohádky pověsti báchorky

Božena Němcová
česká, 1820 - 1862
1958  72%V zámku a v podzámčí
1942  77%Divá Bára
2021  72%Babička
2002  79%Povídky
1988  94%Velká kniha pohádek

Kniha Národní báchorky a pověsti je v