Narodili se, aby přežili

Narodili se, aby přežili https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477780/bmid_narodili-se-aby-prezili-EYF-477780.jpg 5 897 281

Tři mladé matky a jejich neobyčejný příběh o odvaze a odhodlání přežít. Skutečný příběh Češky, Slovenky a Polky, které těhotné odjely do koncentračního tábora Osvětim. S obrovským strachem z budoucnosti, poté, co už ztratily tolik svých blízkých, se tyto mladé ženy upnuly k tomu jedinému, co jim v životě zbylo: zachránit sebe a své nenarozené dítě.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Mladá fronta

Born Survivors , 2015

Terrez93
07.07.2017 5 z 5

silna knizka..doporucuji precist,misty jde mraz po zadech...

krausmary
05.07.2017 5 z 5

Kniha je skvěle napsaná, úplně mě pohltila a celou dobu mi běhal mráz po zádech. Ty ženy mají můj obdiv. Rozhodně je to kniha, která stojí za to si jí přečíst.

radussskaaa
03.07.2017 5 z 5

Velmi silná knížka. Ty ženy byly velmi statečné, musely projít hroznym peklem. Doporučuji přečíst

Irsaf
28.06.2017 5 z 5

Jsem moc rada, ze jsem si knihu precetla.

1v8na
27.06.2017 5 z 5

Kniha v sobě má neskutečný a v určitých pasážích až neuvěřitelný, bohužel však pravdivý příběh. Najdeme v něm příběhy tří žen, které přežily útrapy koncentračních táborů a pochodu smrti. Nejen, že měly problémy lidi samy o sobě přežít, ale tyto tří ženy se strachovaly nejen o sebe, ale i o svá ještě nenarozená děťátka, která jim dodávala touhu žít.
V knize jsou popisována všechna zvěrstva, která Němci prováděli.
Tyto dějiny bychom neměli nikdy zapomenout a měli bychom si vážit to, co máme - nemusí to být automatické a samozřejmé.

PetraBery
19.06.2017 5 z 5

Kniha plná hrůzy, která provázela celou válku. Neobyčejné osudy neobyčejně statečných mladých matek, které své děti porodily během doby války v táborech smrti. Není to první kniha s touto tématikou, kterou jsem četla, zanechala ve mě ale hlubokou stopu a určitě na ní nikdy nezapomenu. Pro mne překvapující informace o následné době hned po válce, kdy se často nebylo kam vrátit... Výborná literatura faktu, která rozhodně stojí za přečtení.

helusa2
06.06.2017 5 z 5

Velmi silná kniha... Říct "krásná", je divné - ale přesto - vlastně je krásná. Přes všechno to utrpení, zvěrstva a krutost vypovídá i o neskutečné víře a naději v dobrý konec... Doporučuji všem, kdo mají pocit, v jakém strašném světě to dneska žijeme... ;-) A hlavní je NEZAPOMENOUT!!!

VladkaBU
02.06.2017 5 z 5

..... tak to byla síla. Už jsem četla několik knih o této době, ale tuhle knihu jsem četla s mrazením v zádech, smutkem nad tím, co si tam ti lidé vytrpěli. Nikdo si neumí přestavit, jaké to je, když lidský život nemá žádnou cenu.

viva71
22.05.2017 5 z 5

K takové knížce jsem musela dozrát, abych dokázala vstřebat tolik hrůzy a utrpení. Obrovská pokora a úcta před všemi, kteří zakusili peklo nacismu. Knížka je neskutečně emotivní a právem jí patří jedno z prvních míst v mé knihovně.

Urbana
14.05.2017 5 z 5

Neskutečně silný, emotivní příběh, doporučuji všem k přečtení !

Janniska
10.05.2017 5 z 5

Výborná literatura faktu,chvílemi mne mrazilo v zádech.Silné a emotivní vyprávění.

kytarka
04.05.2017 5 z 5

... Uf, tady snad ani nejde nic napsat. Knihu bych zařadila do povinné čestby. Neskutečně emotivní. Ani se nechce věřit, že se to opravdu stalo...

IvanaB
01.05.2017 5 z 5

Knížku jsem četla asi na třikrát, nedařilo se mi začíst, místy to byla hodně literatura faktu. Tím ale nezpochybňuji neskutečné hrůzy, které museli všichni prožít, my si to dnes ani nedokážeme představit. Válku znám z vyprávění babičky, zažila výslech na Gestapu, její otec zemřel v Mauthausenu - když jsem četla ty pasáže, bolelo mě srdce. Asi jediné, co mi vadilo, byla (nevím, jak to nazvat) "propaganda"? proti Rudé armádě, ale připsala bych to spíš autorce než hrdinům knihy. Zrovna tak popsaná jedna špatná zkušenost v Československu a hned byli špatní všichni. Ale kniha jako taková stojí za přečtení, je třeba to připomínat a nezapomínat.

Loketka
29.04.2017 5 z 5

dnes jsem dočetla.... smekám před všemi , co přežili i před těmi co se o to snažili. smekám před těmito ženami, které přežili a dokázali i při tom všem darovat nový život.... nevím jak napsat, že kniha byla nádherná... když se v ní píše o malých hrůzách, které se bohužel staly. Silný zážitek .. doporučuji přečíst.

matilda74
22.04.2017 5 z 5

Velmi silny zazitek.....brecela jsem.....tuto knihu vy si meli precist mladi lide.kteri hraji strilecky na pc , aby si uvedomili ty hruzy holocaustu a silu zivota !!!!!

ajasin
18.04.2017 5 z 5

Nenacházím slov jak knihu popsat. Asi nikdo z nás netuší, co člověk dokáže vydržet a já doufám, že to nikdy nikdo už nebude muset zjišťovat.

Gabi13
07.04.2017 5 z 5

Neuvěřitelné a bohužel pravda. Velmi pěkně psána kniha plná osobních vzpomínek, poznámek a zážitků třech žen, které porodily v posledních dnech války v koncentračním táboře a měli to štěstí že přežili i se svými dětmi.
Velmi emoční kniha, která mi vháněla slzy do očí. Doporučovala bych jako povinnou četbu pro všechny.

1casper
07.04.2017 5 z 5

Tohle je jedna z nejsilnějších knížek, které jsem o holocaustu četla. Brečela jsem a to hodně.
Tohle, to bylo tak hrůzostrašné čtení!! Bože!! Co ti lidé museli prožít. V čem ženy byly nuceny přivést na svět své děti....a to lidé nadávají na dnešní dobu...nemám slov.
A co nikdy!! nikdy nepochopím, jak se může žena k ženě takto chovat....mám na mysli SS bachařky....

Budu si knihu pamatovat, troufám napsat, navždy. Zrovna tak jako si pamatuju např. Dívčí orchestr, Treblinka, slovo jak... nebo Krabice živých.
Knihu doporučuji, klidně bych ji dala jako povinnou četbu (nejen)náckům.

josska
02.04.2017 5 z 5

Knížka byla čtivě napsaná,ale hruzy tam,musela jsem číst postupně.Vubec nechápu jak zachránily svoje děti a je tam i popsaný co bylo po válce,moc čtivé,zajímavé ale fakt se na ty hruzy nesmí zapomenout.

dee7
28.03.2017 5 z 5

Brečela jsem......a hodně..... Jak tohle může člověk člověku provést??....
V knize jsou vylíčeny skutečné příběhy tří žen - plné bolesti, smutku, strachu, každodenní boj o holý život, a jejich odhodlání, obrovská vůle žít a přežít:
"Na to budu myslet až zítra. " ( Ančin oblíbený citát od její hrdinky Scarlett O´Hara ).
Můj obrovský dík patří autorce, která vypátrala osudy statečných žen a popsala i jejich život po válce.
Velkou úctu chovám k lidem v Horní Bříze, za jejich odvahu a nezištnou pomoc - tisíceré díky!