Napůl zlý

Napůl zlý https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180593/bmid_napul-zly-Jpc-180593.jpg 4 680 151

Half Bad série

Fantasy příběh o nezdolné vůli přežít. Příběh, který vás chytne a nepustí až do poslední stránky. Nadpřirozený thriller se odehrává v novodobé Anglii, kde mezi lidmi žijí v utajení černí-zlí a bílí-hodní čarodějové. Obě frakce rozděluje silná nenávist a spojuje jedna jediná věc – strach z chlapce, který pochází z obou stran. Patnáctiletý Nathan je synem smíšeného čarodějnického páru a ostatními čaroději vězněn a mučen. Chlapec musí ze svého žaláře uprchnout před svými šestnáctými narozeninami a najít svého otce, nejsilnějšího a nejkrutějšího černého čaroděje na světě, jinak zemře. Zvládne svůj nelehký úkol přesto, že nemůže nikomu věřit? Ani dívce, kterou miluje?... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Half Bad , 2014

Laf
25.02.2015 3 z 5

Docela mě tahle kniha zklamala a chvilku trvalo, než jsem si zvykla na styl psaní.Podle popisu to jinak zní na super knihu, ale skutečnost byla jiná. Začátek se trochu vlekl, ale jakmile Nathan utekl, mělo to větší spád a více akce. Do té doby jsem hlavního hrdinu spíše litovala, protože se všechno spiklo proti němu a ještě k tomu mu pořád bylo násilně ubližováno...

Moňule13
14.02.2015 3 z 5

První polovina knížky mě chytla, ale potom se to bohužel zlomilo a i když děj byl zajímavý, mně se to dost vleklo. Navíc mi to připadalo jako vykrádačka Harryho Pottera, nemůžu si pomoct :D Hodně motivů tam bylo dost podobných, ale možná to tak připadá jen mně. Každopádně docela zajímavá knížka, i když ne úplně podle mého gusta.

Barča 008
10.02.2015 4 z 5

V první polovině knihy - úžasné! Nathana tam prostě nejde nelitovat. Potom ale nastal zlom - Mercury mi připadala tak trochu na nic, a právě ona dává tu jednu dolů.

muchomurka
10.11.2014 3 z 5

Kniha měla zajímavý a neotřelý nápad, ale tak nějak nevím proč, jsem čekala, že bude o něčem úplně jiném. Proto jsem jí dala jen tři hvězdičky, i když si zasloužila víc, chápu, že jsem jí uškodila svým mylným očekáváním, ale lépe přes to všechno ji hodnotit nemohu.
Nathan byl zajímavá postava, nemůžu říct, že bych si ho přímo oblíbila, ale nevadil mi. Je pravda, že mě na něm štvala ta jeho část, která se projevila např. když napadl Gabriela v koupelně. Přišlo mi, že je příliš impulzivní a když se mu něco nelíbí, hned to řeší nadávkami a silou. Vím, že neměl lehké dětství ani život, ale i přesto mi tato hrubost vadila.
Nepochopila jsem, proč jsou bílé čarodějnice bílé, když jsou stejně kruté a zlé jako ty černé. Měla jsem vždycky za to, že bílá čarodějnice rovná se hodná. Ne, že by si to autorka nemohla napsat podle sebe, je to její svět, ale tak nějak jsem čekala tuto zažitou konvenci.
Nathanův otec byl také případ, čekala jsem od něj víc citu (jojo, černý čaroděj, ale podle toho, jak na něj Nathan nahlížel, jsem fakt myslela, že je ukrutný k ostatním a svého syna miluje). Čekala jsem, že ho sleduje a sem tam mu nenápadně pomůže.
A vztah k Annalise byl takový nějaký špatně napsaný. Nedokázala jsem Nathanovi věřit ten cit, tu lásku k ní.
Další díl si přečtu, přece jen mě zajímá, jak to dopadne, ale doufám, že to nebude příliš rozvlekle napsané, jako tento díl.

maca5449
06.11.2014 4 z 5

Tato kniha měla větší reklamu, než by si zasloužila. Chvíli mi trvalo, než jsem se smířila se stylem vyprávění. Ale příběh je úžasný a hlavnímu hrdinovi je až příliš ubližováno, než aby jsme si ho neoblíbili a nezačli ho litovat. Možná by stálo za to příběh více rozpracovat.

monz
08.10.2014 5 z 5

Kdo posuzuje, že je bílá dobrá a černá je zlá? Moc je to, co v nich vyvolává aroganci a namyšlenost, která jim dovolí druhé soudit k tak smutnému životu a sami z něj tedy vytvoří psance- svého nepřítele. Nic však není ani bílé ani černé, nic není jen dobré a zlé. Jen napůl... Líbilo se mi to. Zase je to trochu jiné a doufám, že autorka udrží laťku.

Yana-66
21.09.2014 5 z 5

Snad nikdy mi nebylo tak moc líto hlavního hrdiny jako v této knížce. Na Nathanovi nebylo zlého vůbec nic.

Benjina
13.09.2014 5 z 5

Knížku jsem si koupila bez toho, abych četla nějakou recenzi. Prostě jsem šla do knihkupectví, koupila knížku a upřímně? Nelituji. Četla jsem recenze od lidí, kteří k této knize neměli pozitivní reakci, ale já k nim nepatřím. Líbila se mi počáteční originalita v tom, jak příběh promlouvá k vám, ne jak vám hlavní postava děj vypráví. Občas jsem sebou ošila, při popisování některých věcí, ale dalo se to zvládnout. Nemohu říct, že je příběh nějak originální, převratný, ale na pokračování se rozhodně těším.

La Fiera
09.09.2014 4 z 5

Takhle knížka je zvláštní. Rozhodně neobvyklý je už jen začátek, který promlouvá přímo ke čtenáři. Poté, už se jedná o klasické vyprávění příběhu. Half Bad je tak trochu neobvyklý celkově. Svojí dějovou linií není moc akční. Pořád jsem čekala, co se stane, kdy se stane, jak se stane a ono nic moc až na konci konečně něco. A najednou konec, téměř v prostřed věty.
Jsem z toho taková rozpačitý 3,5/5*.

HančaŠ
29.08.2014 4 z 5

Kniha je celkem pěkná.
Na začátku se mi trochu špatně četla, protože oslovovala přímo čtenáře, ale to se pak změnilo.
Děj byl napínavý a zajímavý.

Sobotikova
24.08.2014 4 z 5

Od knížky jsem po přečtení recenzí nic moc nečekala, ale byla jsem příjemně překvapena. Knížka se četla dobře, děj byl napínavý a těším se na další díl. Určitě to není něco, co bych všem doporučovala...ale určitě nikoho nebudu ani odrazovat.

pikilo
12.08.2014 3 z 5

Kniha není špatná, rozhodně je, nechci říkat originální, "originální". Má to svou jiskru, závan něčeho...tajemného a zajímavého. Ale bohužel, autorka plně nevyužila potenciál příběhu a odflákla to.

Obálka je naprosto boží. Obálka v úvodu je sice cizácká ale ta česká je úplně stejná. Přední strana je černá a zadní bílá. Je to krásné. Najivně jsem si myslela že obálku navrhl nějaký nadaný Čech a ono prd. Mě osobně kniha moc nezaujala.

zuzana4291
04.08.2014 2 z 5

tato kniha se mi moc líbila.... i když je to jako spousta fantasy knížek....ale nadchnul mě hlavní hrdina a jeho dvojakost....

Brambram
22.07.2014 4 z 5

Standardní kostra příběhu - on je padouch, ona klaďas, lásce není přáno. Zasazeno do netradičního světa s vlastními zákonitostmi. Jako asi všem mi vadila nadmíru použitá krutost popsaná do podrobností. Nicméně si ráda přečtu další díl.

BubuRybova
22.07.2014 5 z 5

I když jsem tu asi jediná, musím říct, že mě kniha naprosto uchvátila.
Nejraději bych jí dala 6 z 5 hvězdiček.
I když začátek mě trochu vyděsil, zvláštní psaná forma, člověk se neuměl zorientovat, ale když pak skončila první část a přešlo se konečně na příběh, hltala jsem jedno slovo za druhým. Láska, boj, kontrola, emoce. Opravdu bombastická kniha.
Jediné, co bych vytkla je uspěchaný a otevřený konec, ale aspoň se máme na co těšit v druhém díle!

Desire_Lydon
11.07.2014 3 z 5

Ale jo, bylo to dobré. Takové zvláštní, neotřelé. Už jen tím, že je hlavní hrdina kluk (a autorka je žena), vybočuje tato kiha z řady fantasy knih podobného rázu. Začátek byl pro mně trochu zmatený, ale to asi pro každého. Nejvíc mně bavila asi ta část, kde Nathan vypráví o své rodině a o životě s ní. Potom to bylo sice o něco napínavější, pro mně ale ne už tolik zajímavé. Líbilo se mi také to, že se autorka moc nepatlá s popisováním okolí. Ale zase to nebyl strohý text. Nathan je bezpochyby zvláštní a jedinečný kluk a nejenom tím, že je napůl bílý a napůl černý. Ty jeho myšlenky byly čas od času zajímavé. Je zlý nebo hodný? To je jako s tebou číší - je poloprázdná a nebo poloplná? Záleží na tom, z jakého úhlu se díváte. Kdybych knihu měla hodnotit jako celek (což samozřejmě dělám vždy), je to spíš takový průměř. Některé části mně obzvláště chytly, jiné mně moc nebavily a nebo mi přišly hodně zvláštní... ovšem do dalších dílů se pustím.

Babouš
07.07.2014 4 z 5

Asi tady budu v menšině, ale mně se to líbilo. Vážně jsem si čtení užil. Pokud jste ochotní respektovat zvláštní svět a jeho zákonitosti, děj vás pohltí a nabídne něco nového. Atmosféra je vynikající a ty čarodějnické rituály a pravidla, která vycházejí z keltských mýtů a legend, tomu dodávají na originalitě. Ostatně myslím si, že právě proto, že to je "jiné" a nepředvídatelné, se knížka líbí spíš lidem, kteří už ve fantasy mají něco načteno.

Dadula118
07.07.2014 1 z 5

tuhle knížku pokládám za ztrátu času.Příběh nerozvinutý,dost jsem se v tom ztrácela.

vercadole
29.06.2014 2 z 5

Nevím, nevím... Vážně nevím, co napsat. Po přečtení doslovu autorky jsem si říkala jen to, že asi měla skončit u psaní vzkazů mlékaři. Některé myšlenky byly zajímavé, ale bohužel potom pohřbené...

LuckaH2
25.06.2014 2 z 5

Přislo mi to tak pro patnactileté.....některé pasáže mě zaujaly,ptže co se honí Nathanovi v hlavně se honí i" normálním" dětem např. při problému v rodině nebo zdolání těžké životní etapy, ale jako celek mě to nenadchlo. Styl(možná překlad) a výrazy někdy dost divné, až frajerské. Už to znovu číst nemusím