Králičí plot

Králičí plot https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62779/kralici-plot-62779.jpg 4 48 7

Napoleon Bonaparte série

Australský detektiv Napoleon Bonaparte řeší svůj další případ.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Odeon

Mr. Jelly , 1937

jprst
09.10.2019 1 z 5

Když mám čas a náladu probírám otcovu knihovnu uloženou ještě z části v krabicích a truhle. Onehdy jsem našel i tuto detektivku, ale žádná sláva, její četbu jsem si klidně mohl odpustit. Za mne ztráta času,

85098211
24.07.2019 5 z 5

Výborná detektivka, kterou jsem si opravdu užila ;-). Bony je sympatický hned od první stránky a nedá se mu odolat :-). Případ jako takový tak nějak poklidně plyne a vyšetřování je stejně pokojné. Přesto kniha nepostrádá napínavé situace a je čtivá. A k Bonymu se opravdu ráda zase vrátím v nějakém jeho dalším případu. Jen mne moc mrzí, že do češtiny bylo přeloženo jen několik málo knih s tímto detektivem...

astroweb
02.10.2017 2 z 5

Ze začátku jsem si říkal, že čtu po delší době opravdu klasickou detektivku bez psychopatů apod. Pak jsem zjistil, že čtení začalo být nezáživné a nudné, trochu už starší a vyčpělé.

Jája92
24.02.2017 4 z 5

Výborné čtení, postavu Bonyho jsem si velmi rychle oblíbila, líbil se mi postup vyšetřování, i když nebylo tak těžké uhodnout pachatele, trochu mě překvapil závěr.
Rozhodně doporučuji, autor umí zajímavě vykreslit postavy a dějovou linku.

čef
25.04.2013 5 z 5

Času věnované této knížce nelituji, je zde zajímavé prostředí, skvělý popis starosvětské morálky a originální postup vyšetřování. Detektivní příběh taky není tak docela bez napětí, i když jde spíše o to jak pachatele usvědčit, prostředí nedává nijak široký okruh podezřelých.

honajz
05.02.2012 2 z 5

Jako není to špatné... Ale snaží se to být tak milé, tak tajuplné... A přitom vnímavější čtenář nemá zhruba od 30. stránky co dělat, a jen čeká, až a jak Bony věci odhalí. Tím prostředím je to zajímavé, ale ne natolik, aby tak prostá a jednoduchá zápletka utáhla detektivní příběh.

klf76
02.08.2011 5 z 5

Skvela detektivka, mohu jen doporucit. Jellyho povolani jsem rozlustil na 84 strane :)).