Nalezení

Nalezení https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536959/bmid_nalezeni-66276563ba95f.jpg 5 375 375

Policista Tomáš Volf série

< 5. díl

Minulost se vrací bez varování. Pátý případ Tomáše Volfa. V kanceláři soukromé vyšetřovatelky Evy Černé se objeví zoufalý otec pohřešované Elišky. Dívka způsobila tragédii, utekla a zřejmě si chce ublížit. Rozjíždí se intenzivní pátrání a na místo dorazí i Tomáš Volf, který vyrůstal v nedalekém maloměstě. Vyšetřování však otevírá staré rány místních obyvatel. Tomáš se vrací k létu, které chtěl navždy vytěsnit z paměti. Jenže právě jeho vzpomínky mohou být jedinou šancí k nalezení zmizelé. Čas neúprosně běží.... celý text

Kyri
10.07.2023 5 z 5

Moc pěkná detektivka. Taková ta klasická česká: takže vztahy, staré události a spory mezi lidmi, uvěřitelný motiv i zápletka. Pomalejší tempo, ale zároveň napínavé.

Jiparis
02.07.2023 5 z 5

Objevila jsem pro sebe dalšího skvělého, českého autora detektivek. Zajímavé propojení osoby svědka a policisty se mi moc líbilo.

lady78
01.07.2023 5 z 5

Super detektivka, dobře se čte, moc jsem si to užila.

IvcaIva
27.06.2023 5 z 5

Knihu mám zrovna rozečtenou, přivedla a nalákala ma mě k ní moje první přečtená kniha od tohoto autora (Polednice). Čte se výborně, děj je napínavý, odehrává se v prostředí českého maloměsta a jeho okolí, takže si čtenář situaci dokáže dobře představit. na rozuzlení jsem zvědavá, věřím, že to dobře skonči.
Od p.Březiny si určitě přečtu i další knihy!

knihomolkadorfa
12.06.2023 5 z 5

Tak tohle bylo velké překvapení. První knížka od tohoto autora a rozhodně ne poslední. Pěkně vykreslený příběh, hlavní postavy sympatické a uvěřitelné, dobrá četba !

kiraa
29.05.2023 5 z 5

Vkusná česká detektivka, kde zasahuje do vyšetřování policista Tomáš Volf. Zločin se stane v jeho rodné obci a je určitým způsobem provázán s dobou, kdy Volf coby patnáctiletej kluk objeví tělo pohřešované spolužačky. Doporučuji všem, kdo nemají vždy náladu na brutální řezničinu a rozmetaný ostatky po širokým okolí. Možná bych měla nějaký výhrady k autentičnosti vyšetřování, kdy asi nebude úplně běžný, že by soukromý očko zasahovalo do činnosti vyšetrovacího týmu, a polda na dovolený fušoval do mordu mimo svůj rajón. Ale jelikož a prostě to nebylo úplně kýčovitý a ani jednou jsem si u čtení nezívla, oflastruju to pětkou jako vyšitou :)

lidunka1
28.05.2023 4 z 5

Trochu pomalejší rozjezd, ale pak se to četlo výborně. Tři vrstvy vyprávění ještě zvyšují napětí. Moje první knížka od pana Březiny a fakt svižná a čtivá detektivka.

Kanimůra2
24.05.2023 5 z 5

Já jsem si pana Březinu oblíbila a i takhle knížka mě nezklamala. Čte se to moc dobře, doporučuju

petra1213
04.05.2023 5 z 5

Každá nově vydaná kniha od Jiřího Březiny je lepší a lepší. Knihu jsem přečetla jedním dechem a moc si jí užila. Doporučuji!

Lenucha77
01.05.2023 5 z 5

Detektivky pana Březiny mě neskutečně baví.

Ada0004
01.05.2023 4 z 5

Prima detektivka. Moc hezky se četlo . Napínavé milé počtení. Doporučuji.

BaPe895
29.04.2023 2 z 5

Asi půjdu proti proudu, ale příběh mi přišel málo reálný a bez napětí,což je u detektivky dost podstatný faktor.

LadaLil
20.04.2023 5 z 5

Dobra detektivka, jiz druha, kterou jsem od tohoto autora precetla. Pribeh nebyl komplikovany a presto byl napinavy a vtahl me. Mela jsem na pachatele jiny tip, ale i tak se mi kniha velmi libila.

Jahýnek
16.04.2023 5 z 5

Opět výborné čtení, pro mne dokonce z Volfovek ta nejlepší. Skvěle rozložené vyprávění ve dvou časových liniích, uvěřitelné pocity mladého i dospělého T.V. a vykreslení systematické práce kriminalistů a jejich odhodlání, nasazení. K tomu nálada začátku prázdnin na maloměstě a vztah s rodiči.
Jen ta Evina sóloakce mi přišla zbytečná. Ovšem k Evinu charakteru to sedí.
Díky autorovi za použití forenzní genetiky.
100% a doporučuji!

pepa4081
02.04.2023 5 z 5

Po mírném zklamání z předchozí knihy Mizení, jsem nadšený. Zajímavé a hlavně napínavé. Přečteno za den.
Velmi uspokojivé.

mol378
02.04.2023 4 z 5

Fajn detektivka na vikend, ničím nevybočující z rámce ostatnich knih série. Čtivá, svižná, Volf sympaťák, navíc nahlédneme trochu do jeho minulosti. Plasticky vylíčené léto v malém městečku s mládeží u rybníka a nezbytným bufáčem potěší jako návrat do těch dob. Napínavé přiměřeně, uvěřitelné, nepřepísknuté, doporučuji na odreagování.

rimar
30.03.2023 5 z 5

Za mně rozhodně nejlepší díl série a je radost jak se autor každým dílem zlepšuje a pouští se do stále obtížnějšího tématu. Rozhodně doufám že bude pokračovat. Jeho psaní je uvěřitelné a v podstatě jakoby jsme koukali na vyšetřování skutečného případu kde nefunguje prozření Sherlocka Holmse ale je to mravenčí práce kde se pídi po střípcích informací ze kterých pak slouží celý obraz a dopadnou zlosina :-).

Ivana11
25.03.2023 5 z 5

Bylo to výborné, škoda, že nemůžu přidat další hvězdičku.

Foks
21.03.2023 5 z 5

Kdysi jsem si v nějakém rozhovoru s Jiřím Březinou přečetl, že začal psát detektivky proto, že si myslí, že "to zvládne napsat taky". Už přesně nevím jaké detektivky měl na mysli, ale po přečtení všech jeho knih mohu říci, že měl pravdu. A dodal bych - taky a lépe. Nalezení je opět neodložitelná kniha. Uvěřitelná a chytrá zápletka, mistrné líčení, hlavní postavy popsané tak, že si je dokážete představit, žádné hrubky. Pro mě je tedy v Čechách krimi jednička.

Ságloš
17.03.2023 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Skvělá kniha! Nelze vytknout vůbec nic.