Nakoniec príde smrť

Nakoniec príde smrť https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93410/bmid_nakoniec-pride-smrt-c07-93410.jpg 4 521 81

Anglická kráľovná detektívok Agatha Christie dokázala vždy znova a znova prekvapovať. Tentoraz sa slovenským čitateľom dostáva do rúk príbeh o zločine, ku ktorému došlo pred štyri tisíckami rokov v starom Egypte. Po manželovej smrti hľadá Reniseneb útočisko v dome svojho otca, zádušného kňaza Imhotepa. To však ešte netuší, že stojaté vody života v Imhotepovej vidieckej domácnosti vzápätí rozčerí otcova krásna, ale zákerná konkubína Nofretete, ktorej príchod vytiahne na svetlo všetky skryté vášne, zlobu a závisť, ktoré v rodine po roky driemali. Keď Nofretete náhle za nevyjasnených okolností zíde zo sveta, všetci s úľavou konštatujú, že išlo o nešťastnú náhodu. Len Reniseneb sa s týmto vysvetlením nechce uspokojiť - v hĺbke srdca totiž začína tušiť, že smrť zlej konkubíny ani zďaleka nebude posledná ... V detektívke Nakoniec príde smrť zužitkovala autorka okrem iného skúsenosti z vykopávok, ktorých sa ako manželka známeho archeológa zúčastnila. Snáď aj vďaka tomu dokáže čitateľa hravo presvedčiť, že starý Egypt nebývali len vysušené múmie, ale aj živí ľudia. Dejom nás tu síce nesprevádza žiadny z obľúbených detektívov, avšak o svieže rozprávanie korunovanej prekvapivým rozuzlením rozhodne ochudobnení nebudeme.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Mladé letá

Death Comes as the End , 1945

MarekG
07.03.2015 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem od Christie četl.

kiki11
16.02.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Agathy.

Hrefna
07.10.2014 5 z 5

Agáta mě uchvátila! Neuvěřitelně napínavé. Cením reálný náhled do života starého Egypta a ač jsem dělal co jsem mohla, tak jsem na toho vraha nepřišla (včas). Dokáže věrohodně vykreslit atmosféru strachu a paranoie, čímž je přenáší na samotného čtenáře. Zatím první kniha od ní,ale rozhodně ne poslední. Jak jsme jí jen mohla tak dlouho přehlížet?

Modrina
19.05.2014 5 z 5

Tuhle knihu jsem kdysi četla slovensky a byla jsem jí nadšená. Když se mi do ruky po letech dostala v češtině, nebylo to úplně ono, i přes ty roky ve mně ta slovenština zůstala. Velmi pěkný příběh, samozřejmě perfektně vyprávěný.

TessVond
24.11.2013 5 z 5

Nádhera, Agatha nezklamala :3
Opět člověk až do konce netušil, jak se to vyvrbí...
Správné podezření jsem měla jen na chvíli někdy v polovině knihy, a pak, ve sledu událostí jsem na tohle podezření úplně zapomněla :D

Ponaučení: nejméně pravděpodobný možný vrah=vrah.
Alespoň z mého pohledu-toho, kdo mi byl nejsympatičtější jsem ani nepodezřívala :)

wooloong
06.10.2013 5 z 5

Jedna dost netypická, ale taky zajímavá.

Belatris
21.07.2013 4 z 5

Detektivkám zrovna neholduji, ale tenhle kousek věhlasné madam Christie jsem si užila. Starý Egypt je vykreslen "tak akorát" - nejsem zastánkyní přehršle historických faktů v beletrii (když chci historická fakta, přečtu si odbornou knihu). Příjemná kniha na odreagování se.

bbara155
28.06.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších a nejzajímavějších knih této autorky. Prokázala velkou znalost prostředí a vymyslela dobrou a napínavou zápletku.

Pet007
02.04.2013

Knihu jsem chtěla zakoupit jako dárek, ale název mi přišel trochu depresivní, i když pravdivý. Proto jsem si ji pouze vypůjčila a přečetla jedním dechem.

astroweb
26.03.2013 4 z 5

Není to stará dobrá Anglie, ale psychologie postav je stále táž - zajímavá, hluboká.

zuzca.h
07.03.2013 5 z 5

První knížka kterou jsou od Agathy Christie četla v originále a musím říc že se mi opravdu líbila. Na detektivky moc nejsem ale tadle mě chytla a celou dobu jsme přemýšlela kdo za vraždama stojí:)

kattyV
18.02.2013 5 z 5

Výborná detektivka ze starého Egypta. Nepotkáte tu žádné známé historické postavy, o faraona nezavadíte, ale autorka používá dobové reálie se znalostí věci, což knihu činí velmi věrohodnou. A zápletka plná závisti, i přátelství, licoměrnosti i odvahy ukazuje, že lidé jsou stále stejní.

Selinute
10.11.2012 5 z 5

Vynikající detektivka. Inteligentní a napínavá od začátku do konce. Moc se mi líbila, ráda si ji přečtu znovu.

Marika Vanova
19.05.2012 5 z 5

Moc dobrá kniha. Překvapila mě doba i letopočet, ale byla jsem nadšená, že i ve starém Egyptě lze rozpoutat takovou zápletku.

opicejudy
24.08.2011 5 z 5

Moc mě bavila, je to hodně netypická Agatha, ale spolu s Není kouře bez ohýnku jí řadím k nejlepším.A zase vyprávěná ich formou, pokud si to dobře pamatuju.

Kunstábl
06.05.2011 2 z 5

Průměrná. Je vidět, že měnila vraha. U jiných knížek si po přečtení řeknete: Jooo, vždyť to bilo do očí. Ale tady do očí nebije nic. Vraha jsem věděl od začátku - asi podle motivů z jiných knížek. A. je v něčem odhadnutelná - všimněte si, že když je někde hrdinka a dva chlapi, jeden z nich je vrah - například:-))) A Egypt? Nic moc. Radši mám anglické klasické detektivky a anglický humor. A podšitou starou pannu Marplovou

LenaBil
01.02.2011 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, neotřelé prostředí, do kterého je zasazena klasická detektivní zápletka. U této knihy jsem jako u jedné z mála od Agathy podezřívala skutečného vraha, i když chvílemi jsem měla podezření i na někoho jiného. Opravdu velmi povedené.

pistalka
30.11.-0001 5 z 5

Kniha je pro Agathu Christie netypická právě dějem, který se neodhrává v autorčině současnosti, nýbrž v dalekém starověku. Výlet časem je to rozhodně zdařilý, Královna zločinu s exotickým prostředí Egypta flirtovala několikrát a málokdy šlápla vedle. Nakonec přijde smrt je určitě nadprůměrný román s perfektní detektivní zápletkou, které dodává šťáva právě zmiňované prostředí. Jedna věc mě ovšem na knize naprosto dostala: ta hypnoticky vybudovaná atmosféra. Rozhodně netradiční čtenářský zážitek, umocněný tím, že jsem knihu sjel při dovolené v Egyptě.

Ke knize se rovněž váže jedna zajímavost. Několikrát se stalo, že vydavatelé autorčiných knih naléhali na autorku, aby závěry svých románů přepsala. Bylo tomu tak například u Hadího doupěte a jiných, Christie však vždy takové tlaky odmítala a stála si tvrdohlavě za svým. Nakonec přijde smrt je jedinou výjimkou - rozuzlení románu bylo původně jiné, nakladateli se však příliš nezamlouvalo a tak jej Agatha přepsala. Později několikrát potvrdila, že svého rozhodnutí lituje a v budoucnu pak již nikdy podobnou věc nepřipustila. Jaký byl původní závěr románu se však (bohužel) již nikdy nedozvíme.

Drimwisible
30.11.-0001 5 z 5

Vynikajúca kniha od začiatku do konca. Najprv pri prvých vraždách som mala aký taký obraz páchateľa, no potom som už nevedela kto to vlastne vraždí v egyptskej rodine. Ale kniha bola skvelá, doporučujem!

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Tady si spisovatelka odskočila do starého Egypta, což příběhu dodává na pikantnosti. A kdo je vrah? Na to nepřijdete.