Náhradní kluk

Náhradní kluk https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450977/bmid_nahradni-kluk-lP7-450977.jpg 4 742 175

Letní příběh o prvních láskách, druhých šancích a o tom, jak se nevyplácí lhát. To je to nejhorší možné načasování! Když Gia dostane kopačky od svého přítele na parkovišti těsně před začátkem školního plesu, musí rychle něco vymyslet. Vždyť o něm svým přátelům vyprávěla už celé měsíce a tuto noc jim měla dokázat, že Bradley doopravdy existuje. A tak se rozhodne oslovit neznámého kluka a poprosí ho o laskavost – jestli by nemohl dvě hodiny předstírat, že je její přítel. A ona mezitím vymyslí, jak se dát s Bradleym zase dohromady. Akorát že po plese už nedokáže myslet na nikoho jiného než na svého náhradního kluka, kterého se ale nezeptala ani na jméno! Dokáže ho najít a vymotat se ze všech lží? A co se stane, až se do jejího života vrátí pravý Bradley?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Fill-In Boyfriend , 2015

PetraBery
08.05.2018 4 z 5

Nejsem cílová skupina, ale vzhledem k tomu, že se mi líbila jiná kniha autorky, sáhla jsem v knihovně i po této. A jsem spokojená. Lehce svižně psaný příběh, kde sledujeme hlavní hrdinku Giu a její peripetie nejen s láskou. Náhradní Bradley mi byl sympatický od začátku a nejvíc mě bavila Bec. Povedená oddychovka nejen pro náctileté.

Ažula
05.05.2018 5 z 5

Co mě zaujalo nejvíc? Postavy.
Fakt mě baví to, jak vypadají prvoplánově. A přitom nejsou.
A navíc ten konec? Za mě to nemohlo skončit lépe. Konečně jsem našla knížku, kde není ani klasický předvídatelný obr happyend ani strašná tragédie. Jasně, každá knížka si žádá jiný konec. Ale mně so tohle líbilo, protože to za mě bylo neobvyklé.
A jako bonus jsem to přečetla jedním dechem během pár hodin.
Co víc chtít?

Meridea
23.04.2018 5 z 5

Velmi hezky psaná kniha, přečetla jsem ji prakticky jedním dechem :-)

PetraL.
20.04.2018

Knížka se mi velice líbila.Má začátku běžný děj, ale jen ten nápad hledat kluka na parkovišťi.Kamarádka mi jednou řekla, že to prý patří ke knižním odpadům.Neptejte se mě kde to vzala, podle mě je to pěkná blbost, protože tahle knížka je úplně fantastická.Pro milovníky dívčích románů úplná pecka.

nelaargi
19.04.2018 5 z 5

Velmi pěkná knížka. Moc dobře se mi četla a do hlavní hrdinky jsem se dokázala velmi dobře vcítit. Všem vřele doporučuji.

liletka_a
21.03.2018 4 z 5

Opravdu velmi sladká, pře sladká kniha. :) Na to, že cílovou skupinou jsou náctileté slečny, já si jí i tak užila! Gia byla možná trošku nafoukaná, ale do Jules měla fakt daleko...A ten konec, kde jí vlastně všechno prošlo moc nechápu. Hayden, krásné jméno, krásný kluk, který roztaje nejedno dívčí srdce...:)) První kniha od této autorky a rozhodně nekončím!

malazluta
01.03.2018 3 z 5

Celý příběh byl poněkud naivní, ale to mi vlasně ani nevadilo. Knižka se četla dobře a to nejsem zrovna cílová skupina.

veveronka
25.02.2018 4 z 5

výborné jako vždy

mina_harker
20.02.2018 3 z 5

Velice příjemná kniha pro mladší generaci. Příběh rychle odsýpá, postavy prodělávají určitý vývoj, což mi v mnoha knihách chybí. Citlivě popsané konflikty s rodiči, přáteli i hledání vlastní identity.

Liduka
15.02.2018 5 z 5

Moje druhá kniha od autorky a opět skvělá. Gia byla sice povrchní, ale nepřišla mi až tak zlá a intrikářská jako Jules. No a "náhradní kluk" ten byl prostě k sežrání :-) Takže kdo máte chuť na trochu romantiky ze střední, intrik a vtipu, tak směle do toho. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Suou
28.01.2018 4 z 5

No musím povedať, že táto kniha bola prekvapením.
Nebolo to ako každá novodobá kniha, kde si to hlavné postavy idú rozdať hneď ako sa spoznajú... Nie, tú sa to "vlieklo" pomaly, ale vďaka tomu to malo to kúzlo. :)

Eleanor834
21.01.2018 5 z 5

Jelikož jsem už jednu knihu od této autorky četla, věděla jsem, že mě nezklame a taky nezklamala. Autorka dokonale (aspoň podle mě) píše a nedá se jí v tomto ohledu nic vytknout. Tak tedy přistoupíme k samému příběhu knihy. Je to poměrně běžný nápad a můžete se s ním setkat i v jiných romantikách, ale každý autor tento námět knihy pojme jinak a zde se to povedlo opravdu pěkně. Obdivovala jsem, jak se charakter hrdinky postupem času vyvíjel. Nemohla jsem ji odložit. Ze začátku mě trochu zklamalo jméno našeho náhradního kluka, ale postupem času mi k němu až neuvěřitelně sedělo. Hrdina byl milý a naší hrdince se doopravdy hodil:-). Je to roztomilý příběh, plný objevování sama sebe a studentské lásky. Jistě vám zkrátí dlouhé chvíle a aspoň na chvíli se budete usmívat. :-))

luciefeix
12.01.2018 3 z 5

Četlo se to dobře . Hrdinka se postupně měnila a dospívala

TerraNova
10.01.2018 5 z 5

Tady se přesně hodí věta: "Nesuď knihu podle obalu (nebo minimálně anotace)."
Tyhle dvě věci mě nepříliš přesvědčily, abych si to přečetla, ale nakonec - na kamarádčino doporučení - jsem si ji přeci jen nejistě vypůjčila z knihovny. A nelituji!
Rozhodně ne!

Ze začátku mi přišlo, že si sama podkopávala nohy (což taky dělala). Nechápala jsem jak někomu, koho zná 10 let nemůže věřit. Jenže po polovině knihy jsem usoudila, že v její situaci ji chápu. Protože mi kolikrát přišlo, že by ji možná Claire opravu nevěřila. A Jules mě pěkně sejřila, ale bez ní by to nemělo cenu psát. Postavy jsou sympatické, ale na začátku bylo vidět, že je Gia trošku sebestředná. Hodně byl vidět vývoj její postavy. Dokonalá rodina, která není tak úplně dokonalá. Bratr, se kterým nemá super výjimečně dobrý vztah, které v realitě prostě nejsou, vždycky se najde malinka hádka jednou za čas. Ale i tak je to podle mě super brácha, protože to časem pochopil - víme co...
Někdo, kdo ji podržel i v nejhorším čase (i když to před tím pěkně podělal :D)
Někdo, kdo ji přijal za kamarádku, i když to nevypadalo dvakrát nadějně.
A dost oceňuju, že to zvládla s nadhledem. Nesložila se tak, jako bych to udělala já v její situaci.

Ačkoliv mě ze začátku nepřišla ta kniha nijak výjimečná - a ona vlastně možná ani nebyla. I tak mám takový pocit, že pro mě něčím výjimečná byla. Ať už od uvědoměním si problémů, které řeší každý a ne jenom já, až po útěk z mé reality - na chvíli řešit problémy někoho jiného, ale přitom ne reálného člověka (to je ztráta času, ale v knihách je to povoleno :) :D).

Doufám, že od autorky vyjde více knih... takhle skvělých jako je tahle kniha nebo její druhá knížka (Po tvém boku).

kalinkacz
21.12.2017 4 z 5

U každé další knihy od Kasie West, kterou si přečtu, si jsem čím dál tím víc jistá, že je to moje oblíbenkyně... Příběhy to sice nejsou nijak hodnotné, přelomové ani náročné, ale já to mám jako skvělý oddech, který mě baví a rozhodně nepustí... Autorce v zahraničí vychází zhruba 2-3 knihy ročně (což nechápu, jak dělá) a já se proto nemůžu dočkat, až budu v rukou držet další!

Lucuschka
19.12.2017 4 z 5

Jednoduchý příběh, ale přitom hezky zpracovaný. Moc hezké a čtivé.

sola_lupa
16.12.2017 5 z 5

Poněkud netradiční zástupce žánru, a to já mohu. Smlsla jsem si na každém slově. Jediná část, která se mi příliš nezamlouvala, byl Giin proslov na konci knihy, který mi připomněl všechny typicky americké filmy tohoto typu. Ovšem jinak nemám co vytknout. Bavila mě vážně hodně, vřele ji doporučuji a sázím do hodnocení počet hvězd skoro jako na nebi v hodině západu Slunce.

KaileyBlot
11.12.2017 5 z 5

Pecka. Co jsem si tak přečetla anotaci tak mě tato kniha celkem odradila, protože prostě předstíraný přítel a bla bla to už tu bylo hodněkrát, ale nakonec, když jsem se do toho pustila, tak to bylo fakt super a krásně se to četlo. Fakt mi ty stránky mizely pod rukama a po dvou dnech jsem se ocitla na konci knihy. Autorka tento námět pojala jinak a bylo to opravdu super vtipné a milé čtení!

Někdošťastný
17.11.2017 4 z 5

Líbilo se mi, jak musela Gia vymýšlet různé lži a to, jak se z nich potom snažila dostat. S každým slovem se její lži rozšiřovaly a zamotávaly. Celý příběh mě hodně bavil. Určitě všem doporučuju.

Litocha
28.10.2017 4 z 5

Jasně, není to nic světoborného, je to taková pohádka, ale napsaná je tahle knížka poutavě. Hlavní postava prodělá přiměřený vývoj, hrdina i celá jeho rodina jsou neskutečně sympatičtí. Líbilo se mi zachycení problematického vztahu Gii s bratrem. Jen toho jedu a intrik mezi holkami na mě bylo trošku moc. Zase se mi ale líbilo, že na konci nebylo všechno vyřešené, růžové a úhledně převázané mašličkou.
Rozhodně u mě převládají pozitivní dojmy a jsem zvědavá na další autorčinu knihu.