Nádherně krutý

Nádherně krutý https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527132/bmid_nadherne-kruty-6560fcbbda23b.jpg 4 202 47

Nádherně krutý série

1. díl

Byl pro mě cizí. Neznala jsem jeho jméno a nevěděla odkud pochází. Téměř rok navštěvoval naše bistro, kde jsem jako studentka práv pracovala na částečný úvazek, abych dokázala platit účty. Dobře jsem si uvědomovala přítomnost tajemného muže v dokonale padnoucím obleku, který přicházel a pokaždé usedl ke stolu v mé sekci. Vždycky si jenom objednal kávu, ale jinak na mě nepromluvil, pouze mě mlčky a upřeně sledoval. Proč na mě tak vytrvale zíral? Co mu bránilo mě oslovit? Vypadal, jako by sváděl nějaký vnitřní boj, jako by měl skutečně vážný důvod, proč se mnou nemůže komunikovat. Působil jako temný a nebezpečný tvor. Až na to, že jsem se v jeho přítomnosti bůhvíproč cítila v bezpečí. Jedné deštivé noci se ale rozhodl. Té deštivé noci se rozloučil a řekl, že se už nikdy neuvidíme. A té samé deštivé noci mě někdo v uličce za bistrem brutálně napadl. Teď už vím, že pocit bezpečí může být pouhou iluzí. A že ne každý zachránce je hrdina.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Beautifully Cruel , 2020

alnovka82
01.04.2024 3 z 5

Souhlasím, že je to taková oddechovka na víkend. Čtivá, svižná, celkem vtipná, ale za mě jsou v daném žánru lepší knížky. Autorka píše dobře, druhý díl si určitě přečtu.

Holubka
31.03.2024 3 z 5

Bože ve mně se to pere. Začátek super, Tru byla úžasná a Liam taktéž. Konec úžasný, můžu se k nim prosím nastěhovat na ranč? Ale prostředek?! Pane bože jak já byla na ně naštvaná. Liamovi že je třicet devět? Choval se jak malý dítě, spratek. Ano mám ráda dominantní muže, co si vezmou co chtějí, ale tohle na mě asi bylo moc. Nebylo na mě moc co udělal, ale to jak se pak choval. V podstatě místo toho aby to Tru nějak vysvětlil, se jí vysmíval když ji pohlcovala panika. A to se mi nelíbilo. A to jak mu Truvy rychle podlehla? To mě taky naštvalo, protože jsem doufala, že mu to dá nějak sežrat a ono nic. Proto dám tři hvězdičky. Jinak je knížka skvělá a čte se sama. Taky proto jí mám za den přečtenou.
Druhý díl s Killianem si nenechám ujít. Ten mě na konci pobavil a doufám, že s ním bude větší sranda než s Liamem.

Tesset
29.03.2024 5 z 5

Byla jsem velmi příjemně překvapená, o čemž svědčí i fakt, že jsem knížku přečetla za jeden den. Vydání mi celkem uteklo a pořídila jsem si ji jen proto, že už mám předešlou sérii. A ještěže jsem to udělala! Byla to totiž peckovní jízda. Tahle knížka má všechno, co od tohoto žánru čekáte a navíc, oproti některým podobným, i poměrně smysluplný děj. Vím, že se k ní vrátím i v budoucnu a jsem zvědavá na druhý díl s Killianem.

Anna195
29.03.2024 5 z 5

Som veľmi nadšená, že sme sa dočkali prekladu dalšieho diela od autorky, keďže jej štýl mi sedí. Ale toto bolo niečo iné, než séria Vzplanutí. V tomto príbehu je viac temna, tajomstiev a nečakaných zvratov.

Na scéne je tajomný muž Liam Black, návštevník bistra, kam chodí hlavne kvôli čašníčke Tru. Okolo Liama som mala množstvo otázok, keďže okolo neho bolo mnoho tajomstiev, ktoré odhaľujeme spolu s Tru.Prečo chodí do bistra? Čo robí? Kto v skutočnosti je?

Pri čítaní anotácie som si myslela, že Tru bude typická sivá myška. Ale táto žena bola všetko, len nie sivá myška. Bola veľmi nebojácna a odhodlaná žena. Ja som si ju veľmi obľúbila.

Počas prvej tretiny knihy pôsobil Liam veľmi záhadne a hlavne sme o ňom mali len veľmi málo informácií. Ale postupne odhaľujeme všetky jeho tajomstvá. Mylslela som si, že aj on bude typicky mafián, ale celá pravda o ňom ma veľmi šokovala. Musím povedať, že autorka to veľmi dobre rozohrala.

Ako som spomínala je tu veľké množstvo zvratov a tajomstiev, ale nielen zo života Liam , ale aj zo života Tru. Na prvý pohľad sa môže zdať, že nemajú nič spoločné, ale neskôr pochopíte, že majú spoločné toho viac, než si myslíte.

Samostatná skupina je ta silná vášeň, ktorá medzi nimi doslova horí. Tru a Liam sú presne ten pár, ktorý vás úplne pohltí. Pri Tru, Liam odhalí to, čo dlho v sebe skrýva. Týchto dvoch milujem.

Ich príbeh je plný citov, vášne, pomsty, tajomstiev, ale hlavne je to ich príbeh nečakanej lásky.

Už teraz sa teším na Killiana.

Raislin
29.03.2024 5 z 5

Taková oddechovka na víkend, hezky se čte a příběh má jiskru. Já si knihu užila.

Micandy
28.03.2024 4 z 5

Musím říct ,že mě moje oblíbená autorka malinko zklamala, proto ubíram jednu *. V první polovině se hrdinové poznávají, užívají si jeden druhého...a tam mi vadilo ,že polovina knihy byla o sexu..jak kolovratek. Čekala jsem nějaký společný výlet, nebo nezapomenutelný zážitek, který je spojí a nic. Konec to zachránil. Jinak kniha je čtivá ,ale myslím že za 2 měsíce nebudu vědět o čem byla. Mám raději její sérii vzplanutí.

LennaK
26.03.2024 4 z 5

(SPOILER) Tuhle autorku zbožňuju. Její příběhy, styl psaní, vtip, který do svých knih vnáší. Proto jsem se na její další knihu hodně těšila a měla velká očekávání. Ale ...

Příběh je super, postavy také, ale pak najednou přijde závěr "žili spolu šťastně až do smrti" ... a já mám ještě pořád pocit, že mi v tom závěru něco chybělo. Jestli možná nějaká další, menší zápletka. Nebo možná jenom více propracovat závěr.

Kniha je čtivá, jako vše od J.T.G., ale mě ten závěr nenaplnil, ačkoliv byl perfektní. Proto ubírám jednu hvězdičku. Každopádně, doporučuji k přečtení :).

Verunka4444
26.03.2024 5 z 5

Jednou za čas vyjde kniha,která mě naprosto pohltí a nedokážu ji odložit.Kniha,kterou po přečtení nepustím z ruky a ještě v ní několik dní listuji,abych se ubezpečila,že to bylo opravdové.U tohoto skvostu se to stalo a vím,že mě ty pocity dlouho neopustí.Děkuji J.T.Geissinger a těším se na Killiana :)

Syma149
24.03.2024 3 z 5

Knihu jsem přečetla už před pár dny a nějak nevím, co napsat a jak hodnotit. S autorkou trochu bojuji, její knihy mají zajímavý děj, zápletku, měly by mě bavit, ale nějak mě nevtáhnou. Za chvíli už ani nevím, o čem byly. Přesto musím říct, že tahle mě po první třetině docela zaujala a bavila mě nejvíc ze všech jejích knih.

kristy.books
24.03.2024 4 z 5

Od autorky som už čítala jej sériu Vzplanutí, ktorá sa mi dosť páčila, takže som si nemohla nechať ujsť ani prvý diel z jej novej série Nádherně krutý. Age gap, grumpy & sunshine, prostredie mafie (ktoré však nebolo až také výrazné)... toto je kombinácia, ktorú ja môžem, takže v tomto ohľade sa mi autorka trafila do noty a čítanie som si užila. Je pravda, že na plný počet hviezdičiek to u mňa nebolo, z niektorých vecí som mala trochu zmiešané pocity, ale inak som bola spokojná.

Tru bola taká neriadená strela, ale v dobrom slova zmysle. Vyžarovala z nej pozitívna energia a všade, kam prišla, priniesla dobrú náladu. Bola to síce introvertka, ale vedela aj vystrčiť rožky a postaviť sa sama za seba. Občas tiež mala pekne podrezaný jazyk. Ja som si ju obľúbila.

Liam bol od začiatku opradený rúškom tajomstva. Veľa toho nehovoril, súkromie si strážil ako oko v hlave a takmer nikoho si nepustil bližšie k telu. Predchádzala ho jeho povesť a každý s ním chcel byť radšej za dobre. Postupne sme sa o ňom dozvedali viac a hoci som si myslela, že viem, kto to je, na záver ma celkom prekvapil. Rozprávanie o jeho minulosti mi zlomilo srdce, bol to jeden z najemotívnejších momentov z celého príbehu.

Romantická linka v sebe skrývala viacero vecí, ktoré mám rada - pomerne veľký vekový rozdiel medzi postavami, muž a žena, ktorí by na prvý pohľad nemohli byť viac rozdielni, no pritom sa pekne dopĺňali, vzájomná chémia a viac-menej ,,zakázaný" vzťah. Najviac som si užívala prvú fázu ich "vzťahu", keď sa spoznávali a doberali, potom to bolo dosť o sexe a trochu to stratilo svoje počiatočné čaro a záver som si opäť užila.

Mali sme možnosť v krátkosti spoznať aj Liamovho brata Killiana, ktorému bude venovaný ďalší diel. Označila by som ho za vtipného pohoďáka, ktorý určite ešte prekvapí (vzhľadom na jeho povolanie), takže sa na jeho príbeh už teraz teším.

Hatshepsut
24.03.2024 5 z 5

Skvělé. Přestože jsem za poslední rok přečetla mnoho knih s mafiánskou tématikou, tato patří na přední příčky! Zpočátku to vypadá, že nás autorka nemá čím překvapit, ale skutečnost je jiná. Nenechte se odradit pomalým rozjezdem, druhá polovina knihy vás přesvědčí, že za přečtení stojí. Těším se na další díly.

lusitta05
22.03.2024 5 z 5

Prvú polovicu som si vravela, bože,to je otrasné, povrchné, stále iba šukajú ako králici, Tru je naivná pipina, Liamovi stále iba planú oči dokola :) . Ale druhá polovica už bola super a ten koniec obzvlášť. Celé sa to dobre číta a už sa teším na Killiana, ten bude mať asi poriadne grády.

Lucie.285
22.03.2024 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Svižné a vtipné dialogy, hezké romantické a žhavé chvíle a hlavní hrdiny, které nejde nemilovat. Máme zde tropy: mafie, únos (ne tak docela vlastně) a age gap (15 let). Tru je vtipná 24 letá studentka práv, která pracuje v bistru. Její myšlenky a vnitřní komentáře byly skvělé. A pak tu máme Liama, bosse mafie. Líbilo se mi, že to byl on, kdo se do ní okamžitě a jako první zamiloval. Už se moc těším na jeho dvojče Killiana.

Kudík
20.03.2024 5 z 5

Autorka prostě umí. Její knihy jsou si podobné "pouze" v tom, že na začátku je ona a on a v závěru jsou to již oni, protože co kniha, to jiné prostředí a zajímavé postavy.
Zde si nešlo neoblíbit Tru již od jejího počátečního žvatlání, kdy cca po 11 měsících navazovala delší hovor se svým vlkem. Dále její akce a rozhovory s Declanem a Killianem (už aby vyšel i jeho příběh) jsou zábavné. Nejvíc jsem se nasmála u Killianova popisu Diegova likvidačního umu. U Liama jsem pořád čekala, co se z něj vyklube a jaká tajemství skrývá, ale to co z toho v závěru vyšlo, jsem nečekala. Oceňuji poděkování od autorky, které je celkem osobní a její P.S. ohledně Truvy, byla ta správná tečka na závěr.

Andrejka91
20.03.2024 5 z 5

Celou knihu málem až do samého konce jsem si říkala jak je příběh předvídatelný ale hrozně milý a romantický a že toho mafiánského tam skoro nic není.
Konec mě ale vyvedl z omylu a vůbec jsem to nečekala.
Naprosto jsem se zamilovala a mega se těším na další díl.

KatieKuli
19.03.2024 3 z 5

Liam Black, tajemný návštěvník bistra, kde pracuje Tru. Tru rozhodně není ušlápnutá servírka, na kterou se jen pěkně kouká. A "vlk" bude koukat, protože Tru je sebevědomá, vtipná, nebojácná a navíc studuje práva.
Úplně mi nesedělo Liamovo chování a jeho podivné "pozvání". Váhala jsem mezi 3 a 4*. Nicméně se ta mafiánská romance dobře četla, zaujalo mě vysvětlení Liamova příběhu a důvod jeho pokračování. Další díl si ráda přečtu.

Jita160
19.03.2024 5 z 5

Nádherně božííí... příběh se ze začátku tváří jako klasická mafiánská love story,ale bylo to jiný, svěží, napínavý,vtipný a originální.
Když už si myslíte ,že víte jak to bude dál tak ejhle...
Liam ji vnímá jako včelí královnu,která nedává med zadarmo a Tru mafiána přezdívá vlku,pořád vrčí a je jí stále v patách.
Tru je prostě romantická duše,která se ztratila v mafianových smutných očích a on v ní našel světlo ve své temnotě.

Katebe
19.03.2024 5 z 5

Ze začátku jsem se trochu bála, že hrdinka bude introvertní dívka a naštěstí se to rychle vyjasnilo a Tru mě příjemně překvapila a moc se mi líbila.
Liam je ten pravý bad boy. Mafián každým coulem, temný, nebezpečný, tajemný, řádně sexy a od začátku je jasně zaláskovaný.
V polovině knihy jsem byla zklamaná a tušila jsem konec příběhu. Jaké bylo ale mé překvapení, když se děj začal vyvíjet úplně jinak. Konec byl na mne trochu překombinovaný, ale v zásadě mi to až tak nevadilo. Už se těším na díl o Killianovi.

Matri
19.03.2024 5 z 5

"Nevím, na jaký druh žen jsi zvyklý, ale moje matka nevychovala žádnou včelu dělnici. Vychovala královnu,“ pronesu zcela vážně. „A ta nedává med zadarmo."

Toto ma fakt bavilo!!!
Opäť ďalšia kniha z prostredia mafie, avšak iná. Tentokrát vďaka Tru a jej myšlienkam, povahe, zázemí, vtipu to bolo tak nejak strašne milé a úsmevné.
Tru mi bola sympatická od samého začiatku. Hoci sa označuje za introverta, vie si krásne dupnúť za svoje, nenechá so sebou zametať, nekývne na všetko akonáhle zbadá sexy chlapa. Jednoducho naozaj si ma získala.
Liam je tajomný, nebezpečný, obávaný, vždy dostane čo chce, avšak akonáhle sa do jeho života priplietla Tru stáva sa z neho fakt taký krásne zaláskovaný kocúrik (hoci ho Tru označuje za vlka :)). Okrem toho tu máme opäť age gap (15 rokov) a tentokrát to neskutočne sedelo a príbehu to svedčilo ;-)
Mám rada temné dark romance. Táto kniha spĺňala jednak to, rovnako bola vtipná a hlavne... neskutočne dobre a ľahko sa čítala! Doslova som ju zhltla!
Sem s druhým dielom o Killianovi - moc moc sa teším!!!

"Ona je mým protějškem.
Jin k mému jangu. Světlo k mé temnotě.
Ona je to, o čem jsem nevěděl, že mi celé ty roky chybělo: moje útočiště."

Dela90
18.03.2024 4 z 5

Co byste si řekli o tajemném sexy muži, který chodí do kavárny, kde pracujete a celou dobu Vás pozoruje a od nikoho jiného se nedá obsloužit jen od Vás? No, já bych si asi pomyslela, že je to nějaký psychopat :D Co si budeme povídat. Jenže je taky neskutečně sexy, a to Vás mate.

Jednou když jde Tru s odpadky ji napadne banda chlapů a začnou ji mlátit, ona se ale nevzdává a vracím jim to, do doby dokud se na scéně neobjeví on pan tajemný z kavárny a nezachrání ji život.

V nemocnici pak zjišťuje, že muž se jmenuje Liam a všichni se ho bojí. Ale ona jediná ne.

Dostane od něj návrh. Podlehne mu? Nebo bude zaručeně proti?

Musím uznat, že Liam byl v mnoha ohledech pan tajemný, ale taky pan dokonalý. Ale jako nejvyšší člen mafie, jsem čekala, že to bude více erotický román. Bylo tam hodně povídání a ačkoliv je kniha dosti čtivá, ty peprné chvilky mi tam prostě chyběly. Čekala jsem nějaké to woow jako u předchozí série, hm bohužel marně.

Ale závěr knížky mě docela mile překvapil a už se moc těším na příběh s Killianem.

Hodnocení: 4*

2021  88%Hořím pro tebe