Na pokraji sil

Na pokraji sil https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426281/bmid_na-pokraji-sil-xyw-426281.jpg 4 493 167

PŘEDÁ TI SVÉ DÍTĚ A PAK SKOČÍ. Jeden krátký moment na nástupišti navždy změní dva osudy. Ale nic není, jak se na první pohled zdá Ve zlomku vteřiny se Morganin život obrátí vzhůru nohama. Neznámá žena jí vloží do náruče své dítě a pak skočí pod rozjetý vlak. Morgan ji nikdy předtím neviděla, a nedokáže pochopit, co donutí člověka k tomu vzdát se vlastního dítěte a takovýmto způsobem spáchat sebevraždu. Když Morgan vyslýchá policie, dozvídá se, že žádný ze svědků nepotvrdil její výpověď. A jakmile vyšetřovatelé zjistí, že sama dlouho touží po dítěti, stává se okamžitě podezřelou. Aby dokázala svou nevinu, snaží se zjistit, co žena dělala v posledních dnech svého života. Pomalu jí začíná docházet, že Nicole Markhamová věřila, že jsou ona i její dítě v nebezpečí. Teď by mohlo to samé hrozit i Morgan. Byla Nicole novopečená matka bojující s paranoiou? Nebo jde o něco mnohem horšího?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Woman on the Edge , 2019

Theresa.2679
09.11.2020 3 z 5

Kniha se mi četla dobře, děj mi utíkal, líbilo se mi propojení - sledovat děj přes obě hlavní postavy, ale vadil mi konec, za mě nedomyšlený a odbytý, rychle ukončený. Trochu ho prodloužit a dát mu lepší formu a bylo by to skvělé.

Bella09
08.11.2020 4 z 5

Bylo to fajné čtení. Kniha se četla lehce, rychle. Kdo za čím stojí se dalo docela dobře odhadnout, ale i přesto tam bylo napětí. Teda, ale to rozuzlení je na můj vkus dost přepálené.

Ilona
06.11.2020 5 z 5

Krátké kapitoly jen umocňují stupňující se napětí až do samého závěru této dramatické jízdy. A vzhledem k tématu okolo svěření péče malého dítěte a obrovského majetku.. Není moc co dodat, musíte "zhltnout" sami.

kalerat
05.11.2020 5 z 5

Knizka se hezky cetla

Vladísek
04.11.2020 3 z 5

Pro mě byla kniha docela zklamáním, a to jsem se na ni tolik těšila :( Příběh nebyl nijak extra propracován, postrádá nápaditost, pachatele jsem neměla problém odhalit prakticky hned a motiv? Ten je také k rozluštění de facto hned ze startu. Trošku mi to připomínalo čtení ze série Stopy hrůzy jako kdysi v devadesátkách. Jenže i ty byly lepší.

Sallka
02.11.2020 2 z 5

Chápu tak vysoké hodnocení. Děj knihy připomíná filmy, které dávají v sobotu v osm večer na barrandově. Moje máma na to kouká taky.

Šánka
01.11.2020 5 z 5

Za mě rozhodně ano! Svižný, napínavý a skvěle napsaný debut.
Co může dohnat matku k tak šílenému činu, že předá své dítě na nástupišti cizí ženě a vzápětí skočí pod jedoucí vlak ?......Měla jsem tip, kdo za vším stojí, (většinou střílím hodně vedle), tentoktrát jsem se trefila. To ale vůbec neznamená, že bych nebyla až do úplného závěru napnutá a v nejistotě, jaká je pravda.
V tomto žánru, thrillerů pro ženy, bych zařadila k tomu lepšímu, co se v současné době nabízí.

sabca
01.11.2020 5 z 5

Tak mě kniha chytla a nepustila dokud jsem jí nedočetla. Byla napínavá, zajímavá a nemohla jsem se dočkat jak dopadne. Asi nejsem tak důvtipný čtenář jako někteří zde, abych už od poloviny knihy odhadla kdo za vším stojí. Kdo má rád thrillery, tak doporučuji.

kneslova
31.10.2020 3 z 5

Tak za mne nic moc kniha. Nějak jsem nemohla přijít na chuť stylu psaní. Je to hodně nevěrohodný příběh. A to vysvětlení a vyústění děje dost pokulhává.

JustWomen
29.10.2020 2 z 5

Četlo se to dobře, ale to hlavní - motiv matky - byl úplně špatně, to by žádná matka neudělala, nebylo vlastně proč, nic tak strašného se jí nedělo. A ten kýčovitý konec... Knihu bych zařadila mezi romány pro ženy.

LukBook
28.10.2020 5 z 5

Velice zajímavý thriller. Napínavý od prvního momentu, kdy žena spáchá sebevraždu, a předtím předá své dítě cizí ženě. Otázka proč a kvůli komu vás potom provází celým příběhem. Škoda, že to je tak krátké, takže vám to strašně rychle uteče. Stejně jako všechny dobrý věci. :-(

Pitbullka
27.10.2020 4 z 5

Výborné knižní překvapení, které jsem měla přečtené během 3 hodin. Rychlé, svižné, přesně ten typ thrillerů, který mě baví. Hvězdičku strhávám za jednu linku, která mi trošku vadila a byla patrná od začátku. Jinak ale opravdu skvělé čtení.

TerezaaBaarova
27.10.2020 4 z 5

Občas je třeba si přečíct ženský napínavý thriller.
Kniha byla velice hezky a svižně napsána. Zápletka, napětí, vrůšo, vše co jsem od autorky očekávala jsem dostala.

Lka
26.10.2020 5 z 5

Super čtení. Od začátku až do konce napínavé. Je pravda, že jsem taky vytušila, kdo za tím je. Ale moc se mi to líbilo.

ilovebook88
25.10.2020 5 z 5

Za mňa super. Mám rada tento žáner kníh ????

Višnička
23.10.2020 4 z 5

Tyhle ženské thrillery mám ráda, chytlavé od první stránky, dobrý příběh, dobré prostředí, střídání dvou časových rovin. Určitě page turner - chcete číst a číst. Jednu hvězdičku ubírám jen za trochu "předvídatelného" pachatele/lku (ať nic neprozradím, kdyby náhodou někdo fakt už od půl knížky nevěděl :-) )

Špekyn
23.10.2020 5 z 5

Velmi emotivní a napínavy thriller. Hned to člověka vtáhne do děje. Střídající se linky jsou pěkně vyvážené. Nebudete vědět, zda je to paranoia, poporodní deprese, psychóza nebo se to skutečně děje.
Ve 3/4 knihy se začne vše vyjasňovat a budete tušit rozuzlení. Nakonec ale vše bude úplně jinak.
Jen to rozhodnutí Nicole o "náhradní matce" je až moc náhlé...
Moc povedená obálka a skvělá anotace, které vás nalákají, nelžou. Je to prostě skvělý a velmi čtivý thriller pro ženy!

Jenny46
22.10.2020 5 z 5

Zajímavé téma ohledně žen, které trpí porodními depresemi, úzkostmi a psychickými problémy, napínavé čtení čeho se hlavní hrdinka bála, proč své dítě vloží do náruče cizí ženě?? Určitě doporučuji příběh plný nebezpečí...

Hope80
21.10.2020 5 z 5

Kniha byla od první stránky naprostá bomba,přečetla se sama,klidně bych četla dál,opravdu super,řadím mezi moje top.

Zdenas5
20.10.2020 4 z 5

I když jsem knih s podobnými tématem četla několik a celkem brzy jsem odhadla, kdo za tím vším stojí, kniha byla napínavá a velmi čtivá, takže mohu doporučit.

sebevražda tajemství thrillery pro ženy

Samantha M. Bailey
kanadská, 1973
2020  80%Na pokraji sil
2023  74%Dej si na ni pozor

Kniha Na pokraji sil je v