Na pokraji sil

Na pokraji sil https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426281/bmid_na-pokraji-sil-xyw-426281.jpg 4 493 167

PŘEDÁ TI SVÉ DÍTĚ A PAK SKOČÍ. Jeden krátký moment na nástupišti navždy změní dva osudy. Ale nic není, jak se na první pohled zdá Ve zlomku vteřiny se Morganin život obrátí vzhůru nohama. Neznámá žena jí vloží do náruče své dítě a pak skočí pod rozjetý vlak. Morgan ji nikdy předtím neviděla, a nedokáže pochopit, co donutí člověka k tomu vzdát se vlastního dítěte a takovýmto způsobem spáchat sebevraždu. Když Morgan vyslýchá policie, dozvídá se, že žádný ze svědků nepotvrdil její výpověď. A jakmile vyšetřovatelé zjistí, že sama dlouho touží po dítěti, stává se okamžitě podezřelou. Aby dokázala svou nevinu, snaží se zjistit, co žena dělala v posledních dnech svého života. Pomalu jí začíná docházet, že Nicole Markhamová věřila, že jsou ona i její dítě v nebezpečí. Teď by mohlo to samé hrozit i Morgan. Byla Nicole novopečená matka bojující s paranoiou? Nebo jde o něco mnohem horšího?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Woman on the Edge , 2019

teepe
včera 5 z 5

Tak za mě super. Zlákala mě anotace a vyplatilo se. Nakonec z toho vylezl zajímavý propletenec. Bavilo mě to od začátku až do konce. 5*

kiraa
13.04.2024 2 z 5

Nechala jsem se zlákat anotací, ale bohužel jediný pozitivum bylo, že se ty rychlokapitoly četly tak nějak samy. Něco se v úvodu píše o jízdě na horský dráze, nicméně já měla pocit, že tlačím trakař. Do kopce.
Děj byl tak neuvěřitelný a divně vykonstruovaný, že mě to vůbec neoslovilo. Žádný napětí, nuda jak v Brně. Nechápu, proč je zmiňován mrazivý thriller. Mrazivější už byl snad i Jeníček, co loupal perníček. Tam jsem to napětí rozhodně pociťovala. Co na tom, že před stopadesáti lety :)

dencazrnu
09.03.2024 5 z 5

Za mě velmi povedená kniha, která mě pohltila už na samém začátku. Díky svému rozsahu a krátkým kapitolám se dá přečíst za dva večery a věřím, že to i pro vás bude napínavé čtení od samého začátku. Velmi se mi líbilo, že se v knize střídaly pohledy z přítomnosti a minulosti a příběh se tak velmi pěkně proplétal. Samotného pachatele jsem lehoučce tušila, ale závěrečné rozuzlení mě i tak dost překvapilo. Určitě to není jeden z nejlepších thrillerů, co jsem četla, ale mě se kniha hodně trefila do nálady a s klidným svědomím ji doporučím dál. Od autorky mám nepřečtenou ještě jednu knihu, takže se do ní určitě v dohledné době pustím.

mirunda
28.01.2024 4 z 5

Kniha nebyla úplně špatná, četlo se to samo, ale už mi to přišlo trošku překombinované a až neuvěřitelné. V půlce knihy jsem trošku začala tušit, jak to celé asi bude.

Bingus
06.01.2024 odpad!

Naprostá ztráta času. Nemůžu vystát jak špatně je to celé napsané, postavy i příběh.
"Zalapám po dechu a obrovsky se mi uleví.
Má světle růžové dupačky a pláče. Ten zvuk ještě zdůrazňuje ticho kolem. Ale v jeho náručí vypadá klidně." Můžete mi někdo vysvětlit jak plačící dítě může vypadat klidně?

schvomis
06.01.2024 4 z 5

Kniha mě bavila od začátku do konce. Bylo tam pár momentů, kdy jsem říkala, že to trochu nereálné. Ale celkově pro mě super čtení.

Veve11111
28.12.2023 5 z 5

Zaujímavá, pútavá, napínavá kniha.

Dandulka
05.12.2023 5 z 5

Opravdu hezké čtení. Děj má spád, osoby se střídají jedna za druhou. Prostě napínavé a vzrušující čtení na zimní večery.

kofina
04.12.2023 3 z 5

Kniha se četla velmi dobře, příběh má spád a žádná hluchá místa. Ale je jen málo uvěřitelný a celé je to na můj vkus moc přitažené za vlasy.

Milujivuniknih
06.11.2023 5 z 5

Tahle kniha se mi moc líbila, byla tak moc napínavá, že kdyby mi čas dovolil, přečetla bych ji jedním dechem. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a těšila se až si ji opět budu moct vzít do ruky. Líbilo se mi střídání pohledů, minulosti a přítomnosti. Nestává se často, že bych na knihu myslela celý den.

Susan94
13.10.2023 3 z 5

Ucházející příběh, četl se dobře. Zápletka byla pěkně zpracovaná, jen mě to přišlo málo reálné. Věci se děly nějak moc rychle..

Blanka586
21.09.2023 5 z 5

Knížka byla skvělá, dobře se četla a bavila mě. Napínavá a jen jsem čekala, jak to dopadne.

mataaskorice
14.09.2023 4 z 5

Začátek mi přišel kýčovitý, moc hrrr, přemíru přibarvený. Nicméně jednotlivé střepy do sebe začnou zapadávat a nakonec je to docela napínavá, rychle utíkající četba skoro na jeden zátah. Mouchy to má, ale bavilo.

lucie1744
08.08.2023 5 z 5

Kniha mě hodně bavila. Je napínavá a čtivá, nemohla jsem se od čteni odtrhnout.

putpuda
05.08.2023 4 z 5

Kniha se hodně dobře čte. Nicole mi byla sympatická, bylo mi ji líto...Morgan mi k srdci moc nepřirostla. A musím říct, že celkem brzy bylo jasné, kdo "za tím" vším stojí. Konec mi přišel takový překotný, ale jinak fajn. Je to celkem napínavé a určitě mohu doporučit ;)

Kalima206
16.07.2023 5 z 5

Za mě jedno velké drama, ALE neskutečně mě bavilo!

KnihoSny
28.06.2023 4 z 5

Zajímavá kniha děj mě bavil přiběh plynul...

Han-nah
21.05.2023 4 z 5

"Vezmi si moje dítě", tak začíná tato kniha se zajímavým tématem a to jsou poporodní deprese některých maminek. Tady je to ambiciózní mladá žena Nicole, které se narodí holčička Quinn. Ale jsou tu poporodní deprese, úzkosti, beznaděj , neschopnost, vzpomínky na tragický moment z mládí. Zrada a využití jejího psychického stavu. Múže ji to dohnat k tomu, co udělala? Věří svým blízkým, ale netuší, jak se někdo snaží zneužít této její situace. K jakému činu jsou schopni takto psychicky zneužitelného člověka i ti úplně nejbližší dohnat svou manipulací a rádoby přátelstvím a zneužitím důvěry nejbližšího. Svým činem ale Nicole netuší, co vše spustí
Tady a teď, krátké kapitoly. A jak k tomu přijde Morgan? Vdova trápící se vinou svého manžela, k vůli něho je vyšetřovaná a pořád jakoby obviňovaná. Chce napravit křivdy, které spáchal její manžel a tolik touží po dítěti. A tyto dvě osud spojí. A to je malá Quinn.
Závěr trochu urychlený a trochu červená knihovna, ale člověk nikdy neví , co mu život přinese,

Káťa484
20.05.2023 4 z 5

Kniha se čte lehce. Zajímavý příběh, u kterého se člověk zamyslí, zda nemá ve svém okolí taky takového "nejlepšího přítele".

PepkazDepka
09.05.2023 4 z 5

Dobre sa to citalo, kapitoly koncili napinavo. V tristvrtke som uz tusila kto je za tym, ale nevadi, aj tak dobry zazitok.

sebevražda tajemství thrillery pro ženy

Samantha M. Bailey
kanadská, 1973
2020  80%Na pokraji sil
2023  74%Dej si na ni pozor

Kniha Na pokraji sil je v