Na lovu

Na lovu https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360856/bmid_na-lovu-252-360856.jpg 4 932 282

Když se Kráska vydá na lov Zvířete Kráska zná tajemný les lépe než kdokoli jiný. Cítí ho ve své krvi. I když vyrostla mezi šlechtici daleko od lesa, ví, že temný hvozd skrývá tajemství, která dokáže odhalit jen pravý lovec. Když její otec přijde o všechno jmění a Jeva se musí společně se sestrami odstěhovat pryč z města, uleví se jí. Uprostřed divočiny se nemusí přetvařovat a usmívat se na bohaté dámy – nebo se vdát za bohatého šlechtice. Ale ve chvíli, kdy v lesích zmizí při lovu její otec, nemá Jeva na vybranou – musí ho najít. A jediná cesta vede po stopách stvoření, které se otec snažil ulovit. Přes varování sester se vydává do lesa a stopuje Zvíře až do jeho království – zakletého údolí, zničeného zámku a světa plného stvoření, o kterých slyšela pouze v pohádkách. Do světa, který ji může zničit, nebo spasit. Zbývá jen jedna otázka. Kdo přežije tento lov: Kráska, nebo Zvíře?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Hunted , 2017

Veruu95
13.07.2018 4 z 5

Pěkná kniha, skvělý námět, líbil se mi i autorčin styl psaní. Avšak celou dobu mi trochu nesedělo to zasazení děje. Možná jsem až moc zvyklá na klasickou Krásku a Zvíře, kterou miluji. Nicméně celkovému prožitku to nijak neuškodilo a příběh jsem si užila, bylo to zase něco jiného a určitě originálního. :)

Dym
11.07.2018 5 z 5

Opravdu skvělé čtení. Meagan Spooner vše zpracovala úžasným způsobem a i když je téma Kráska a Zvíře všem známé, ona byla schopná dát svému příběhu takovou atmosféru, že jsem se nechtěla od knihy odtrhnout ani ve čtyři ráno. Nemůžu se dočkat až si přečtu něco dalšího od této autorky.

jmn7053
10.07.2018 5 z 5

Styl psaní Meagan Spoonerové jsem si zamilovala už u předešlých knih.
Variace na Krásku a Zvíře byla kouzelná a ač je to příběh tisíckrát převyprávěný neomrzí ani v tomto tísícím prvním znění.
Takže zatímco venku padají teplotní rekordy léta, já jsem v lese, kde mi studený vítr fouká do tváře a sníh křupe pod nohama...hlavně ale našlapovat tiše, protože ve křoví může číhat Zvíře nebo třeba Ohnivák...

Christine-Marie
07.07.2018 4 z 5

Moc krásně napsané se zvláštním kouzlem středověké Rusi. Opravdu originální reteling :)!

*Pájuše*
05.07.2018 3 z 5

Kdo nemiluje pohádky? Všechny ty čarodějnice a saně, krásné panny a princové, kteří dají zlu na frak a tak si získají srdce své vyvolené. Námět na motivy Krásky a zvířete jsem si prostě musela přečíst. Patří k jedněm z mých nejoblíbenějších pohádek (díky Měsíčním kronikám jsem si zamilovala i pohádku o červené Karkulce :-) ). Ale tady jsem trošku narazila. Ne že by celá dějová linka byla špatná - kniha se čte opravdu dobře. Občas je vleklá a jindy zase uhání mílovými kroky. Co mi ale na knize vadilo byla, bude to znít divně, celá zápletka! Myslela jsem, že to bude klasická pohádka s novým, neotřelým a originálním nápadem. Ale zapojovat tam careviče (rusko) a barony (anglie) je jako míchat vodu s olejem. Nějak se to bije a ty dvě substance prostě nespojíte! Stejně tak jako míchat jednu pohádku do další! Trošku to zavání vykradačstvím.

TerryDee
03.07.2018 5 z 5

Sarah J. Maas nechám ještě chvíli na pokoji, a tak se můžu vrhnout na tuto krásku. Jako ta obálka!? Prostě bomba. Upřímně jsem zvědavá, jaká bude knížka samotná. Četla jsem různé názory: buď se klání, jako že dobrý a nebo jako že špatný. Tak uvidíme, kam budu zapadat já.

Po přečtení této knihy mohu konstatovat, že patřím k těm, kterým se kniha Na lovu doopravdy líbila.
Příběhově to bylo velmi milé a čtivé. Líbilo se mi, jaké vztahy mezi sebou měly sestry. Po dlouhé době to totiž byly vztahy kladné. Co se mi na tom hodně zamlouvalo, byly kapitoly z pohledu Zvířete. A poučení - i z nenávisti může vykvést láska.
Závěrem: asi všichni ve skrytu duše hledáme svého ptáka ohniváka.

1v8na
27.06.2018 2 z 5

Kniha má krásnou obálku. Oceňuji grafickou úpravu kapitol z pohledu Krásky a Zvířete. S knihou jsem však měla velký problém - nedokázala jsem se začíst, některé stránky jsem přeskakovala. Asi jsem z knihy už vyrostla.

Tessina
22.06.2018 5 z 5

Tahle kniha je o hledání sama sebe a vyššího cíle ve svém životě. Kniha se mne dotkla na velmi citlivém místě a koho by ne, protože každý hledáme svého "ptáka Ohniváka".

Bookgirl
20.06.2018 5 z 5

Skvělé, čtivé, nádherně napsané. Za mě zkrátka ano.♥♥

junine
18.06.2018 5 z 5

Pěkně napsaný příběh o Krásce a Zvířeti, čte se snadno a nepřestanete, dokud nedočtete. Hezky popsaný vztah mezi sestrami i změna nenávisti v lásku mezi hlavními postavami. Jen ten konec byl zbytečně rychlý, mohl být propracovanější, ale velká vada to není. Můžu jen doporučit.

Laryssa
11.06.2018 5 z 5

Nádherná kniha, do které jsem se začetla a už mě nepustila. Od klasické pohadky Kráska a Zvíře se dost liší a vůbec mi to nevadilo. V příběhu jsem našla kousek sama sebe a při čtení mě má fantazie chvílemi naprosto pohltila. Navíc málo u které knihy můžu napsat, že jsem se nenudila na jediné stránce, u této knihy však ano :) Doporučuji !!!

Viky007
10.06.2018 5 z 5

"Jestli čtete tuto knihu, pak jste tím dítětem, které čte při baterce a sní o jiných světech. Nebojte se jí, té uvnitř ukryté Krásky, ani jejích snů. Klidně ji vypusťte ven. Ona je vy, já, ona je magie. Není nic takového jako je žít šťastně až do smrti. Je jenom život. Je na nás, aby byl šťastný. Vy jste Ohnivák. A za vás jsem nejvíc vděčná."

Byl to opravdu kouzelný příběh. Motiv pohádky Kráska a zvíře tam byl hodně znát, ale přesto to bylo jiné... trochu temnější, ne přehnaně romantické, více na zamyšlení. Jeva mi byla sympatická, povahově jsme si blízké. Hodně se mi líbilo, jak se v Eovenovi bily ty dvě podstaty - zvířecí a lidská. Zkrátka žádné černobílé charaktery postav.

Celkově to měla autorka moc pěkně propracované a rozhodně jsem zvědavá na její další tvorbu.

lucie0134
09.06.2018 5 z 5

Úžasná pohádka. Vytáhla mě a nepustila. Jak už je tu mnohokrát řečeno. Je krásná doporučuji přečíst. Nenechte se oklamat, že je to "jen" pohádka. Je to krásný příběh. A autorka má pravdu. Není nic takového jako žít šťastně až do smrti. Je jenom život. Je na nás, aby byl šťastný.

Amitiel76
07.06.2018 5 z 5

Krásný, pohádkový příběh. Úžasně povedený retelling na známou klasiku "Kráska a zvíře". Příběh mě pohltil od první stránky. Vtáhnul, vcucnul a nepustil. Kniha se nedala odložit, dokud jsem nebyla na konci.
Romantický, milý, sladký, ale na druhou stranu i drsný a smutný. V příběhu najdete vše. Chvílemi jsem byla i dojatá, a měla slzy na krajíčku. Autorka umí velice dobře psát. Umí zaujmout, a udržet čtenářovu pozornost. Velice hezké a zajímavé, mi přišli začátky každé kapitoly, kde dala autorka prostor myšlenkám a pocitům zvířete. To bylo opravdu povedené.... Protože kniha je vyprávěna Kráskou, a takhle jsme měli možnost nahlédnout i do srdce Zvířete. A dalším plusem knihy je, že autorka zasadila děj do samotného Ruska, a nechala se inspirovat místními pohádkami a legendami. Tomu vážně tleskám! Je to povedené a promyšlené.
A konečně jedna z knih, která za sebou netáhne čtyři další pokračování:-)) Příběh byl hezky ukončený, a v epilogu jsme se dozvěděli vše, co jsme potřebovali vědět :-))

Siu83
06.06.2018 3 z 5

Zajímavé téma, ale knížka se mi četla hůř

Nuray
06.06.2018 5 z 5

Nevěděla jsem, co čekat. Další nesmyslná nastavenina?

NE!
Za mě skvělá knížka, a to už mi není -náct :-)

Efeméra
06.06.2018 4 z 5

Přiznám se, od téhle knížky jsem příliš neočekávala. Nemohla jsem tedy být víc překvapená, když jsem ji otevřela a hned na mě dýchl krásný jazyk a kouzelné prostředí středověké Rusi. Nicméně přestože se jedná o retelling, možná by neuškodilo, kdyby autorka do příběhu přidala ještě víc nového, svého. Knížka byla čtivá, ani na chvíli jsem neměla pocit, že bych ji chtěla odložit, protože bych se nudila. Nutno však podotknout, že to tak nemusí mít každý. Věřím totiž, že někomu může příběh Jevy a Zvířete připadat příliš rozvláčný. Pravda je taková, že stránky Na lovu rozhodně nepřekypují akcí. Celý příběh je spíš o vývoji postav a jejich vztahu. Moc se mi líbí, jak Spoonerová dokáže obratně volit správná slova, aby čtenář na vlastní kůži pocítil atmosféru zasněženého lesa, prokřehlých prstů a štípání zimy v nose. Konec na mě oproti zbylému textu působil trošku uspěchaně a ošizeně. Za mě 4 hvězdičky.

martina5069
28.05.2018 4 z 5

Krásná pohádka na motivy krásky a zvířete propojená příběhem ptáka ohniváka. Kniha se rychle četla a měla vsobě všechno co v pohádce má být, přitom je tak jiná. Jiná v tom,že je v příběhu zvíře opravdu zvíře a kráska jako lovec. Líbilo se mi zakomponování knihovny a hlavně vsuvky zvířete před každou kapitolou. Myslím si že tahle kniha si určitě čtyři hvězdičky zaslouží a měla by být čtená. Prosím víc takivých retellingu.

kalinkacz
21.05.2018 4 z 5

Ta obálka! Ta mnohé z nás donutila si knihu přečíst... Námět Krásky a zvířete se zdál už být trošku vyčerpaný, ale já byla ve výsledku spokojená... Pravda, nečekala jsem mnoho, ale skvěle se to četlo, mělo to nápad a pěkné grafické zpracování... Rozhodně znám mnohem slabší kousky, které se touto slavnou pohádkou inspirovaly...

Fenris
20.05.2018 4 z 5

Moc se mi to líbilo. Ano, určitě bych našla pár výtek, které by se daly napravit, ale jako celek se mi to líbilo.
Nebylo to nijak přehnané, byl to vážně retelling na Krásku a Zvíře, bylo to zasazené do ruského prostředí, díky kterému bylo možné tam vložit víc než jen jednu pohádku. Líbilo se mi tam, že mělo i zvíře svoje "kapitoly", které byly zajímavým zpestřením celé knihy.
Doufám, že se od autorky dočkáme i třeba jiného retellingu. :)
Za mě 4/5*